Активни 287

НАКРАТКО

Българската федерация по ски

е подала документите на Пампорово за домакинство на състезание от Световната купа по сноуборд (слоупстлайл) през 2018 г. Това е станало на календарната конференция на международната федерация (FIS) в Цюрих (Швейц). Този сезон в Банско ще са първите състезания у нас за СК по сноуборд - паралелен слалом, паралелен гигантски слалом и бордъркрос (3-5 февруари 2017 г.).

Волейболният отбор на ЦСКА

спечели първия турнир в чест на 70-годишнината на волейбола в Разлог, след като на финала победи с 3:1 (15, -20, 19, 23) домакина "Пирин" (Раз). За третото място "Марек" надигра с 3:0 (20, 21, 23) македонския "Струмица".

Шампионът "Марица"

завърши 2:2 (-21, 13, 20, -13) първата си контрола в Бурса (Тур) - срещу "Керамиксан спор" (Тур). Волейболистките на пловдивския клуб ще играят от сряда турнир с участието на три турски състава.

Френски отбори спечелиха

Европейския клубен шампионат по стребла с лък, завършил на комплекса "Царско село" (Сф). При жените пръв е "Риом", след победа на финала над друг френски тим - "Невил Сюр Марн". Трети е "Ла Сантинел де Бион" (Фр). При мъжете златото е за "Стад Клермонтоа" (Фр), победил на финала руския "Чита". Бронза е за "Риом" (Фр). Най-напред от българските отбори се наредиха: "Робин Худ" (Сф) - 12-и при жените, и "Джамбо" (Русе) - 16-и при мъжете.

Иво Гатовски се класира на 18-и

на турнира по фигурно пързаляне "Мемориел Онджей Непела" в Братислава (Слвк) със 127.40 т. Победител е Сергей Воронов (Рус) с 237.42 точки. При жените държавната ни шампионка Даниела Стоева е последна, 26-а с с 83.47 т., а титлата взе Мария Соцкова (Рус) със 189.96.