:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,682,234
Активни 768
Страници 24,799
За един ден 1,302,066

За САЩ корупцията у нас остава голяма грижа

Американската агенция за международно развитие (USAID) приключи вчера своята дейност в България след 17-годишно участие в демократичните промени. Нейната администраторка Хенриета Фор, която пристигна специално за церемонията в София, отчете, че агенцията е похарчила 600 млн. долара за различни проекти, които са допринесли за създаването на 130 000 работни места.

В началните години на демокрацията в България агенцията служеше главно за хуманитарна помощ, но после се впусна в по-амбициозни проекти като основаването на Американския университет в Благоевград, създаването на над 100 общински центъра за услуги и информация на гражданите, стабилизирането на банковия сектор и капиталовия пазар, отпускането на 50 000 микрокредита за дребни предприемачи, както и на жилищни кредити за над 300 млн. лв.

Най-амбициозната цел на агенцията - прозрачност и ефективност на съдебната система и върховенството на закона - обаче е постигната частично, отбеляза американският посланик в България Джон Байърли. Според него преходът не е свършил, защото "корупцията в България остава голяма наша обща грижа". Той обеща по-нататъшна американска подкрепа в борбата с нея.
8
1815
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
8
 Видими 
11 Октомври 2007 00:34
янките няма какво толкоз да се грижат за корупцията у нас - тя и без тяхната помощ успешно се грижи за себе си
когато американците дават рушвети това е "лобиране". когато други дават -това е "корупция"

11 Октомври 2007 02:58
Прав си Павлик , неможе държава в която законите са създадени от престъпници и да " лобира " и да доказва колко е "почтенна" . Нявсякаде действа правилото мой и твой човек , беззначение в която точка на света си
11 Октомври 2007 08:28
Ебати случая, това са много пари бе хора. Ако са вложени 160 милиона долара в България от тази агенция щеше да е видно поне. Да си призная с риск да се изложа - аз за първи път чувам за тази агенция.
11 Октомври 2007 09:00
...у нас (в ЕС) е голяма грижата че в америка корупцията им не е по нашите възможности...
11 Октомври 2007 10:43
Буш, вдигай си армията от Ирак и я води тук-да помогнеш наистина с нещо в борбата с корупцията у нас...
11 Октомври 2007 11:58
val engel, не са 160 а 600. Ти познаваш ли някой от тези 50 000 получатели на микрокредити? Аз нито един. За пръв път чувам за такова нещо. Явно са ги харчили за малко по-други цели - университета за вербовка и селекция на качествени емигранти, подкрепа на партии и удобни организации с "нестопанска цел" и т.н., разузнаване и т.н.
11 Октомври 2007 19:23
Тоа агент Джон Байърли що не вземе да обясни на български (много му харесвам българския) на аудиторията как Халибъртон на чистото зло Дика Чейни продава бензин на американската армия в Ирак на цени непознати в световен мащаб?
11 Октомври 2007 19:38
Дали се сещат за това обаче милите родни учители или в главите им е само крайната цел - пари ?
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД