:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,870,404
Активни 232
Страници 7,284
За един ден 1,302,066

София ще ремонтира само 100 спирки

Минимален брой спирки в София ще бъдат подмени. Столичният транспорт ще изгради 100 нови спиркови комплекса за 636 000 лв. Цената е прогнозна, а фирмите могат да кандидатстват по обществената поръчка до утре.

В столицата повечето от половината спирки са в лошо състояние. По данни на общината от 2500 спирки едва 1002 имат навеси, а близо 840 са толкова стари и амортизирани, че даже не подлежат на ремонт. Само 135 от спирките в града са модерни. Столицата има проект за изграждане на 500 спирконавеса. За тях ще бъдат дадени 2 млн. евро. Парите са част от проект за модернизация на градския транспорт, с който общината кандидатства по ОП "Регионално развитие" на стойност близо 62 млн. евро. 42.5 млн. евро са европарите, а за да осигури местното съфинансиране, София ще изтегли 6 млн. евро. С парите ще се купят нови тролейбуси, ще се изгради нова трамвайна линия до кв. "Дървеница" и ще се ремонтира трамвайната линия по бул. "България".

В средата на миналата година кметът Йорданка Фандъкова обеща пред общинските съветници градът да е с нови спирки до края на 2010 г., но това не се случи.

НОВОСТИ

Новите спирки трябва да са с електронни табла, които показват маршрутите на градския транспорт и времето, след което пристигат превозните средства. Трябва да имат и говореща уредба, която ще дава същата информация на незрящите граждани. Такива говорещи електронни табла има на спирките на площад "Славейков" и халите.
3
1284
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
3
 Видими 
16 Юни 2011 09:01
"... ще изгради 100 нови спиркови комплекса"
Е, това ми дойде вповече - спиркови комплекси?! Щом на три заварени винкела и един огънат плексиглас вече казват коплекс...
Няма да се учудя, ако преди туй не са провели "предпроектни проучвания", след това конкурс на проекти за "публично-частно партньорство" за изграждане на тия комплекси, които ще подобрят "кохезията" между жителите на кварталите, пък що да не поискаме и пари от ЕС (?) и т.н.
Е, после ББ и Фъндъклиева ще има да режат 100 ленти, да ритат 100 бакърени менчета, да нащипят 100 погачи...Е-е-ех!
16 Юни 2011 12:29
О, стига! То бива, бива, ама бивол за курбан не бива! При нас поставиха от новите спирки (тези с трите винкела и огънатия плексиглас); да, обаче в рамките на 1 месец плексигласът отгоре беше потрошен, отстрани липсваха защитните платна, пейките-почупени или ги няма въобще (е, поддържащият прът стои, такива като Пикачу могат да седнат на него). Е, не може един да прави например 100 спирки, за 1 месец друг да ги разруши и кой виновен? Представете си - Фандъкова, и защо - защото на такива като Пикачу не се харесва. А вандалите, които рушат всичко (не само спирките)? Те на кого са деца, кой ги отглежда и възпитава (ако може да се използва този глагол), сигурно училището е длъжно най-вече, тъй като ние не сме. Ние само плюем (не критикуваме, защото тогава трябва да кажем и как би трябвало да стават нещата).
16 Юни 2011 13:49
Пенелопе, ти докато чакаш Одисей, хептен се отнесе!
Кой тука говори за вандали, хулигани, възпитание и за твоите три винкела ? Не усещаш ли иронията ? За елементарни неща, които някой в общината трябва да върши ежедневно без да си вдига главата дори, се бие тъпана, пишат се проекти, че даже се занимава и цяла България и то за неща, които я се случат , я не!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД