:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,691,101
Активни 932
Страници 2,031
За един ден 1,302,066

Борисов сбърка купона в Брюксел

Премиерът не спази заръките, с които го изпрати Народното събрание
Светослав Терзиев


Тежък купон изкара премиерът Бойко Борисов на Европейския съвет в понеделник и на другия ден едва си подреди спомените в какви тостове е участвал. Според несвързания му разказ излиза, че той смело е тропнал по масата и е заявил, че не е честно България и Румъния да бъдат спирани за Шенген. Намерил бил връзка между парламентарните спънки в Холандия за кандидатурата на двете държави в шенгенската зона и парламентарните възражения в Чехия срещу фискалния пакт за дисциплиниране на еврозоната. Та по този повод и той взел думата...

Банкетите в Брюксел явно идват в повече на нашия премиер, защото започват да му се сливат, и той не забелязва, че дневният им ред се сменя. Също като Мечо, който



знае 100 песни и 99 от тях са за крушите,



той си каза мерака за Шенген, независимо че го бяха поканили за друго. Миналия петък българският парламент му даде ясен мандат какво да говори в Брюксел, но до понеделник указанията се бяха изпарили от паметта му. Изрично му бе казано да заяви принципната позиция на държавата, че тя няма да се обвърже с каквато и да е хармонизация на данъците, за да не изгуби и последното си конкурентно предимство на единния пазар в ЕС. Той обаче подкрепи без забележки заключителната декларация на Европейския съвет, в която бе предвидено точно такова обещание. Ако мислите му не бяха хвърчали в друга посока, щеше да забележи, че шведският премиер Фредерик Райнфелд му дава ясен знак как да постъпи и да пропусне последния тост. В декларацията бе записано под линия, че "министър-председателят на Швеция не бе в състояние да се присъедини към документа по парламентарни причини". И никой не му се разсърди, нито му се присмя, че не може да носи на пиене. Борисов имаше чудесно извинение като него, защото именно "по парламентарни причини" не можеше да подписва каквото и да е обещание за данъчна хармонизация. Хем нямаше да се чувства в изолация, хем в компанията на Швеция нямаше да изглежда зле.

Вместо това парафът на България сега се мъдри под следния политически обвързващ текст: "Ние призоваваме за... напредък в структурираните дискусии относно координацията по въпросите от областта на данъчното облагане и предотвратяването на вредните данъчни практики във връзка с пакта Евро плюс." Запитан дали разбира какво е подписал, Борисов отсече пред кореспондент на БНР: "Обмяна на опит и борба с данъчните измами, тъй като на територията на ЕС при различното данъчно облагане се извършват данъчни престъпления, които ние искаме съвместно да можем да преборим и да се консолидираме в борбата с тях." Само че когато се говори за "вредни данъчни практики във връзка с пакта Евро плюс", става дума за хармонизация на данъчните основи, а не за данъчни измами. Борисов би трябвало да го знае, защото през март 2011 година не друг, а тъкмо той подписа от името на България Евро плюс. Ето още едно доказателство, че и преди, и сега подписва със затворени очи, защото така му нарежда неговата европейска настойница Ангела Меркел. Както пактът Евро плюс, така и новият фискален пакт е до голяма степен германско творение, а само преди две седмици Борисов декларира тържествено в Берлин: "За разлика от много други премиери, когато канцлерът говори, аз слушам и след това изпълняваме в България правилните решения, които те предлагат." Доказателството е налице: нашият премиер наистина послуша в Брюксел германската канцлерка, а не българското Народно събрание. Подобно национално безгръбначие извиква мрачни исторически спомени.

В състояние на тежък купонджийски махмурлук



премиерът наговори куп несвързани неща



пред българските журналисти в Брюксел, които за разлика от него бяха схванали поредния му европейски гаф. Попитан възможно ли е да се очаква промяна (т.е. повишаване) на данъците в България, той поясни как би постъпил, ако все пак се стигне до такова искане: "Ние сме го заявили ясно и имаме веднага ход - на 1 март не подписваме (фискалния пакт - бел. ред.), тъй като българският парламент няма да даде разрешение. Казваме: "Съжаляваме, но местният парламент не дава." Въпросът е защо не го каза още сега? Парламентът няма да се събира отново по тема, за която вече се е произнесъл, и решението му е еднакво валидно както сега, така и след месец.

Приказките на Борисов след срещата станаха направо комични, когато в познатия си стил



опита да се изкара мъжкар сред европейските лидери



"Това, което беше, може би най-големият компромис, който се търсеше през цялото време, бе за участието в срещите на държавите от еврозоната. Там именно е основното разминаване, защото държавите, които са приели еврото и които са в еврозоната, и това пряко касае техните бюджети и техните икономики, държат да провеждат срещите си сами. Това, което успяхме да договорим, особено премиерът Доналд Туск беше най-идеен по този въпрос, е да се провеждат съвещанията на еврозоната след европейските съвети, ако има тема, различна от пряко засягащите ги в еврозоната, да участват и другите страни в ЕС. В края на краищата успяхме да намерим този разумен компромис, когато касае нас - да участваме", похвали се Борисов, цитиран от БТА. Само че фактите са други. Борисов се е спотайвал, докато Вишеградската четворка - Полша, Чехия, Словакия и Унгария - твърдо е настоявала за достъп до срещите на държавите от еврозоната. В крайна сметка четирите са изтръгнали отстъпка въпреки съпротивата на френския президент Никола Саркози, от която може да се възползва и България. Борисов очаква сега да му ръкопляскаме, като се кичи с чужди заслуги.

Добре ли е обаче България да участва в срещи, където е представлявана от премиера Борисов? След толкова гафове само през последната година има две възможности: първо, държавата да бъде представлявана занапред от президента Росен Плевнелиев, който поне би разбирал какво се говори на масата на Европейския съвет. Това е допустимо, защото срещите са на правителствени или държавни ръководители; второ, парламентът да забрани със закон на премиера да вдига тостове за каквото и да било зад граница. И да си ляга рано.
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Премиерът Борисов действа в Брюксел, както му нареди германската канцлерка
65
17099
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
65
 Видими 
31 Януари 2012 20:08
Също като Мечо, който
знае 100 песни и 99 от тях са за крушите


Досущ един тенор-фалцет, който знае само за дренките!

П.С. Това не е повод да им е сърдиме, они толкоз си могат.
31 Януари 2012 20:19
Тенорът пее по нотите.
Ако нотите за са дренките, как той да пее за крушите?
31 Януари 2012 20:22
Много ми е интересно, как ще реагират на това писание, привържиниците на ББ от Герб
Ще ми се наложи и по късно да вляза тук.
Що се отнася до моето мнение, то е за автора и за ББ
31 Януари 2012 20:23

В друга статия постнах, че след като продадоха колите на главния прокурор и на Президента /заради пенюги които не знаят какво подписват, или знаят но срещу "сухо" го правят /, нищо чудно и Булгаристан да е вече продаден на някоя офшорка, ама просто ние не знаем.Все още.
Ще разберем.
Просто - тук му било мястото на поста ми.
31 Януари 2012 20:23
"Също като Мечо, който

знае 100 песни и 99 от тях са за крушите,

той си каза мерака за Шенген, независимо че го бяха поканили за друго."

31 Януари 2012 20:31
Срам, срам, срам ...
31 Януари 2012 20:32
Явно е получил доста потупвания по гърба съпроводени с по едно: "Конграчулейшънс". И нали си е един прост и кух селски рапон...
Терзиев
31 Януари 2012 20:46
Тя, ситуацията е патова, откъдето и да я погледнеш. И не толкова комични образи от европейската политика нямат полезен ход. На този фон какво подписал и направил ББ няма никакво значение. След три месеца може да се окаже, че споразумението не работи и ще се подписва друго.
Слушах политически коментар и това, което коментиращият каза беше, че Европа няма лидери, адекватни на настоящата ситуация. Народите избират да ги управляват политици, които си нямат и понятие от сложните процеси в световните финанси и икономика.
31 Януари 2012 20:51
коментиращият каза беше, че Европа няма лидери, адекватни на настоящата ситуация.

Ъхъ, СЕГА те разбирам Кру!
И тъй и тъй оправия няма, ми бАрем пич да е!
Логичнооо!
31 Януари 2012 20:54
Круела, ако си говорим сериозно, си напълно права - в Европа ролята на лидери изпълняват една източногерманска проста лелка - на младини била комсомолски секретар и един френски фанфарон с Наполеонов комплекс.....
В резултат на което направиха всичко възможно да утежнят максимално положението. Но, да се се върнем за миг м обратно в нашите прокълнати земи. Там ще отркием селския бияч, същия той и селски шут, който оглупелите ни сънародници си избраха за премиер. Не разбирате ли - вече има своя лидер, в лицето на Боко Тиквата и друг не и е нужен!
Само да си дояде филията с мас и да си допуши пурата и ще си сложи борсалиното, па като поведе Европата - дръж се, Земьо!
31 Януари 2012 21:00
Поклон Попе, ти си Френсиз Форд Копола!
31 Януари 2012 21:05
Пощадете го, за породата си го бива.
http://pics.livejournal.com/drugoi/pic/005t549b.jpg
31 Януари 2012 21:11
Бойко Борисов е национално бедствие назначено за министър-председател от превъзхождащи го по простотия индивиди.
31 Януари 2012 21:14
Борисов очаква сега да му ръкопляскаме, като се кичи с чужди заслуги.


Няколко години му се ръкопляска заради чужди заслуги. Защо да очаква промяна в близко бъдеще?
31 Януари 2012 21:21
Светльо Терзиев мили ,
Чини ми се , сам си бил подир Бубойко . Експертизата , като защо така ??? ...
31 Януари 2012 21:29
автора
"Подобно национално безгръбначие извиква мрачни исторически спомени." -

31 Януари 2012 21:58
Боко е един голям мечо, който обича да си играйка на премиер.
31 Януари 2012 22:08
Статията не съм я чел, а и не смятам.
Но силно подценявате ситуацията.
Лидерите били ......
Не са лидерите а системата. Като българи трябва да ви е пределно ясно, защото тук формата е гротеска.
Има трърде много метастази. Вкл. и в "политиката". Читавото се изрязва рано, преди да е достигнало до реални възможности.
Не е въпроса в куклите, а в конците.
31 Януари 2012 22:16
Да ме прощава авторът, пък и другите журналисти, които тревожно питали Борисов дали ще се вдигат данъците в България.
Ами ще се вдигат дами и господа !
Станишев беше рекетиран от олигархията и за да го оставят на власт въведе ултрадесния плосък данък и то при нечувана ставка от 10 %. За цивилизованите демократични страни - Германия, Франция, Великобрлитания, САЩ, Скандинавия и пр. такава диващина е абсолютно неприемлива. Още повече че е свързана с гигантско пране на пари, изтекли от тяхните икономики. Така че примката около вратовете на нашите олигарси и неолиберали вече е надяната.
31 Януари 2012 22:42
Дай Боже , а сетне им прости , че не са наследени ...
31 Януари 2012 23:31
Кой ще събира (и лапа) по-високите данъци? - това е сега ВЪПРОСът!
01 Февруари 2012 00:44
Чини ми се, че причината за неадекватността на "Негово Височество" не е в броя на тостовете, а в качеството и дължината на магистралките
01 Февруари 2012 00:47
Добре, Бойко може и да не разбира дипломатическият език и поведение, но нали за това непрестанно го придружава Бойко Коцев (освен другите от екипа) ? Нали уж Бойко Коцев е опитен дипломат или това е само на уж ? Пуснах името му в Гугъл и ето какво излезе :
Представителят на България в ЕС Бойко Коцев е бюрократ, кариерист и е съветвал убития сикаджия Стоил Славов, става ясно от секретен доклад на посланика на САЩ в София Джон Байърли от 24 септември 2007 г. Текстът е разпространен от “Уикилийкс” и бе публикуван на български от сайта “Биволъ”
Натисни тук
01 Февруари 2012 01:04
А относно ниските български данъци, това е мит. Единственият обективен показател, който позволява сравнение с другите страни е делът на преразпределение през бюджета на БВП. В България е около 38-43%, което е съпоставимо с останалите страни от ЕС. Разликата е в структурата на данъците, което прави изземването обратнопрогресивно - колкото по-малко получаваш, толкова повече плащаш. Доколко това е добре е спорно, защото практически се изнася национален доход, а с това и валутни запаси. Същевременно няма построено едно значимо технологично предприятие от външен инвеститор. Значи на практика се получава, че ниското облагане на високите доходи за сметка на високото облагане на ниските доходи не води до технологичен растеж на икономиката, а единствено до източване на национално богатство.
01 Февруари 2012 03:19
Единственият обективен показател, който позволява сравнение с другите страни е делът на преразпределение през бюджета на БВП. В България е около 38-43%, което е съпоставимо с останалите страни от ЕС


Абсолютно правилно! Светльо,
01 Февруари 2012 04:49
Този текст за евро-данъците е толкова мъгляв и кух, съвсем по европейски, че плачът на автора е за неродения Петърчо. То като имаше конкретен пакт за финансова стабилност в Европа, сякаш някой го спазваше, че тази плява ли? Да търсиш под вола теле му казваме на това, може и параноя да е. А параноята не е без основание - БГ толкова пъти е била прекарвана, че няма и начин и този път да не са ни минали, мисли си балканецът в статията.

Съвсем между другото бате Гойко поиска мандат от парламента и по негова си политическа инициатива. Съвсем благоразумно и предвидливо, да не го напляска Меркел. Неуспехът му се състои по-скоро в това, да не успее да намали съфинансирането на БГ по евро-проектите, но това е друга и далеч по-важна тема. Но ние се занимаваме с балканските си комплекси и това е.
01 Февруари 2012 05:23
Всички викат: "Гол е царя"!
Но не забелязват,
че е той магаре.
01 Февруари 2012 08:10
Хайде да не обиждаме магаретата.
01 Февруари 2012 08:24
Аз като по-будала се радвам на данъчната хармонизация.
01 Февруари 2012 08:58
Сега очакваме чугуниадо-тиквониадата , която има една любима песен /не за крушите... / , песента за "йесмените" и против Кунева, и как била мадам "Йес" , и подписвала всичко предложено... Като как ще определят поведението на настоящата Тиква ? "Йесмен" за Павиян не върви. Английският не му е силата... Може би "Ахъ мен" ?
01 Февруари 2012 09:21
пиянството на един народ е най-точното определение за нашето състояние.. държи ни от няколко века и понеже днес е трифон зарезан.. нека да не се взираме трезво в действителността.. наздраве.. от центура очаквам революционното мезе от киселозелеви лозунги против тирана
01 Февруари 2012 10:05
Вижте сега колеги политиката не е толкова проста, колкото изглежда от вестниците и форумите - правиш се на голям мъж не подписваш и учудваш света.
На първо място 25 държави са подписали и само две отказали. За да откаже и България се изисква смелост и решимост у политическата класа /не у журналистите и коментаторите/. На всеки разумен българин е ясно, че в България такива политически сили, които да направят това няма /изключвам Атака и сие/ и е нямало в последните 70 години. Това е така защото и самия български народ не обича и никога няма да избере радикално настроена политическа сила, която да иска да се конфронтира с ЕС, САЩ, та дори и с Турция. Това е национален манталитет граден в продължение на столетия и ако някой си мисли, че той ще се промени след една, две или десет години е глупав и наивен. Терзиев и форумците може да са много прави какво е трябвало да направи Борисов, но все пак те забравят, че размишленията им са индивидуалистични и политически наивни. Да не би да си мислят, че Станишев, царя, Костов, Виденов, Попов, Луканов и сие нямаше да подпишат? Щяха и те да подпишат, защото такава е политическата клика, която ни управлява, която винаги е правила това които се наради от големия брат. Като добавям, че тази клика не е паднала от небето, а е избрана от българския народ. И ако някой от вас си мисли, че като се махне Борисов ще дойде някой умен и смел министър председател, дето ще се конфронтира с 24 държави от ЕС едновременно, значи е политически наивник от най-висша степен. Един тука плюе електората на Борисов били фризьорки и други обикновени хора. Ами ти какви искаш да са всички българи бе? Професори и доценти ли? Или си мислиш, че всички българи трябва денонощно да следят политиката? Това е поредния наивизъм, да не се изказвам по-тежко. Естествено е всеки народ да е съставен от обикновени хора, които не разбират от политика, но това не е основание да се плюят тези хора и да се изкарват глупаци, а плюещият ги да си мисли, че с плюенето си става много умен и много разбира от политика. Та ви казвам като политически реалист, че от България, българския народ и българските политици друго и не очаквайте. А ако не можете да кажете нещо добро за българския народ, поне си спестете плюенето, защото такива като вас в България извират от всички дупки и то не само в Интернет.
01 Февруари 2012 10:19
Cruella de Vil ,
MB
Тъкмо да тръгна да го плюя(както винаги)....и осъзнах, че който и друг да беше-едва ли щеше да е нещо по-различно. Нямаме си Петр Нечас, Вацлав Клаус, Фредерик Райнфелд, Иймън Гилмор....такъв си ни е мат'ряла(управленския)
01 Февруари 2012 10:21
BWW
01 Февруари 2012 10:41
И ако някой от вас си мисли, че като се махне Борисов ще дойде някой умен и смел министър председател, дето ще се конфронтира с 24 държави от ЕС едновременно, значи е политически наивник от най-висша степен.

Интересна логика.
Приматья тъп - не се конфронтира.
Умен като дойде - ще трябва да се конфронтира?!
Който не си мисли горното - наивник висша степен?!
Виждам, че едно поне е сигурно - а пък по третата жица тече "косинус фи".
01 Февруари 2012 10:47
Вижте сега колеги политиката не е толкова проста...

Точно това се твърди и в статията ....
01 Февруари 2012 10:48
Вижте сега колеги политиката не е толкова проста .... затова когато Парламента те упълномощава да правиш едно, ти правиш точно обратното ... политиката не е толкова проста .....
01 Февруари 2012 10:52
01 Февруари 2012 10:56
Защо в България няма истинска пенсионна реформа?
Защо в България няма адекватна здравна реформа?
Защо в България няма административна реформа?
Защо в България реформата в съдебната система никога не свършва?
Защото никой български политик не иска да се конфронтира с пенсионери, с работещи в сивия сектор, с нежелащи да плащат здравни осигуровки, с лекари, с администрация, с живеещи на социални помощи, с магистрати /т.е. не иска да се конфронтира с избиратели те си, защото утре няма да го изберат/.
Какво следва от това? Тези системи започват да затъват работят все по-лошо, дават се жертви, докато накарая положението стане толкова нетърпимо, че няма накъде и идват политиците и казват вай, вай колко лошо било станало без да забележим, айде сега тука ще направим едни малки реформи, ама така че ако е възможно всички да са доволни и така до следващата криза.
От друга страна да се правиш на интересен пред ЕС може и да се хареса на електората, обаче е доста опасно, защото от ЕС могат такъв шут да ти теглят, че здраво да съжаляваш.
01 Февруари 2012 11:00
BWW
01 Февруари 2012 11:03
За да правиш истински реформи в България трябва да си политически камикадзе. Тоест да си подготвен за бързата си политическа смърт. Аз не съм толкова наивен да си мисля, че има такъв политик или политическа сила в България, която да спечели едни избори и да не иска да спечели и следващите. А ако някой познава такива моля да ми ги назове, без да сочи политически маргинали, които никога няма да спечелят едни избори в България.
01 Февруари 2012 11:12
Аз не съм толкова наивен да си мисля, че има такъв политик или политическа сила в България, която да спечели едни избори и да не иска да спечели и следващите.

Разбрах, само за пироните за ковчега не ми стана ясно - ние ли да си ги носим или...?
01 Февруари 2012 11:12
BWW,
като говориш за "реформа" то това няма никакво информационно съдържание. Нужно е да кажеш и каква "реформа". Какво и как ще промениш.
-
Дотук в българската практика "реформа" означава да се разбие нещо работещо, да се окраде, и да стане по-лошо.
"Реформа" отдавна стана мръсна дума и чак е учудващо, че още има хора, които я употребяват.
01 Февруари 2012 11:27
Точно там е въпроса Брайтмане, че няма никакво значение какво аз или ти мислим за реформата тук и там, защото единствено политиците могат да направят или не реформа. Иначе в пенсионната система съм за плавно преминаване от солидарна система, към системата на личната сметка. В здравната реформа съм за отпадането на безплатно лечение на здравонеосигурените, под предтекст, че това било неотложна помощ. Неотложната помощ, следва да се заплаща впоследствие от здравнонеосигурените. Просто в нация от индивидуалисти, каквито сме ние солидарността не може да просъществува. За съкращения съм в НС от 240 депутата, барем 120 да махнем. Областите да станат шест както и ни натискат от ЕС и т.н.т. В съдебната система да се въведе един модел на съдебното жури от представител ина народа, което единствено да може да решава кой е виновен и кой не.
01 Февруари 2012 11:31
... той си каза мерака за Шенген, независимо че го бяха поканили за друго. Миналия петък българският парламент му даде ясен мандат какво да говори в Брюксел, но до понеделник указанията се бяха изпарили от паметта му.

По мое скромно мнение, поведението на ББ отдавна е сбъркано!...
01 Февруари 2012 11:47
Трагичното не е, че Бойко Борисов е "сбъркал купона" - наясно сме с интелектуалната му мощ. Трагично е, че ББ побърка напълно собствения си мат, риал.....
Не му стига на магарето крастата, пък и студа го мори. Дано се хванем всички за залено! Нек сме живи, нек сме здрави!
01 Февруари 2012 12:06
Трагично е, че ББ побърка напълно собствения си мат, риал.....

Дядо Заре, и с какво Бойко побърк(в)а мат'риала... или може би визираш онази част от населението на БГ, която има нЕкакви очаквания, ама не знае точно какви
01 Февруари 2012 12:09
BMW, стига с клишетата, че истинските реформи значели политическо самоубийство, това че в твоята глава проблем може да бъде трудовата диверсия на пенсионерите(алчни гадове, ейй))

даже не споменаваш за осигурителния праг, а пак... нежелаещите да плащат, пак лекарите, пак майките, в гербаджииските кратуни все хората са ви виновни

парите идват от стопанството, ако не си реформираме икономиката, колкото и пазарно-фундаментална жлъч да изсипвате върху обществения сектор резултата ще е все по- плачевен. ти не се коси, гласувай си за тиквата(щото нямал алтернатива) ***
01 Февруари 2012 12:13
П.С. да отричаш солидарността като принцип спомагащ синергичността на системата с аргумента, че сме индивидуалисти е като да отричаш рационалността защото си идиот ***
01 Февруари 2012 12:34
Иначе в пенсионната система съм за плавно преминаване от солидарна система, към системата на личната сметка. В здравната реформа съм за отпадането на безплатно лечение на здравонеосигурените, под предтекст, че това било неотложна помощ. Неотложната помощ, следва да се заплаща впоследствие от здравнонеосигурените. ... В съдебната система да се въведе един модел на съдебното жури от представител ина народа, което единствено да може да решава кой е виновен и кой не.

Ами правилно "реформа" е станало синоним на разруха и влошаване.
-
1. За да си правиш лична сметка не са ти нужни пенсионни системи. Имаш си дюшеци, банки, брокери. Само дето доказано този модел не работи, защото сроковете са прекалено дълги, а в такива срокове винаги си на минус. Точно затова са измислени солидарните разходопокривни системи - за да неутрализират дългосрочните процеси.
Реформа в пенсионната система трябва да има, но тя трябва да е към пенсии за всички финансирани от общите данъци. Трябва и възрастта за пенсиониране да се върне на 60 години.
-
2. И сега неосигурените си плащат, а лечение им се отказва. Неотложната помощ се извършва от джипитата, а който не е осигурен няма джипи. Тази "реформа" дето я предлагаш е факт, поне от 8 години. 2 000 000 българи, което е 30% от населението е върнато към 19 век - на естествен подбор и самолечение, защото е извън здравната система.
Здравна реформа трябва да има, но тя трябва да бъде връщането към модела на здравеопазване съществувал до 1989 г. - безплатно за пациента здравеопазване обхващащо 100 % от населението и финансирано от общите данъци.
-
3. И сега имаш съдебни заседатели, чийто гласове са решаващи. Въобще не е ясно, ако се въведе голямо съдебно жури в малка България дали ще остане нещо от правосъдие. За някакъв жокер по този въпрос можеш да ползваш практиката на местните избори.
---
Що се отнася до броя на областите и на депутатите, това са самоцелни въпроси без никакво значение при сегашната избирателна система.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД