:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,760,783
Активни 485
Страници 17,250
За един ден 1,302,066
Америка

Последната година на Буш

Ако през 2008 г. в САЩ има терористично нападение, републиканците може би отново ще спечелят президентските избори
Снимка: РОЙТЕРС
Година преди изборите Буш положи големи усилия да възстанови мостовете със съюзниците на Съединените щати в Европа и Азия.
Независимо дали го обичат или мразят, а проучванията на общественото мнение показват, че поне една трета от американците го одобряват, Джордж Буш ще бъде президент на Съединените щати през цялата 2008 и първите 20 дни на 2009 г. Но при един доминиран от демократите Конгрес (да оставим настрана нарастващото желание на Републиканската партия да се разграничи от Буш) и при най-оспорваната президентска надпревара за последните 80 години по всяка вероятност 2008-а ще бъде



година на дълбок застой



На вътрешния фронт, където нищо не може да бъде направено, докато Белият дом и Конгресът не се споразумеят, безизходицата ще е почти пълна. На външнополитическия, на който президентът разполага с повече свобода да действа самостоятелно, шансовете за постигане на напредък би трябвало да са по-добри. Точно този президент обаче е толкова отслабен, а проблемите, които стоят пред него - толкова сериозни, че тук също има малки шансове за напредък.

Нещата можеха да се развият по съвсем различен начин. Историята е пълна с примери за разединена власт, която е постигала отлични резултати, тъй като само когато политическият риск е поделен по равно между двете партии, могат да бъдат извършени най-смелите реформи. 2007-а обаче бе мрачна година за вътрешната политика. Опитът за реформиране на имиграционната политика бе провален от атаки отдясно и отляво; плановете на президента за реформиране на системата на здравеопазването бяха отхвърлени в Камарата на представителите; бюджетът бе договорен в обстановка на ожесточени изказвания за налагане на вето и преодоляването му.

2008 г. ще е по-добра само в това, че при липсата на сериозни опити за правене на политика ще има по-малко сблъсъци. В евентуална сфера на сътрудничество (не спирайте обаче дъха си) все пак може да се превърне глобалното затопляне. Белият дом извървя дълъг път, докато приеме, че проблемът е причинен от човешката дейност. Въпреки че администрацията вероятно няма да подкрепи плановете на демократите за ограничаване на емисиите на въглероден диоксид, е възможно да има поле за постигане на споразумение по някои все по-необходими промени като например малко по-строги стандарти за автомобилните газове. Що се отнася до останалите вътрешни въпроси, които се нуждаят от реформи - имиграцията, здравеопазването и социалното осигуряване, всички те



ще трябва да почакат идването на следващото правителство



Американската външна политика има потенциал да бъде по-интересна. Буш и неговият държавен секретар Кондолиза Райс положиха големи усилия да възстановят мостовете със съюзниците на Съединените щати в Европа и Азия и офанзивата на Райс със сигурност ще продължи през 2008 г. Задачата за подобряване на трансатлантическите отношения бе подпомогната извънредно много от избирането на Никола Саркози за президент на Франция точно в момент, когато Ангела Меркел застана начело на инициатива за трансформация на отношенията между Германия и Америка. Европейски дипломати се надяват, че постепенното убеждаване на Съединените щати да се ангажират отново изцяло в международни организации като ООН ще продължи. Възможно е освен това напредъкът при закриването на севернокорейската ядрена програма да доведе до по-ползотворен период в американско-азиатските отношения.

Ирак и Иран обаче ще доминират сред всички останали външнополитически въпроси. В Ирак президентът даде ясно да се разбере, че е решен да поддържа голям брой войници (вероятно над 100 хиляди) до края на мандата си, което изключва както катастрофално влошаване, така и чувствително подобрение в тази страна. Демократите в Конгреса, които се опитаха и не успяха да сложат край на войната през лятото на 2007 г., е малко вероятно да положат нещо повече от символични усилия за повторен опит през 2008 г. Това означава, че наследникът на Буш, независимо дали е мъж или жена, ще получи в завещание и



задачата за изтегляне от Ирак



като най-сложен и належащ проблем.

Въпросът за Иран обаче може би е от ключово значение за последната година от управлението на Буш. Правителството работеше здраво върху един многостранен дипломатически подход, който обаче не донесе плодове. Остава доста вероятно Америка да опита едностранни военни действия през 2008 г., които биха могли да влошат отношенията й с нейните основни съюзници.

Малцина обаче, поне в Съединените щати, ще отдадат голямо внимание на който и да е от яловите аргументи, които ще се носят от Белия дом. Цялата политическа енергия ще бъде погълната изцяло от президентската надпревара и в по-малка степен - от стремежа на демократите да си осигурят истински работещо мнозинство в Сената вместо нищо и никаквото, с което разполагат в момента. А това ще бъде вълнуваща надпревара, която може да бъде разделена на два съвсем различни етапа. Първите няколко месеца от годината ще преминат под знака на първичните избори, при които ще става въпрос повече за личности, отколкото за политики. Веднъж щом партийните номинации станат ясни, ще започне задълбочен спор за политиката.

Това е така, защото е налице поразително голямо единодушие вътре в партиите, но много ясни различия между тях. Всички водещи представители на Демократическата партия например, но нито един от републиканците, подкрепят забележително сходни планове за въвеждане на



универсална система за здравеопазване



в една Америка, която изпитва отчаяна нужда от такава. Всички демократи и нито един от републиканците искат да отменят данъчните намаления на Буш. И така нататък. Избирателите може да се окажат затруднени да открият особени разлики между вижданията на Хилари Клинтън и тези на Барак Обама по който и да било въпрос (въпреки че Клинтън е по-предпазлива от Обама, когато стане въпрос за изтегляне от Ирак, и по-войнствено настроена към Иран), но който и от двамата да победи, ще има дълбоки различия с номинирания кандидат на републиканците. Вярно е, че кандидатите за номинацията на Републиканската партия са дълбоко разделени по морални въпроси като абортите и хомосексуалните бракове, но това са въпроси от компетенциите на щатските власти, а не на федералното правителство.

Ирак очевидно ще е най-емоционалната тема по време на кампанията. Възможно е обаче най-важният въпрос да се окаже здравеопазването - ако през 2008 г. срещу Америка не бъде извършено ново голямо терористично нападение (хипотеза, при която сигурността ще се превърне в доминиращия въпрос и републиканският кандидат вероятно ще спечели) или не се стигне до сериозно изоставане в друга област (което ще помогне на демократите). Що се отнася до здравеопазването, американските гласоподаватели ще получат право на истински избор. Те ще бъдат попитани да кажат дали са съгласни голяма сума федерални средства - от порядъка на 100 до 200 милиарда долара, да бъдат изразходвани за близо 50 милиона души, които нямат здравни осигуровки и не са включени в правителствените здравни програми и които следователно живеят в страх от сериозно заболяване, което може да ги съсипе финансово, дори да се възстановят напълно. И освен тези 50 милиона има още десетки милиони, които се страхуват да не загубят работата си, а с нея - и здравните осигуровки, което ще ги изложи на същия риск.

Това може и да не звучи бляскаво. Липсата на универсална система за здравеопазване обаче е главен фактор за усещането за икономическа несигурност, което ще бъде ключов въпрос през кампанията за президентските избори през 2008 г.
Снимка: РОЙТЕРС
Избирателите може да се окажат затруднени да открият особени разлики между вижданията на Хилари Клинтън и тези на Барак Обама по който и да бил въпрос.
44
2873
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
44
 Видими 
23 Ноември 2007 01:58
Една много вяла статия, която не казва нищо ново, нищо определено, просто преливане от пусто във празно.

23 Ноември 2007 02:23
Хмм, не само вяла, но и много странна статия. "Икономист" нямат навика да публикуват имената на авторите си, а Christopher Lockwood беше редактор за Азия преди 5-6 години. Да не е сгрешен източника?
23 Ноември 2007 02:59
Happy Thanxgiving to Ficho&oIo&etc:
*
Натиснете тук

Редактирано от - Кракра на 23/11/2007 г/ 03:05:54

23 Ноември 2007 03:16
Че е нескопосана статията, нескопосана е. Намира се в приложението The World in 2008, Leaders, пак на Икономист. Натиснете тук

За сметка на това пуйката беше сочна, и там другото каквото си требе. Наздраве на всички.
23 Ноември 2007 05:41
През 2008 година Буш щте успее да вдигне престижа на Америка.Започва борба за защита на човешките права по цял свят и така щте стане много популярен.Освен това много угнетени хора щте бъдат по смели срещу диктаторите на които са жертви и щте има сериозни битки с ченгетата.Буш трябва да преследва диктаторите нарушители на човешките права .Чрез ООН да се гласуват резолюци и санкци за диктаторите нарушители на човешките права и свободи.Така угнетените щте имат сила да се бунтуват за правата си и дори да сменяват режимите.Което е много по ефтино от воена офанзива.
23 Ноември 2007 07:32
Толкова може Economist, толкова пише. какво искате от тях, англичаните никога не са разбирали Америка от 1607г. насам.
Буш направи каквото трябва, а именно акцентира "огнищата" на злото по света и поведе яка война с тях. Разни шираковци вече не могат да си въртят "никсо-интензивна" далаверка, както правеха със Садам например. Сега или си с белия свят или си с ония брадатите.
Прие предизвикателството на високите цени на горивата, което при американските пари и технически потенциал, ще дръпне технологиите яко напред, както стана след 1974 и 1981.
Премахна възможностите за далавери тип "ЕНРОН" на американските фондови борси, което възстанови доверието в тях /виж индекса Доу Джонс къде отиде/
И най накрая възстанови доверието в атомната енергетика.
И тези четири работи само да е направил, евала, не са малко, който може повече да се кандидатствува за кампанията 2008!
23 Ноември 2007 08:06
И без терористично нападение републиканците пак ще спечелят президентските избори.
.
Демократ печели президентски избори в САЩ само ако е южняк и прилича поне малко на old school boy, а нито Хилария, нито Обама са такива. От друга страна единственият демократически претендент, който има възможност да победи републиканският кандидат, Джон Едуардс, няма начин да се пребори с Хилария и Обама.
.
Хилария е човек без последователно становище по нито един национален проблем (войната в Ирак, бюджетния дефицит, търговиятя в Нафта, ...), а Обама е неясно откъде идва и какъв е всъщност - мюсюлманин, християнин, индонезиец или афро-американец.
.
От друга страна републиканците имат силни кандидати като МакКейн, чиито единствен проблем е, че еврейското лоби му обрича кампанията на безпаричие.
.
Местните евреи наливат нечувани суми за кампанията на Хилария, но не виждам как с пари може да се избере толкова недотавен президент. Не вярвам разпадът на американската нация да е чак толкова напреднал.

23 Ноември 2007 08:31
Не искам да оставям впечатление, че съм съгласен с двамата преди мене.
Буш младши е говняр.
Беше избран с надеждата, че ще възстанови независимостта и достойнството на Америка, но за две-три години еврейското лоби го набута в най-пагубната и безсмислена война, коята САЩ някога са водили. Буш младши е кукла на конци; проблемът е, че Чейни, който ръководи външната политика, е човешка развалина - във физически смисъл - с няколко байпаса, излизаща от бункера само да "ловува" питомни фазани, и в морален - готов да продаде и майка си за няколко милиарда саудитски петродолари и идеи, подхвърлени от Мосад как Халибъртън да удвои печалбите си.
.
Америка все повече се превръща в колос на глинени крака подобно на бившия Съветски Съюз, способен да произвежда само совалки, самолетоносачи и ракети, оставен на милостта на Китайски партийни водачи, които само чакат да узрее момента, когато ще престанат да купуват Т-бонове за 12 млрд. на месец.
23 Ноември 2007 08:45
ЦРУ следи форумите (следва обява за работа в агенцията)

Open Source Officers (OSOs) are the Intelligence Community’s foreign media experts. They use foreign language and area knowledge to review and assess foreign open media sources, including Internet sites, newspapers, press agencies, television, radio and specialized publications, collecting intelligence from these media to deliver high-impact products to the US foreign affairs community. OSOs develop and apply in-depth knowledge of a broad range of foreign media to identify trends and patterns, and to write analytical products. They may also translate text, audio and video information and select materials from the media for translation by independent contract translators. OSOs research and analyze the media environment in a particular country or region and prepare media analyses that inform customers of subtle relationships and trends in the media.

The candidates we seek are creative, with a keen interest in foreign affairs, strong writing and analytical skills, a well-developed facility for reading and translating one or more of a broad range of foreign languages, and working knowledge of the Internet. Many OSOs have lived in their region of interest and/or have formally studied the politics and history of a particular country or region.

Positions are in the metropolitan Washington, D.C. area, with limited opportunities for overseas travel and assignments. In addition to salary and benefits, these Officers are eligible to earn annual language “bonus” pay based on in-house language proficiency testing. OSOs may also have the opportunity to take courses in additional languages and area studies as well as other relevant training.

As a part of the screening process, selected applicants will be sent a language proficiency test and asked to provide an analytic writing sample. The following languages, or language combinations, with relevant area knowledge are sought: Arabic; Bulgarian; Central Asian and Russian; Chinese; Czech; Dari/Pashtu; Farsi/Persian; French and Arabic; French or Portuguese and African Studies; Greek; Hebrew and Arabic; Hindi; Hungarian and Romanian; Indonesian; Korean; Polish; Russian and Ukrainian; Serbo-Croatian; Turkish; and Urdu.

Requirements

Minimum requirements include a bachelor’s in area studies, international relations, political science, economics, journalism, sociology, anthropology, counterproliferation or other liberal arts discipline. Advanced level foreign language reading and comprehension skills, excellent English language skills, strong critical thinking/analytic skills, and well-developed Internet searching skills are also needed.

All applicants must successfully complete a thorough medical and psychological exam, a polygraph interview and an extensive background investigation. U.S. citizenship is required.

To be considered suitable for Agency employment, applicants must generally not have used illegal drugs within the last twelve months. The issue of illegal drug use prior to twelve months ago is carefully evaluated during the medical and security processing.

Important Notice: Friends, family, individuals, or organizations may be interested to learn that you are an applicant for or an employee of the CIA. Their interest, however, may not be benign or in your best interest. You cannot control whom they would tell. We therefore ask you to exercise discretion and good judgment in disclosing your interest in a position with the Agency. You will receive further guidance on this topic as you proceed through your CIA employment processing.

Please apply online and submit your resume. When asked (under the application form): ‘How did you learn about this website?’

23 Ноември 2007 09:03
pachacho, pachacho Политиката е трудна наука, в Америка хептен! Така с "подскок" и каквото другарката ни е научила в училище не става! Требе дупци и яко учене!
23 Ноември 2007 09:07
Ами много им здраве на ЦРУ. Нищо по различно няяма да прочетат от това което се пише в техните. Хората са информирани.
23 Ноември 2007 09:24
До котката:
Не си прав[a]. Сигурно си чувал[a] термина political corrctness.
По комунистическо време му викахме автоцензура, подкрепена в редки случаи с конвенционална цензура и в извънредни случаи с бой и пандела.
.
След падането на Тоше, свободата на словото се възцари в БГ, а в Америка почти изчезна.
.
Презумпцията в Щатите е, че всичко, разкриващо ролята на Израел във външната политика на САЩ е антисемитизъм, а по щатските закони това се наказва със затвор.
.
Затова подобни откровени писания като в нашите форуми, рядко се срещат в американските блогове.
.
Затова и ЦРУ набира преводачи (в Мосад отдавна имат бол).
23 Ноември 2007 09:31
boby1945
1. Economist е едно от най-реномираните списания. Не съм сигурен, че е английско, мисля, че си е американско. Лично аз го ценя повече от Time и Newsweek.
2. Pazacho е дал много интересни наблюдения на политическия живот в Америка и бъдещото развитие на света.
3. Всеобща е оценката, че при Буш САЩ губят и Азия и Латинска Америка, а доверието в САЩ е силно намаляло в световен мащаб. Това, че Меркел (тя, обече не управлява сама, а със социалдемократите) и Саркози са избрани съвсем не означава, че е драстично променен курса германскаъта и френската политика.
23 Ноември 2007 09:40
Пазачо На глинени крака са, отдавна е видно, но не всеки може да го види. Пак ще кажа: съсипаха и тази велика страна ционистите. Сега се чудят какво да измислят, че да забранят интернет или да го сложат под пълен контрол, както направиха с другите медии. Ако поне 10% от телеканалите в САЩ казваха истината за политиката на подлогите на ционистите във Вашингтон, нито една от тях няма да бъде избрана в сената или за президент. Обаче затискането на истината изисква все по-големи усилия, а силите на Вашингтон не са безпределни. Толкова по-силен ще бъде взривът срещу самоубийствената за САЩ политика на обгрижване на бандитския талмудизъм и гарантирането на възможностите на моше-ниците да лъжат, грабят и тъпчат чрез потенциалите на великата страна. Тя просто престава да е велика, а глинените крака се трошат..
23 Ноември 2007 09:43
Последната гадина - Буш
23 Ноември 2007 10:00
Да-а-а! Иде ред на Китайците!
23 Ноември 2007 10:07
Мойте наблюдения са, че Джинито отдавна е изляло от бутилката. Т.нар. елитсе замозабравя с грабежа. Революциите са неизбежни.
23 Ноември 2007 10:14
Еха-а-а-а!
Пазачо, дай линк бе!
23 Ноември 2007 10:21
За горната обява отиваш на сайта на ЦРУ и търсиш employment opportunities или contacts.
.
Не съм сигурен че обявата е още там, затова ти пращам подобна обява от подизпълнител с телефон и интернет адрес:
.

Employer: ASET International Services Corporation
Conference Services Division
http://www.asetquality.com
Rank or Title: Translator / linguists for anti-terrorism projects
Linguistic Field(s): Applied Linguistics
LL Issue: 15.2253
Date Posted: 05-Aug-2004
Job Description: Applicants must know English and at least one of the listed languages and be US citizens. Applicants with clearance who are based in the Washington, DC, area are especially encouraged to apply. The work will include transcription of live conversations, translation into English, and other duties.

(1) Arabic, Mandarin linguists to work on-site in the Washington DC area for two months in the near future. We are accepting bids on two months of full-time in-house assignment as government linguist.

(2) Amharic, Somali, and Haitian Creole linguists to work for up to 4 years in the Washington, DC area. Relocation expenses will be paid.

(3) Korean, Mandarin, Dari, Pashto, Hindi, Albanian, Farsi, Punjabi, Dutch, Norwegian, Russian, French, Arabic, Albanian, Czech, Slovak, Macedonian, Bosnian, Bulgarian, Polish, German to work on short-term or long-term projects in the upcoming years in the Washington DC area.

We accept emailed resumes at live@asetquality.com, with an indication of the applicant’s citizenship, clerarance, and language proficiency tests as well as the number of the project (1, 2, 3) For project(1), idicate required pay, please.

Applications sent ASAP are appreciated. Thanks!
Application Deadline: 09-Jan-2005
Flexible Deadline
Application Address: Interpreter Management
2009 North 14th St Suite 100
Arlington VA 22201
USA
Application URL: http://www.asetquality.com
Contact Information: Interpreter Management
click here to access email
Phone: 703-516-9266

23 Ноември 2007 10:31
Разочарова ме.
Само за бели хора.
23 Ноември 2007 11:16
Чудно
Защо пише, че търсят форумни доносници с български език?
Фичо, Нела и дву/трибуквените не им ли стигат?
23 Ноември 2007 11:43
Буш и клика, ако никой не ги озапти на време ще докарат Апокалипсиса.
23 Ноември 2007 12:16
Натиснете тук

Ега е тва на Pazacho
23 Ноември 2007 12:21
Това означава, че наследникът на Буш, независимо дали е мъж или жена, ще получи в завещание и задачата за изтегляне от Ирак

Изтегляне от Ирак няма да има.
Демократите в конгреса на САЩ решиха че и за в бъдаще(завинаги?) САЩ ще имат военно присъствие в този най стратегичeски регион в света.
САЩ сега (и за винаги?) ще бъде доминиращата(единственната?)военна сила в този най важен енергиен регион.
Цитира се многогодишното необходимо присъствие на американски войски след ВСВ в победените Германия и Япония и на настоящето присътсвие на 50 000 американска армия в Корея.
Това потвръждава далновидността на Буш.
Ирак е историческа победа на САЩ
втора само на победите над Япония и Германия пред ВСВ.

23 Ноември 2007 12:27
Фильо, малко ме интересува Москва! Виж Жокондата в Лувр, Партенона в Реимс, Аифеловата кула в Осло! Черу Блер е леди, Путина е пикла! Альоша Невски е мародер по балтииските страни! А как се става компутерно грамотен! Парванов е мафиот! Овце!
23 Ноември 2007 13:09
Интересно, как с "малко по-строги стандарти за автомобилните газове" ще преборим глобалното запотляне.
Или като строим безумно скъпи и ненужно луксозни и технически сложни коли с хибридни двигатели от 300 коня за да придвижим някой адвокат от фитнеса до кантората.
23 Ноември 2007 14:07
ШШШ алоуу, като чета постовете за мъдрия, мил, учтив и любезен Буш имам
чувството че някои от форумците вчера порядъчно са се понаквасили на "танксгивинг дей".
23 Ноември 2007 14:10
Е, поне не сме последни в списъка - след нас са поляци и германци - що ли?...
Да не би Фичо да са го уволнили?...
-------------------
boby1945,
Какво бил направил Буш - ами вече долар и половина за евро...
23 Ноември 2007 15:53
редник Ами в САЩ всичко е в долари, петролът и суровините също, така че няма никакво значение за САЩ колко долара е едно ЕВРО, точно както и колко лева е един долар и дали въобще има левове, някъде по света.
Даже според науката икономика, това означава че вносът към САЩ се затруднява, а износът на САЩ се облекчава, което е добре за всяка икономика!
Най добре това се вижда от борсовите индкеси, които показват наистина богатите в света къде си "слагат" парите, т.е. на кого вярват!
Сега най-важният от тях Dow Jones Industrial Average е около 12800 -14000 най-високите стойности от 2000 година насам.
Така че републиканците ще спечелят изборите именно заради успешната в цяло икономическа политика на Буш младши, а не заради личните чувства на форумците и тяхното "виждане" за успешен президент на САЩ и най-малко ще питат за курса долар/ЕВРО, лев, иена или каквато валута се сетиш там.
23 Ноември 2007 16:31
Боби, ти си икономически гений!
Особено интересно е твърдението ти за успешната икономическа политка на Буш. Ако наричаш успех отказа му да се присъедини към Протокола от Киото, може и да си прав.
Само дето забравяш, че слабият долар влияе пряко на избирателите, желаещи да харчат парите си в чужбина. И сред тях не бива да забравяме да отбележим и едрия и среден бизнес, инвестиращ из целия свят. Освен това, стабилността на валутата на една страна определя и отношението на външните инвеститори, а при постоянно падащ долар доверието на последните ще се насочи към далеч по-успешни валути. Не случайно стабилността на една валута е едно от лицата на дадена страна и върху него оказват влияние множество фактори, не само икономически.
А когато стане дума за избори, не "икономиката", а избирателите имат думата. Спор няма, че това няма значение за големи групи от туземното реднешко население, които често не са излизали от границите на щата си.
Но пък в по-далечен план слабият долар ще допринесе и за повишаване на цените на потребителските стоки, тъй че и те ще бъдат ощетени все някога от успешната политика на тексаското дете-чудо.
Ерго, върви пак да залягаш над читанките.


А Дау Джоунс има толкова отношение към живота на средния американец, колкото шимпанзетата в зоологическите градини към масовите миграции на зайците.




Редактирано от - цуцурко на 23/11/2007 г/ 16:43:33

23 Ноември 2007 16:38
Жалко но е истина Китай е със огромен потенциял за напред няма кой да я спре нито Америка нито Русия!
23 Ноември 2007 17:31
цуцурко Само не ми чети лекции тип политикономика на социализЪма, модел рарен Костов, молим ти се ! Отдавна беше!
Много си далеч от истината защото:
-Тези дето гласуват в Америка в голямата си маса пътуват по чужбините след като се пенсионират, иначе бачкат и имат 10 дена отпуска.
- Тези дето инвестират /богатите/ инвестират в САЩ, щото тамо са парите, работниците - два пъти по голяма производителност от тази в ЕС, технологиите и политическата закрила /това дето от незнание не харесвате у Буш/ затова и индекса.., виж преди
- какво мислят чуждите инвеститори не е толкова важно щото по другите страни-борси липсва политическата закрила която има в САЩ /току някой реши да "закрие" АЕЦ/Шрьодер Германия/ или да подпише без да мисли протокола от Киото и после олеле кво стана.../, работниците са по-мързеливи /виж проблемите в Германия и Франция днес/, а и липсват технологии и средства за разработването им, па не дай си Боже някой да го избие на социализъм или фундаментализъм /как ги виждаш франсетата да воюват против муджахедините, например, ще се окакат както в Алжир, нито имат с какво нито знаят как/.


23 Ноември 2007 17:59
Аргументи като слънце... не, като АЕЦ.
Ако някой желае да отговаря на Боби 1945 - да се чувства свободен. Аз нямам подобно търпение.
23 Ноември 2007 20:00
boby1945,
Сега остава само да разберат какво им казваш.....
23 Ноември 2007 20:18
Бе, то кво толкова за разбиране. Каза го човека отдавна и точно: "This is a dangerous world of madmen and potential mental losses." И си го спазваше.
23 Ноември 2007 21:27
BGTopIdiot-e, има сбъркано, но не е това, което ти мислиш, а просто, "Икономист" публикува мнение на Крис Локууд изложено в "Светът през 2008" (The World in 2008) озаглавено One Мore Year и преведено в свободен стил "Последната годин на Буш". Иначе, гаджето на редактора работи в Париж, в "Журналисти без Граница", а и Крис си говори френски, така добре, както и инглиш.

Редактирано от - 2008 на 23/11/2007 г/ 21:32:11

23 Ноември 2007 21:39
Преводът е добър и точно отразява оригинала. Прочетох статията и повредата не е в превода или в преводача, а в автора на въпросната статия, който е искал да каже нещо, но не се е получило.
23 Ноември 2007 21:53
(снимка: натиснете тук)
Хенри Милър :"США - нация идиотов? Кое что о "пиндосах"(Оригинала на испански)
Натиснете тук

Редактирано от - Zmeja на 23/11/2007 г/ 22:01:21

23 Ноември 2007 21:58
Дано жителите на поднебесната империя не четат писанките на английското ченге...Иначе току виж тръгнали влаковите композиции с зеленобузестият Вашингтон към америката...Тъй де - щом инфлацията е добро нещо - що и те да не се възползват?...



_________________________________________ _
Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
23 Ноември 2007 21:59
Грешка, Змей!
Пиристан - по името на адмирал Пири Рейс.
23 Ноември 2007 22:26
Сократ-май,
Няма грешка!
Пиндос — пренебрежително название на американците.
Етимология: Произхожда от хребета Пинд. В древна Гърция с думата "пиндос" са наричали жителите на полисите, а по-късно с "Π ί ν δ ο ς" - гръцките колонисти.
В наше време думата първоначално се използва за руските военнослужащи към силите на ООН в Косово, а след това става прозвище на всички военнослужещи на САЩ. Съзвучността на думата "пиндос" с широкоизвестната сред американците испанска дума pendejo («идиот») е причината за широкото разпространение и новата популярност на прозвището.
23 Ноември 2007 22:50
Змей!
Знам. Правех си майтапа в друга плоскост. Нали знаеш за картата на турския адмирал Пири Рейс.
24 Ноември 2007 00:09
boby1945: Ма - велик икономист, политик и ... мозък си... Какво само
разбиране на проблемите и гениално прозрение...!?
От твоите сладко/малоумни уста - в Божиите уши! Сядам да чакам всичко да се сбъдне и тогава ще ви призная за гении - всичките неинтелигентни, но
хлевоусти форумни гойски овце...
24 Ноември 2007 09:07
Балгериан!
Въх, ти от богоизбраните ли си бил? Шалом, бе шмук!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД