:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,314,576
Активни 178
Страници 22,144
За един ден 1,302,066
ФАЛСТАРТ

Неуспешно пътуване във времето

снимка: "съни филмс"
Ако изобщо е възможно да се намери по-неприятен актьор от Бен Афлек, това несъмнено е Пол Уокър. Набрал скорост на гърба на Вин Дизел - в "Бързи и яростни", двамата потрошиха стотина експоната на автомобилния тунинг - русолявият хубавеляк сега е избрал още по-шеметен маршрут. Героят му във "Фатален срок" пътува през времето.

Идеята нито е революционна (а четохте ли Хърбърт Уелс?), нито е нова за Холивуд. "Машина на времето", "Планетата на маймуните", "Гости от бъдещето", та даже и романтичният "Кейт и Леополд"...

Предполагаемо касовата комбинация от сценарий на Майкъл Крайтън ("Джурасик парк") и режисура на Ричард Донър ("Смъртоносно оръжие") вещае хит. Но "Фатален срок" даже хит не е.

Фабулата за студенти по археология, които тръгват да спасяват свой професор, а се оказват на курс по оцеляване в средновековна Франция, е смайващо невежа не само в историческите детайли, но и по отношение на вкусовете на аудиторията в 2004 година. Дори визуалните ефекти не са на очакваното ниво. Не е изненада, че "Фатален срок" не успя да избие дори половината от вложените $ 80 млн. бюджет.
3
576
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
3
 Видими 
26 Март 2004 14:08
Не знам кой е писал тази рецензия, но предполагам че не е специалист по средновековието, че да заяви че "е смайващо невежа не само в историческите детайли". По което съдя че просто е преписана отнякъде.
Та ако този който е напечатал статията си беше направил труда да прочете книгата, щеше да разбере, че за времето през което се развива действието, реално има прекалено много неизвестни - примерно не съществува НИТО ЕДНА картина, която да показва как са изглеждали отвътре замъците по това време. Може би това не е добре предадено във филма - не знам - още не съм имал време да отида да го гледам, но в книгата героите (археолози) постоянно се учудват че мнозинството от нещата се оказват не такива каквито са си ги представяли или най-малкото са били спорни. И Майкъл Крайтън СЪЗНАТЕЛНО засяга много от тези теми. Примерно Крис се учудва че му предлагат да се изкъпе, след като се е смятало (и се смята) че в средновековието не са се къпели. За какво невежество говорим - това си е просто авторска волност.
В заключение за мен е повече от съмнително точно Майкъл Крайтън да не е проучил ОСНОВНО темата.
26 Март 2004 18:46
И кой пък преведе Timeline като "Фатален скок"
26 Март 2004 23:03
Ми те така ги превеждат ве.. скок-подскок, марш на скок


============================
Простотията не ходи по гората...
Heavy Metal (is the law)
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД