:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,683,289
Активни 642
Страници 25,854
За един ден 1,302,066

Министерският съвет става музей

Снимка: Велислав Николов
Колекция от антики, заловени от митничарите през последните 20 г., ще дари Държавна агенция "Митници" на Министерския съвет около Коледа, съобщи вчера пресаташето на митниците Екатерина Генова. В момента правителството избира експонатите от списък с 16 907 монети, 14 926 пощенски марки и картички, 810 антични предмета, 380 художествени и етнографски стоки, 97 църковно-религиозни стоки, 32 книги, речници, 13 броя оръжие, музикални инструменти, 4,3 кг полускъпоценни камъни и тюркоази и над 63 килограма сребро. Сред най-ценните експонати е книга от 1707 г. Договорът за безвъзмездното им предоставяне ще бъде парафиран от Милен Вечлев. Изложбата ще бъде разположена в 20 витрини в централното фоайе на МС. По стените пък ще окачат картини и икони. За всички тези предмети следствието е приключило. Целта е гостите на премиера и участниците в делегациите, които посещават сградата на МС, да могат да се запознаят с българското наследство и добрата работа на нашите митници. Имаме желание да дарим всички тези антики на музей, но никой не ги иска, защото нямат място, обясни Генова.

Всички правителства идват с обещания хранителната промишленост да бъде приоритетна и декларират борба със сивата икономика. После всичко остава на думи. Сивата икономика е тази, която финансира предизборни кампании, затова никой от политиците не пожела да се раздели с нея, обяви пък шефът на БАХПИ Александър Йоцев.

Според него е крайно време да се забрани производството на храни и напитки в жилищни сгради и прилежащи постройки. Сега неизрядните произвеждат по мазета и гаражи и периодично има натровени, коментираха браншовиците. Те са възмутени и от контролните органи, които понякога посещават по 4 пъти месечно за проверка легитимните предприемачи, а изцяло подминават неизрядните.

Нужно е да се определи единен контролен орган с ясни задължения за надзора по цялата верига, препоръчват браншовиците в писмо до премиера, шефа на парламента, министрите на икономиката, здравеопазването и земеделието. Те настояват също да се потърси административна отговорност от виновните длъжностни лица, провалили прилагането на закона. Хлебопроизводителите и сладкарите още на 22 ноември са сезирали за това прокуратурата.
687
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД