:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,667,977
Активни 719
Страници 10,542
За един ден 1,302,066

ГЕРБ забърза работата по антикорупционния закон на Кунева

Данаил Кирилов
След като месеци наред се бави с разглеждането му, ГЕРБ неочаквано задвижи работата по закона за предотвратяване на корупцията и за отнемане на незаконно придобито имущество - любимия законодателен проект на неформалния лидер на остатъчния Реформаторски блок Меглена Кунева. Днес предстои той да бъде обсъден от работна група към правната комисия на Народното събрание, чийто шеф е именно депутатът от ГЕРБ Данаил Кирилов. А само преди две седмици реформаторите отправиха тежки обвинения към ГЕРБ и конкретно към самия Кирилов, че поставя законопроекта "на трупчета". В групата ще влязат депутати, както и парламентарни експерти.

Проектът за антикорупционен закон беше одобрен от НС на първо четене в края на юни и оттогава по него на практика не е свършено нищо. Подадената оставка на кабинета "Борисов" след президентските избори и перспективата за предсрочен парламентарен вот изнервиха реформаторите, които искаха проектът да бъде гласуван на второ четене преди разглеждането на държавния бюджет. Замисълът им бе да бъдат заложени средства в бюджета за бъдещото национално бюро за борба с корупцията, чието създаване планираха за 2017 г. Когато това не се случи, десните настояха поне проектозаконът да бъде приет окончателно в правната комисия, а след това - и в пленарна зала. Дори това обаче се оказа проблем, след като Данаил Кирилов заяви, че приоритетите на комисията му са други - обсъждането на резултатите от националния референдум, проведен на 6 ноември, и свързаните с него евентуални промени в изборното законодателство, както и довършването на новия Закон за концесиите.

Реформаторите обаче продължиха да настояват, че приемането му трябва да бъде сред основните задачи на действащия парламент. Десните смятат, че това ще послужи като доказателство, че в 43-тото НС все още има активно мнозинство.
1497
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД