:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,733,753
Активни 750
Страници 18,656
За един ден 1,302,066
Правила

Милотинова откри виновника за мъките на България в Страсбург

Управляващите прехвърлят на журналистите отговорността за постмониторинга
Председателката на медийната комисия на парламента Милена Милотинова се показа вчера угрижена в сутрешното предаване на БНТ, за да обяви, че брадясалото вече последващо наблюдение над България в Съвета на Европа (СЕ) ще се проточи още, защото Българската медийна коалиция (БМК) забавила графика за изработване на нов закон за радиото и телевизията. На последната сесия през юни на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) шефката на Комисията по наблюдението Жозет Дорийо каза пред вестник "Сега", че очаква "поне един знак от България, например нов медиен закон", за да може да говори за перспективата евентуално да се прекрати процедурата на постмониторинг, продължаваща от началото на 2000 година.

"Оказа се, че закриването на постмониторинга за България зависи от реализирането на тази възможност и сега виждаме как гражданският сектор е неспособен да се обедини около един проект и да приключи тази медийна тема и да даде възможност, разбира се, и на Комисията по мониторинг към Парламентарната асамблея на Съвета на Европа да свали тази процедура на постмониторинг", каза вчера по телевизията обезпокоената Милотинова и поясни: "За мен безпокойството идва оттам, че няма краен срок, който да си е поставила гилдията (на журналистите). По този начин се поставят под въпрос и международните ангажименти."

Наистина ли бившата телевизионна журналистка и настояща законодателка Милотинова се е разстроила толкова много, че да се налага да алармира българското общество за



предстоящ международен резил?



На завършилата в сряда в Банско Пета годишна среща на БМК гилдията се сблъска с два проблема, които й попречиха да зарадва шефката на медийната комисия с проект на нов медиен закон - припряната подготовка на текста "в насипно състояние" и вътрешните противоречия в организацията. Журналисти обаче коментираха помежду си, че точно неуспехът на този извънпарламентарен опит да се предложи нов закон трябва да е предизвикал не тревога, а радост в сърцето на Милотинова, което вече две години се свива заради критики в Съвета на Европа срещу нейния закон и последвалия го пак неин "подобрен" проект.

Ако управляващите наистина са се загрижили да убедят Страсбург да прекрати последващото наблюдение над България, имат и други възможности. Когато през януари 2000 г. ПАСЕ приключи наблюдението над страната, постави



девет условия,



които влязоха в процедурата на постмониторинг. Подобряването на медийното законодателство бе само едно от тях. Ако законът за радио и телевизия не е готов, нищо не пречи на парламента да се заеме със закона за БТА, който дори според българската конституция трябваше да е готов още преди 10 години. Управляващите могат да дадат и друг знак на Страсбург за готовността си да се поправят. В резолюция 1211 на ПАСЕ за прекратяване на наблюдението се препоръчва властите да положат повече усилия в борбата с корупцията, а също и да засилят местното самоуправление, като се откажат от назначаването на областните управители и позволят на населението да ги избира. Подобна воля обаче не се забелязва.

Създава се впечатлението, че жълтите вече са се примирили да доизкарат мандата си



с постмониторинг на шията



и да го прехвърлят на следващото правителство, което според социологическите проучвания няма да е от техните среди. Изпълнението на тази задача е лесно, защото е достатъчно царистите да не правят нищо. Трябва само да намерят някого, на когото да прехвърлят вината, за да се покажат на задаващите се избори с не много омърсен образ. Журналистите са удобен пешкир и виждаме, че забърсването с тях вече започва.
5
895
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
5
 Видими 
30 Юли 2004 08:17
Милотинова от Момичето на 168 часа стана Момиче за удоволствия на който плаща. Няма лошо, че е патка. Лошото е, че демокрацията слага патките да управляват. Тогава за какво ни е демокрaцията.
30 Юли 2004 09:11
Devil, демокроцията не е виновна, че има патки.
Или искаш да кажеш, че при тоталитаризма всички депутати бяха професори. Само да напомня, че тогава ги вкарваха с квоти в НС - толкова текезесари, толкова тъкачки, толкова партизани и т.н. То от тях и нещо не зависеше. Сегашните патки в НС са само доказателство, че избора на депутати в НДСВ не е бил по-различен, отколкото преди 20 г. Ма нямаше и как, те хората, които правеха избора са същите.
30 Юли 2004 12:37
Я, Курвето го закършило за стотинки ....
30 Юли 2004 13:36
Прясната новина е, че сутринта от 9 до 9, 30 дадоха възможност на гражданското общество да се справи със скока на доматите и то не успя!
Въпреки че беше предупредено още в 8, 15 по регионалната медия на Каспичан!
Изводът е, че гражданското общество у нас е тотално некадърно и всички сме пак в ръцете на компетеентните политици.
30 Юли 2004 19:50
Голяма откривателка!!!

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД