:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,435,604
Активни 205
Страници 8,736
За един ден 1,302,066
Накратко

IBM постави рекорд

по получени технологични патенти за период от една година. Те са раздадени от щатското патентно бюро. За 2003 г. компанията е получила 3415 американски патента в седем различни отрасъла на науката и технологиите. Според изявление от компанията по брой на патентите IBM е извън конкуренция от 11 години насам. За това време е събрала над 25 хил. патента в сферата на технологиите. В течение на последните три години компанията получава над 3000 патента годишно. Най-плодотворна за IBM в изтеклата година остава сферата на полупроводниците, където има над 1200 патента. Сред най-важните патенти за миналата година е системата за автоматично отстраняване на неизправности в сложни компютърни системи. Тя вече е реализирана в сървърната серия eServer xSeries.



20-годишният хакер Адриан Ламо



се призна в края на миналата седмица за виновен за атаката на компютърната мрежа на в. "Ню Йорк таймс". Ламо доброволно се е предал на американските власти и му е предявено обвинение в "несанкционирана модификация на базите данни" на вестника, "незаконно използване" на информационната услуга LexisNexis и "нанасяне на големи щети". Младежът е използвал Интернет браузър и е сканирал мрежата за недокументирани уебстраници. Успял е да пробие системата поради липсата на бдителност от страна на системните администратори, които не са я защитили добре. Адриан Ламо е ползвал уменията си за сриване на корпоративните компютърни мрежи и на други компании. Те обаче не са подавали официална жалба до властите. По-късно Ламо сам ги е уведомявал за източника на пробива и им съдействал за отстраняването му. Максималното наказание, което хакерът може да получи според американското законодателство, е затвор от 6 до 12 месеца и глоба от 30 до 70 хил. долара.
578
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД