:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,690,826
Активни 870
Страници 1,756
За един ден 1,302,066
Правила

Закон задължи надзирателите в Англия да уважават затворниците

Нови правила за равнопоставеност са на път да предизвикат бунт сред служителите в местата за лишаване от свобода на Острова
Снимка: Интернет
Служителите в затворите са "задължени морално" да бъдат любезни и вежливи към лишените от свобода.
Великобритания въведе нови правила за равнопоставеност в затворите, които изискват от надзирателите да се обръщат към лишените от свобода с "господин", както и да им оказват помощ, когато поискат. Инструкциите, които са описани на 26 страници, са изготвени от британското Министерство на правосъдието и вече разбуниха духовете сред служителите в местата за лишаване от свобода на Острова, според които новите изисквания са абсурдни.

Новите правила са насочени главно към защита на т. нар. малцинствени групи зад решетките - по-възрастни затворници; лишени от свобода с увреждания; хомосексуални и транссексуални; принадлежащите към различни религиозни групи и лишените от свобода, страдащи от дислексия. Те изрично са споменати в документа, който вече е раздаден на шефовете на затворите и скоро предстои прилагането му на практика. Най-много разпореждания има за надзирателите, които отговарят за затворници, страдащи от дислексия. Според проучвания на в. "Дейли телеграф" те наброяват около 12 000 души в британските затвори. Надзирателите не трябва директно да казват на затворниците, че страдат от дислексия. "Ако лишен от свобода смята, че няма затруднения с изучаването на нови неща, то не е работа на служителите в затвора да му съобщават това", изрично се посочва в новите инструкции за равнопоставеност.

"Изобщо не мога да разбера защо трябва да се обръщаме с "господин" към затворниците, страдащи от дислексия", недоумява Стив Бостък, зам.-председател на британската Асоциация на надзирателите. "Подобни правила изобщо не са необходими, има много по-важни проблеми за решаване от начина, по който трябва да се обръщаме към лишените от свобода", добавя той пред в. "Дейли телеграф".

Новите инструкции, според които служителите в затворите са "задължени морално" да бъдат любезни и вежливи към всички. Те изискват от надзирателите да "разговарят със затворниците", за да могат да придобият представа за специалните им потребности. А когато общуват с изтърпяващите наказания, поне в началото на присъдата да се обръщат към тях по име. Освен това надзирателите ще трябва да дават подробни обяснения на затворниците за това, което им предстои, например: "Господин Джоунс, сега ще ви задам няколко лесни въпроса", или "Господин Джоунс, сега ще ви обясня какво ще правим".

Новите разпоредби задължават служителите в местата за лишаване от свобода да помагат на затворниците, ако е необходимо, когато перат дрехите си, искат да проведат телефонни разговори или дори когато искат да знаят колко е часът, а не разполагат с часовник. В правилата изрично е посочено, че служителите в затворите са "лично отговорни" да създават условия за равнопоставеност. Освен това те са предупредени, че в случаите, когато "не са постигнати изискваните стандарти, това може да доведе до действия, в резултат на които може да се стигне до уволнение". На ръководството на всеки затвор е разпоредено да следи стриктно за спазването на правилата за равнопоставеност.

"От доста време знаем колко е важна равнопоставеността в общуването със затворниците, но е прекалено да се изисква от надзирателите да се обръщат поименно към лишените от свобода при влизането им зад решетките", споделя пред в. "Дейли мейл" служител в затвор, пожелал анонимност. "Обстановката в затворите се променят към по-добро в последните 10-15 години, но някои от новите правила наистина са абсурдни", допълва той.

От служителите в затворите се изисква да говорят ясно и с прости думи, за да помагат на лишените от свобода по-лесно да разбират. Не трябва да им се предоставя прекалено много информация, за да не се затрудняват при възприемането й и затова Министерството на правосъдието препоръчва затворниците да получават новите сведения на "малки порции" с цел да възприемат по-добре. Служителите в затворите трябва да са сигурни, че питомците са разбрали това, което им се обяснява. Правилата също така изискват от надзирателите да проявяват търпение, докато разговарят с лишените от свобода.

Новите правила са резултат от оплаквания на лишени от свобода. През 2010 г. Колин Гън, който излежава доживотна присъда за това, че е наредил убийството на двама души като "отмъщение" за нападение над сина му, спечели правото надзирателите да се обръщат към него с "господин". Той се оплака, че служителите в затвора, където се намира, не спазват неписаните правила, според които към лишените от свобода трябва да се обръщат с предпочитано от тях име. Неочаквано Гън получи подкрепа на британското ведомство, което следи работата в местата за лишаване от свобода и така си извоюва правото да се обръщат към него с "господин Гън". Правосъдният министър Кенет Кларк определи искането на Гън като "смешно", но въпреки това оглавяваното от него ведомство изготви правила за поведение на надзирателите.
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Британският правосъден министър Кенет Кларк нареди да бъдат изготвени нови инструкции за поведение на затворническите надзиратели, след като лишен от свобода се оплака от лошо отношение.
Снимка: Прес Асосиейшън/ в. "Дейли телеграф"
Надзирателите в затворите на Острова определят новите инструкции като абсурдни.
3
2967
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
3
 Видими 
20 Септември 2011 20:02
А вазелинче трябва ли да предоставят на нуждаещите се? А подсъдно ли е да слагат малко пясък в него на тези, които не харесват, така, с възпитателна цел?

А защо аФторите на подобно безумие не бъдат компандировани поне за седмица по затворите, без право на вазелин? Така ще имат възможност да бъдат наричани по име и презиме, но няма да могат да благодарят, защото устите ще им са заети...
И кога светът най-после ще вкара в правия път всякакви борци за "права" на "онеправданите" и не разбере, че най-голямата дискриминация е ТОЧНО даването на специални права на определени групи хора, а най-голямата лъжа е, че това се прави за за добро на ОСТАНАЛИТЕ, на практика точно дискриминираните хора...
20 Септември 2011 20:09
По колко пъти на ден?

________________________________ ____
Obama says "Some of what we face today is because of events beyond our control"
CNN, Thu, 19:54 11-08-2011
21 Септември 2011 17:23
Бел. на модератора: Моля, пишете на кирилица или Натиснете тук

Редактирано от - sybil на 21/9/2011 г/ 17:54:54

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД