:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,764,200
Активни 681
Страници 20,667
За един ден 1,302,066

Наказват двама от охраната на следствения арест

Правосъдното ведомство оглежда терен на МО за нов затвор до Враца
Двама служители, охраняващи ареста на Националната следствена служба в София, най-вероятно ще бъдат наказани след внезапната прокурорска проверка миналата седмица. Това съобщи вчера пред "Сега" зам.-министърът на правосъдието Димитър Бонгалов.

"Нарушението, което е установено, касае двама служители на ареста. Те са оставили два мобилни телефона в една съблекалня. Апаратите са били изключени и няма информация да са използвани от арестанти", заяви Бонгалов. По думите му обаче, оставянето на телефоните само по себе си е нарушение и служителите могат да бъдат наказани.

Зам. главният прокурор Камен Ситнилски обяви, че се проверяват иззетите телефони от служители на ареста. Той се закани, че ще започне досъдебно производство срещу тях, ако се установи, че арестанти са ползвали телефоните.

Прокурорската проверка в затвора и специално в ареста на НСлС е била продиктувана от зачестили случаи на изтичане на информация.

Проверката на прокуратурата в местата за лишаване от свобода показа, че в затворите лесно могат да бъдат вкарани GSM-и и други забранени вещи.

От Министерството на правосъдието, в чийто ресор е охраната на затворите и арестите, признаха, че не са били предупредени, но резултатите от проверката не ги изненадали. При претърсванията бяха открити 3 мобилни апарата. Димитър Бонгалов пък посочи, че при резонните проверки в затворите, които министерството осъществява от началото на годината са намерени 80 телефона, а за миналата година броят им бил 300.

"Изтичането на информация може да стане по различни пътища, не само по телефона. Основният ни проблем е липсата на техническо оборудване. Нямаме и един скенер, с който да се извършва контрол на пропускателния режим", каза още Димитър Бонгалов и добави, че затворите ни не отговарят на европейските изисквания.

Той поясни още, че сред основните проблеми са многото затворници - 11 300 за едва 33-те места за лишаване от свобода. Проблемът трябваше да се реши с изграждането на затвор с публично частно партньорство, но той се забави. Вместо това от правосъдното министерство очакват от средата на следващата година да открият нов затвор в бившата казарма в Трояново.

Министерството на отбраната и правосъдното ведомство пък може да се договорят скоро за терен около Враца, където да стартира публично-частно партньорство за изграждане на друг затвор.
1
1960
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
03 Септември 2007 18:37
"Апаратите са били изключени и няма информация ..."

да бе, да - то за да говориш по мобилен телефон и за да го изключиш се изисква висше образование, та понеже няма информация арестантите да са висшисти, съответно няма как да са ги ползвали! хайде стига глупости, а!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД