:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,909,120
Активни 429
Страници 4,276
За един ден 1,302,066

Кметство иска патент за нестинарството

Община Царево възнамерява да патентова нестинарството като обичай и да го продава, обяви зам.-кметът Валентина Василева. Идеята е постъпилите средства да се насочват изцяло за развитието на този ритуал. "Искаме нестинарството да бъде запазено и да е патент на нашата община", обясни г-жа Василева. Странджанското село Българи е почти единственото, където все още могат да се видят автентичните нестинарски танци върху жарава. Празникът се провежда всяка година на 3 юни. "За да се развива и да продължи да съществува, трябват средства. Пари са нужни за аязмото, параклиса и иконите. Нямаме една автентична икона на св. св. Константин и Елена, която е задължителна на този ден, и смятаме да направим необходимото", каза зам.-кметът на Царево.
8
590
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
8
 Видими 
07 Юни 2004 00:09
Бравос! Мерси, за идеята!
Сядам да мисля и аз какво да патентовам!?
07 Юни 2004 09:20
А мечките и маймунките - за тях няма ли да има патент?
07 Юни 2004 10:22
а защо да не се патентова този танц! с влизането в европа се убеждаваме, че " ни искат " само патенти!!!

takvor onik
达 可 沃 尔 奥 尼 克 保 多 利 昂
07 Юни 2004 12:57
Що бе да не би СОФИЯНСКИ да играе вьрху вьглени, то и без това е настьпил жаравата, поне да го узаконьт, иначе току виж му искали да плаща патентен даньк
07 Юни 2004 17:09
[b]Нямаме една автентична икона на св. св. Константин и Елена, която е задължителна на този ден, и смятаме да направим необходимото"
Интересно какво разбира кмета под "автентична" икона? И какво е необходимо за да си я набавят? Ще я купят от някой храм или музей? И с каква икона се играе до сега? Или тя е собственост на нестинарите?! не на общината.
07 Юни 2004 22:00
а гайдите няма ли да патентоваме???????
02 Октомври 2008 20:38
Ей, този наш кмет няма наяване, продадоха всичко, дори и морето, сега и нестинарството и какво ще остане за българите-нищо.Всичко продават и то мнооооооого скъпо, а той кмета и всички негови хора си купиха общински места на брега на морето знаете ли за колко -за 1.50 ст. кв.м. А на Дечко-председателя дадоха пари в брой за да си купи два апартамента в София , щото той не искал да строи.Кой знае някой ден може и нас да патентоват и да продадат.А, г-жа Василева която е инспектор и експерт на образованието, а по професия е корабен инженер построи 6 етажен блок , с тристайни апартаменти само!Въпреки, че преди да я избере арнаудов тя живееше в таванска стая, но ето стана любовница на кмета, после на секретаря и сега ще продава и нестинарството и апартаменти ииииииии всичко, което не е патентовано в общината.Ами побързайте господа управляващи в Царево имате още 3 години мандат. [font=Courier New][/Courier New]
02 Октомври 2008 20:40
Хрумна ми идея, какво ще кажете да патентоваме и вас и да ви продадем изгодно , но тогава кой ще има достъп до сейфовете ви?!






Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД