:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,681,579
Активни 745
Страници 24,144
За един ден 1,302,066
Интервю

Политическите чудеса свършиха през 2005 г.

Има три критични момента пред управляващата коалиция. Рисков елемент за преодоляването им ще е НДСВ, но провалът може да дойде и от БСП, твърди социологът Юрий Асланов
Снимка: Велислав Николов
Юрий Асланов
Юрий Асланов е роден през 1951 г. във Варна. Завършил е икономика в София и социология в Москва. Секретар е на Института за социална интеграция и управител на частната социологическа агенция „АФИС". Автор е на няколко десетки научноизследователски публикации - книги, монографии и студии, както и на повече от хиляда публикации във всекидневния и периодичния печат. В началото на месеца, на конгреса на БСП, беше избран за член на Висшия съвет на социалистическата партия.



- Г-н Асланов, каква е отличителната черта на политическата 2005 година?

- През 2005 година нямаше нищо уникално като събитие, което да заслужава да бъде отличено. Процесът, който започна още преди години - на по-спокойни еволюционни преобразувания, без качествени трусове, продължи и през тази. И ако през 2006-а не ни предстоеше такова събитие като доклада на Европейската комисия, и следващата година щеше да бъде подобна.

Все пак има нещо, което се случи за първи път. И това е съществуването на тази необяснима засега тройна коалиция в управлението. Подобна коалиция в европейската практика се среща масово, но у нас се случва за първи път. Това е коалиция на пълноценни политически формации, които са несъвместими във всяко едно отношение. Истината е, че хората не могат да си обяснят все още две неща - изборния резултат и какво представлява правителството. Хората още не разбират какво се случи на изборите. Те все още си задават и въпроса дали правителството е на БСП, или пък не съвсем.

- А партиите разбраха ли какво се случи?

- Партиите имат свой език, който няма нищо общо с езика на всекидневието. Тъй като са възпитани в духа на политическото лицемерие, партиите винаги могат да намерят оправдание, което да дефинират като обяснение за това, което правят. Но този език, с който си служат помежду си партиите, е неразбираем за хората. Една от големите причини за масовия отказ от участие в избори и други политически активности е това, че хората престанаха да разбират за какво става въпрос в политиката. Това е големият проблем. България не е станала по-малко политизирана. Напротив. Онези, които гласуват, са свръхполитизирани, но дори и те престанаха да разбират за какво става дума в политиката.

- Казахте, че нищо уникално не се е случило. А шамарите, които получиха два пъти партиите - с вота за "Атака" и победата на Бойко Борисов на частичните местни в София?

- Партиите са шамаросвани доста по-отдавна. Този процес започна още през 1999 г. на местните избори. Тогава огромен брой независими кандидати за кметове пробиха в официално състезание с партийни кандидати. Тогава набра скорост възвеличаване на т.нар. гражданско общество. Част от идеите, които се лансираха тогава, преминаха в радикализъм от типа: ако заменим партиите с граждански сдружения, нещата ще се оправят, защото партиите са извор на зло. Този процес продължи да се развива и получи своя връх на парламентарните избори през 2001 г., когато Симеон дойде и без никаква партия спечели изборите.

Но 2005 г. е краят на експериментите. Бойко Борисов и "Атака" сложиха финал на опитите да се замени политическата система с нещо различно.

- И повече няма да има политически чудеса?

- Не. Такова чудо вече е невъзможно. Оттук нататък подобни идеи ще ерозират в съзнанието на хората. Не казвам, че това ще доведе до възстановяване на избирателната активност от нивата в началото на прехода. Но няма да има пренасочване на големи избирателни маси към нови радикални идеи. Има една ниша в общественото съзнание, която може да бъде запълнена с радикално говорене, но то не е от типа на говоренето на Борисов и "Атака".

- Като казахте край на политическите експерименти, това означава ли, че ако Бойко Борисов реши да си направи партия, тя няма да има сериозен шанс?

- Шанс, такъв, че да преформулира политическата система, няма да получи. Би имал някакъв минимален шанс. Подобен на този на Иван Костов - да получи парламентарно представителство.

- И президентските избори ли ще са без експерименти?

- Президентските избори ще са интрига за доказване на по-прогресивното статукво. Има тенденция към укрепване на статуквото. Краят на експериментите е придружен с още нещо - хората спират да вярват в чудеса и в радикални обещания. Вече започват да усещат, че нещата няма начин да се влошат рязко, нито да се подобрят рязко. Дори така наречените аутсайдери се опитват да се закачат за статуквото. По тази причина изборите ще са състезание за това кой ще олицетвори по-добрата част от това статукво - дали Георги Първанов или някой друг. В ситуация като тази особено от позицията на институцията столичен кмет, може да се впише като претендент и Бойко Борисов. Но не може да се впише Волен Сидеров. Може да се впише Симеон, макар че лично аз се съмнявам, че той ще се подложи на избори. Това ще е състезание на различни видове статукво.

- Какви са шансовете на десницата за президентския вот?

- Не са големи. Кризата изглежда много дълбока, доколкото в дясното пространство е наситено с фигури, които пречат на консолидацията. Най-последователен и логично позициониран изглежда Иван Костов. Но самото му присъствие пречи на другите да се приближат или да се споразумеят с тази формация, която в момента е най-силна вдясно. Независимо от това кризата вдясно може да се прекрати мигновено за изненада на всички останали и десницата да отбележи невероятен ръст.

- Как може да стане това?

- Като се появи човек, който в момента не е в играта. Става дума за нов играч, а не за нов десен проект. Тогава тази криза ще се прекрати и дясното ще набъбне до неочаквани размери и ще получи неочакван шанс. Това може да стане през 2006-а, може и никога да не стане.

- А какви са основните предизвикателства и рискове пред управляващата коалиция през 2006 г.?

- Не мисля, че коалицията е бременна в момента с някакви огромни рискове. През 2006 г. има два критични момента - докладът на Европейската комисия през пролетта и свързаното с това решение на Европарламента през юни и президентските избори.

По повод на първото събитие критичният рисков елемент в коалицията се нарича НДСВ, доколкото оттам продължават да излизат сигнали в посока, че ако има отлагане на членството ни, ще излязат от коалицията. Това обаче не е сериозно, защото дори да има отлагане, политическите елити, включително в НДСВ, си дават сметка, че причината няма да е чак толкова в българската власт. Освен това НДСВ се стабилизира заради участието си в коалицията и ще се подложи на огромен риск, ако тази коалиция се разпадне, защото няма откъде да почерпи нова енергия.

Ако този критичен момент се преодолее, следващият такъв ще са президентските избори. За момента е ясно, че БСП и ДПС ще подкрепят Георги Първанов. Ако НДСВ реши да издигне свой кандидат или да подкрепи такъв на десницата, тогава вотът ще изправи БСП и НДСВ един срещу друг и това може да разтрои коалиционния организъм. Може дори да го разпадне, ако до този момент този коалиционен организъм не е започнал да функционира по-смазано, отколкото сега.

През 2007 г. пък има друг критичен момент - местните избори. Частичните кметски избори показаха, че основни противници се оказват НДСВ и БСП. Преодоляването или не на тези три критични момента може да предопредели крайния успех или неуспех на тройната коалиция.

- Съгласен ли сте с Пламен Панайотов, че без НДСВ няма да може да бъде избран следващият президент?

- Това може да е вярно, може и да не е. Точно подкрепата на НДСВ може да се окаже решаващата липса. В зависимост на това накъде ще се наклонят везните, ако вдясно и в центъра има читав кандидат. Ако НДСВ завие отново надясно, тогава нищо не се знае.

- Какви други рискови фактори за коалицията може да се появят на хоризонта?

- С течение на времето в рисков фактор за коалицията може да се превърне и БСП. Не елита на БСП, а огромната маса от членове и симпатизанти. Това може да стане, ако правителството, съставено с доминирано участие на БСП, не предприеме по-решителни стъпки в посока на видими социални реформи. Членската маса и симпатизантите на БСП до този момент си дават сметка за компромиса, но подобен вид оправдание все повече ще избледнява. И БСП трябва да разсее впечатлението, че играе по чужди правила, каквото е масовото усещане в момента сред собствените им симпатизанти.

- Т. е. - партията може да бламира собствения си елит и това да доведе до разпад на коалицията?

- За разлика от всички други партии елитът на БСП няма пълен контрол върху огромната маса от членове и симпатизанти. Това е партия, в която влизат хора, свързани по чисто идейни подбуди. Те не търсят облаги и кариера. С изключение на 10 -15 хил. души от елита на партията, за които това е важно, за огромното мнозинство членове на БСП тези неща нямат значение. Те оценяват всичко в морални категории. И ако са убедени, че елитът на собствената им партия повече се занимава с устройване на себе си и така съответно предава политическите идеи, те просто ще се откажат да го следват. Или пък ще се появи активен натиск, който може да се преобразува в антикоалиционен натиск. Подобни настроения, че коалицията е грешка, има и в НДСВ, и ДПС. Но за разлика от БСП, която не е лидерски тип партия, в НДСВ и ДПС политическият елит намира начин за контрол върху членската си маса. В БСП този контрол е невъзможен.
35
2546
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
35
 Видими 
30 Декември 2005 00:32
Много интелигентно и напълно погрешно написано.
1.
..Но този език, с който си служат помежду си партиите, е неразбираем за хората"

Да ама този език го говорят хора, щото всъщност партиите се състоят от хора, физически "агенти" през които се осъществяват партиите, а на тва му викат "Logical fallacy".
Нейсе.
2.Именно арогантността такива като тоя Асланов, убедени в тъпотата на "хората" които "не разбирали" "езика" и действията на партиите - т.е. - избирателите били "тъпи" и т.н. доведоха до кризата на партийността и на политическата система и привидно нелогичните вотове за Симеон и "Атака".
3. Ако тоя Асланов изразява убеждението на политическата класа на България, негативния вот ще се удесетори на следващите избори.
4.Партиите в България НЕ СА колективно представителство на икономическите класи (т.е. не отразяват социалната диспозиция) а са представители на самите себе си - т.е. на елитите си.
Т.е., явяват се напълно дисфункционални по отношение на избирателя и той логично не гласува за тях или се чуди по какъв начин да опонира на партиите и си дава вота за Бат' Бойко и т.н.
5. Самообявилите се "леви" понякога стоят къде по-дясно от самообявилите се "десни". Типичен пример са "лявото" БСП и "дясното" ДСБ-Костоваци. Като икономическа политика (редуциране на лицензионните режими и изтегляне на държавата от социалната и "непродуктивната" сфера) БСП играе по-дясно от Костовото ОДС, което някога вдигна данъците ( класическа "лява" постъпка) и парализира раждането на "свободен пазар" с лицензионни режими.
30 Декември 2005 00:43
Между другото така и не разбрах защо българските медии решиха да обявят Сидеровата "Атака" за фашисти, а Костовото ДСБ - не.
Аз не виждам никаква съществена разлика по между двете формации нито по отношение на позициите им по основните социално-политически дебати в България, нито по отношение на структуриране им, нито по отношение на политическите им програми.
"Силна България" и "Атака". Баси. Спокойно биха могли да си разменят имената. Верно че хомосексуалистите са къде по-добре представени в ДСБ, а тези с по-конвенционална сексуална ориентация май клонят повече към Атака, ма тва е минорна разлика.
Така че Асланов погрешно чете и мястото на ДСБ и избирателите им в политическото пространство.
30 Декември 2005 01:12
Мързи ме да го преразказвам и ако не е особено нарушение на правилата ще се повторя - ноторното неумение на социолозите от аслановки тип да прогнозират адекватно сиоцио-политическия процес в татковината ни се дължи на илюзията им, че партиите (и релевантно вотовете) са рефлекция на класовия статут на "избирателя и имат "класов" характер - основните политически играчи в родината ни са политическа проекцияна бившите ни колониални господари, а не на класите, от които е структурирано обществото ни- БСП на Русия, щото включва целия класов спектър на в себе си - от лумпена през пролетария до най-богатия, и по тази причина няма как да има "класов" характер, ДПС на Турция, щото представлява целия класов спектър на българските турци - от бедняка до богаташа, СДС включва както "елитариста Дайнов, така и лумпенопролетария Сугарев, т.е. - също не отразява конкретна класова ниша.
Съответно БСП е постколониалната тяга на българското общество към бившия колонизатор Русия, , ДПС е постколонiиалната тяга на България към бившия турски колонизатор, а СДС и ДСБ-Костоваци са една предколониална тяга към.....когото се отзове пръв - hopefully - Европейския съюз.
Тва че политическия елит на БСП в момента е слуга на двама господари - едновременно на Западноевропейското обединение и на посткомунистическа Русия не променя нещата по същество, нито ситуацията в недрата на "партията". Няма партия в българия, която да функционира на принципа ляво-дясно или да отразява социалната структура на България, която така и си стои непредставена - 15 години вече и в това е кризата и причината за кризата в българското политическо пространство.
30 Декември 2005 02:13
Смятам че долното твърдение е най-малко глупаво:
Те оценяват всичко в морални категории. И ако са убедени, че елитът на собствената им партия повече се занимава с устройване на себе си и така съответно предава политическите идеи, те просто ще се откажат да го следват.

БСП електората предствлява маса от инертни и неспособни на собствена мисъл хора, страхливи, неморални и най-вече политически неграмотни.
След всички си провали ако БСП имаше електорат от нормални човешки същества с около средната интелигентност и носители на някакъв вид морал те трябваше да са я напуснали поетапно и тя не би трябвала да присъства в българския политически живот. за жалост нещата са доста по-различни и по-неприемливи за нормални.
30 Декември 2005 02:34
Наистина много тъпо с много погрешни изводи.
БСП - "Това е партия, в която влизат хора, свързани по чисто идейни подбуди. Те не търсят облаги и кариера" А какви са идеите, така и не успях да избистря. Самата коалиция комунист-монарх-турчин предполага единственно бизнес интереси и никаква идеология..... Как може тия хора да пишат толкова глупости...... Каква идеология е да отидеш при най големия си враг капиталиста и да му говориш за приобщаване към капиталистическия свят..... Вие хептен ни взехте за канарчета..
30 Декември 2005 06:58
Ей такива твърдения са ми много симпатични: Може да не е, а може и да е.
Разкошно, направо. Прогнозите на другаря Асланов приличат на прогнозите на синоптик, който казва че утре може да вали, а може и да не вали, че може да е топло, ама пък ако не е топло ще е студено. Температурите ще бъдат между -4 и 32 целзиеви градуса, а ще преобладава купеста облачност, освен ако небето е чисто.
Със сигурност няма да сбърка, човеко. Ами погледнете само тия няколко
интересни цитати от интевюто:

* * *
Това може да стане през 2006-а, може и никога да не стане.
* * *
През 2007 г. пък има друг критичен момент - местните избори. Частичните кметски избори показаха, че основни противници се оказват НДСВ и БСП. Преодоляването или не на тези три критични момента може да предопредели крайния успех или неуспех на тройната коалиция.
* * *
Това може да е вярно, може и да не е.
* * *
И ако са убедени, че елитът на собствената им партия повече се занимава с устройване на себе си и така съответно предава политическите идеи, те просто ще се откажат да го следват. Или пък ще се появи активен натиск, който може да се преобразува в антикоалиционен натиск.

Хрисимо, значи. И тако и вако...и после има да натъртва дебело: Ами аз какво ви казвах?Помните ли?
Явно завършилите социология в Москва имат далече по-широк обектив от нормалните социолози, да го еба...Ей го човека, учил значи където трябва, запознал се с когото трябва, кандидатстувал в партията която трябва и резултатите са на лице...гле'й к'во пише за него:
Секретар е на Института за социална интеграция и управител на частната социологическа агенция „АФИС".

А Наум, там да върти волана докато хване мазоли...ами хак му е, да го еба...като е тръгнал да се занимава с хуманизъм там, с рационални идеи и да пише разни ми ти такива изключително правдиви и разтърсващи читателя четива...кучетата си лаят, кервана си върви...Рот фронт, дето викаха на времето другарите на Асланов (ония, дето от любов ставали комунисти, и в никакъв случай в търсенето на облаги и разни такива капиталистически ценности...абсурд, ви викам. Ааааабсурд!) Той като го гледам и той комай е прегърнал идеята съвсем с алтруистични сантименти. Нали?
30 Декември 2005 08:20
Грациани, май доста добре те хапна асланчо с облагите, та псуваш и плюеш и сега след твоя сигнал цялата "кохорта" десничари-ситничари ще тръгнат на обардаж... Ха Ха?!
30 Декември 2005 09:42
Асланов, можеш да бъдеш сигурен , че все някъде написаното от теб ще остане. И после ще те е срам от глупостите , дето си ги надиплил тука. Защото не знам къде ти е акъла та не виждаш какви политически чудесии очакват България.
А е толкова ясно и просто, та и тъп да си - ще го видиш . Следвай ми мисълта внимателно : След година, две или пет България ВЛИЗА в ЕС. ОТТАМ яко притискат за въвеждане на законност защото на ТЯХ им трябва (такова чудо като у тая измислена държавица у Европа НЕМА). Ако се наложи - и екипи ще изпратят. И като подпукат известните на всички бандюги - нишката ще изведе най-горе. И тия , дето СЕГА си мислят, че всичко е приключило и са "бетон "- или наистина ще напълнят бетонните варели по дъното на водоемите , или ще влязат в бетонни килии.
Бързо ще се изчисти хоризонта от втръсналите на всички ни политически динозаври и ще дойдат нови хищници.НОВИ!ДРУГИ!Целият политически живот ще се преобърне .Вервай ми.
30 Декември 2005 10:00
Любопитна фигура е Юри Леон Асса. От тъмночервена еврейска фамилия, облагодетелствана от БКП стана партиен "дисидент" в АСО, после в АСП отиде в СДС като лично обяви БСП за свършена партия, сега е член на Висшия съвет на БСП и наставник на сер гей юдей Херсонски. Роднини са. Яко са ползвали позициите на Станишев-баща, сега се е подредил плътно до синчето. Ето такива ни управляват милата родина. В полза на ционизма и Израел.
30 Декември 2005 10:22
Боже милостиви, слезни от небето през 2006 да оправиш десницата.
30 Декември 2005 11:26
"Те оценяват всичко в морални категории. И ако са убедени, че елитът на собствената им партия повече се занимава с устройване на себе си и така съответно предава политическите идеи, те просто ще се откажат да го следват."
Верно, бе! А откъде идва изразът "червен мобифон (бизнесмен)"? И какво е влиянието на последните върху политиката на БСП? Или електоратът не е наясно с много процеси, протичащи в "любимата Партия"?
30 Декември 2005 11:35
В общи линии добре казано.
Само един дразнещ елемент - отново преиграване с термините ляво и дясно.
И Асланов не смее да си признае, че БСП е също повече дясна партия, отколкото лява, точно както всички останали така наречени партии в България.
Има и още нещо: гласували или гласуващи за една партия и членове и симпатизанти на същата партия са различни неща. Вярно е, че за разлика от всички останали партии, БСП не може да налага решенията на елита на членовете и симпатизантите си, както и на решилите да гласуват за нея. Но на практика при другите партии има само елит и определен брой, най-често доста малък, "фенове с наочници", които изпълняват каквото им нареди елита, а гласуващите за една или друга партия гласуват много повече на принципа "против", отколкото на принципа "за". Трудно се намира партия, за която да се гласува "за" и масово не се гласува.
30 Декември 2005 11:46
Миналата година не е края, а едва началото на промяната, а за да се осъществи промяна, първо трябва да се избият не политиците, а политолозите и социолозите.
Жалко, тоя по едно време ми харесваше.
30 Декември 2005 11:57
Хиксчо, проста сметка, колко са държавните служители в България? 80 хиляди, обещаваш им топло местенце и хоп Демократи за силна България. Всички са доволни: Костов и сие в Парламента, а подръжниците... на държаваната ясла. По тая схема можеш да си направиш а се правят и А, така и дясна и лява и жълта и кват си искаш алтернатива, е те за това пише асланчо...Без Ха Ха...!
30 Декември 2005 12:02
PS Можеш да си направиш и партия Грациан, Круелла с вила край морето, Чичо Скичо, Воци, Гаспарини и прочие "демократически" алтернативи... Този път с Ха Ха...
30 Декември 2005 12:10
Да не съм "червена бизнес дама", та да имам вила край морето?
30 Декември 2005 12:12
Не си "червена", не си "бизнес" или не си "дама"?
30 Декември 2005 12:15
Със сигурност не съм първото!
30 Декември 2005 12:16
Ама как така са свършили политическите чудеса? Догодина няма ли да има? Няма ли да очакваме някой да дойде и да ни оправи? Че какъв ще ни е смисълът на живота тогава?
30 Декември 2005 12:20
Милченце,
много си в грешка, ако вярваш, че някой някога е вярвал или ще вярва на предизборни обещания.
И пресметни колко от държавните служители ги подменят при смяна на управляващите и колко ако няма смяна? Да не се окаже, че са почти една и съща бройка.
ЗАКОН ЗА ДЪРЖАВНИЯ СЛУЖИТЕЛ

Чл. 2. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2003 г.) (1) Държавен служител е лице, което по силата на административен акт за назначаване заема платена щатна длъжност в държавната администрация и подпомага орган на държавната власт при осъществяване на неговите правомощия.

Чл. 3. Не са държавни служители по смисъла на този закон:
1. членовете на политическите кабинети, заместник областните управители и заместник-кметовете на общините;
2. лицата, които изпълняват технически функции в администрацията.


Кои са органите на държавната власт, които назначават държавни служители? Как са разпределни тези 80 или 85 хиляди по тези органи? Много опростенчески го даваш.
30 Декември 2005 12:27
И в "Сега" го писаха - при Костов държавните служители са били 45 000, сега са някъде към 85 000. Ама кой да чете!
30 Декември 2005 12:54
а па и ауторот - сръби ли го, боли ли го
30 Декември 2005 13:49
Хиксчо, Круел[b]ьче[/b], , що се хващате да се броите бе, Костоваци без таш.ци, то беше тест за Ентелигентност. "Колко са държавните кандидат лЕвади у форума"...?Хайде сега вадете си кредитните карти и купувайте ...на каруцаря вересиите...Ха Ха...[/b]

Редактирано от - bot на 30/12/2005 г/ 13:54:17

30 Декември 2005 14:13
Rednik South O.Z. е написал всичко което може да се напише по въпроса.

Ама кой да чете? Човек толва на далече вижда колкото му е висока камбанарията. В случаят този Господин от интервюто стига най-много до 2-я етаж.

А който иска, нека и по нататък да Ги слуша в захлас.
30 Декември 2005 14:26
Милченце,
кажи си всъщност какво искаш да кажеш, че освен да даваш грешни определения за другите форумци нищо друго не ти се разбира. Подхвърляш имена, подхвърляш определения, подхвърляш неща според теб смешни и какво? Те имаш статия, имаш мнения по текста на статията, нещо смислено написа ли? В началото като се появи даваше някакви надежди, но сега сякаш чета мненията на някой, който предварително очаква, че ще бъде осмян, наруган и т.н. и взима предварително нападателна позиция към това, което очаква да му се случи. Ако се сещаш - каквото повикало, такова се обадило и не подценявай всички останали в форума, а и извън него.
30 Декември 2005 14:42
*****

Натиснете тук, за да се запознаете с Правилата на форума

Редактирано от - bot на 30/12/2005 г/ 14:45:27

30 Декември 2005 14:46
Paparac,
нещо си се объркал.
Тези, за които говориш се появиха в политиката през 1992 година, когато дойде на власт СДС и Филип Димитров. Достатъчно много се чу кой какъв е, а още повече остана скрито. Сега ги търси в СДС и партиите произлезли от СДС като ДСБ.

Редактирано от - XYZxyz на 30/12/2005 г/ 14:50:36

30 Декември 2005 15:00
Хиксчо, със своето многословие ти си казал всичко, аз нЕмам кво да добавя за твоята Надежда... Ха Ха...
30 Декември 2005 16:07
*****

Натиснете тук, за да се запознаете с Правилата на форума

Редактирано от - bot на 30/12/2005 г/ 16:10:24

30 Декември 2005 16:17
No komment...
30 Декември 2005 17:51
Е, кво сега, модераторе, изтрихте ме, ама никой не ви поддържа...Чакам Хиксчо, Круелла, уригващия се Гаспарини, Чичо Скичо и компанияда ме заклеймят и напсуват, все гениални Ваши хора, значи сте Ни прекарали с измислени персонажи... Браво. Да сте живи, да сте здрави, през Новата година... Готини сте, ама що се хванах и аз, като си знам..., че пак ще го ям дебелия... Ха Ха...
30 Декември 2005 20:54
Има една категория хора, които на всяка цена искат да привлекат вниманието на другите. Те са като малките деца - правят всякакви маймунджилъци и като не им обърнеш внимание започват да те дърпат за дрехите или да те целят с водно пистолетче...
На английски им викат attention-seekers.
30 Декември 2005 21:08
Ха, Круелла, ти не си ли на манхатанската елха или на хижа Иглика под Копитото. УаУ сори, останала си за да ми поднесеш виртуален подарък от Дед Мороз, сапунь Камбана, но аз искам СънлайтЬ... Ха Ха...Да си жива и здрава през Новата гадина...? Права си да има по малко гадини у форума...Ха Ха.
01 Януари 2006 00:31
Поздрави на всички форумци от Вашингтон - столицата на най-напредничавата, най-богатата и най-силната държава в света, където между другото в 17 часа вече няма никой по улиците, за да не бъде обран и застрелян. Това даже в Булгаристан го няма.
01 Януари 2006 03:23
Архимен ЧНГ!
Няма го ама се доближаваме натам.
А материалчето си е добро. Сбъдват му се прогнозите на Асланов само, че е още рано за това.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД