:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,691,930
Активни 901
Страници 2,860
За един ден 1,302,066

Почти всички подписи за референдума са събрани от актива на ГЕРБ

500 000 от общо 570 хиляди подписа за провеждане на референдума за изборна реформа са събрани от активистите на ГЕРБ. Това признаха от Инициативния комитет за допитването вчера. С уточнението, че не бива да се спекулира по въпроса, тъй като пунктовете може и да са били организирани от партията, но подписите не са партийни. Според председателя на комитета проф. Георги Близнашки в подписката се включили симпатизанти на много формации, в т.ч. и на БСП. "Масичките, столчетата и свободното време принадлежат на ГЕРБ, Реформаторския блок и "Ранобудните студенти", но подписите са на гражданите", поясни проф. Александър Кьосев, който е част от инициаторите на подписката. "Партия не е мръсна дума. Партиите са законни и логични за една демокрация. Тъкмо те разполагат с необходимата инфраструктура, за да се осъществи контактът с гражданите. В този смисъл ние благодарим на партиите, че ни предоставиха своята инфраструктура", заключи и проф. Калин Янакиев.

Инициативният комитет отчете в най-големи подробности стореното до момента. Подписката бе внесена в НС на 10 март с тържествено шествие и вече е в служба ГРАО, където предстои да бъде проверена автентичността на парафите. При повторното преброяване от администрацията на парламента се оказало, че подписите са с близо 10 000 повече от официално обявеното - 570 хиляди вместо 561 хиляди.

От комитета дадоха срок до края на тази седмица или най-късно до началото на следващата проверката в ГРАО да е приключила. Членовете му се опасяват от умишлено забавяне на процедурата, за да се саботира провеждането на референдума заедно с европейските избори. Според проф. Близнашки съвместяването на двата вота е най-рационално по две причини. Най-напред така щели да бъдат спестени 20 млн. лв. От друга страна референдумът щял да увеличи интереса към евроизборите.

15
1544
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
15
 Видими 
17 Март 2014 20:14
Много активист, много нещо... А пасивистите колко са?
-------------------
Сайтът на Генек

17 Март 2014 20:16
От комитета дадоха срок до края на тази седмица или най-късно до началото на следващата проверката в ГРАО да е приключила.


17 Март 2014 20:31
Близнашки-Безуханова нищо ли не събрали
17 Март 2014 20:33
Близнашки-Безуханова нищо ли не събрали

Е как нищо? Остатъкът от"почти всички" до "всички". Малко ли е?
17 Март 2014 20:36
От комитета дадоха срок до края на тази седмица или най-късно до началото на следващата проверката в ГРАО да е приключила. Членовете му се опасяват от умишлено забавяне на процедурата, за да се саботира провеждането на референдума заедно с европейските избори


Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" от днес започва да проверява подписката на левицата за национален референдум за АЕЦ"Белене". Темата на допитването е: "Да се развива ли атомната енергетика в България чрез изграждане на ядрена централа на площадка "Белене"?", уточняват от пресцентъра на Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ).
Подписката има 34 класьора с около 6000 подписа във всеки от тях. По данни на вносителите от левицата общият брой на вписаните лица е 770 277. Според БСП, проверката на подписката може да отнеме максимум месец, а не както се канят от МРРБ - три месеца.
ГРАО прави проверка на всяко едно лице, защото изискването е да има имена, адрес по регистрация и ЕГН, обясни обаче министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова. В момента, в който има проверени 500 000 подписа, които да отговарят на изискванията, проверката спира. Може да не се наложи да проверяваме всички 700 000", уточни тя .
Ако подписите са валидни, Народното събрание няма право да отказва допитването, ноима право да измени въпроса, без да променя смисъла. Според депутатката от БСП Мая Манолова, референдумът трябва да се проведе най-късно до края на април 2013 година, дори ако проверката е три месеца.
Срокът, в който трябва да се проведе референдумът, е шестмесечен след внасянето на подписката.

Средата на август ще питаме суверена иска ли задължителни и мажоритарни избори
17 Март 2014 21:12
Само контрахактивистите са се подписвали на по два реда...
17 Март 2014 21:14
На моята Йорки вчера й бихме ваксината, но се държа мъжки. На твоя помияр поне паста за глисти даваш ли му?
17 Март 2014 21:15
Признавам си, че не съм чак такъв мръсник да се подпиша с грешни данни в подписката за искане на референдум от президентчето
Другарите от ГЕРП си имат 500 000 действителни подписа от 500 000 събрани, при тях всичко е проверено и изпипано
17 Март 2014 22:30
Сянката???
17 Март 2014 22:40
Средата на август ще питаме суверена иска ли задължителни и мажоритарни избори

Изобщо не се съмняваме във вашите възможности. Като нищо дотогава правителството ще си е било камшика и референдума ще загуби всякакъв смисъл.
18 Март 2014 09:46
Демек, само активистите на ГЕРБ били 500 хил.?
На това може да се реагира само така:
18 Март 2014 10:14
Като нищо дотогава правителството ще си е било камшика и референдума ще загуби всякакъв смисъл.

????
Демек, единственият смисъл на референдума е да свали правителството, не разни там мажоритарни и интернетски избори ?
18 Март 2014 11:23

????
Демек, единственият смисъл на референдума е да свали правителството, не разни там мажоритарни и интернетски избори ?

Милите, те...и да мълчат не им стига акъл, не да го изразят вербално
18 Март 2014 12:55
Абе що не четете и след заглавието?
18 Март 2014 18:16
Партия не е мръсна дума

Дали?!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД