Активни 188

Холандците вкараха 4 на уморените руснаци

СНИМКА: РОЙТЕРС
Халфът на ЦСКА и румънски национал Флорентин Петре (вдясно) обстрелва вратата на Молдова на контролата в Букурещ, спечелена от съперниците ни в гр."G" с 2:0.
Холандия постигна най-убедителната победа сред съперниците ни в група "G" за Евро 2008, като би с 4:1 с Русия. Успехът дойде през II полувреме, когато селекционерът Марко ван Бастен направи промени и пусна младите крила на "Аякс" Райън Бабел и Уесли Снайдер.

"Резултатът е добър, но головете са плод главно на физическата умора на съперника", заяви Ван Бастен, който бе лишен от почти цял отбор контузени играчи. Освен Бабел (68 мин.) и Снайдер (72) във вратата на Русия се разписаха и Матийсен (80), и Ван дер Ваарт (89).

След слаба игра през първото полувреме Йонуц Мазилу и Адриан Муту вкараха за победата на Румъния с 2:0 над Молдова. Словенците биха с 1:0 Естония, а Беларус направи 2:2 с Иран след голове на брата на Александър Хлеб - Вячеслав.