Кой печели наградата за най-жесток терористичен акт в Близкия Изток през 1985 г.
Единият кандидат, със сигурност, са т.нар. операции "Железен Юмрук", които правителството на Шимон Перес провеждаше в окупирания южен Ливан през март 1985. Това е в южен Ливан, който беше под военна окупация в нарушение на предписанието на
Съвета за сигурност за изтегляне, но пък с благословията на САЩ. Операциите "Железен Юмрук" преследваха, както ги наричаше висшето командване, "селяните-терористи в южен Ливан". Това включваше кланета и зверства, отвличания на хора за разпит, воденето им в Израел и т.н. Достигнати бяха нови дълбини на планирана жестокост и произволни убийства, според един западен дипломат, запознат с региона, който е бил свидетел. Нямаше твърдения за самоотбрана, а беше съвсем открита политическа акция. И това дори не беше оспорвано. Това е чист пример за международен тероризъм, въпреки, че бихме могли да го наречем и агресия. Ще го нарека само международен тероризъм, в съответствие с принципа, че мислим в полза на правителството на САЩ. Това, разбира се, е операция на САЩ. Израел я провежда, защото САЩ са му дали оръжия и дипломатическа подкрепа. Та, приемаме, че това е само международен тероризъм, а не много по-сериозното военно престъпление - агресия.
Другият кандидат е кола-бомба в Бейрут през 1985. Колата е била оставена пред джамия. Бомбата е трябвало да избухне когато хората са излизали, с цел да убие максимален брой. Според "Вашингтон Поуст" са убити 80 души. Ранени са над 250, предимно жени и момичета, които са излизали. Експлозията е била голяма и е вдигнала във въздуха цялата улица, убити са били бебета в креватчетата си и т.н. Бомбата е била предназначена за мюсюлмански шейх, който избягал.Поставена е от ЦРУ при съдействието на Британското и Саудитско разузнавания и с благословията на Уилям Кейси, според Боб Удуърдс, "Историята на Кейси и ЦРУ". Това е пример за международен тероризъм. Много недвусмислен и, мисля, един от кандидатите за наградата през върховата 1985 година.