:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,730,206
Активни 807
Страници 15,109
За един ден 1,302,066
Мисии

Следизборни уволнения разтресоха Външно

Темата за предсрочно отзоваване на посланиците ще съживи стария дебат какво се случва в мисиите ни в чужбина
СНИМКА: ЮЛИЯН САВЧЕВ
Румяна Желева още не е говорила с президента Първанов за отзоваването на двамата посланици, но е уведомила за това държавните глави на Турция и САЩ.
Парламентарната анкетна комисия за изборните нарушения зад граница още не се е произнесла, но външният министър Румяна Желева вече сложи "главите" на двама посланици в ключови държави върху политическия поднос. Тя поиска отзоваване на Бранимир Младенов от Турция и Лъчезар Петков от САЩ. За това яростно настояват от "Атака" и РЗС. И тъй като апетитът идва с яденето, Димитър Чукарски от РЗС включи и още едно дипломатическо отстраняване - на шефа на мисията ни в Лондон Любомир Кючуков. Желева обаче не е склонна да изпълни третото желание по ред причини. Най-важната е, че държавният глава никога не би подписал указ за освобождаването на Кючуков, а и няма как да се обясни на официален Лондон, че отзоваваме посланика си, защото е вършил нередности, докато е бил и.д. министър. Защото това може да постави под въпрос



редица други действия на Външно



под ръководството на Кючуков.

Въпросът защо точно сега се отзовават Младенов и Петков влече след себе си още един - с каква цел. Желева пропусна отговорите, а темата с дипломатическите нарушения бе засекретена като доклад на ДАНС. Може би защото преди да се изясни вината на посланиците, МВнР трябва да обясни своето поведение - както преди вота, така и след него. А има прелюбопитни факти.

Още в средата на август вътрешната комисия в министерството установи, че има груби пропуски на изборните процедури в Турция и тъй като откри данни за престъпление, сезира прокуратурата, която започна производство срещу неизвестен извършител. Тогава Румяна Желева не обели и дума за смяна на посланика. Доста странно е и поведението на МВнР към мисията ни във Вашингтон. Според писмо на началника на кабинета на външния министър Димитър Кюмюрджиев посланик Лъчезар Петков ги е информирал на 5 октомври 2009 г., че изборните книжа в 6 секции са унищожени. Предполага се, че чистачката ги е изхвърлила ден-два преди това. Защо тези документи не са били изпратени във Външно още в средата или края на август и защо не са били потърсени? Обяснението, че дипломатическата ни поща пътува веднъж на три-четири месеца е смешно за САЩ.

Желева мълчи и за всички неразбории във ведомството й, което създава усещането, че там се движат на автопилот. Пример за това е искането на шефката на ЦИК Светла Димитрова, адресирано лично до Румяна Желева, да им бъдат предоставени изборните книжа и материали от проведените на 5 юли парламентарни избори. Димитрова моли на 7 септември, 11 дни по-късно Желева й праща книжата от Турция, а месец по-късно и по-голямата част от другите документи за вота в чужбина. Въпреки множеството въпроси за подобно поведение, които отправиха депутатите от временната анкетна комисия за изборите,



министърът не търси контакт с тях,



за да обясни какво се е случило.

С искането за отзоваване на двамата посланици се цели внушението, че новата власт е крайно справедлива и нетолерантна към изборните нарушения. Такива обаче имаше не само зад граница, а и в страната. Но говоренето за грозното явление купуване на гласове и изборна корупция секна след 5 юли, ГЕРБ загуби интерес към темата.

Външният министър прави и доста странен и нетрадиционен ход с внасяне на предложение за отзоваване на двамата провинени в Министерския съвет, без предварително идеята да е консултирана с държавния глава. Вместо с Първанов, Желева обясни, че говорила с държавните глави на САЩ и Турция, за да им разясни колко чувствителна е темата у нас. Това е дипломатически гаф, който Първанов едва ли ще пропусне. И в двата случая ГЕРБ се опитва да извади дивидент. Ако президентът защити двамата посланици, ще стане ясно, че застава на страната на лошите. Ако си замълчи и подпише предложенията за предсрочно прекратяване на мандатите, ГЕРБ ще задълбае в темата с изборните баталии в Турция и това ще е повод да предвиди в предстоящия изборен кодекс забрана на вота в чужбина. За подобна забрана намекна и самата Желева.

Темата със сигурност обаче ще съживи един стар дебат в обществото. Какво всъщност се случва в мисиите ни в чужбина? Ако е вярно, че във Вашингтон една чистачка може да изхвърли ценни документи,



за каква защита на секретни книжа става дума?



И какви още данни са попаднали в ръцете на неподходящи хора? Това означава не само, че инструкциите на Външно за съхранение на официална документация са изпразнени от съдържание. Но и че в посолствата ни работят, меко казано, неподходящи люде. Опитът на Лъчезар Петков да се оправдае, че няма нищо общо с тая история, е направо трогателен. И несериозен.

Ако е вярно, че посланикът ни в Турция е работил за каузата на определена политическа сила, както твърдят от "Атака" и РЗС, къде тогава са гаранциите, записани в закона за дипломатическата служба, за пълна деполитизация на дипломатите. Това не е ли сигнал, че има нещо дълбоко сбъркано в закона, в назначенията и работата на Външно. Тези въпроси обаче никой не поставя - нито външният министър, нито премиерът, нито депутатите от мнозинството. А те са много важни.

Избори зад граница се провеждат по време на целия преход. Може би ще е полезно някой да се вгледа и по-назад във времето. Със сигурност ще се натъкне на интересни неща. Защото двама отстранени посланици не могат да изтрият срама за всичките тези години.
42
3717
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
42
 Видими 
04 Ноември 2009 23:30
.
04 Ноември 2009 23:53
.
05 Ноември 2009 01:17
Външно е отражение на всичко вътрешно , ако не дразни това че съм емигре ...

05 Ноември 2009 05:17
Да видим кого се канят да пратят на тези места, за да разберем за какво е патрадията
А лилето върши работа и е симпатяга.
05 Ноември 2009 05:42
.
05 Ноември 2009 05:54
що не го харесвате Лилето?Това се казва consul, още като я мернах и една част от мен се consolidated...
05 Ноември 2009 07:28
Знаеше си Фичо какОв дебел чеп го чека дойде ли БоБо на власт.
Затуй е целото квичене по форумите.
Не моем ти помогна , чиче.
Не си от неговите и че те срита като маче.
Моеш ли да караш кола ? Барем пицагай да станеш да изхранваш дечицата с големите икономически тапии.
05 Ноември 2009 08:40
Единият чиновник участвал в
НАЙ-ГОЛЯМАТА ИЗБОРНА ФАЛШИФИКАЦИЯ в българската история
(изключая грандиозните фалшификации на куманизите майцепродавци).
Другият изхвърлил бюлетините на българските граждани на боклука.
И българската журналистика се пита ЗАЩО ги гонят тези!
Боже, пази България!
05 Ноември 2009 08:51
Voci,

Чичо Фичо го нема на тоя тротоар.
Мисля, че с новите европейски отношения трябва да отпадне необхо
димостта от българската дипломация.Като начало ще си имаме нов
външен министър на Европа.Със закриването на тези бройки ще се
създаде по-лека възможност да си плащаме членския внос.
05 Ноември 2009 09:19
Его Европата ни освестява и няма да избере, най-силната ни личност, според „МЕСИЯТА”.....
"ЦИТАТ: ""........Либерали и социалисти в Европейския парламент възнамеряват да отхвърлят номинацията на външния министър Румяна Желева за еврокомисар от България. Причините са "недостатъчни ПРОИФЕСИОНАЛНИ качества" и "неприемливи лични КОНТАКТИ".....""
http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es /2009/10/20/802468_v_evroparlamenta_zree_ lobi_sreshtu_kandidaturata_na/
05 Ноември 2009 09:19
В мисиите ни в чужбина работят само номенклатурчици и стари и нови.
Въртят само далавери, мързеливи са и невъзпитани и неграмотни.
Сите са за смяна, требе да подготвят младо поколение дипломати без номенклатурно минало.
05 Ноември 2009 10:08
Темата за предсрочно отзоваване на посланиците ще съживи стария дебат какво се случва в мисиите ни в чужбина


Нищо особено не се случва - все още се набляга предимно на секс, алкохол и рокендрол.
05 Ноември 2009 10:53
Котка и чичо Фичо барабар с Нели ли бре..Не думай...?!
05 Ноември 2009 11:26
Пропуснахме момента за радикална промяна и сега всичко ще е бавно и мъчително.
05 Ноември 2009 11:33
В общи линии Желева пак прави гаф. Няма законни основания тя да иска отзоваването на тези хора и ако те имат право чрез съд да обжалват, то съда ще ги върне на местата им.
05 Ноември 2009 11:49
Немой закачате Румито - "Танцуващата с вълци"!
05 Ноември 2009 12:06
Пълни глупости.
От поне 15-18 години насам в българия дипломатически корпус няма. Последните 20 години назначенията се правят на принципа "мой/наш верен човек" и "ама ти знаеш ли какви добри хора са "леля му/стринка му /баба му/кица му" или "ама той толкова много помогна на изборите".
Тенденцията винаги я е имало но се развихря най яко ранните 90, с най първите чистки и когато всичко поне малко запознато с външната политика на страната се изнесе и обърна връзките си в "бизнес" контакти". /това е и причината да имаме "експерти" кат наш чичо/.
Примерите са безкрайно много, и гафовете са пред очите на всички.
Герберите са ни на йота по различни - изискването за посланнически постове лондон / сащ няма нищо общо с гафове или избори. Да се готвят Бон, париж мадирд - все пак требе пара да се праи. Желаещи и заслужили има много - посланическите места обаче са кът.
05 Ноември 2009 13:05
eех колко жалко за достопочтения Живковски дипломатически корпус, там беха само професионалисти
05 Ноември 2009 13:11
Тя, Айседора-та ни, горката няма акъл за повече от две стъпки в румбата и два-три гафа в министерството - толкоз може....
05 Ноември 2009 13:11
Chown,
В сравнение с тази сволоч в момента - Да.
Или поне нека да го кажем така - бройката "пълни некадърници" беше по ниска.

Редактирано от - mitkog на 05/11/2009 г/ 13:13:13

05 Ноември 2009 13:20
Boianova, ама вие какво..завиждате на бедрото и?
05 Ноември 2009 14:17
Boianova,
тези два-три гафа на ден ли са или на час?
05 Ноември 2009 15:57
Tая ще стане нагласена работа.
"Ние ги гониме те ги връщат на работа."
Накрая няма виновни ощетените са обезщетени.
Народът плаща.
05 Ноември 2009 17:08
има забавна книга за съвременния ни "димпломатически" корпус - "Мисия Лондон" на Алек Попов
05 Ноември 2009 17:15
от 70 години България няма външна политика - навеждаме се дотолкова и в тази посока, която ни укаже актуалния голям брат. затова посолствата ни не са нищо повече от средища на шпионаж, контрабанда и лесен живот на държавен гръб.


показателен е факта, че щурмувания днес апартамент на българския център на промишлеността в Москва в миналото се е ползвал с дипломатически статут. че по каква логика, бе, джанъм - за да могат "своите" на властта хора да си движат личните далавери в чужбина на държавни разноски и с дипломатическа протекция?!

Редактирано от - Pavlik Morozov на 05/11/2009 г/ 17:30:17

05 Ноември 2009 17:27
затова посолствата ни не са нищо повече от средища на шпионаж, контрабанда и лесен живот на държавен гръб.

абсолютно съгласен. С две уточнения - преди беше държавен шпионаж и държавна контрабанда.
Сега от "държавното" е останало само лежачката.

Редактирано от - mitkog на 05/11/2009 г/ 17:29:42

05 Ноември 2009 17:56
Както съм споменавал и преди-българската дипломация е като лъвовете на Лъвов мост...Без езици и гениталии...
05 Ноември 2009 18:43
В България единственият резултат от изборите и респективно от смяната на властта е да се махнат едни "наши хора" с други "наши хора". В крайна сметка нещата се свеждат до това кой ще държи Солунската митница.
05 Ноември 2009 18:54
Пагарафа става за САЩ , тъкмо ще уреди въпроса с двойното гражданство и ще го обвърже с бюджета на България. В екипа си да вземе и няколко човека от форума, Ленчето -да ни показва ценностите, които ни сме потъпкали и Сиби от Франция ... Тогава мога да стана и роялист , само трябва да избера рояла ... първо.
05 Ноември 2009 19:41
Проблемът за дипломацията е всеобщ проблем от който се явяват всички нещастия на българите по света.
Да сте опитвали някога да контактувате с наш представител - да речем по някакъв проблем в чужбина?
Ако сте, то отговорът е: "Това е частен въпрос и нас не ни интересува!"
При ареста на нашите медсестри и фелдшера в Либия, карашик с поляци и т.н., всички посолства реагираха своевременно и освободиха гражданите си, с изключение на нашето там.
На България не и трябват никакви посолства и представители в чужбина, за да злепоставят страната и нейните граждани.
Външно требе да се закрие със закон.

05 Ноември 2009 19:48
в държава от ес ... на посолството им отне 3 седмици и половина (24 дни) да отговорят на нормално процедурно запитване пуснато по имейл.
отговорът дойде през яхуу.
каката имаше "красиво именувана" пощенска кутия.
уточняващият въпрос пуснат до яахуу ЦЦ поста_на_пò солството. Беше отговорен за рекордно кратък срок.
16 дни.
--
ПП излишно е да споменавам че на втория ден бях уточнил каква е процедурата през обаждане до българия. но това са свинщини.
В общия случай
R.I.P.
05 Ноември 2009 20:06
Мите ... само не забравяй сега какви са изводите , иначе Лянча и Ленчето ме кльопат за десерт !
05 Ноември 2009 20:09
Разтревожен съм!...Де го Брайтман?...Де го Брайтман?...
06 Ноември 2009 04:20
И по отношението на "народа" към дипломатите (не само по тоалетните) се познава колко е цивилизована страната. В ‌ цивилизованите страни "дипломат" значи обикновен чиновник, като данъчния или просветния. С много по-малка заплата от банкера от Голдман, за бонуси да не приказваме, с много по-малко пътувания зад граница от консултанта от Маккинзи. Трудно се гледа семейство на дипломатическа служба, децата растат по разни училища, различни езици, стават повърхностни.

У нас е обратното. Дипломатът и досега е обект на люта плебейска завист, както виждаме и по-горе. Но то си е така де - колцина българи примерно знаят добре поне два чужди езика? Да могат и да се шегуват на тях, и стихче да съчинят ако трябва, и да "драфтват" документи, да водят преговори, па ако ще и с местния отдел КАТ и местната митница? В малките европейски страни) почти всеки професионалист знае. Да не говорим за професионална външнополитическа грамотност, обикновена грамотност, лични качества. Българите много обичат да се жалват от некадърниците в посолствата (почти колкото от бетонираното черномутрие), но... да могат някак да се уредят да седнат на тяхно местенце - па ко ще да са три пъти по-некадърни - подлец ли?!

Желева е напаст за службата! Малката пица обещаваше уволнения на чиновници веднага след изборите. Такива юруш уволнения са много вредни за професионалните служби, снижават качеството им за години напред. Качеството на сегашния кабинет е скандално ниско - но съответно на избирателите.

Някои уточнения

"Дипломатически корпус" е корпусът на чуждите дипломати у нас, а не българските чиновници във Външно. Те са бълг. "дипломатическа служба".

Външната политика е суверенен въпрос на всяка държава от ЕС - нуждата от дипломатическа служба никога няма да изчезне, независимо дали има европейски външен министър. Кой ще съгласува позициите на тоя министър?

Книжката на Алек Попов "Мисия Лондон" е едностранчива и бездарна - но странно, никой галиба не си дава сметка, че и самият той, млад писател, е бил на същата "мисия Лондон" - назначен на дипломатическа служба в голяма световна столица по втория начин, без никаква професионална квалификация, което силно личи и от книжката. Такъв "дипломат" ‌ беше и писателят Едвин Сугарев (в Индия и Монголия), писателят Сашо Йорданов, донякъде и детският писател Филип Димитров и др.

Лъчезар е кадрови дипломат ветеран, но няма късмет в пустия Вашингтон - преди 14 години Ботушкова го изрита предсрочно, сега пък "чистачката" (?) му изяла главата след една година служба. Едва ли Гоце може/иска да му помогне - Желева била "уведомила Обама", а и самият той е кадър на НДСВ. Като го номинираха за Вашингтон лани беше подсъдим за някакви имоти като посланик във Варшава. На 62 години е и сигурно отива в пенсия.
06 Ноември 2009 12:50
Фиче

1) Българските дипломати в чужбина СА дипломатически корпус. Едва когато се приберат в българия стават "дипломатическа служба" - елемнтарна разлика.
2) Забележките за плебеса са комични - говоря три езика и съм 4то поколение вишист
Мога да повдигна въпроса към елитар фичов кое поколение вишист е и какви са му връзките с политиката и дипломацията.
3) от време комунистическо до днес политическите назначения във външно винаги са били по посока САЩ, Западна европа (с предимство Лондон, париж, Бон). Забележително няма навалица за дипломати по монголия (защо ли). Време оно бяха определяни като "меките" мисии - може и да знаеш защо.
4) Имам съмнителното удоволствие да познавам отвътре кухнята на т.нар. дипломация - най вече по семейни причини до ниво посланници, шефове на отдели. Категорично нивото Е комедийно и става все по комедийно. Любопитен паралел е една разбивка по образователна степен и специалност на служителите в мисии зад граница - резултатите са потресаващи.
Толкова. А претенциите - пред някой дето може и да им се върже.
06 Ноември 2009 13:34
mitkog,
Сигурен съм, че има и области, в които можеш да кажеш нещо смислено, но тая не е от тях.
06 Ноември 2009 14:56
И кой го определи това? човек завършил философия в Съветско и случайно попаднал в "диплАмацията" ли ?
Сори братле, ама вашего брата е точ в точ моделът на пишман дипломата с полит назначение, дето разката фамилията и имиджа на българия в чужбина.
Това без извинение - просто празните надувки са за пред някой друг.
06 Ноември 2009 14:58
.
06 Ноември 2009 15:15
Де нада. Знам.
Мнението ми беше какво пише на БГ‌ дипломатически автомобил в чужбина. Лепенката е СD.
Което няма никакво значение към темата - а тя беше как
а)наште хора с ЦД лепенки са в 99% от случаите случайни хрантутници най често набити на принципа "абе наше момче" (*)
б)как кака кон абселутно случайно немедлено се загрижва за най "апетитните" хапки - което си е чиста индикация как герберите просто следват традицията последните години -разбирай "време е за папане". Проблемите с изборите тук нямат нищо общо.
-----
(*) Това си е факт от години насам. Пределно ярък е обаче последните 20 години - преди от кумова срама поне внимаваха от време на време да пращат и по някой който да върши работа - все пак бяхме "врагове" и не ставаше да се излагаме много.
В този смисъл - чф. ще ме прощава, но стойките и чупките на бившия "консул" не са за тука и всичките врътканици на тема "ние дипломатите от варна" са най меко казано "пресилено пожелателни" като предизвикат единствено умиление.

Редактирано от - mitkog на 06/11/2009 г/ 15:54:00

06 Ноември 2009 16:42
Не вярвай толкоз на лепенките. Гледаш го - пише жени, влезеш вътре - то кенеф.
06 Ноември 2009 18:06
Стига бе - да не стигнахме до съгласие ? аз какво твърдя до момента.
"Пише се дипломат, па то мекере..."
из кратка история на прехода и външната политика на РБ.

08 Ноември 2009 07:39
Постинг на Нели, която все още е спряна от форума до 28 май 2010:


Няколко съобрaжения по статията:

1. "Обяснението, че дипломатическата ни поща пътува веднъж на три-четири месеца е смешно за САЩ. ", казва авторката. Обяснението нямаше да е смешно, ако журналистката знаеше, че това е истина - дипломатическа поща наистина има на 3 месеца - тази година в консулството на Ню Йорк имаше през февруари, юни и август май. Хората, които я носят/отнасят обслужват Ню Йорк и Вашингтон, понякога дори Чикаго. двама - един дипломат и един от службите.


2. По интересна е исторята с чистачката - "посланик Лъчезар Петков ги е информирал на 5 октомври 2009 г., че изборните книжа в 6 секции са унищожени. Предполага се, че чистачката ги е изхвърлила ден-два преди това. "

По принцип България не праща никога обслужваш персонал с работна характеристика "чистач". Тази дейност се извършва най-често от касиер-домакините или от вторите членове на обслужващия персонал на дипломатчиеското представителство - жената на шофьора, готвача и т.н. Не мога да допусна някой от тези хора да изхвърли подобни документи, защото протоколите и материалите от веки избор се пакетират и надписват пред очите на гражданските застъпници. И се оставят при останалите документи чакащи дипломатчиеската поща, предполагам.

3. Ако министър Желева наистина е говорила и писала тези неща за двамата посланици, това е поредната основателна причина да си кажа, че Боко управлява с пълни некадърнци наети сякаш от Женския пазар. Нито една страна от ЕС не би допуснала висшите й дипломати да се унижават по този начин, дори, ако нещата, които се пишат са истина (все още ме глождят съмнения).


Историятае е по-скоро грубо политическа. Познавам Лъчо Петков от 1995, тогава Ботушарова го изгони скандално от Вашингтон. Той е първият консул на България в Ню Йорк (подчертавам консул, защото той обичаше да се кичи със званието генерален консул, макар консулството ни тогава да нямаше статут на генерално, стана такова в 2000 или 2001) от декември 1995 до февруари 1999. Защо смятам, че историята е грубо разчистване на политически сметки? Не е тайна, че Лъчо беше силно, ама много силно, човек на "царистите" (главно на сестрата на царя, Мария Луиза Хробок). След завършване на мандата му, и смяната му през 1999, Мария Луиза го прие едва ли не като личен удар - "идвало старото време" (каквото и да значеше тогава това, на власт беше Костов), охкаше тя и организира подписка в негова защита. Цяла година Лъчо седя ничий човек в Ню Йорк докато не беше уреден от царистите на пост във Външно. После дойде назначаването във Варшава (пак някакви сложности със закона имаше). А от миналата година е посланик във Вашингтон, наследи Поптодорова. Не разбирам дали покрай горите на царя горят и хората на НДСВ, но няма да се учудя, в България всичко е възможно.

Какъвто и да е Лъчезар Петков (в Ню Йорк мнозина си спомнят с добри чувства времето като беше консул, ние също присъствахме на всичките му прояви), каквото и да е направил, той е дипломат от кариерата (е, със закалката на БКП/БСП), и не заслужава някаква леля с маниери от Подуяне да прави простолюдни международни изпълнения. Отеглянето на посланик от дадена държава се прави дискретно, а не скандално както в случая прави Желева.

Съжалявам, че нямам впечатления първа ръка от нея. Бях в Брюксел, на откриване на изложба в Европейската комисия, когато Желева беше на посещение в Ню Йорк. Децата от нашето училище и хор "Гергана" пяха на приема за нея. BTW, изложбата в Брюксел бе открита и от ервокомисаря на България, М. Кунева, човекът който Желева желае да смени скоро. Имаше време, когато смятах, че тя назаслужно стана еврокомисар (имаше далеч по-подготвени жени от нея), но след като чета от няколко месеца за министър Желева, и особено този материал, виждам, че Кунева е на светлинни години по маниери от външния ни министър, претендент за поста български еврокомисар. Мандатът на досегашните еврокомисари свърши на 1 ноеммври, но им желая искрено да останат на постовете си поне още година, за да не се срамим и в Брюксел с любимците на Боко.

И още нещо, за нашата журналистика: изложбата за която говоря нямаше да стане реалност без помощта на М. Кунева. Не случайно тя е откри. Това се знаеше от всички присъстващи, включително 15-те журналиста от български телевизии и вестници. Какво беше учудването ми когато "По света и у нас" се даде доста просторно обяснение за изложбата, но в нито един кадър не се появи еврокомисар Кунева. Същото беше и във вестниците - нейното име сякаш е забранено в общественото пространство. Това е срамно. Къде ни е независимата и безстрашна журналистика? Как пък не се намери поне един по-сърцат за да каже истината за това събитие. Така се отразява всяко нещо в България - онова, което виждате и четете, често не е цялата истина.

Предполагам, че същата е историята с Лъчезар Петков (за другия посланик не говоря, не го познавам). Надявам се да се спази поне протокола - нещата да си минат най-накрая по каналния ред, доколкото разбирам президента назначава, той и отзовава (ако изобщо ги отзове).

Редактирано от - Чичо Фичо на 08/11/2009 г/ 10:01:57

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД