:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,663,733
Активни 174
Страници 6,298
За един ден 1,302,066
Седмицата

Я, колко много демократи!

На генерал Дьо Гол приписват ехидната приказка, която публично изрекъл шефът на партийната му пропаганда Андре Малро след появата на Германската демократична република: "Толкова много обичаме Германия, че се радваме като са две!" По същия начин може да се каже и у нас: "Толкова много обичаме демокрацията, че се радваме на множество демократи!" Седмицата, измъкваща се от желето на празничната скука и лоените остатъци от гергьовденската трапеза, бе разнообразена с разбунване на демократичното осило с въпроса за истинските представители на СДС.

Напълно в духа на демокрацията, която била процедура, отговорът се предостави на съда. Съдът обаче освен независим е и български. Поради което вълнуващият въпрос затъна в съдийски отводи, подписки на интелектуалци и нормални граждани със и без ЕГН и декларации на Синята коалиция срещу политическите злоупотреби и заговори срещу демокрацията. Почти всички партии злорадо изразиха ненамесата си, но и загриженост за единството на демократичната десница, от която България се нуждаела. Защото напред не можело да се върви само на един крак, а трябвало да се крачи с двата в ритъм "леви-десни". И "център, център", подхвърлиха пък либералите от НДСВ и ДПС, без да се боят от просташки онагледявания. Все пак присъщият аристократизъм на едните и галантното отношение към жените на другите изключват буквалните аналогии с междукрачието.



Изобщо, обстановката е предизборна



Както сме свикнали, броени седмици преди изборите тръгват изтъркани сюжети, разигравани с малки промени от едни и същи типажи. Конспиративните хватки допринасят за блудкавия привкус на тая досада. Тя е породена от действителния проблем на българската демокрация: грижите за представянето на някаква политическа автентичност надхвърлят усилията за провеждането на каквато и да е автентична политика. Оттук извира дълбоката нечестност в политическия ни живот.

По особен начин това личи именно в споровете за "истинската" десница, която напоследък неслучайно се представя като изразител на интересите на - забележете! - "гражданите с дясно мислене". Нейните проблеми обаче съвсем не са в това дали Борисов, Димитров, Юруков, Костов, Мозер, Праматарски и др. под. се мислят за легитимни вождове на формации, наричащи се десни. Те са в това, че автентично дясна политика се води от партия, която иначе минава за лява. Затова и управленията, в които участва косвено или пряко, с някаква тъпа упоритост се наричат от мнимата ни десница "комунистически".

Но какъв комунизъм или левичарство има в 10% данък, в поправките в Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, в замените на държавни имоти в стил "кон за кокошка", в приватизацията, в явното толериране на т. нар. едър бизнес, в пълното безхаберие примерно за "Кремиковци", но пък в острата загриженост за печалбите на чуждите банки, в делегираните образователни бюджети, в здравната реформа и пенсионните фондове и т.н.? Какво по-дясно от това може да предложи десницата? Християндемокрация, неопетнени лица и необвързаност с Русия?

Или пък още по-дясно - 8% данък и обещания от типа "Всеки достоен българин - собственик на магазинче, всяка достойна българка - със слугиня"? Нима не се вижда, че именно дясната политика на няколко поредни правителства не просто продължи, но и бе задълбочена от коалиция, в която водеща роля има тъкмо БСП. С това лявата партия обаче никак не се хвали. В предизборните й реклами, които напоследък красят всички медии, вкл. любимия вестник и дори "Уикенд", тия действителни успехи липсват, докато публиката бива литкана с отчети и обещания за работни места, пенсии и заплати. Тук изобщо не си струва да се споменават и външнополитическите ангажименти, които България пое при нейното управление и които допълнително издърпаха черджето изпод идеологическите устои на десницата - от приемането в ЕС до застъпничеството за Турция като бъдещ член на съюза, от военните бази на САЩ до участието в ключови мисии на НАТО, от контингента в Ирак до признаването на Косово.

Именно това, а не конспирациите около регистрацията на СДС и естественото използване на политическата ситуация за отслабване на политическия противник,



прави приказките за автентична десница наивни



Разбира се, ако не придиряме, че една политика е автентична, когато напълно съвпадат заявления и реални действия. Но при това условие нито една българска политическа партия, която е участвала в което и да е управление, не би могла да са похвали с особена честност. Всички се извиняват с обективните обстоятелства, които били наложили промени и компромиси. Но освен че е съобразяване с тези обстоятелства, истинската политика е и безкомпромисно усилие за промяната им към по-добро. Тъй като у нас нещата видимо се влошават, то и политиката е неистинска, но за сметка на това - непроменлива.

В това отношение седмицата имаше своето най-значимо събитие - за жалост в посока на увеличаващата се безнадеждност за промяна. Споменатото празнично желе само донякъде бе разбъркано от бутафорния парад на 6 май: най-вълнуващи бяха военните музики. На другия ден обаче в него потъна президентският указ за обнародване на Закона за отбраната и въоръжените сили на България, който окончателно хвърли армията в ръцете на политическото ръководство и ликвидира Генералния щаб. А с това и плахата надежда за възможна промяна - примерно с военен преврат. И тъй като демократите у нас май наистина са огромно мнозинство, никой не се осмели да протестира срещу лишаването на обществото от тази понякога спасителна възможност. Справка - Турция. Прочее тая миролюбивост със сигурност ще се прояви и днес, 9 май, когато политкоректните приказки за Деня на Европа няма как да не затъмнят Деня на победата и отново да превърнат миналото и говоренето в критерии за политическа автентичност.
54
4337
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
54
 Видими 
09 Май 2009 00:06
=
09 Май 2009 00:10
.
09 Май 2009 00:43
Няма Армия, защото няма кой да служи.
Слуги на Народа няма.

09 Май 2009 01:47
Но какъв комунизъм или левичарство има в 10% данък, в поправките в Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, в замените на държавни имоти в стил "кон за кокошка", в приватизацията, в явното толериране на т. нар. едър бизнес, в пълното безхаберие примерно за "Кремиковци", но пък в острата загриженост за печалбите на чуждите банки, в делегираните образователни бюджети, в здравната реформа и пенсионните фондове и т.н.?
Ми там е хитринката , че най- големите айдуци се хванаха навремето за "комунистическата идея " и баламосват с нея народа докато скубат и влачат. Както преди , така и сега. Те са си пак тук и са си все същите. И каквото и да говорят , както и да се самонаричат , въпросът ВИНАГИ е опирал до същото - властта и парите.
Те така те.
09 Май 2009 02:16
Верно е.

Капитал се прави или от вяра (идеология), или от пазар, а най-много и най-често от власт и то повечко власт.
У нас маршът на парите е ритмичен:
1) Капитализъм
2) Комунизъм
3) Капитализъм Прим
Чорбаджия - Партиен секретар - Инвеститор
Инвеститор '89 с основни разновидности - комсомолска кооперация-куфарче, реститут, ДС контрабанда, РМД или cash back.

Дий народе, дий...
09 Май 2009 02:48
натрутруване на 'десни' имена...
толко по звукописа на стауята.
09 Май 2009 02:51
Авторът да ме прощава, но направената от него аналогия между изказването на Де Гол и поведението на сегашните ни "демократи" е меко казано крайно неудачна. Колкото и невероятно да звучи, повод за забележката на Генерала всъщност е дал Сталин, който предложил обединение на Германия. Но при условие, че тя ще бъде окончателно демилитаризирана и подобно на Австрия няма да участва в каквито и да е бъдещи военни съюзи. Аденауер, за когото въпросът с Обединението е бил от първостепенна важност, веднага се съгласил. Старите кримки Чърчил и Де Гол, обаче, не се хванали на номера на Батюшката, защото подобно решение щяло да наруши сериозно и без това нестабилното следвоенно равновесие в света. Та по повод на възникналите пререкания с Аденауер, Де Гол измърморил някъде на всеослушание прочутата реплика. С други думи нерде Шан, нерде Багдад с игричките и политиките на родните демократи. Виж, ако авторът беше цитирал направеното наскоро изказване от бившия френски министър на културата Жак Ланг, че Обама е по-социалист от френските социалисти (десен политик с лява политика, демек), тогава можеха да се правят интересни сравнения. Ама кой да чете, като е много по-лесно с готови цитати от интернет.
09 Май 2009 03:19
Anastass
[Новак][5]
09.5.2009 г. 02:51:14
..... Сталин, който предложил обединение на Германия. Но при условие, че тя ще бъде окончателно демилитаризирана и подобно на Австрия няма да участва в каквито и да е бъдещи военни съюзи.
Както станаха известни плановете на СА за достигане с танковите клинове до Ла Манша за 5 дена при положение че ФРГ и цело НАТО беха насреща - излиза че Сталин си е правил сметката една "окончателно демилитаризирана Германия " да бъде прегазена без загуби за неколко часа.
Ама тия селски номера не минаха на стария бухал Чърчил .

Редактирано от - VOCI на 09/5/2009 г/ 03:22:13

09 Май 2009 03:24
това е от най-безсмислените неща, които някога съм чел. бравос на автора. дано се задържи при нас.
Anastass Авторът да ме прощава, но направената от него аналогия между изказването на Де Гол и поведението на сегашните ни "демократи" е меко казано крайно неудачна. Колкото и невероятно да звучи, повод за забележката на Генерала всъщност е дал Сталин, който предложил обединение на Германия. Но при условие, че тя ще бъде окончателно демилитаризирана и подобно на Австрия няма да участва в каквито и да е бъдещи военни съюзи. Аденауер, за когото въпросът с Обединението е бил от първостепенна важност, веднага се съгласил. Старите кримки Чърчил и Де Гол, обаче, не се хванали на номера на Батюшката, защото подобно решение щяло да наруши сериозно и без това нестабилното следвоенно равновесие в света. Та по повод на възникналите пререкания с Аденауер, Де Гол измърморил някъде на всеослушание прочутата реплика. С други думи нерде Шан, нерде Багдад с игричките и политиките на родните демократи. Виж, ако авторът беше цитирал направеното наскоро изказване от бившия френски министър на културата Жак Ланг, че Обама е по-социалист от френските социалисти (десен политик с лява политика, демек), тогава можеха да се правят интересни сравнения. Ама кой да чете, като е много по-лесно с готови цитати от интернет.
09 Май 2009 05:25
"
09 Май 2009 08:06
"Тъй като у нас нещата видимо се влошават, то и политиката е неистинска, но за сметка на това - непроменлива." Има ли нещо да се коветира? Трабва ПРОМЯНА! БСП, ДПС... ДСБ и т.н. вън от парламента! На изборите 100% да се гласува срещу тези при активност > 80%. Пък тогава да видим?
09 Май 2009 09:01
я, колко желиранo-олойнена селяндурщина
09 Май 2009 09:29
Е, такова нещо още не ми се бе случвало да прочета в "Сега": "Промяна с военен преврат".
Ти да видиш идеи за по-доброто бъдеще на България...
09 Май 2009 09:52
Военен преврат като възможна промяна ...
Много точно го е казал авторът.
Не случайно българската армия години наред беше унищожавана. И едновременно с това милицията наброява над 60 хил. калпака.
09 Май 2009 10:25
Векиките сили в т.ч. и тези в ЕС не харесват България да се развива и да има просперитет!
Независимо от доказанa, по-доказана правилна финансова политика, сдържане на нашата икономика и послушното от наша страна наблюдаване как всякакъв вид ресурси се източват от България към по големите в ЕС и то за сметка на нашето валутно салдо, което като се влошава става повод да ни санкционират и то за това, че ни ограбват, тези които ни санкционират.
Тези, които постигнаха относително по-добро управление от останалите пост-социалистически страни, са непрекъснато обругавани и ще бъдат подменени!
Подменени, след години методична медиина кампания, но с кого?
С един формален, или неформален диктатор с еднолично подчинена партия, който има странното за диктатор качество - чуждопоклонник!
Той е поведен за носа от няколко години от чуждият капитал и само гледайте, какви ще ги надроби!
09 Май 2009 11:02
Boatswain Spyder, доколко разменените реплики между Мендес-Франс и де Гол са достоверни, не мога да кажа. Но затова пък началото на предизборния дебат между Жак Ширак и Митеран навремето се смята за класика и е показван многократно по френската телевизия :
- Г-н Митеран, Вие сте президент, а аз първи министър. Но в момента сме равни. Съгласни ли сте да си говорим на "ти"?
- Да, г-н Първи министър.
09 Май 2009 12:07
Още две документирани весели истории с де Гол :
1 . Де Гол бил известен с това, че при рутинни разговори често задавал въпроси, без много-много да слуша отговорите. Веднъж посетил селскостопански район и запитал местния вожд :
- Как е реколтата тази година, г-н Кмете?
- За разлика от миналата година, тази година е мизерна, mon Gé né rale!
- Добре, добре, радвам се, така би трябвало и да бъде - вървим по добрия път!

2. Малко извесен факт е, че Генералът бил не само силно късоглед, но и суетен. Затова той никога не се появявал по телевизията с очила. Когато не бил добре подготвен, предпочитал да чете обръщенията си към нацията по радиото. Веднъж на един официален прием към него с приближил известен арабски емир, облечен в традиционната дълга бяла нощница. Генералът, както винаги без очила, му подал ръка и казал : - Enchanté , Madame!
09 Май 2009 12:24
"Тук изобщо не си струва да се споменават и външнополитическите ангажименти, които България пое при нейното управление и които допълнително издърпаха черджето изпод идеологическите устои на десницата - от приемането в ЕС до застъпничеството за Турция като бъдещ член на съюза, от военните бази на САЩ до участието в ключови мисии на НАТО, от контингента в Ирак до признаването на Косово."
---
Тези действия не са "идеологически устои на десницата". Външната политика не е "лява" или "дясна". Може да е разумна, или безотговорна, може да е самостоятелна, или лакейска. Но не лява и дясна. В историята има достатъчно примери как страни с леви управления провеждат агресивна външна политика, а други, с десни правителства - умерена и съобразена с международните норми.
Не идеологически устои, а борба за слугинска заплата. Бекапето има дълъг исторически опит в слугинажа, тука са шампиони.
Затова: да верно, десното и левото изгубиха силуетите си във вътрешен смисъл. Но това не е аргумент за негласуване. Напротив, властите требва да се сменят. Дори и само изпълнителната власт да се излекува от турската чума, това ще е напредък. А ако и целата коалиция отиде на кино - още по-добре.
09 Май 2009 12:40
Толкова за Големия Шарл. А за това, как той обърна Франция (наричана дотогава болния човек на Европа) и я постави на крака - това е друга тема. Тя има връзка с днешната дискусия само дотолкова, доколкото тук някой от време навреме подхвърля веселата идея за военен преврат. Абе, какъв преврат ви е патил от офицери, които не си свалят униформата дори когато отиват да копаят на село, а вечер се прибират вкъщи с пълна мрежа с продукти в едната ръка и връзка зелен лук в другата - вместо букетче от теменужки и момина сълза за дулсинеята
09 Май 2009 12:40
Не мога да разбера този смешен плач на левичарите срещу десетпроцентния плосък данък. Щом след въвеждането му се събират доста повече пари, отколкото преди, какъв е проблемът?
Или някой, щом се богат, дай да го доим.
09 Май 2009 13:05
Туткалчев, тук не става дума за плач, а за факти. Обама възнамерява да увеличи данъците на богатите и да облекчи средната класа и бедните. С колко, това още не е известно, но все пак означава тенденция към лява политика. Саркози, обратно, смята че не е редно богатите да плащат данъци надхвърлящи от 50% от доходите - значи дясна политика. А ако горната граница от 50% все още се смята за дясна политика, то тогава въвеждането на плосък данък от 10% би трябвало да се приеме като ултрадясна политика. И това няма нищо общо с факта колко пари се събират в действителност. Ако ти имаш някакво друго определение - дай го!
09 Май 2009 13:07
Военен преврат?!? Авторът, очевидно не е погледал парада...
09 Май 2009 13:30
Анастасе, как да няма нищо общо с това колко пари са събрани? За какво тогава изобщо съществуват данъците?
09 Май 2009 14:30
Ако "военен преврат" (Ви) звучи малко "силно", нека да го наречем с термина "военна корекция" на мафиотската полит-класа и нейната антинародна политика. Да не се боим чак толкова: в БГ история именно военните често са спасявали страната от погроми (отвън) и реално изчезване на нацията и страната.


Друг е въпросът, че именно това сега е трудно да стане, понеже с новия закон (май) са й поставили прангите (на армията) и възможностите й за намеса против безобразията на местните еничари са минимизирани.


Интересното е, обаче, че за първи път подобна тема се коментира в СЕГА, значи, не само във форума се мисли и коментира за подобна възможност като изход от положението. И че на хората наистина "ама много им е писнало" от тези изроди, управлявали през последнте 20 години и с намерение да продължат да го правят, докато могат.

Редактирано от - Mars Attack на 09/5/2009 г/ 14:33:14

09 Май 2009 14:41
Има много комунистическо в НОИ и Здравната Каса! Там дера хората и после раздават пенсии на 2 300 000 души, от които пенсии реално заслужават 1 000 000! Дясна беше политиката на Татчър, защото след 6 години управление от една държава с разнебитена икономика направи държава с работеща такава!
Да питам автора:
1) Какво дясно има в храненето на циганите с парите на българите?
2) Какво дясно има в тези корумпирани съдилища, които генерират престъпност?
3) Какво дясно има в купуването на гласове?
4) Какво дясно има в съществуването на Кремиковци?
09 Май 2009 14:55
Е, и да не се втеляваме толкова, дясното е по-близко до мутренския произвол заради фаворизирането на частния интерес срещу обществения.
Именно под егидата на маркетизацията стана възможно пълното завладяване на държавата ни от мутри.
При един деклариран социализъм - като политически стремеж, народа има повече глас.
Те затова си го и разкараха, социализма де, от ГОВОРЕНЕТО си.
Защото ги задължаваше.
09 Май 2009 15:04
Великолепно формулирана теза на Денков!
"грижите за представянето на някаква политическа автентичност надхвърлят усилията за провеждането на каквато и да е автентична политика. Оттук извира дълбоката нечестност в политическия ни живот."
Не може да се каже по-точно.
...
А за военния преврат..., не знам, не знам...
Изглежда съществува като реална възможност, след като политическата мафия така просташки посяга върху независимостта на армията.
Това отнемане на власт всъщност Е преврат.
Оня ден в България бе извършен антивоенен преврат.
Обаче, аз не се радвам.
Винаги съм изпитвал отвращение от идеята за военнен преврат като средство за решаване на проблемите в една държава. Намеса на кръглите шапки в цветното богатство на свободния живот.
Но като гледам ПОГРОМА върху държавата ни...
Като авотомобил изоставен в циганска махала - топи се пред очите ни.

09 Май 2009 15:06
Добре де, защо "военен", а не "полицейски" преврат ?
Ето, Бойко Борисов има шанс да е начело на един такъв ... па макар и по мирен път.
09 Май 2009 15:48
Mars Аttack, само ще ти припомня, че подобни опити за "корекции" в не чак толкова далечното минало вече имаше в бившото Си-Си-Си-Пи. И ти много добре знаеш как завършиха. Става дума за събитията през август 1991 година, когато военен министър беше последният "велик марешал" на СССР генерал Димитрий Тимофеевич Язов. Който обяви военно положение и изпрати срещу Москва прочутата дотогава Таманска танкова дивизия. А той хукна към вилата на Горби да се разправя и внася корекции в политиката и управлението на страната. В това време Таманската дивизия пристигна, само дето в суматохата беше "забравила" да вземе боеприпаси, в резултат на което маршалът вдигна кръвно налягане и постъпи в болница. Там го арестуваха и натикаха в затвора, откъдето пишеше постоянно писма до Елцин, че опит за преврат е нямало и наричаше себе си "стар глупак". Спомням си как по това време две русначета обикаляха на зик-заг коридорите не един западен институт и повтаряха: Боже, Боже, докъде я докарахме, че дори и един преврат като хората не можем да направим. Та по тоз повод искам да те попитам, тъй както я гледаш нашата армия, дали пък тя не е по-добра и боеспособна за подобни велики дела. Или ще се наложи да се прибегне до юнаците на Расатето - май това искаш да кажеш, а?
09 Май 2009 16:09
ANASTASS,


Тук става дума точно за ОБРАТНОТО. През август 1991 военните в СССР се опитаха да върнат историята назад (против Горбачов), докато у нас става дума да се спаси БГ държава от пълен разпад, разликата е очевадна !
09 Май 2009 16:33
ББ - министър председател, пашата - вътрешен министър.
Пълна победа на мутрите.
09 Май 2009 16:39
Я, колко много демократи. И всички си мечтаят за смяна на властта по възможно най-демократичния начин - с военен преврат. Воглве с аФтора, който явно има понятие от ляво-дясно, колкото от демокрация. Статията е такъв буламач, че прилича на упражнение на 25-годишен ученик в седми клас. Въобще тази и съседната (на Диян Божидаров) статии са срам за всеки уважаващ себе си вестник. И не толкова с тезите, които защитават - те и тези никакви нямат, колкото с пълната си алогичност и инфантилност.
09 Май 2009 16:49
Ц, ц, ц...
Какво самочувствие само!
Искренно завиждам!
(само да не е изява на маниакална фаза
09 Май 2009 16:50
... не за друго, а защото после следва депресивна фаза, голяма гадост! И на врага си да не го пожелаеш)
09 Май 2009 18:18
Искренно завиждам!


искренно идва от искренен (не знам к'во значи)
искрено идва от искрен (открит, честен, откровен)

09 Май 2009 18:27
Правописец Габър, който няма какво да каже- редактира!
Мдам.
.
P.S.Благодарско на Авторът, че ми е "сфанал" намека от снощи.

Редактирано от - OLDMAD на 09/5/2009 г/ 18:28:27

09 Май 2009 18:46
Ткс Олдий,
Праописъ пак се изложи с неговия граматизъм, русизЪма не познава, а "ц"-то познава.
Кажи, ве, праопис, "ц" ко значи?
Ай кат си мноо печен, бъди последователен
.
Аз чаках Търновото да се набучи, а то Граматик прилетел.
09 Май 2009 18:54
Реалнодърти, еднъж се помъчих да му обясня "некои особенности" Натиснете тук, ама не вдяна!
09 Май 2009 19:32
Доколкото си спомням за всичко изкуствено създадено се забравя много бързо! Толкова по въпроса. Жалко, че народа със своите люшкания и протоворечиви гласувания позволи на тези псевдо демократи да не им пука какво остава след тях. Нека да е за урок на тези, които ще търсят нов месия на поредните парламентарни избори.
09 Май 2009 20:18
Mars Attack, след последния ти постинг нещата стават по-ясни. Щом не става дума за връщане на колелото на историята назад, а за бъдещето на България, значи няма нищо обезпокоително. Трябваше с това да започнеш. А за да не тревожим излишно ЕС с грозното име преврат, движението може да бъде наречено установяване на демократическа диктатура или диктатура на демократите - се там. Защото без назорване няма да мине. Иначе целите са ясни, остава само да бъде определен носителят. Виждаш, че с вътрешни демократи това няма да стане. Много са, ама четиридесет и пет процента от от тях са завладени от политически страсти и само чакат кой по-красноречиво ще ги излъже. Останалите 55% ще изчакат в легнало положение на плажа или за гъби, докато се отвори място за "активни борци". Армията е спомен, а бабаитите на Расате - книжни тигри. Следователно трябва да се търси помощ отвън и то задължително с български корен. Ето на, съобщават, че 200 000 родолюбци се готвели с нетърпение да се завърнат в Родината - кръвта вода не ставала. Всичко на тях трябва да се опре. Ако и корабът Радецки е все още у ред, тогава проблеми няма - вождове винаги ще се намерят. А дотогава парата върху свирката и вятър ечи, Балкан стене!

PS Всичко това в рамките на шегата. Лека вечер!
09 Май 2009 20:23
А за да не тревожим излишно ЕС с грозното име преврат, движението може да бъде наречено установяване на демократическа диктатура или диктатура на демократите - се там.

Имаме си ново попълнение от АОНСУ - "Демократична Диктатура"!

09 Май 2009 20:45
Власт на народа, бе, не си ли спомняш?
Нещо като - демократичен централизъм?
09 Май 2009 21:10
Ба!
Как да не помня...
Отсякъде ни "центроваха"!
10 Май 2009 02:10
Нагли лъжи или нещо друго?

Натисни тук






И тук



Редактирано от - aldycrown на 10/5/2009 г/ 02:52:39

10 Май 2009 14:19
Anastass,


Такива процеси трябва да се родят и реализират от вътрешни сили, а външните ("марсианци", и т.н.) могат да помогнат - кой с каквото и както може. Точно както през 19 век вместо четите на Раковски и Ботев (отвън) не можеха да освободят БГ от турците и именно затова Левски създаде вътрешната революционна организация. Това - само като историческа аналогия, а реално трябва да са вътрешните "здрави сили", непроядени от мафията и корупцията, които да поемат тази мисия. Не може да ги няма ! И хората, на които им е писнало от престъпни политици и мутри, ще ги подкрепят. Но трябва да са "читави", а не поредните лапачи - вълци в овчи кожи.


Сигурно това звучи много еретично, но (поне досега) се показа, че изборната демокрация "западен тип" в БГ вариант е по-слаба от кфективно действащата номенклатурно/мутренска прослойка, която н практика я е обсебила и я превърнала в прост инструмент за пладнешко ограбване на страната и масова пауперизация по-голямата част от (все още останалото там) население.

Редактирано от - Mars Attack на 10/5/2009 г/ 14:20:40

10 Май 2009 15:52
Ясно е, че всички колеги/дясно и ляво ориентирани/са добре подготвени по темата за един почти безкръвен военен преврат/19-ти май/или в краен случай за един хубав метеж/9-ти юни/.Останалото са технически подробности -един нов Кимон Георгиев, който да забрани политическите партий, да тегли ключа на Парламента и...пей сърце.Мигом ше ни накачулят чужди инвеститори, зер няма да им пречи нашата крадлива политическа класа, бедните и бездомните ще бъдат набутани, както справеливо предложи друг автор в сия газета, в лагери, богатите, разбира се, ще плъзнат по Карибските острови да харчат свободно честно заработените си милиони, а във възроденото ни Отечество ще тържествувт принципите на късната рейгъномика, подобрена с методите на ранния социализъм.Вярно е, види се, че никой не се е научил от собственото си минало, щом е готов да го повтаря.
10 Май 2009 23:52
Обама е американския Горбачов. Както послединия срина СССР така сега се очаква Обама да срине окончателно САЩ !
11 Май 2009 00:10
Марсе, вместо да правим чети и да минаваме Дунава и да слизаме от Балкана по умно е да се приложи ЗАКОНА. По сегашния(демократичен) по предишния(Татовия, Димитровския и/или Търновския) закон акУ се РАЗРЕШИ да се приложи 50% от правителството, парламента и магистратурата немедленно постъпат в затвора. Народа най-обосновано иска същото. Европа иска същото. Марс иска същото. Само престъпниците(по-горе) нещат и нещат.
11 Май 2009 02:13
Mars Attack,

Явно не си обърнал внимание, че в края на постинга ми съвсем ясно съм написал, че се шегувам. Това в Новинар го знаят, но тук явно се стига до недоразумения, защото съм новак. Затова сега сериозно! Ако някой е намерил читави хора, честни и некорумпирани, нека да ги посочи и хората ще гласуват за тях. Защо е необходимо да се правят преврати, при които шансовете за успех са толкова, колкото тези на Американската комунистическа партия (която все още е извън законите ) да спечели избори в САЩ :-). Когато ултрадясната партия на Хайдер спечели съвсем законно изборите в Австрия, последната едвам се отърва от ембарго и бойкот от страна на ЕС. При това положение как си представяш властта да се вземе с преврат? То и без това им е писнало от нас – ще ни изхвърлят от Съюза като кирливи котета.

Когато отиваш на доктор, ти първо какво питаш : Дали докторът е кадърен, или дали не е корумпиран? :-). Повече от сигурно е, че в България има много честни и некорумпирани хора. Високо квалифицирани специалисти, потенциално готови да станат добри политици, макар и трудно но сигурно също могат да се намерят. Но да се намерят хора, които да съчетават и двете качества, че на всичко отгоре да са и с воля и кураж, виж това вече прави мисията почти невъзможна. И то не само у нас, защото корупция има навсякъде. За да ме разбереш по-добре, ще ти разкажа един анекдот за Абрахам Линколн.

Линколн имал много способен но корумпиран финансов министър. Делегация от партийни членове поискала неговото уволнение.
- С удоволствие бих го уволнил, защото наистина краде – казал старият Ейб - но първо, той е много способен, носи много пари на държавната хазна и хора като него трудно се намират. Второ, на негово място ще се явят 20 кандидати, а аз мога да назнача само един – останалите ще ми станат врагове. И трето, новият министър също ще започне да краде. Тоя поне вече се е оял и сега много повече внимава.

След тези аргументи делегатите станали и тихо напуснали Овалния кабинет. Който разбрал – разбрал!
11 Май 2009 09:54
Анастасе, много се радвам да те видя тук. Бях се зачудил къде отиде. Обясних си го със загуба на интерес към другийо в-к.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД