:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,720,479
Активни 432
Страници 5,382
За един ден 1,302,066
ГЕОПОЛИТИКА

Трябва ли 21-ви век да остане "Американският век"?

Задава се "Пакс Пасифика", в който Вашингтон няма да доминира и ще трябва да действа деликатно, за да не дразни Китай
СНИМКА: www.chariweb.com
Китайски подводници излизат на учение. Неотдавна президентът Ху Цзинтао заяви, че китайският флот трябва да се готви за военни действия.
Макар кандидатите за президенти на Републиканската партия да се борят помежду си, очевидно е, че Републиканската партия вече е хвърлила ръкавицата по въпросите на външната политика. Републиканците ще се перчат най-вече с войнствените си позиции и ще ругаят администрацията на Обама заради мнимото "усмиряване" на иранския режим. По-неприятното обаче е, че ще трябва да водят дуел с Обама относно великия дракон - Китай.

Тази схватка вече е започнала. Наскоро в своя статия в "Уолстрийт джърнъл" Мит Ромни разтръби своите виждания срещу Белия дом и диалога му с Китай, окачествявайки Обама като



представител на американския упадък



и почти "молител" пред Пекин. Някои коментатори вече разясниха колко е погрешно подобно интерпретиране на китайската политика на Обама, която през последните месеци затвърди американските интереси в Азиатско-Тихоокеанския регион. Те също посочват множеството сходства в силовите изявления на Ромни и това, което администрацията на Обама вече е предприела на фона на надигащия се азиатски хегемон.

"Резултатът от моя подход ще гарантира, че (21-ви век) ще е век на Америка, а не на Китай", обобщава Ромни. Но грижата да се предотврати отслабването на американското превъзходство е сред основните приоритети и на действащия президент. А той е известен почитател на Робърт Кагън, капацитет по външната политика в екипа на Ромни, в чиято нова книга "Светът, създаден от Америка", се подчертава значимостта на американската мощ за запазването на световния ред.

По много признаци САЩ без съмнение остават икономически и военен колос на планетата. Но след данданията през тази изборна година американците от всички политически цветове ще трябва да се сблъскат с една реалност, която е очевидна за повечето хора по света - концепцията "Пакс Американа", съществуваща известно време след разпада на Съветския съюз и налагаща една самоуверена, доминираща и еднополюсна сила, не може дълго да просъществува през 21-ви век. Очаква се следващите няколко десетилетия Китай да засенчи САЩ като най-голямата икономика в света. Там, където военноморският флот на САЩ безпрепятствено е порил океаните на планетата, днес той



се изправя пред нарастващото възпиране



и засилени възможности на други надигащи се сили - както на Китай, така и на такива близки до орбитата на Вашингтон държави като Индия.

Администрацията на Обама направи малко, за да прикрие преместването на акцента в глобалната стратегия на САЩ от Близкия изток и Западна Азия към Тихия океан. Това преместване доведе до подписването на споразумение за разполагане на американски войски в Австралия и до по-активно участие на САЩ в решаването на проблемите в региона, включително до решително противопоставяне на Вашингтон срещу Пекин относно китайските претенции към всички острови в Южно-Китайско море. Гидиън Рахман, колумнист във "Файненшъл таймс", в интересен дуел на мнения с Кагън твърди, че това изместване на оста на американската стратегия в Азия е само опит да се отложи неизбежната смяна на караула: "Що се отнася до стратегията на САЩ в Азия, смятам, че тя представлява предсказуем и рационален отговор спрямо подема на китайската държава. Но аз не съм убеден, че тя ще проработи. Съюзниците на Америка в региона са изправени пред любопитна дилема. Япония, Индия, Австралия и Южна Корея имат най-тесни търговски отношения с Китай и най-важни стратегически отношения със САЩ. Ако Китай не се престарае и не наплаши съседите си, след време тези икономически връзки ще имат по-голямо значение от отношенията със САЩ във военната сфера. В резултат влиянието на Китай в Азия ще продължи да нараства за сметка на американските интереси."

Разбира се, отчитайки загадъчността на военната и политическата система на Китай, не бива да се изключва възможността, че Пекин в бъдеще може и да се престарае. Освен това възникването на нелиберална, недемократична световна сила поставя реални проблеми в международната политика, които не могат да бъдат замазвани с хвалебствените тиради за общите американско-китайски интереси. За да съхранят тежестта си в Азия, САЩ ще трябва



да провеждат деликатна и фина дипломатическа игра,



която да не предизвиква големи безпокойства, но все пак да придвижва напред някои точки от американски дневен ред. Збигнев Бжежински, съветник по външната политика в администрацията на президента Джими Картър, предлага своя прагматичен поглед за стратегията на Америка в Азия: "В крайна сметка геополитическата роля на САЩ в новия Изток ще трябва да се основана на посредничеството, помирението и баланса, а не върху военната намеса по проблемите на континентална Азия. Америка, участваща в многостранни структури за сътрудничество, внимателно поддържаща развитието на Индия, солидно свързана с Япония и Южна Корея и търпеливо развиваща както двустранното, така и международното сътрудничество с Китай, е най-добрият източник за балансирането, необходимо за поддържането на стабилност при глобалния възход на новия Изток."

Миналата година Обама стана първият американски президент, който посети източноазиатска среща на върха - многостранен форум, на който се срещат представители на Югоизточна Азия, Китай и Индия. Докато в изборната година Ромни и неговите републиканци се опитват да раздухат страховете от червената опасност, точно такива регионални (и отегчителни) форуми, а не властното, надуто и преувеличено усещане за американската значимост ще формират контурите на регионалната политика през следващите десетилетия.

Готови ли са американските законодатели (и президентът) да приемат, че вече не са властелини на положението, не е ясно. Други обаче напредват. Хю Уайт (Hugh White), водещ австралийски аналитик, пише за "века на Азия" като за предрешен въпрос: "Азиатските съседи на Австралия за пръв път ще станат по-богати и по-силни от нейните велики и влиятелни приятели. Възможно е Австралия повече да не се радва на обичайната увереност, породена от статута й на много близък съюзник на доминиращата в света сила. Но тя ще може да процъфтява в една стабилна и мирна Азия, ако новият "Пакс Пасифика" бъде изграден върху съчетанието на нова новата мощ на Азия и ангажираността на Америка. Как ще стане това? Как то може да се изгради? Това са въпроси, които трябва да се обсъждат сега.

Тези въпроси трябва да бъдат разисквани и в политическите кръгове на САЩ. Но не очаквайте това да стане до ноември 2012 година.





---ТЕНДЕНЦИЯ-------



Китай ще засили боеспособността на армията си, която трябва да печели локални войни в ерата на информационните технологии. Това заяви наскоро китайският премиер Вън Цзябао в реч пред парламента. Китайските има териториални спорове с Япония, Южна Корея, Филипините и Виетнам.

Отделно Пекин реши военният бюджет за тази година да се увеличи с 11.2% и да стигне 670.27 милиарда юана, което прави 110 млрд. долара. За първи път военните разходи на Китай надхвърлят прага от 100 млрд. долара. "Имаме голяма страна и дълга брегова линия. А разходите ни за отбрана са сравнително ниски спрямо останалите големи държави", изтъкна правителственият говорител Ли Чжаосин.

Китайският бюджет за отбраната ще се удвои до 2015 г. и ще превиши разходите в тази сфера на всички най-големи военни сили в Азиатско-Тихоокеанския регион, посочиха миналия месец американски анализатори. През 2015 г. бюджетът на китайската отбрана ще достигне 238.2 милиарда долара, което означава годишно увеличение със средно 18.75%. Армията на Китай наброява 2.5 милиона души, а населението е около 1.3 милиарда.

СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Президентът Барак Обама отстоява американските интереси в Азиатско-Тихоокеанския район не по-малко последователно от предшествениците си, но с оглед на новите реалности трябва да го прави с повече диалог, гъвкавост и балансиране.
СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
"Моят подход ще гарантира, че 21-ви век ще е век на Америка, а не на Китай", обяви кандидат-президентът на републиканците Мит Ромни. Той явно не се е отърсил от старите представи за света, освен ако не казва такива неща от изборни съображения.
89
4621
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
89
 Видими 
12 Март 2012 20:09
Чекаме изпълненията на оркестър "Седем часа разлика" и ВИГ "Еничари" и по-спецялно на съчуанскио мислител Го Зам Бо...
12 Март 2012 20:21
ККП спечели студената война. Свиквайте.
12 Март 2012 20:41
Беев,
12 Март 2012 20:45
И от мен за Беев
12 Март 2012 20:50
Трябва ли 21-ви век да остане "Американският век"? Задава се "Пакс Пасифика"

Такива прогнози не отчитат два основни фактора:
1. Съгласно майанската триока принцеса Кайли от Еротикон 5 21-ят век завършва къде декември т. г.
2. Дори (1.) да не се случи, чини ми се, че след година-две-три требеше вече да градиме Pax Solarica; въпросът бе само Плутон ще го тераформираме ли или ще го оставим в резерв.
Прогностици мамини златни
12 Март 2012 20:52
Статистически, глобалният сбъсък между САЩ и Китай ще стане между 2030 г. и 2035 г. и ще бъде в Индонезия.
Индонезия е каучук, кокосови и маслени палма, чай, кафе, тютюн, какао, подправки, хинин, захарна тръстика, ориз, царевица, батати, фъстъци, соя, морски продукти, дървесина, нефт, природен газ, въглища, калай, боксит, манган, мед, никел, полиметални руди, фосфорити, каменна сол, злато и сребро. Освен това е традиционната посока на китайското разселване.
Но най-вече е преддверието към Австралия - вторият по значение ресурсен придатък на САЩ и Великобритания, след Канада.
Сблъсъкът няма да се размине, целият въпрос е да се ограничи само в района Тихия океан.
12 Март 2012 20:59
Те ги те, изпълзяха геополитиците от Кооперативния пазар. Екшънът - сигурен, датата - 2033 +/- 2 г., място на срещата - Индонезия.
Само не разбрахме за война ли иде реч или за амнайстото издание на Евровизия.
12 Март 2012 21:16
Сблъсъците , които се коментират "в аванс" са си сблъсъци , без каквито Светът ни няма да мине , а 21-вият век ще е "Европейският век" , Векът на Обединението на европейските народите ...
12 Март 2012 21:32
.
12 Март 2012 21:33
шшш... тихо да не додат извънземните! че тогава нема твое, нема мое...
12 Март 2012 21:42
Команч'
Изпълзяха и не само, ами се подмокрят в екстаз чак до зелените си чорапки и само защото в ККП има думата "комунистическа" (пуста носталгия!), а врага е САЩ...
И да ги питаш какво му е соц на червен Китай - дали стандарт, дали доходи, дали права... Все "блага" някак естествено постигнати без компартии в, инак "суровинни придатъци", като Австрлия и Канада (живи да ги оплачеш!)

Бийгле мили, това с европейското обединение не спира да се експериментира от векове, започвайки с Пакс Романа, но особено интензивно през последните два - кога со кротце (Виктория, Франц Йосиф... съвременните еврообединители), кога со кютек (Бонапард, Хилер...) ... е знаем до къде сме я докарали
12 Март 2012 22:02
Ма никой не споменава Раша като кандидат?
12 Март 2012 22:15
И богоизбраните, също не са споменати
12 Март 2012 22:16
Те ги те, изпълзяха геополитиците от Кооперативния пазар. Екшънът - сигурен, датата - 2033 /- 2 г., място на срещата - Индонезия.
Само не разбрахме за война ли иде реч или за амнайстото издание на Евровизия.


12 Март 2012 22:30
Натисни тук Éljen Nagy Feró és a Beatrice!
12 Март 2012 22:53
Анджак , че и заради туй , traikokitan4ev мили , от 12 Март 2012 21:42 ...
13 Март 2012 00:18
Country Joe's Anti Vietnam War Song Woodstock Натисни тук
13 Март 2012 00:38
beagle,преди 20 години Тургут Йозал беше казал,че 21 век ще бъде век на турците.
13 Март 2012 01:38
Нека сп.Тайм първо да попитат и да потърсят отговора от този човек, а после да си правят сметките:
(снимка: натиснете тук)
13 Март 2012 02:38
Както вече отбелязахме бюджета за отбрана на Китай представлява единствено опасност за Русия.
Китай са на 50г назад във военните технологии спрямо САЩ.

***

Трябва ли 21-ви век да остане "Американският век"?

Смешен въпрос.
Разбира се че ще е. 22рият също.
На реднека му е нужно плашило. Преди плашилото на страниците на Таим беше ръждясалият Савецки съюз с гладуващото си население, сага е Китай.
Нищо ново, живота продължава...
13 Март 2012 02:45
Фидел Беев
12 Мар 2012 20:09

... който може - го може!
13 Март 2012 03:18
Другари,
когато четете подобни материали, първо трябва да си зададете въпроса- Какво им стана на Щатите, полудяха ли, никаква реакция от тяхна страна спрямо вероятността Китай да ги измести от ролята на световен хегемон? Като знаем какво направиха срещу СССР това да не се случи, в момента не правят абсолютно нищо. Предават позициите без бой. Задайте си още един въпрос- защо така лесно САЩ са готови да дадат първенството на Китай, който се ръководи от един комунистически недемократичен режим? Всичко води до усещането, че ще присъстваме на детрониране световния лидер или по-точно на ликвидирането на световната империя, на съвременния Рим, без бой. Без никаква съпротива. Китайците решават да станат първи, Америка веднага си подвива опашката и не прави нищо!
И в подкрепа на това твърдение, прочетете отново от статията за мнението на Бжежински. Изпушил, евреите ще дадат на китайците каквото искат без никаква съпротива! Спомнете си пак арсеналът от Студената война и ще видите какви огромни възможности има Америка и Западния свят като цяло. Нищо от този арсенал в момента не се споменава, камо ли да се използва.
Всичко това звучи наивно, нали? Америка няма да допусне това. Вестниците и списанията могат да пишат каквото искат. Между другото и тази статия се вързва като част от американската концепция относно Китай. Хвърля прах в очите на китайците и показва, че Америка вече се е предала и изобщо няма намерение да се съпротивлява. Или ако прави нещо, то ще е минимално и за очи.
Вече няколко пъти ви разяснявам как стоят нещата. Китай е пред революция. Той просто сам ще се срине. Америка не иска никакво видимо противопоставяне срещу Китай, тъй като това дава моментално възможност на китайското ръководство да каже- ето, Америка е против нас, бори се срещу нас, ние трябва да се защитим и за тази цел трябва да се обединим. Китайското население е склонно пред такава външна заплаха да застане зад Комунистическата партия и да се съгласи да продължи с лишенията и търпи вътрешните неуредици още определе брой години. Америка просто не иска да застава в ролята на враг, за да не може китайското ръководство да използва този коз и да остане за още неопределено време на власт. Най-добрата позиция на Америка е точно тази- ние не им пречим на китайците да станат световен хегемон, ние не сме врагове на китайския народ. И от тази позиция вече китайският народ започва вътрешните си борби. Другата страна от позицията на Америка е- нека ние не се месим и не ги демократизираме, за да не носим ние отговорност за начина, по който ще се извърши тяхната демократизация. В момента в Китай това е най-обсъжданата тема- има ли почва демокрацията в Китай. Китайските власти вече не могат да се справят с цензурата в интернет. Там процесите зреят.
Онзи ден обяснявахме защо нашенският тоталитарен режим и затворена система си отидоха. Отидоха си, след като нашенските ръководства се убедиха, че не могат да ръководят повече. По подобен начин ще се срути и китайската система, от вътрешни проблеми. И тяхните проблеми много добре се знаят от Америка. Америка няма защо да се меси.
13 Март 2012 04:44
13 Март 2012 05:50
Другари,
а може и да бъркам. Може би наистина на американците им е писнало да бъдат първи и да са си рекли-" Омръзна ни вече да бъдем империалисти, омръзна ни да ни критикуват разни прошляци по българските форуми, нека отсега нататък китайците да поемат! Те поне ще са добрите империалисти. Ще произведат за всеки българин ловечки автомобил по древен китайски модел, ще им ушият официални долни гащи, ще им раздадат от качествения вазелин. Един българин ще се обслужва от поне сто души китайци." И така американците ще се отърват от бремето да бъдат империалисти.
13 Март 2012 06:47
Въпросът е не "трябва ли намщоси", а
"Сещате ли се за каквато и да било добра китайска музика?"
и "Може ли милиарден народ неспособен да сътвори едно единствено парче музика да води Света?"
P.S. За индийска се сещат всички.
Особено в България...
13 Март 2012 07:06
Не ти трябва китайска музика. Вервай ми.
Има ама не ти трябва
13 Март 2012 09:19
=
13 Март 2012 09:23
Чекаме изпълненията на оркестър "Седем часа разлика" и ВИГ "Еничари" и по-спецялно на съчуанскио мислител Го Зам Бо...
Мислителят сеги се кефи под климатика, дека баба ме не можа да му купи по време на соца да не му е горещо на нивата.
13 Март 2012 09:28
Китайска песен

http://www.youtube.com/watch?v=CWduwpo262o&feature=related
13 Март 2012 09:29
=
13 Март 2012 09:33
=
13 Март 2012 09:37
Айдяяя, нашто Гозамбо е направил генералния анализ на международното положение, който звучи, като "Америка юбер алес". Не е ли чувало нашето Гозамбо, че империите в определен момент се сриват.
Онзи ден обяснявахме защо нашенският тоталитарен режим и затворена система си отидоха. Отидоха си, след като нашенските ръководства се убедиха, че не могат да ръководят повече.
Тоталитарният режим си отиде, защото трябваше да си отиде. Идеите на Маркс и Енгелс съвсем не бяха тоталитарни. Този режим беше нужен само в условията на Студената война. Тъй като за след Студената война нямаше готова конструкция за демократично развитие на социализма се получи реставрация. Историята на капитализма е същата. Наполеон е човекът, който въвежда с оръжие и диктатура капитализма в континентална Европа, обаче реакцията противодейства и идва Реставрацията. След това следват възстания, войни - докато се установи напълно капитализма.
13 Март 2012 09:37
Китайска песен

http://www.youtube.com/watch?v=CWduwpo262o&feature=related
13 Март 2012 09:54
ivankin 13 Март 2012 09:19


Това привържениците на високо интелигентната американска телевизионна и най-вече киноиндустрия им е трудно да го разберат. На техните господари им е нужен много прост и природно глупав народ и те с удоволствие изпълняват тази роля.
Натисни тук
13 Март 2012 10:10
Под такива статии форумът на СЕГА става досущ като кафене Флорида в някогашния свободен град Черноморск.
"Жилетки от пике" от всички континенти се обединяват, за да поспорят кой е по-умна глава - Ху Дзинтао, Обама, Путин или, в крайна сметка, Уго Чавес, който ще сложи всички в малкия си джоб.
При появата на капацитети като Гозамбо всички сбират по-близо глави, източват кокоши шии и очите им бляскат зад кокалените рамки.
Едни си спомнят с умиление за мукавените наследници на DKW, други благославят съдбата, спомогнала им да мият тави за $5/час.
Но всички са обединени от едно - наместо майчино мляко са засукали Вивалди, наместо първи детски плач от устите им излязъл хорът на поробените евреи от Набуко, наместо към дрънкулка ръката им първом посегнала към събраните съчинения на Достоевски.
Идилия. Оркестърът свири туш.
13 Март 2012 10:11
=
13 Март 2012 10:13
Проблема на ЮСА е в техния супер алчен и самозабравен елит, който ще закопаее държавата им.
13 Март 2012 10:13
=
13 Март 2012 10:14
13 Март 2012 10:15
4.В противовес на американскато музикално сатанинство, китайските артисти танцуват или пеят с прекрасни цветни облекла и правят театър от хиляди години, когато американците са били смръдливи простаци, ратаи и селяци в различни европейски държави. Били са изметта на Европа.
5. А пък и като цяло в исторически плани най-смрадливите нации са европейските. Китайците и японците имат развита хигиенна наука от хиляди години. Личната им хигиена е традиция от хилядолетие.
6.Аз знам кои са хората, които могат да се кефят на "американския век" - това са хора с ниски претенции, с тесен житейски хоризонт, с много малко прочетени книги зад гърба си. Хора, на които им харесва да се хранят с боклукохрана, да се наливат с подсладени питиета и да гледат огромни женски дупета и бедра с размерите на колоните на Партийния дом.

Препоствам тези избрани бисери, за да не би случайно аФторът да прекали с еуфорията, ръката му да трепне непростимо, натискайки червеното копче, и случайно да затрие тия непреходни естетически послания към човечеството.
Всеки на тая планета трябва да знае какво да харесва и какво не!
Аферим на аФтора, че ни отвори очите.
13 Март 2012 10:18
Предводителю, защо ли никоя сламена шапка не пише за века на осъществената пан-Европа?
13 Март 2012 10:23
защо ли никоя сламена шапка не пише за века на осъществената пан-Европа?

Защото болката и разочарованието са огромни.
Независимо от Паневропата, Черноморск все още не е свободен град.
СЕГА се гледа с надежда към ПанПасифика от Ванкувър до Владивосток. Жан Виденов - визионер на Пакс Пасифика.
13 Март 2012 10:26
в София надойдоха всякакви хора и в средата на 60-те години някои от тях се сдобиха със западни коли, над чиито капаци въздишаха хашлаците от квартала. И тия коли, много по-добри от социалистическите боклуци, станаха причина за оформянето на едно западнофилство у хлапаците с ниски защитни духовни бариери и с ниски претенции - западното е куул, източното е кофтейшън. Оттам музиката - гъзарщините на рока, диското и всякакви други ерзаци, се приемаха като куул, а подобни прости душевни субекти бягаха от класическата музика като дявол от тамян.

Кратка история на трагичното и фатално залитане от правия широк път на светлото бъдеще към порочното блато на капиталистическия Запад.

/ съставена по запазените протоколи на партийна организация към Завода за мотики, рендета , пили и пирони " Сърп, чук и труд" /
13 Март 2012 10:27
Човешкото око е ненаситно. Това беше и основен пункт в борбата срещу комунизма, как видите ли там хората могат да избират между най-различни неща, докато в целия източен блок това не може да се случи... Разбира се всичкчи кухи лейки започнаха да вият и пищят как ни ограничавали свободите. Това беше недоволството нужно да се натрупа в обществото, за да тръгнат ''революциите''. На по високо ниво, направиха петрола 50 $, и Русия не издържа.
Сега обаче номерът с доларът трудно ще мине, защото печатницата бачка и тази хартия с числа трябва да има покритие. На помощ идва високата цена на петрола.
Обществото също започва да се пробужда и да разбира, че няма значение дали има пет вида от някакъв продукт, при положение че ти не можеш да си позволиш дори най-евтиния.
13 Март 2012 10:30
В кътче, дето злак цъфтеше —

дом на ангели добри —

замък приказен стоеше,

замък в блеснали зари.

Властелинът Разум там

го е правил.

Серафим по-дивен храм

нивга с химни не е славил.



Жълти знамена плющяха,

славни, златни знамена.

(Отлетяха, отлетяха

тия времена.)

Там над бойници трептеше

лъх крилат

и от кулите струеше

нежен, палав аромат.



Странник ако се огледал

в светлите стъкла,

би видял — танцуват бледи

сенки със крила.

А сред зала величава,

(с подобаващ сан!)

властелин царува, в слава увенчан.



В блясък грееха вратите

от рубин и бисер чист

и прииждаха тълпите

с ореол златист —

рой сестри на Ехо, дето

в хор стоглас

ще прославят до небето

мъдра царска власт.



Но нахлуха с вой и вопли

грозни, скръбни същества.

(Няма утрен лъч да топли

вече царствена глава!)

На отминалата слава

цъфналия цвят

Времето покри в забрава,

в гробен хлад.



Днеска странник тука спре ли,

в алени стъкла

вижда сенки полудели

да плющят с крила.

А от мрака на вратата —

като див порой

иде, иде тук тълпата,

с кикот и със вой.

Едгар Алън По - Омагьосаният замък
13 Март 2012 10:33
=
13 Март 2012 10:36
=
13 Март 2012 10:42
Аха, не са попаднали на правилното място и в правилното време- на нови хоризонти, мечти и възможности, като Маяковски и Солженицин...
Като Политковская и Магнитски в по-ново време.
13 Март 2012 10:44
загиват млади в Англия, или им съсипват живота със съдебни процеси

Сал в Съветска Русия творците са същи Метусалеми.
13 Март 2012 10:55
=
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД