:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,712,684
Активни 701
Страници 23,614
За един ден 1,302,066

Гладиатори, бой с бикове, латинска музика и Шекспир в Европа през април

<Неозаглавен>
Пътуващите в Европа през април могат да избират между много варианти за забавления. Във Великобритания може да се потопите в магията на латинската музика и танци, в Италия ви чакат фойерверки и гладиатори, в Испания - панаири.



Знаменитите боеве с бикове в Арл, ФРАНЦИЯ, се провеждат от 14 до 17 април в древноримския театър. "Арената" е реставрирана през 1825 г., а първите боеве с бикове са се провели през 1830 г. Боевете текат както по правилата на класическата испанска корида, така и по местни - биковете не се убиват. Целта на "боя" се състои в това да бъде донесен предмет, закрепен на рогата на бита. След игрите биковете се връщат в стадата им и пасат на воля до следващите игри.

Сноуборд през деня, купон - вечерта. Това ще предложи на гостите си курортът Майерхофен, АВСТРИЯ, по време на ежегодния празник на снега и музиката Сноубомбинг. През деня ще има състезания по фрий райд, а вечерите са окупирани от известни диджеи. В Залцбург (7-17 април) и Виена (8-17 април) ще звучат други ритми в рамките на Великденските фестивали на класическата музика, които имат вече почти половинвековна традиция.

Фестивалът на латинската музика La Linea ще продължи от 1 до 28 април в ЛОНДОН. Организаторите се гордеят, че успяват да съберат всички стилове в латиното, представени от музиканти от висока класа.

Празниците по повод рождения ден на Шекспир - 23 април, когато се чества и денят на Сейнт Джордж - покровителя на Англия, ще текат в цялата страна. По стара традиция в центъра на празненствата са паради с костюми и спектакли по пиеси на Шекспир. В същия ден е и друго важно събитие - лондонският маратон с класическата дължина от 42 км и 195 м, който започва от Гринуич и завършва при Бъкингамския дворец. Традиционно над 30 000 души се включват в бягането.

Страстната седмица на остров Патмос, ГЪРЦИЯ, е по-особено религиозно изживяване. По времето на император Домитиян Йоан Богослов е бил заточен на острова в Егейско море, където е получил видение за последните дни на света. Т.нар. Пещера на Апокалипсиса, както и манастирът на Св. Йоан Богослов са съхранени до ден-днешен. Смята се, че свещените обреди, започващи от Великия четвъртък до Възкресение, са се съхранили в древната си чистота на остров Патмос.

Традиционно през страстната седмица (9-16 април) във Валенсия, Кадис, Малага, Севиля и други градове на ИСПАНИЯ се провеждат шествия и концерти на духови оркестри, площадите се изпълват с хора от различни гилдии и "храмови братства", които възкресяват събитията, случили се между Цветница и Възкресение.

10 дни след Великден в Севиля се открива панаир (25-30 април). На брега изниква град от търговски палатки и огромни украсени шатри. Панаирният живот не заглъхва нито за минути: през деня - шествия и процесии, вечерта - корида, през нощта - фламенко и други андалуски забавления.

Всяка година на 21 април римляни отбелязват рождения ден на Вечния град. Според легендата РИМ е бил основан през 753 г. пр.н.е. Римляни празнуват с грандиозен футболен мач, пищни процесии на гладиатори, сенатори и жреци, музика на живо, театрални представления, сред които и показни древноримски гладиаторски борби. Празненствата продължават до 23 април.

В навечерието на Цветница в православен КИПЪР се провежда процесия, с която се отбелязва чудото на възкресението на Лазар. В съботата в храма "Свети Лазар" има тържествена служба, а вечерта от църквата се изнася иконата "Христос възкресява Лазар", докато пее църковен хор.

В самия край на април - на 30-и, в ХОЛАНДИЯ с размах се празнува Денят на кралицата, чийто символ са лалетата й оранжевият цвят. Всъщност настоящата кралица Беатрикс II е родена на 31 януари, но кралица-майка Юлиана се е появила на бял свят на 30 април и на същата дата е предала престола на дъщеря си. В този ден се организират огромни базари, където всеки може да продава каквото му хрумне. На всеки ъгъл свирят музиканти, всички пият за здравето на кралицата, възклицавайки: "Оранжево завинаги!".

Най-големият по размах и великолепие парад на цветята се провежда в края на април също в Холандия. Огромни платформи с живи цветя - аранжирани като шедьоври на дизайнерското изкуство, преминават през няколко града на малката държава.

От 23 до 27 април в Ставангер, НОРВЕГИЯ, тече необичаен фестивал - на чесъна. В програмата му е включен даже изборът на Кралица на чесъна.

Докато Европа празнува Възкресение, в Осло между 13 и 15 април се провежда фестивала на хеви-метъл музиката Inferno-2006.
 <Неозаглавен>
4341
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД