:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,703,774
Активни 469
Страници 14,704
За един ден 1,302,066

МОН още се колебае за незаконните студенти

Снимка: Борислав Николов
Министър Даниел Вълчев се срещна със стажанти от ведомството си, за да чуе мнението им за натрупания опит. Младежите се похвалиха, че са получили реален шанс да работят. Критики заслужиха само компютърните умения на чиновниците. Следващата година МОН ще осигури повече места за стажанти, включително и в областните инспекторати.
Просветното министерство не е спряло да търси вариант за младежите, записани в незаконни университети, стана ясно от изказване на просветния министър Даниел Вълчев. Ведомството обаче е изправено пред множество дилеми за евентуалното прехвърляне на тези студенти към законни университети.

"Най-сериозният ни проблем е да установим точния брой на записаните в тези структури младежи", обясни Вълчев. В МОН се опасяват, че от евентуалното прехвърляне може да се възползват и незаписани в незаконните структури лица. Не е ясно и дали младежите няма да се окажат прекалено много.

Министерството е изправено и пред въпроса какви такси да плащат евентуално прехвърлените студенти. Те би следвало сами да поемат пълната цена на обучението си, защото държавата не превежда субсидия за тях. "Това обаче означава на практика да позволим платено обучение в държавните университети", обясни Вълчев.

Не е ясно как ще се зачитат изучаваните дисциплини. "Не можем да се доверим на издаваните от тези структури академични справки", обясни Вълчев. Тук вероятно може да се мисли за приравнителни изпити и евентуално връщане в по-долен курс.

При закриването на Славянския университет вузовете получиха право автономно да решат дали да приемат негови студенти. Там обаче броят на записаните бе ясен. МС реши тези младежи да продължат автоматично обучението си. Вузовете имаха право да искат допълнителен период на обучение само за семестриално завършилите, които трябва да се дипломират. Славянският университет обаче бе открит при спазване на закона за висше образование. Закриването му дойде след серия нарушения.
9
1570
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
9
 Видими 
27 Юни 2006 07:05
Момчето вляво направо е за старши служител!
27 Юни 2006 08:50
Само моя стол беше толкова висок...нещо беше се прецакал :-)
27 Юни 2006 08:55
От министерството се колебаят , защото незаконните университети са източник на недекларуеми доходи за няколко ( и то известни на Вълчев ) служители .
27 Юни 2006 09:41
*****

Натиснете тук, за да се запознаете с Правилата на форума




Редактирано от - bot на 28/06/2006 г/ 13:17:04

27 Юни 2006 11:40
Ама да, преучили сте се вие, ох, миличките... Ама какво ще ви правим, как да ви легализираме дипломките?
Това е все едно да си купиш кокаин и после държавата да се чуди как да узакони покупката ти.
27 Юни 2006 11:41
Толкоз много даже сте учили, че от много учене сте забравили да употребявате запетайки
27 Юни 2006 12:10
До Руританец.
Твойто ми прилича на приказката "Плаче на чужд гроб".Като не те касае, защо даваш мнение.?То пък вие "умните глави" много сте се преучили.Нали негласно се знаят тарифите за взимане на изпит и във Вашите университети.И като постъпваш на работе не те питат кой ВУЗ си завършил, а те подлагат на тест, интервю...така че
27 Юни 2006 20:12
Много даже ме "касае" - т.е. на български казано, засяга ме. Защото ми писна разни учили-недоучили образи с измислени дипломи от Горно Нанадолнище да се вреждат, например, на топли местенца на държавна служба и там да дерибействат или да вършат поразии. Или ще кажеш, че и там подлагат на тест служителите си?
Кои точно са "нашите" университети и какви са тарифите? Щото на мен никой никога не ми е искал пари за изпит, нито пък бих ги дал, ако искаха.
28 Юни 2006 13:09
До Рури....
Що се правиш на паднал от луната?Не знаеш колко върви един изпит например в сифийският?Ебати студента си тогава, щом не си чул, че съществуват тарифи за да си вземеш изпит.А, това че искаш да дерибействаш и ти на топло местенце ми говори, че си ограничено момче без всякакви амбиции.Кадърните и умните хора винаги си намират свойто място.Самойнализирай се и се прецени сам дали можеш да се котираш някъде.Има фирми , които непрекъснато пускат обяви и търсят хора, но се явяват такива отворковци като теб само с едно голо самочувствие.Както казах вече никъде не те питат какво си завършил, а какво имаш под перчема!!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД