:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,718,707
Активни 676
Страници 3,610
За един ден 1,302,066
Преструктуриране

Изборната сергия отесня заради куп нови партии

От бурното политстроителство печелят управляващите - готвят си патерици и се разпилява протестният вот
ВЕЛИСЛАВ НИКОЛОВ
Партията на Меглена Кунева според социолозите е единствената от новите формации, която има шанс да попадне в парламента.
Десетина нови политически формации се очаква да се борят за народната любов на парламентарния вот догодина. Някои от тях са в процес на създаване, други - на етап "намерение", а трети вече влизат в социологическите проучвания и в новините.

Най-нагледният пример, най-популярната и с най-големи шансове да влезе в следващия парламент, разбира се, е партията на Меглена Кунева "Движение България на гражданите". В началото Кунева обещаваше да не прави партия, сега се кълне, че няма да влиза в коалиции, но пък ще управлява два мандата.

Социолозите обясняват интензивното партийно строителство със стратегия на управляващите за разпиляване на протестния вот. На фона на растящото неодобрение към ГЕРБ партията на премиера Бойко Борисов има нужда от всякакви видове образувания, които да разсейват недоволните избиратели. В последните месеци не просто намалява подкрепата за управляващите, но и личният рейтинг на Борисов, което е нечувано, а неодобрението към него превишава одобрението. Някои от новоизпечените партийни лидери



изобщо не си правят илюзията,



че ще прескочат заветните 4% и ще влязат в Народното събрание, но публично се канят да са втора, трета или пета политическа сила. Ако случайно стигнат до там, те ще произведат удобни депутати за пазаруване от страна на сегашните управляващи (част от тях между другото изобщо не крият напъните си да си партнират с ГЕРБ). А те вече показаха, че са достатъчно щедри да добият така необходимата им подкрепа, за да си осигурят мнозинство (справка - сегашните т.нар. независими народни представители).

Другата цел на ГЕРБ е да си осигури предварително т.нар. патерици за следващо мнозинство - най-ярък пример е станалата популярна като коалицията "Ярешки" - РЗС и формацията на фармацевтичния бос с интереси във футбола Веселин Марешки "Либерален алианс". Още несключили съюза, двамата вече си разпределиха мандатите, с които ще се явят на изборите догодина.

Всичко това се случва на фона на социологически проучвания, които показват, че интересът на избирателите към нови партии намалява. НЦИОМ отчете през май, че за нови субекти са готови да дадат гласа си двойно по-малко избиратели, отколкото месец по-рано.



Формацията на Меглена Кунева



партия "Движение България на гражданите", която също като много други стартира с отричане на партийния модел, после обаче откликна на молбите на хората да направи партия, вече обяви, че няма да прави коалиция с БСП, ДПС и ГЕРБ. С кого тогава ще управлява два мандата остава загадка. Въпреки това социолози и политолози непрекъснато помпат рейтинга й и й отреждат не просто да влезе в следващото НС, но и да стане незаобиколим фактор.



Коалицията "Ярешки",



както стана популярно бъдещото взаимодействие на РЗС на Яне Янев и Веселин Марешки, има богата предистория. Марешки беше в листите на РЗС за евродепутати през 2009 г. Той дори обвини Янев, че искал шестцифрени суми, за да попадне в списъците с кандидати. Миналата година аптеркарският бос стигна до балотаж за кмет на Варна. В РЗС пък с допитване до партийните си членове установиха, че формация на Марешки е най-желаният коалиционен партньор. Марешки не крие, че ще разчита най-вече на клиентите си, които купуват по-евтини лекарства в неговите аптеки, и очаква да е трети в класацията за НС. През лятото той стана собственик на "Локомотив" (Пловдив), като обясни, че на премиера Бойко Борисов му били достатъчни 5 минути да го убеди да помогне на отбора. РЗС пък без сериозно рамо - и политическо, и финансово от страна на ГЕРБ - нямат никакъв шанс да припарят до пленарната зала. С поредния завой в позицията си - за подкрепа на управлението и поклони пред Борисов, те се опитват да си осигурят политически живот в бъдеще. Между другото освен с разкрачената си позиция по отношение на Борисов, когото ту уволняват, ту величаят, те станаха за смях на опозицията, която вече ги е взела на подбив и за това, че ГЕРБ им пишат листите за вота догодина.



Националистите от "Атака"



от 2009 г. така успяха със семейно-битовите драми да се разцепят, че произведоха немалък брой формации и обогатиха политическото пространство с "Нова сила" на Антон Сираков, "За хората от народа" на Павел Чернев, Национален фронт за спасение на България на Валери Симеонов (кум на Сидеров), ГОРД на Слави Бинев, бъдещата "Ние, българите" на независимите депутати Стоян Иванов и Кирил Гумнеров, та до формацията на бившата съпруга на Волен Сидеров Капка Георгиева и заварения му син Димитър Стоянов - Националдемократична партия. Описание на намерението им дава понятието патриотизъм, но на практика водещото са лични неразбории и войни и опитите да откъснат по-голяма част от електората на "Атака", без мисъл за това какво му се предлага насреща. Което прави минимални шансовете им за успех на парламентарните избори. По същата причина няма да се състои обединението на "патриотите", което се опитват да инициират от ВМРО. Те поканиха на разговори всички националистически формации, но засега няма данни да са се разбрали за общи действия на вота освен с "Атака". А неуспехът на подобно обединително начинание пролича преди дни в Пазарджик, където имаше два паралелни митинга на т.нар. патриоти по време на делото за радикален ислям.



"Нова алтернатива"



се казва формацията на бившия военен министър Николай Цонев, показно арестуван и още по-показно оправдан на поредна инстанция по поредно обвинение само преди дни. Намерението на Цонев е да привлече хора, свързани с бизнеса и да бъде алтернатива на ГЕРБ. От този политически субект определят идеологията си като патриотичен либерализъм. Социолозите обаче не ги включват в никакви класации.



"Свободен народ"

се казва учредената от бизнесмена Теодор Дечев, близък до бившата барета и сочен за глава на Октопода Алексей Петров. Те ще се борят с бедността, с безработицата и ще намаляват лихвите на банките. Ще защитават малките предприятия.

Отцепниците от ДПС Касим Дал и Корман Исмаилов правят Народна партия



"Свобода и достойнство"



Учредителният конгрес ще е през ноември, но се презастраховат, че намеренията им не са да дублират ДПС. Тактиката е печеливша, но неприложима, тъй като таргетът на въпросната формация са избирателите на движението. Дал и Исмаилов отричат, че ще са патерица на ГЕРБ, макар че сега и двамата са декларирали принадлежност към групата на управляващите.

Други независими депутати, произлезли обаче от РЗС - Тодор Великов, бивш седесар, и Димитър Чукарски, дългогодишен земеделец, сътвориха през почивните дни партията ДАНО. Щели да работят на "принципите на прагматичността, професионализма и предвидимостта", а ще ги оглави "обаятелна дама".

"ВОТ-Консерватори" се казва формацията на бившия лидер на СДС Пламен Юруков. На сайта им стоят две актуални позиции - едната, която осъжда терористичния акт в Бургас от лятото, и другата, с която предлагат за шест месеца да се намалят цените на горивата с няколко пункта.

Кой ще спечели, ако всички тези формации се явят на избори? Освен очевидната изгода на управляващите се очаква да спечели - дано не звучи грозно! - и Фондът за лечение на деца, където отиват депозитите от по 10 000 лв. на партиите и коалициите, които не са успели да спечелят 1 процент от гласовете. И това ще бъде най-смисленият принос за обществото от всички тези новоизлюпени формации, които обещават светло бъдеще, промяна, евтини лекарства и т.н.

Формацията на бившия военен министър Николай Цонев "Нова алтернатива" събира "патриоти либерали".

 Формацията на бившия военен министър Николай Цонев "Нова алтернатива" събира "патриоти либерали".


БОРИСЛАВ НИКОЛОВ
Една от най-новите партии е "Глас народен" на бившия вокалист на "Хиподил" Светослав Витков (вляво).
39
5030
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
39
 Видими 
12 Ноември 2012 20:06
Сергия? Секънд хенд...И пийп шоу...
----------------------------------
Блогът на Генек
12 Ноември 2012 21:02
Та какъв е изводът и внушението на Венелина "Ангелова"? Че трябва да се гласува за познатото зло ли?
12 Ноември 2012 21:02
Формацията на Меглена Кунева

партия "Движение България на гражданите", която също като много други стартира с отричане на партийния модел, после обаче откликна на молбите на хората да направи партия, вече обяви, че няма да прави коалиция с БСП, ДПС и ГЕРБ. С кого тогава ще управлява два мандата остава загадка.
---
Няма загадка.
Ако спечелят пълно мнозинство, над 50% могат да управляват самостоятелно.
ДБГ е единствената алтернатива на мутро-милиционерите от ГЕРБ, които се доказаха като пълни некадътници и крадци.

Спомнете си какво беше първото което направи Борисов 2001 като влезе във властта като криминален елемент?

Напълни си гушата заедно с половинката си Цветелина Бориславова през СИБанк.
12 Ноември 2012 21:06
Основна задача на изборите през 2013 година е сваляне на престъпниците и крадците от ГЕРБ и настаняването им по местата за излежаване на наказанията.
12 Ноември 2012 21:59
Tasmania,
Радой Ралин, лека му пръст, беше измислил една много подходяща за нашия случай дума - "властитутка".
12 Ноември 2012 22:24
Формацията на Меглена Кунева партия "Движение България на гражданите", която също като много други стартира с отричане на партийния модел, после обаче откликна на молбите на хората да направи партия

Звучи ми познато. Питам се от къде ли. И се сещам - навремето през декеври 1979 г. съветските войски откликнаха на молбите на афганистанският народ на нахлуят в Афганистан, а преди това откликваха на молбите на чехословашкият народ през 1968 г.. Въобще на молбите на народа винаги трябва да се откликва.
12 Ноември 2012 22:24
Основна задача на изборите през 2013 година е сваляне на престъпниците и крадците от ГЕРБ и настаняването им по местата за излежаване на наказанията.


Малко съм озадачен, Tasmania. Вижда се, горещ привърженик си на мадам де Угомон и партията и. Не е ли нормално1 обаче, лозунгите и въжделенията на най-горещите привърженици поне малко-малко да докарват тези на подкрепяната от тях партия? А не чувам аз и не чета задача като горната да е обявена за поставена от партията, за която тъй пламенно ни агитираш. Оставам си все тъй озадачен от ... задачата ти.
12 Ноември 2012 22:31
А иначе на изборите догодна най-губеща ще е партията на Кунева и нейните спонсори - ще изхарчат десетки милиони и пак няма да минат 4% бариера и да влязат в парламента. Просто защото Кунева е много изтъркано лице, известно с недобрите си действия във върховете на властта в изминалите години, а да купува гласове Цецо Цветанов няма да й позволи. Просто няма на какво да разчита.
-
И се чудя какъв е този български феномен зорлем да ставаш за резил. Като почнем от Първанов и свършим с Кунева. Толкова ли амбициите им надхвърлят реалната им преценка на възможностите им, за да ги превърнат в карикатури ?
12 Ноември 2012 22:48
09-03-2009
339 партии са регистрирани в България
Натисни тук
Неделя, 27 Февруари 2011г. 13:09ч.
177 са регистрираните политически партии в България. Над 250 партии бяха закрити по искане на прокуратурата
Натисни тук
Партиите в България са като ламята от приказката. На местото на отрязана глава порастват две.
12 Ноември 2012 22:49
Brightman 12 Ноември 2012 22:31
А иначе на изборите догодна най-губеща ще е партията на Кунева и нейните спонсори - ще изхарчат десетки милиони и пак няма да минат 4% бариера и да влязат в парламента...

А кои тогава ще са печелившите, след като партията на Кунева няма да влезе в НС?
12 Ноември 2012 22:55
щурчо,
най-вероятно ще имаме трипартиен парламент - Герб, БСП и ДПС. Всички останали ще са под 4% бариера. Какво ще е съотношението между тези "партии" няма особено значение за обкновеният избирател, защото те принадлежат към една партия, в собственият смисъл на тази дума - неокосервативна, погрешно наричана неолиберална.
-
Виж за групировките свързани с една или друга от тези котерии хич не е едно и също. Щото не е също дали Пешо или Мишо ще източва държавният бюджет. За нас, обаче дето само плащаме ни е все тая, кой ще ни стриже.
12 Ноември 2012 23:43
Групировките и Големите пари НЕ ги мислете!
Те залагат- явно и тайно!- и на червено и на черно на изборната рулетка!!!
Сиреч, в който и цвят от двата да попадне топчето на Изборите, групировките печелят(винаги)!
13 Ноември 2012 00:37
най-вероятно ще имаме трипартиен парламент - Герб, БСП и ДПС. ..

Бай ти Меди, каза: барем 5 партии. Щото, ако са само 3 няма как да шикалкави. Да сме живи и здрави, да видиме.Както рекъл слепия.
13 Ноември 2012 01:33
Българският политически живот плагиатства от Доньо Доневото "Умно село"!
13 Ноември 2012 08:43
И се сещам - навремето през декеври 1979 г. съветските войски откликнаха на молбите на афганистанският народ на нахлуят в Афганистан, а преди това откликваха на молбите на чехословашкият народ през 1968 г.. Въобще на молбите на народа винаги трябва да се откликва.
Брайти, пак си се пообъркал бе мой човек. Ти през 1989г. и 1979г. на колко беше, ходеше прав под масата. Нямаше никаква молба от афганския народ, ами тогавашния глава на Афганистан Амин два пъти ходи в Москва, за да моли за войски срещу ислямистите. Той беше доста брутален, беше смъкнал и убил Тараки, и беше люто подгонил ислямистите. Те бяха започнали да се въоръжават от съседните Пакистан и Иран и както сега в Сирия бяха започнали да нахлуват ислямски бойци, т.е. имаше сериозна опасност да се осъществи сегашния сирийски модел. Москва дълго се двоумиха, понеже току що бяха подписали Хелзинските споразумения, а и в САЩ беше станал президент ястребът Рейгън, който искаше да торпилира тези споразумения. От друга страна съветите се страхуваха от ислямизация на района, защото застрашваше техните ислямски републики. Така се стигна до пращането на войкови части. В последствие като се видя бруталната политика на Амин той бе смъкнат и убит, може би от хората на Тараки и се сложи по-умерен политик, не си спомням Кармал ли беше. И тогава Афганистан щеше да се стабилизира. Тогава хамериканците начело с Рейгън само това чакаха, нададоха вой до небето и започнаха да въоръжават ислямистите, като ги нарекоха борци за свобода (какви са борци се видя по-късно, когато се обърнаха срещу Америка). Европейците Хелмут Шмидт и Жискар д'Естен в началото говореха, че това си е вътрешна работа на Афганистан, но хамериканците ги натиснаха. Така ислямистите бяха обявени за борци за свобода и започна афганистанската война. И така беше създаден ислямския тероризъм, който плъзна по Азия и Африка.
Що се отнася до Чехословаки и там войските от Варшавския договор бяха поканени от хора от Политбюро на ЧЙП, мисля, че Биляк се казваше този, който беше писал писмото.Нито НАТО можаха да останат безучастни ако Франция се отдели, както можеше да стане по време на майската революция в Париж 1968г. - тогава СССР направи един реверанс на да Запада, като нареди на ФКП да не се меси в тази революция - и работниците не участваха. Тогавшния Главен секретар на ФКП Валдек Роше остана да си полива градината си, затова беше сменен от Мишел Трюдо и ФКП започна да губи влиянието си сред французите. Нито пък Варшавския договор можеше да остави Чехословакия да се отдели същата година. Това са фактите и реалностите тогава.
13 Ноември 2012 08:47
Много е хубаво, че се публикуват статии с такъв аналитичен профил. Но е и добре авторите им да доизпипват основните им тези - това е в смисъл преди всичко на препоръка. Тезата, че подкрепата за ГЕРБ падала, си е поредната пиарна акция в предизборен стил. Факт е, че от лятото насам съотношението в баланаса между ГЕРБ и БСП е трайно и едва ли може да бъде променено от Станишев и групата около него. Тенденцията е дотолкова отчайваща, че даже и галъпци спряха с лафовете за срив на подкрепата за ГЕРБ. Впрочен един математически модел, изготвен още през лятото, предвиди такова развитие и събитията от последните месеци напълно потвърждават основните изводи от модела. Това за модела както и да е, интересуващите се могат да го видят в интернет под наименованието "За политическата коинтеграция между БСП и ГЕРБ". Но по-интересна е симптоматичната промяна на представители на Галъп - по принцип тази агенция за сега дава най-добрите данни от социлогически проучвания (следвана от НЦИОМ) -, от пиарната теза за срива на ГЕРБ (глуповато и истерично раздухвана години наред от някои от собстевниците й) към "идеята" за голяма коалиция. Тя, идеята, бе лансирана като разумен вариант за оздравяване на БСП още след загубата на последните парламентарни избори и има доста голям политически заряд. Но е реализуема при две условия: 1. Станишев да се оттегли и да се започне оздравителен процес в БСП с изчистване от корупционни и клиентелистки схеми и 2. успоредно на това да се отстъпи водещата роля на ГЕРБ. 2. има доста смисъл, ако с такава стратегическа маневра се спести време и се създаде властови ресурс за реализация на втората част от 1 (първата част е "синекванонна" предпоставка). И тук е мястото на втората препоръка за статии от типа, които обсъждаме. Става дума за ролята на малките партии. Социологическите проучвания в България страдат по принцип от липсата на методологически коректен модел за анализ на пределекторално или електорално поведение. Когато има една или две доминиращи партии, горе-долу докарваа резултатите добре. Но нито една от агенциите не може да даде състоятелен анализ на поведението на малките партии и най-вече на поведението на групата "няма да гласувам". Това е важно, защото обикновено журналистите търсят някаква рационалност в появата и битийността на малките партии. А доста често рационалността е от типа "оксфордски убийства" - просто поради хронологично последователното появяване на сходни явления ние търсим в това някаква логика и то най-вече за да прикрием страха от незнанието си за характера на всяко едно от явленията. На практика тази тема би трябвало да се покрива доста добре от теорията на хаоса (макар че маса народ я профанизира поради незание - хаос според тази теория не означава отсъствие на ред). За по-ясно: голяма част от малките партии си се появяват спотанно. Не че няма и социален инеженеринг. Но той едва ли е доминиращ и едва ли е толкова ефективен. И в този смисъл би било доста интерсно да се напише статия именно за рационалното и ирационалното в този клокочещ на бавен огън политически слой. И да се види от политолочиеска гледна точка що са туй явления от типа синя коалиция или политичеките конструкции на Кунева (кандидатпрезидентски и партийни). Ами май че стига толкова за сега. Впрочем математическият модел може да се разгледа на https://sites.google.com/site/cuttingedgebg/ , а относно логиката на "оксфордските убийства" може да се гледа филмът The Oxford Murders на Алекс де ла Иглесиа от 2008 г.
13 Ноември 2012 08:51
А кои тогава ще са печелившите, след като партията на Кунева няма да влезе в НС?
Основните партии ще са ГЕРБ и БСП, след тях ДПС. Ще се повтори сценария с НДСВ. ГЕРБ ще има някаква тежест и на тези избори и след това при НДСВ. Кунка все пак може да повлезе в парламента , ако влезе и тя ще танцува едно лято (имаше един такъв тъжен шведски филм).
13 Ноември 2012 09:29
Май ДПС ще рече: "Ела зло, че без теб още по-зло". Май и ГЕРБ ще се сниши и Борисов ще забрави за дедо си, сещайки се за Майката-партия, щом се наложи коалиция.
13 Ноември 2012 09:32
Тези дни г-жа Кунева бе интервюирана от Явор Дачков. Там тя изложи чистосърдечно обясненията си как нямала нищо общо с червената каста. Просто неин познат от Университета и предложил през 1984 : "Защо не дойдеш в радиото?" И тя отишла, а те взели, че я взели.
13 Ноември 2012 09:38
Венелина, това
Коалицията "Ярешки",

добре, но даваш тон за песен.
И защо да не продължим тогава примерно с коалицията на снахата:
КунМеПръм
13 Ноември 2012 09:45
Няма смисъл от толкова умуване. Те нещата вече би трябвало да са ясни за всеки средно интелигентен българин. За която и партия да гласува човек, винаги ще влезе в сехемите на кукловодите. Единствения начин да се опълчи по някакъв начин на системате е да пусне невалидна бюлетина.
13 Ноември 2012 09:58
Маркс,
Да, Бабрак Кармал е бил.
Не си прав обаче за възрастта на Брайтмена, не е ходил прав под масата.

Брайтмън, съжалявам, но ще ти го кажа направо: колкото повече пишеш против Кунева, толкова повече започва да ми харесва. Лошото е, че движението и е пълен сбирток - гладни, жадни, нагли и агресивни.
13 Ноември 2012 10:09
движението и е пълен сбирток - гладни, жадни, нагли и агресивни.


... а най вече - стари хитри муцуни, предизвикващи възгласа "Гиииди маскари с маскари!"

Има там такива, дето смениха по няколко партии, а угода не намериха, завалийките. Пък не им идва наум, че баш тяхното постоянно присъствие прави щото негодността да мигрира от формация на формация. Заедно с тях, демек, мигрира. Но пък са ми много забавни, кога се изтъпанят с лъснал гьонсурат на първи ред. Сериозни, съсредоточени, целеустремени ...
13 Ноември 2012 10:29
Марксе, едно уточнение. Хафизула Амин беше убит като куче при навлизането на съветските войски в Афганистан на 29 - 31 декември 1979. Това беше първата им работа. Убиха го в хотела, където той пребиваваше с любовницата си. За Чехословакия не си съвсем прав. Събитията от 1968 г. показаха, че сме обречени да живеем в един тоталитарен режим, който не подлежи на реформиране. А Александър Дубчек искаше да се прави това, което се говори, а не да се говори едно, а да се прави съвсем друго. Затова толкова много хора го последваха и масово се записваха в Комунистическата партия на Чехословакия. Руснаците се уплашиха и измислиха глупостите за котрареволюция. Трябваше да се появи човек като Горбачов, майстор на политическата интрига, за да тръгне някаква промяна. Животът показа че и така не може да се промени реакционната комунистическа система. Знаем какво стана. И сега имаме това, което представлява светът в момента. Според мен единствената утеха е че се отсрочи ядреният конфликт за неопределено време.
13 Ноември 2012 10:33
стари хитри муцуни, предизвикващи възгласа "Гиииди маскари с маскари!"

Затова пък в Столетницата едни херувимчета и национални херои...
13 Ноември 2012 11:51
"Въобще на молбите на народа винаги трябва да се откликва" -

Така и кръстоносците едно време тръгнаха да освобождават Божий гроб от неверниците, на няколко пъти при това ... Историята се повтаря, без човеците да си направят нужните изводи. А овцете търчат след разни овчари, заблудени от песните на сирена, които им се свирят на кавала. Реално, единствената цел на театрото е да ги острижат до кожа и им издоят вимето до кръв. Но те го разбират малко късно. И така е, откакто свят светува.

След като прочетох статията, неволно си спомних за творбата на чеха, дето ни бе изтипосал като турски кенеф ... Политическото ни пространство май наистина на това прилича, особено преди избори (но не само, за съжаление ). Тъжно !
13 Ноември 2012 12:56
Кунева е за мен най-малкото зло от всичко на сергията.
ДПС са абсолютно неприемливи, БСП имат избиратели под 30 години м/у 5 и 10% - пълна липса на перспектива и идеи , освен да реват за поредна година на Бузлуджа.
ГЕРБ - най- калпавите управлнци за последните 4 мандата, начело с ПР гения Боко ТИквето.
Основно занимамие - ходене по телевизии и правене не ПР.

Резултат: 4 години - икономически растеж близо до 0-та !
Икономическа трагедия. При Станишев имаше по 5-6-7 процента само за година.
При Царя също имаше не-лош растеж.

Оправданието на Боко - "Вижте Гърция, Испания, Портогалия .." е опит за измама на хората.
Проблемните страни имат огромен външен дълг, съкращават разходи за да го платят и стагнират.
България - няма такъв проблем.
Даже напротив - Боко когато стана премиер БГ си беше изплатила дълга , имехме 15% дълг , от най-ниските в ЕС.

Просто Борисов и ГЕРБ са некадърници и крадци.

И хората които засега са при Кунева са добър подбор.
Вълчев беше министъра на обазованието, които след 10 години туткане и чешане въведе матурите, без да се мае както предните "ама то дали сме готови сега...., дали да не е другата година ....". Грамотен човек, добре говори, не съм чул за далавери при него. Хареса ми и навремето когато каза на Милен Велчев на един уреден конгрес на НДСВ ,че не знае къде му е лицето.
Зеленогорски беше добър кмет на Плевен, мисля 3 мандата. Не е правил далавери и не се е замесвал в скандали, както предния гоьнсурат например /Р.Пет./.
Тези от ДСБ/Прошков, т.н./ също не са лоши, тепърва ще ги видим какви да, зашото мног за тях освен ,ч е са били в ДСБ не се знае.

13 Ноември 2012 12:59
Хафизула Амин беше убит като куче при навлизането на съветските войски в Афганистан на 29 - 31 декември 1979. Това беше първата им работа. Убиха го в хотела, където той пребиваваше с любовницата си.

По интересно е. Руснаците нахлуват, превземат президентската резиденция и го убеждават да направи изявление, че ги е поканил. Докато поставят телевизионните камери КГБ го отравя сипвайки отрова в питието му. Група съветски лекари оказали се там му правят промивка и го възстановяват. Вечерта има прием в президентската резиденция. В началото на приема съветски спецназовци нахлуват в залата и го разстрелват. Натисни тук
-
Случката с Амин се приема, като проява на управленският хаос и борбите в съветското ръководство в този момент.
13 Ноември 2012 13:09
"... а най вече - стари хитри муцуни, предизвикващи възгласа "Гиииди маскари с маскари!"
"Има там такива, дето смениха по няколко партии, а угода не намериха, завалийките"

Като кой например?
Там Кунева и Вълчев са от НДСВ, Зеленогорски от СДС, и тези от ДСБ.
Най много са били в една друга. Микса е добър м/у хора били управляващи и нови хора.

Не мисля, че пък трябва да се ходи и в другата крайност - само пълни новобранци дето не занят за какво става въпрос.
ГЕРБ са показателни за това.
От мерак за ПР - "нови лица" , изкрват хора дето хабер нямат от това което работят.

Цветанов - задочник от ВИФ по тичане, който не може да говори на български език правилно, води МВР, военни и правораздаване !?
По - голям тулуп едва ли е имало от него като министър.
Олицетворение на пълната и нахална неграмотност ("Да превъртим Рубикона".
Тъп, негрмамотен, без морал и упорит. Пациент за Чезаре Ломброзо.
Някои и с фалшиви дипломи се окзаха, и не само прослувутата Калинка.
13 Ноември 2012 14:07
Бай Илия:
"движението и е пълен сбирток - гладни, жадни, нагли и агресивни".

Tasmania:
"хората които засега са при Кунева са добър подбор".

.....................

На кого да вЕрвам сега, аз, старият пророк ?‌ Съвсем се объркАх ...
13 Ноември 2012 14:24
Нострадамус,

както вече споменах симпатизирам на Кунева, затова не мога да се конфронтирам с колегата Тасмания.
Той е прав: от всички мераклии, тя е най - малкото зло.
13 Ноември 2012 14:35
"... от всички мераклии черпаклии, тя е най - малкото зло".

Демек, Дядо Илия,

Нейната, мдааа ... лъжица - най-малка, тъй ли да го разбираме това "най-малко зло" ?
13 Ноември 2012 14:41
По интересно е. Руснаците нахлуват, превземат президентската резиденция и го убеждават да даде прием и направи изявление, че ги е поканил. На приема му сипват отрова в питието, но присъстващи руски лекари му правят промивка и го спасяват. Вечерта в двореца подготвят телевизионно студио в което трябва да бъде записано и в последствие излъчено негово изявление в подкрепа на инвазията. Докато монтират камерите и осветлението Амин влиза в помещението и се подготвя за изявлението.
Ти там ли беше, че ги знаеш тези работи. Аз ти писах, че Амин ходи два пъти в Москва. А как е станало убийството едва ли ти знаеш.
13 Ноември 2012 14:46
Къде е тънката връзка м/у БГ политиката 2012 и войната в Афганистан 1980-те?

Нещо може ли да се каже и за мусоните в Индии за да закръглим нещата?
13 Ноември 2012 15:34
Mrx++,
разбирам раздразнението ти на идеологическа основа, но фактите са си факти. Това, че на теб освен пристрастията видно ти пречи и липсата на знания за събитията не променя събитията и фактите, около тях. Ето ти една интересна документална поредица за опресняване на паметта и попълване на знанията Натисни тук
13 Ноември 2012 17:08
Твърде бегло е спомената бъдещата партия "Глас народен". Що така? Светьо има най-големият шанс да консолидира протестният вот!
13 Ноември 2012 17:43
Кемпес,

Все пак "Ярешки" има някакъв показателен смисъл, докато "КунМеПръм" е сяма сбор на срички.
За домашна работа, научи смисъла на "Ярешки" Примерно в съчетанието "Ярешка кожа"
13 Ноември 2012 18:17
dabwg от 13 Ноември 2012 08:47 , ,
Някъде да си зърнал Необходимостта от Политическа реформа с приемане на двуполюсния Модел ? Анализът ти се "блъска" в нея , но и бодро я подминава ...
13 Ноември 2012 18:24
Независими депутати-люспи ще създават нова партия-огледало на ГЕРБ.
Натисни тук
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД