:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 438,770,686
Активни 429
Страници 18,309
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

"Туитър" е дала достъп до данни



на потребители на Александър Коган, чието име нашумя покрай скандала с "Фейсбук" и консултантската фирма "Кеймбридж Аналитика". Това съобщи Блумбърг, като се позова на съобщение на компанията. Коган, събрал данни за милиони потребители чрез анкета, предлагана от "Фейсбук", създал собствена фирма - "Глобъл сайънс рисърч" (GSR). Тя получила за един ден през 2015 г. достъп до данни от "Туитър", обхващащи публикации, създавани в продължение на месеци. Според "Туитър" става въпрос за "еднократен" достъп до публични туитове за петмесечен период между декември 2014 г. и април 2015 г. Компанията изрично посочва, че след развитията с "Кеймбридж Аналитика" е провела собствено вътрешно разследване и не е открила "никакъв достъп до лични данни".





Северна и Южна Корея демонтират високоговорителите,

чрез които се осъществяваше пропаганда в района на строго охраняваната граница между двете държави, предадоха информационните агенции. Пхенян и Сеул се ангажираха да направят това на историческата лидерска среща на 27 април. В продължение на десетилетия двете държави разпространяваха пропагандни съобщения с високоговорители, като форма на психологическа война. Сеул излъчваше новини, местна музика и критики към режима в КНДР, а Пхенян възхваляваше социалистическата си система и осъждаше действията на Южна Корея.







Украйна получи



първите американски противотанкови ракети "Джавелин" и установки за изстрелването им, похвали се президентът на страната Петро Порошенко в социалната мрежа "Фейсбук". През март Държавният департамент на САЩ одобри продажбата на системи "Джавелин" на стойност 47 млн. долара. Киев и Вашингтон са убедени, че тези оръжия ще помогнат за засилването в дългосрочен план на отбранителните възможности на Украйна.





858
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД