:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,657,575
Активни 370
Страници 11,738
За един ден 1,302,066
ИНТЕРВЮ

България не фалира като Гърция само защото имаше голям резерв

Добре е, че българите сме черногледи. Ако сме доволни като туземно африканско племе, никога няма да станем богата държава, казва икономистът Георги Ангелов
Снимка: МИХАЕЛА КАТЕРИНСКА
Георги Ангелов
Георги Ангелов е старши икономист в Института "Отворено общество", зам.-председател на управителния съвет на Българската макроикономическа асоциация и член на Американската икономическа асоциация. Основател е на блога за икономика.



- Г-н Ангелов, бивши министри от НДСВ обявиха, че правителството е изпаднало в неплатежоспособност. И вие ли смятате така?

- Струва ми се пресилено. Наистина нивото на фискалния резерв е критично ниско - толкова бе през 2003 г. номинално, а като дял от БВП е много по-ниско, най-ниско от 2007 г. насам. Но не бих казал, че правителството е в неплатежоспособност, то си плаща задълженията, по-скоро има увеличаващ се риск. Фискалният резерв трябва да покрива рискове - например, ако Гърция фалира, ако бъдем отрязани от пазара и не можем да продадем дълг, той би дал възможност да продължим да съществуваме.

- Казвате, че ако Гърция фалира, за нас ще е катастрофално?

- Казвам, че трябва да бъдем подготвени и за най-черни сценарии. Фалит на Гърция може и никак да не ни се отрази, но може инвеститорите да се стреснат и да не ни разграничат от Гърция и примерно 6 месеца никой да не иска да вложи 1 лев в България. Трябва да можем да издържим през този период. И понеже не знаем какво ще се случи, имаме нужда от фискален резерв.

- А защо стигнахме до дъното му?

- Това е въпросът. Малко преди да започне кризата, през октомври 2008, ние имахме над 12 млрд. лева резерв. Това позволи през следващите години правителствата да правят дефицити, без да бъдат наказвани от пазара - не се е налагало да търсят заеми в тези тежки времена. Тоест фискалният резерв изигра положителна роля. Но това харчене продължава прекалено дълго и прекалено много - 70-80% от резерва вече го няма.

- Странното е, че има много популисти, които хем алармират за свършека на резерва, хем упрекват министър Дянков, че задушава потреблението и растежа, като отказва да отпусне харчовете, и се е фиксирал в бюджетната дисциплина.

- Не виждам как някой може да говори, че не е харчено достатъчно - похарчени са около 9 милиарда лева от фискалния резерв за 3 години. Само за 2 години България е минала от 3% бюджетен излишък на 5% бюджетен дефицит - такова огромно влошаване на показателя може би само Гърция е допуснала. Ние не сме фалирали само защото имахме голям резерв. Но така или иначе сме харчили разюздано, особено през 2009 - 2010 г. И сега резервът е стигнал дъно, под което не бива да пада. Сега правителството има два пътя - да взима заеми или да прави реформи, да набира ресурс от приватизация, да балансира бюджета, да привлича чужди инвестиции.

Ние като съседи на Гърция трябва да сме подготвени. Предстоят и избори във Франция, където основният опозиционен кандидат обяви, че ще спре ратификацията на всички европейски договори. Това може изобщо да блокира спасяването на еврозоната. Затова е важно да имаме пари в брой. Ами ако ЕС изпадне т.г. в рецесия и повлече и нас? Бюджетът ни е планиран при 2.9% ръст на БВП. Ако го няма този ръст, ще отидем да търсим пари и пазарът ще каже - ама вие сте в рецесия и нямате резерви - или давате висока лихва, или няма да получите заем. И тогава остава МВФ.

- А какво лошо има да се обърнем към МВФ?

- МВФ е само за краен случай. През 2009 г. всички твърдяха, ето Румъния ще вземе пари от МВФ и ще се оправи. Оправи ли се? Правителството постоянно се клати. Не става с магическа пръчка. Щом се обърнеш към МВФ, пазарът просто сваля доверието си с няколко степени, защото си признал, че не се справяш сам. А изглежда, че вървим натам.

- Звучите много мрачно, а ваши колеги икономисти наскоро обявиха, че вече сме излезли от кризата и че трябва да се настроим по-положително?

- Не сме излезли, щом безработицата расте. Затова САЩ и Европа, когато определят края на икономическия цикъл, смяната на посоката, следят заетостта - когато и тя, и БВП, растат, тогава можем да обявим край на кризата. За съжаление имаме нисък растеж и продължаваме да губим работни места - 68 хиляди за последните 12 месеца са закрити.

- И каква е прогнозата ви за България за 2012 г. - депресия, рецесия, скромен ръст?

- Най-честно е да се каже на хората, че има различни сценарии и че трябва да се готвим за всеки от тях. Аз лично харесвам най-много прогнозите на Европейската централна банка - тя никога не дава точно число, а казва примерно, че очаква между минус 0.3 и 1.1% ръст в еврозоната. Защото има голяма степен на несигурност - какво ще стане с Гърция, Иран ще хвърли ли някоя бомба или не, ще поскъпва ли петролът. Между другото не само в България, навсякъде спестяванията растат, губят се работни места, хората се притесняват, че може да са следващите, искат да имат буфери. Не мога да съветвам хората да са оптимисти, когато те сами виждат, че има риск.

Световните проблеми не можем да решим, но можем да си оправим собствената "къща". България 3 години се бори с бюджетния си дефицит, Естония го пребори за 3 месеца в пика на кризата, направи реформи в бизнес средата, на пазара на труда и за 6 месеца чуждите инвестиции се върнаха на нивата отпреди кризата.

- Само че Естония граничи с добри съседи като Финландия и Швеция, а ние - с Гърция и Румъния.

- Да не забравяме, че друга наша съседка - Турция, е рекордьор по икономически растеж. Ако най-големият и най-мощен икономически съсед се развива изключително добре, защо ние да не можем. Да не говорим, че изнасяме най-много за Германия, тя е най-големият ни експортен пазар и в този смисъл ни е "икономически съсед". А помните ли, че само допреди десетина наричаха Германия "болния човек на Европа". Но тогава правителството на Шрьодер започна големите реформи и днес Германия е с най-ниската безработица от 20 години насам - откакто се обединиха с Източна Германия. Това е направо чудо, но то става с реформи. И ние можем да направим така, че дори в криза България да е привлекателна за чуждите инвеститори, а на тукашния бизнес да му е по-лесно да работи. Не може фирма да има проект, да има парите и да чака по 20-30 месеца нечий подпис за разрешение за строеж. Това лесно може да се поправи с ясни правила, електронни процедури, малка и ефективна администрация.

- Българите масово вярват, че в България няма индустрия, няма почтени предприемачи, има само шмекери, източвачи на ДДС и контрабандисти?

- Естествено, че не е така. Индустрията у нас заема сериозен дял - над 30%, повече, отколкото в Западна Европа, но въпросът не е за дялове, а за обем. Българите се сравняват със Западна Европа, където има много повече инвестиции и модерни производства. Добре е да се сравняваме, защото това създава постоянен натиск за промени. Чужденци често ме питат защо българите са такива песимисти. Аз отговарям така - представете си, че сме доволни и щастливи като някое туземно племе в джунглата, никога нищо няма да се промени. За да се промени нещо в една бедна страна и тя да стане богата, гражданите непрекъснато трябва да ръчкат политиците и чиновниците, трябва да има критична маса от недоволни и реформаторски настроени хора.

- Светът силно олевя напоследък. Дори МВФ се загрижи за бедните, белгийското правителство се обяви срещу германската дисциплина, светила като Пол Кругман критикуват Меркел, че прекалява с фискалната дисциплина, западни медии всеки ден пишат, че овладяването на бюджетните дефицити убива икономиката.

- Тези идеологически спорове са неизбежни. Но какъв да е МВФ - с французойка начело, а САЩ са най-големият акционер, а президентът на САЩ е от Демократическата партия. Преди две години Кругман се обърна към германските избиратели да не подкрепят Меркел, защото с бюджетната дисциплина съсипвала Германия. Но точно с политиката на Меркел Германия постигна рекордно висок растеж и рекордно ниска безработица. Всички тези пророкувания как Германия се самоубива днес са развенчани. Докато гърците продължиха да харчат все повече на кредит с оправданието, че трябва да подкрепят растежа, но това не създаде нито 1% растеж на икономиката, нито едно работно място, не привлече нито една инвестиция.

81
6460
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
81
 Видими 
29 Февруари 2012 19:45
''Само за 2 години България е минала от 3% бюджетен излишък на 5% бюджетен дефицит - такова огромно влошаване на показателя може би само Гърция е допуснала. Ние не сме фалирали само защото имахме голям резерв. Но така или иначе сме харчили разюздано, особено през 2009 - 2010 г. И сега резервът е стигнал дъно...''Няма какво да коментирам....
29 Февруари 2012 19:57
Кога са наред другите богопомазани "просветители" от Център за изследване на демокрацията..... ?
29 Февруари 2012 20:00
От интервюто на този новоизлюпен голобрад капацитет разбрах че утре или ще вали или няма да вали /На тати умното сиганче !/
29 Февруари 2012 20:34
Само за 2 години България е минала от 3% бюджетен излишък на 5% бюджетен дефицит - такова огромно влошаване на показателя може би само Гърция е допуснала. Ние не сме фалирали само защото имахме голям резерв. Но така или иначе сме харчили разюздано, особено през 2009 - 2010 г. И сега резервът е стигнал дъно, под което не бива да пада. Сега правителството има два пътя - да взима заеми или да прави реформи, да набира ресурс от приватизация, да балансира бюджета, да привлича чужди инвестиции.


Точно това правителство няма два пътя. То знае само да харчи, три години не направи никаква реформа в никакъв отрасъл, абе просто си кибичеше и вървеше по течението на популизма. Дигаше пушилка, че строи нещо - магистрали и пр. ама като цяло беше загрижено основно за интересите на едрите риби, а систематично затриваше всякакви възможности за съществуване на средния и дребен бизнес. Не смятам, че това е случайно. От еничери на олигархията друго не може да се очаква. За мене логичното продължение е да се предизвика една нова "Рапонова зима". Не са малко тия, които ще имат само полза от това...
29 Февруари 2012 21:09

А бе какво става тука? Всеки ден някой корифей на пазарния фундаментализъм. Ако не е ИПИ, ще е отворено общество.
За какви грехове ни наказват така?
29 Февруари 2012 21:10
Аверче, имаго и този вариант. С много думи, да не можеш да кажеш нищо.
29 Февруари 2012 21:14
А бе какво става тука? Всеки ден някой корифей на пазарния фундаментализъм. Ако не е ИПИ, ще е отворено общество.
За какви грехове ни наказват така?


Не си прав Доне, оня от ИПИ освен корифей, и статистик се пишеше, с един смешен тренд.
29 Февруари 2012 21:16
Мда...едно време Кисинджър го правеше , но съзнателно. За разлика от домораслеци като този
29 Февруари 2012 21:24
България не фалира като Гърция само защото имаше голям резерв

Само дето вече няма никакъв резерв, икономиката няма никаква индикация за растеж, стагнацията в потреблението си остава,безработицата расте.
А правителството си харчи и за магистрали, и за свръхадминистрация с тежки бонуси, и за МВР с повече чиновници, отколкото полицаи.
29 Февруари 2012 21:55
Иии пък и ти, бонусите биле изпапали парите.
БоБо нали вече каза - всички бонуси да се върнат немедленно, за да се възстанови Резервата!
29 Февруари 2012 22:05
България не фалира като Гърция само защото имаше голям резерв


Голям камък хвърли, голяма приказка не казвай.
29 Февруари 2012 22:13
"Затова е важно да имаме пари в брой" - Имайки явно предвид, че "парите в брой" са въпросния фискален резерв.


Дори само това е достатъчно(е и малко макроикономически познания трябват) за да ви стане ясно, че т.нар. "фискален резерв" и раздувките как той бил 4 млрд, 7 млрд. и прочие цифри са по-скоро пропагандна дъвка, предназначенa да легитимира едни или други решения на правителството и да създава доверие и сигурност за хората, които имат примитивни представи от финанси - вижте там има едни огромни купчини от по 7 милярда... и те се трупат и увеличават, когато имаме бюджетен излишък, и колкото повече се трупат това е толкова по-добре - основавайки се на профанската житейска представа за надиплените "бели пари за черни дни"...
:-)
Толковa e семпло, че ако не ставаше въпрос за серизони неща направо щеше да комично.
29 Февруари 2012 22:14

Чакай да попитам, може някой да знае.
Нали ЕС щеше да плаща 80% от стойността на магистралите? Какво стана, има ли някое евро превод вече?
29 Февруари 2012 22:16
, , 8) и т.н.
29 Февруари 2012 22:17
Какво стана, има ли някое евро превод вече?

Чакат ги.
След превода на ЕС към малаките от 130 млрд щели и на нас да пратят малко трохи.
29 Февруари 2012 22:19

А бе знаех си аз, че сами ще си финансираме Бойковите играчки.
29 Февруари 2012 22:25
Интелигентният човек първо чете коментарите и по тях съди дали да чете матряла.
Не се минАх, не се минАх
29 Февруари 2012 22:26
Aко кризата се затегне още година или две, и Станишев ще се наложи да връща бонусите, че и Доги.
А фалита въобще не е изключен.
29 Февруари 2012 22:26
The Spy,
ти гледай Америка да не фалира, че много джанки и боб ще бъдат на уважение.
29 Февруари 2012 22:29
Абе все ми се ще да попитам - Демокрацията още ли я "изследват"?
29 Февруари 2012 22:40
Олди, ако искаш правилен отговор попитай арменския поп.
29 Февруари 2012 23:09
=
29 Февруари 2012 23:18
OLDMAD

Абе все ми се ще да попитам - Демокрацията още ли я "изследват"?

Демокрацията изглежда е нещо като краставицата. Хем в нея има много вода, хем подлежи на непрекъснато изследване
01 Март 2012 00:54
пак добре, че кайла не е коментирала преди да се прочете.
01 Март 2012 01:14
Иии пък и ти, бонусите биле изпапали парите.
БоБо нали вече каза - всички бонуси да се върнат немедле
нно, за да се възстанови Резервата!


Тц. Боко казА, че кинтите отиват за сираците, или бедните деца, абе некъф фонд тама, с което продължава благородното дело на приятеля си А. Петров, по-известен като Трактора.
01 Март 2012 02:17
За да се оправим, трябва да сме песимисти значи... Че накъде повече, бе г-н Ангелов? Май ще излезе, че туземците всъщност за завиждане.
01 Март 2012 04:33
Специално за Гарамел поствам една статия, която има връзка с завчерашния ни спор под темата колко работят българите и колко им се плаща. Тази статия изцяло подкрепя моята теза, че работниците в България, а както виждаме и в Гърция, даянат яко, но им се плаща незаслужено малко. Малко им се плаща, защото резултатите от трудът им не е резултатен вследствие калпав мениджмънт и калпава държавна икономическа политика.
http://banks.dir.bg/2012/02/29/news10645884.html
01 Март 2012 05:02
"България не фалира като Гърция само защото имаше голям резерв"
..............................................................
Човеците раждат мисли, които стоят гордо изписани на плакати, на табели, на автомобилни лепенки. Тази мисла стои като кафяво петно на гащите, като подло изхлузена от дупката и залепнала на гащите. България не фалирала- У-ра-ра-а-а! Нека им на гърците с 15 процента намаляване на пенсиите! Да ги видим как ще карат с по две хиляди долара пенсии!
Гърция фалира, България само умира.
01 Март 2012 07:04
В Гърция нощеска са намалили даждието за лекарства.
01 Март 2012 08:18
Те вече му дават разяснения по биографията на този - сякаш това някак си легитимира него и глупостите му. Нека аз да светна лумпениадата от соросовски организации ("експертите на прехода" дето им вика Д. Лаверн) - България вече фалира като Гърция. Дори и по зле - вече много години го изживяваме този фалит. Ние сме достигнали дълбини на мизерията като общество, които на юг не могат и да си представят. Изпълнихме всички препоръки за затягане на коланите, деиндустриализирахме държавата, спряхме финансирането на наука, спорт и култура, отказахме се от фискална политика и раздадохме всички държавни (общи) активи. Не можем да се финансираме от чужди пазари и търсим чуждестранни инвеститори, чийто спекулаторски нюх трябва да угодим та да могат да имат "поне 10-15%" възвращаемост (по ИПИ) - те ис досега идват едни като Тор от Исландия, Гадът от Израел и онези американци дека горят въглища в Тракия та да произвеждат ток на изкуствено завишени цени. Единствената разлика с фалита на Гърция е, че нашия скромен дълг не беше отписан а само разсрочен, с прилежащи лихви. А в Гърция се изливат стотици милиарди за закрепване на положението от ЕС/МВФ.
01 Март 2012 08:54
Ако трябва да се печатат непрекъснато глупостите на соросчетата, може ли поне да пускате онова русото и пухкавичкото. Текстовете така или иначе ще са бози, но онова поне по-добре изглежда на снимка.
01 Март 2012 09:05
Ако може само снимки. Текстчетата си ги знаем.
01 Март 2012 09:12
Добре е, че българите сме черногледи. Ако сме доволни като туземно африканско племе, никога няма да станем богата държава, казва икономистът Георги Ангелов
А кога ще станем богата държава? Що икономистът не каже. На този икономист Господ е икономисал доста нещо.
Инак Yantar този път и Gozambo са го казали от ясно по-ясно.
Нека да кажа и аз. Всяка сутрин и вечер ние слушаме отчайващи новини, убийства в Студентски град, липса на пари за лекарства...хайде да не ги изброявам. И властта се опитва да противодейства на парче. Там е работата, че цялата система не е подходяща за нашия народ. Всеки народ си има свое историческо развитие и присадени системи не вървят. Както западната система не върви при араби, латиноамериканци, така тя не върви и при източно-европейци и най-вече при нас. Впрочем тази система, на западния капитализъм вече започва да не върви и на Запад. Тук някои с консервативно мислене не могат да разберат, че светът се променя.
Георги Ангелов е старши икономист в Института "Отворено общество", зам.-председател на управителния съвет на Българската макроикономическа асоциация и член на Американската икономическа асоциация. Основател е на блога за икономика.
Велик българин. За "Отворено общество" няма да говоря. А този така наречен Институт се отчитат с едни ей такива статии, ама гълтат доста пари, не на последно място и от бюджета по разни проекти, които пак да повторя отчитат с едни ей такива статии. Тази Българската макроикономическа асоциация си е сигурна една сбирка от пазарници, дето се дерищистват на пазарни теми само и доказват, колко е цъфнала и завързала България с това, че е внедрила пазарната икономика. А тази Американската икономическа асоциация е 100% същата, като Нюйоркската Академия на науките, в която платиш ли си около 100 долара и си одма член, хич не те питат каква наука си направил. За това, че е основал Блог, нямам думи.
01 Март 2012 09:14
Бончева,
за пореден път обръщам внимание на следното:
1. Георги Ангелов може да е завършил икономика, но това не означава, че е икономист;
2. Институт за пазарна икономика и Институт "Отворено общество" няма. Поради което няма и старши, главни, младши и други икономисти в тях. Има ФОНДАЦИЯ "Институт за пазарна икономика" и ФОНДАЦИЯ "Отворено общество", поради което представителите им могат да се титуловат само и единствено като младши, старши и главни ФОНДАЦИОНЕРИ. (в случая: ФОНДАЦИОНЕР - лице, прокарващо политики чрез манипулации r въвеждане в заблуждение на общественото мнение в полза на определени, вредни на държавата и обществето интереси);
3 Титли от рода на "младши", "старши", "главен" и т.н. в сериозните институции се дават само след спечелване на конкурс. Конкурсите за титли във ФОНДАЦИИ нямат абсолютно никаква стойност пред обществото и добрия журналистически стил изисква да не се афишират.
Ясно ?
01 Март 2012 09:24
Индустрия която беше създадена по времето на бай Тошо - пропусна да отбележи интервюирания. Недоволството пък се дължи също на това, че сега живееме много по-зле отколкото по същото тошово време.
01 Март 2012 09:26
Вие може сега да живеете по-зле, ама ние сега живеем по-добре.
Свиквайте.
01 Март 2012 09:38
Gozambo
Тази статия изцяло подкрепя моята теза, че работниците в България, а както виждаме и в Гърция, даянат яко, но им се плаща незаслужено малко. Малко им се плаща, защото резултатите от трудът им не е резултатен вследствие калпав мениджмънт и калпава държавна икономическа политика.
Gozambo, Първото ти изречение е вярно, но второто ти изречение не е вярно. Не е вярно, защото при капитализма не този, който се труди най-много поилучава най-много. Даже точно обратното. При капитализма този, който е заел някаква позиция в дадена област на икономиката, той е в превилигирована позиция. Западните страни, като изпреварили всички са в такава позиция. На Запад големите корпорации разсипват дребния и средния бизнес.
01 Март 2012 09:40
Кроткия,
индустрията, "създадена от БайТошо", отдавна бе източена и умря - като изключим Нефтохим, ама и той беше фалирал през 90-те години. Хората създадоха много нови предприятия и вдигнаха на крак "трупове". А Ангелов е прав - може да не ви харесва това, което казва, но пък е тъпо да казвате на черното бяло или обратното. И да, просто сравнете последните 10-15 години на Германия и на Гърция и си преглътнете плюнките. Освен това, ако бяхте поне интелигентни, нямаше да вкарвате толкова злоба в постовете си, а повече аргументи.
01 Март 2012 09:47
Георги Ангелов е старши икономист в Института "Отворено общество", зам.-председател на управителния съвет на Българската макроикономическа асоциация и член на Американската икономическа асоциация


Може ли да продължи човек да чете??
01 Март 2012 10:03
Абе вие толко ли немате нещо за пиене та ви е потеглило на четене?
Ае наздрае !
01 Март 2012 10:07
Воци,
09:26
01 Март 2012 10:17
Нищо не са вдигнали на крака хората, просто взеха модерни предприятия без пари и сега пишат, че си живеят добре. За съжаление наистина голяма част от промишлеността беше съсипана от некъдърни частинци, но все пак има и доста, които оцеляха. А това което влезе като чужди инвестиции е капка в морето.
01 Март 2012 10:32
БирникЪ
01 Март 2012 09:14

Бирник ако знаеш колко си мислят че Наистина така представените са Институти демек Научни средища..
журналистите са платени..и като такива са продажници..
Налагането на фалшиви Институции,организации хора е довело и бг.то до това състояние..
в самото заглавие на фондациите се търси спекулативния смисъл..
аз мога да направя фондация"софийски университет" и повечето ще го свързват с СУ..и като изпуснат "фондация..и глей какво става..
01 Март 2012 10:40
Другари колкото и да подскачате изнесенето в болд и пред скоба в заглавието е повече или по малко вярно.
България е на път да фалира,
ако това не се е случило до днес причината е единствено наследения резерв,
с една единствена разлика от Гърция: за разлика от елините които фалират заради стари заеми, ние практически нямахме заеми
01 Март 2012 11:09
Е го, появи се старши икономиста на форума.
01 Март 2012 11:22
А Ангелов е прав - може да не ви харесва това, което казва, но пък е тъпо да казвате на черното бяло или обратното
Не си разбрал - точно на черното си му казваме че е черно. А като викаш да сравняваме Германия с Гърция какво следва? Че трябва да имаме високотехнологично производство, а не да теглиме кредити? Ама ти направо ни върна при Т. Живков - да не си комунист?
01 Март 2012 11:28
БирникЪ

01 Март 2012 09:14

И още - ако можете, пишете по-бавно, та дано Ви прочетат и запомнят...
01 Март 2012 12:01
Но така или иначе сме харчили разюздано

ето това е! извадих този пирон от ... писанието на жорката ангелов, та бих попитал този "старши" супер експерт икономист, КЪДЕ аджеба са похарчени тези милиарди и СЕГА къде са тези пари? то парите като ги харчиш не изчезват, да преминават от един потфейл в друг, но съществуват... не е като с водата - пиеш, после... изтича по канала
01 Март 2012 12:03
Гледах едно интересно предаване по телевизия СКАТ с иконмическа насоченост водена от Григор Лилов.Крадат ни съфорумци и ще ни крадат,бивши настоящи и бъдещи,докато не станем наистина НАРОД.
01 Март 2012 12:23
За тези,които четат мненията,но не и статията кратко резюме:
Две години самолета,които "пилотират" ГЕРБарите,е летял на автопилот.Пилотите не са обръщали внимание на индикатора за горивото,докато не е светнала червената лампичка.Най-близкото летище,където може да се зареди е твърде далече и горивото няма да стигне до там.Остава варианта да се зареди във въздуха,обаче когато се приземят,ще им представят сметката,от която ще припаднат 7-те милиона пътници,понеже те трябва да е плащат.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД