:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,733,413
Активни 860
Страници 18,316
За един ден 1,302,066

Сливането на БНР и БНТ може да съсипе и двете медии

Механичното сливане на двете обществени електронни медии БНР и БНТ ще създаде големи проблеми и ще застраши плурализма. За това предупреди вчера директорът на радиото Валери Тодоров. Идеята за пръв път беше изговорена през почивните дни от шефа на СЕМ Георги Лозанов.

Тодоров подчерта, че двете медии са в различно техническо и финансово състояние. БНР няма задължения и въпреки намаления с 9 млн. лв. бюджет за тази година успява да покрие разходите си. Докато БНТ има натрупан дълг от 8.2 млн. лв. към БТК. "Ако минат под общо управление, кризата в едната медия може да повлече криза и в другата", предупреди Тодоров. Според него са несъстоятелни мотивите на управляващите, че със сливането ще се направят икономии.

Шефът на БНР посочи, че има опасност от опорочаване на конкурса за избор на нов генерален директор на медията. Срокът за представяне на кандидатурите вече бе отложен от 26 април за 17 май с обяснението, че няма подадени документи. По закон обаче отлагането на избора може да стане само при подадена жалба, каквато не е постъпила.

БНР е безспорен национален лидер сред българските радиостанции с аудитория от 32-38% според последните данни от изследване на "Маркет линкс", оповестени вчера. Хората го харесват най-вече заради обективните новини, публицистичните предавания, професионалните водещи и добрата музика. За последните три години всички програми на БНР са удвоили рейтинга си, сочат данните. За това време общественото радио е успяло да си възвърне лидерската позиция в София след временното й преотстъпване на "Дарик", отбеляза Валери Тодоров.

КЛАСАЦИЯ

Най-популярна в страната е програма "Хоризонт", която се слуша от средно 2.3 млн. души месечно. Втора е радиостанция "Веселина" с 1.5 млн. слушатели, на трета позиция се нарежда радио "Вероника" с малко над милион слушатели и четвърто е "Дарик" радио с 960 000 слушатели.
6
1680
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
6
 Видими 
29 Април 2010 06:31
Разтреперахте се за синекурните си местенца, гиди тунеядци ниедни! 2500 телевизионери и още не знам колко хиляди радио-лежпери, това си е една армия на държавна софра!
29 Април 2010 07:20
Съкращение на щата е едно, сливане заради сливането - друго.
-------------------
Блогът на Генек
29 Април 2010 10:08
Идеята на подобни структурни промени е да се махнат едни ръководни кадри, за да се назначат други, в случая политически послушни на ГЕРБ.
29 Април 2010 12:53
В повечето европейски страни държавните медии са обединени. Само у нас е опасно. Реформата е необходима. Не всяко сливане е механично, редно е да се огледат добре структури, дублиращи звена, програми и т.н. Що се отнася до рейтинга, БНР е удвоило рейтинга си? Дали това е истината или така му се иска на Валери Тодоров. В един момент ще излезе, че населението в България е по - малко, отколкото слушателите на БНР. И после - при десет денонощни програми и сериозно финансирае от държавата не е кой знай колко голямо постижение да се сравниш с една 24 - часова програма като "Дарик". Единствената "опасност" от сливането е освобождаването на сегашния ръководен персонал - УС и директори. Сладко нещо е сладкото статукво.



29 Април 2010 15:40
Е то нали целта е тази.
29 Април 2010 17:36
Най-доброто решение е: приватизация и на двете медии.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД