:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,840,141
Активни 115
Страници 14,837
За един ден 1,302,066

Съдебният инспекторат получил 2000 сигнала за година

1949 сигнала са постъпили в Инспектората към Висшия съдебен съвет (ИВСС) през м.г., сочи отчетът на институцията. Те са с 305 повече в сравнение с 2008 г. До инспекторите са писали и от администрацията на президента, от представителството на ЕК, от парламента и дори магистрати.

В някои от прокуратурите не се осъществява достатъчен контрол върху разследващите, пише още в отчета. Нерядко се искало сроковете по разследванията да бъдат удължени, без да има реални основания за това и така делата се протакали. В част от съдилищата пък се бавело връчването на съобщения до страните по делата, както и мотивирането на присъдите. Мотивите обаче са неразделна част от присъдата и без тях делото не може да продължи нагоре по инстанциите.

През м.г. ИВСС е внесъл 44 предложения за дисциплинарни наказания, като най-често е искано намаляване на заплатата на съответния магистрат. Инспекторите препоръчват да се помисли за специален закон, който да уреди отчуждаването на имоти, който да очертае ясни правила и критерии за вещите лица.
2
1623
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
2
 Видими 
04 Март 2010 03:13
Съдебният инспекторат получава по 2000 на година
04 Март 2010 09:45
Съдебния инспекторат най-добре брани магистратите от справедливо разследване на нарушенията. Не е естествено от 2000 сигнала да има толкова малко наказани и то с мижави наказания. Освен това тази институция се крие от гражданите, няма интернет адрес и никъде не е публикуван официално даже адрес за кореспонденция. Обикновения гражданин фактически няма достъп до инспектората на ВСС. Много е съмнително дали има реално разследането на нарушенията на магистрати и методите за извършването на това. Обикновенно се възлага на по-горестоящия административен ръководител да снеме обяснеия на заподозрения в прегрешения и същите се препращат за решаване на случая. Този инспекторат трябва да има агенти във всички структори на системата и да събира изпреварващо информация, за порочните практики и злоупотреби. Да следи за съмнителни и не логични актове на магистратите. А не да чака жалби на граждани и да се чуди как да спаси колегата прекрачил границата на позволеното. Тази структора е поредната безумица на политическата върхушка дето иска да няма работеща в полза на народа съдебна система.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД