:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,691,333
Активни 925
Страници 2,263
За един ден 1,302,066
Парламентаризъм

Мнозинството гази опозицията по правилник

Този парламент продължи практиката правилата за работа на НС да са изцяло в угода на управляващите
Електронната система за гласуване в парламента понякога може да е пречка за управляващите, която да им се налага да заобикалят. Показа го заседанието за вота на недоверие вчера.
Законите в България често се използват за разправа или за разчистване на сметки, това с особена сила важи за правилника за дейността на парламента. Опозицията има малко ефикасни механизми да влияе върху работата на законодателния орган. Те се изчерпват с контрола върху министрите, вота на недоверие и анкетните комисии, които успяват да се промушат в пленарната зала, колкото да се демонстрира някаква демократичност. Предложенията на промени в законодателството, направени от опозицията, по правило се отхвърлят, колкото и рационални текстове да има в тях. Всички осъзнават, че това не води доникъде, защото сегашната управляваща партия в следващ мандат минава отвъд бариерата на властта, но не правят нищо.

Затова сегашният плач на ГЕРБ не звучи сериозно. А опитите му да се докаже като първа политическа сила, като напусне заседанията и работата в комисиите - нелеп. Изглежда, че и хората на Бойко Борисов се усетиха, че подходът им не прави впечатление на никого, след като се върнаха в пленарната зала. Това обаче не им попречи да надминат дори себе си в нелепото си поведение по внесения от самите тях вот на недоверие.

Най-сериозната възможност за противопоставяне е именно вотът на недоверие, който по правило през последните години



се превръща в една говорилня



От нея трудно излиза нещо рационално, освен упражнение по ораторско майсторство, което, оказва се, не е най-силната страна на депутатите и министрите. През годините политиците обезсмислиха вота като механизъм - управляващата партия е сигурна, че колкото и искания на недоверие да се внесат, те по правило не минават. Досега няма успешен вот на недоверие, тоест да е паднало правителството. Кабинетът на Филип Димитров падна, защото тогавашният премиер поиска от парламента доверие и не го получи.

Вотът, който ще се гласува днес не притеснява и сегашното мнозинство в НС. Конституцията изрично казва, че са необходими 121 гласа, за да е успешен. Простата аритметика показва, че 97-те депутати на ГЕРБ са абсолютно недостатъчни, а други гласове в тяхна подкрепа отнийде не се виждат. "Атака" стратегически се изнесе в Брюксел, за да не бъде причислена към сегашните управляващи, свободни парламентаристи все още няма в 42-рото НС. Самият Борисов е наясно със ситуацията и след като се отказа от първоначалното си намерение искането да е за цялостната политика на кабинета, обеща водопад от вотове. Което още повече ще девалвира този механизъм. Никой - нито опозиция, нито мнозинството, не вярва, че този механизъм води до нещо положително. С фиаското обаче от последните два дни и абсурдната ситуация вотът да се обсъжда в отсъствието на вносителите му, а по същото време те да депозират в деловодството нов определено беше достигнато дъното.

Типично по български се обезцени и другата възможност - предложенията за промени в законодателството. Мнозинството по правило остава глухо за тях. Примери ли? Ето ви - мнозинството на ГЕРБ в миналия парламент допусна само един закон на БСП - за безплатните погребения за ветераните от войните. Всяка първа сряда от месеца групите се редуват да предлагат точки, които задължително влизат в дневния ред, но и това не помага особено. Тук обаче също нормативно няма как да се реши проблемът, а е въпрос на политическа воля. Често, когато се стигне до консенсусни предложения между управляващи и опозиция, идва ред на пошло състезание "кой пръв ще го внесе". Могат да искат изслушване на министри и премиера, също по определени правила и не особено резултатни.

В последните мандати на мода дойдоха временните анкетни комисии, от които



се очакват "бомбастични" разкрития



На думи. Те обаче са превърнати в отдушник на натрупаното в опозицията напрежение, но резултат от работата им никой не чака. Да си припомним комисиите, които в началото на почти всеки парламент ревизират наследството от предишното управление. Или пък комисиите за царските имоти, за аферата "Петрол срещу храни" и ролята на соцпартията. Предишното управление надмина доста от предишните НС с куп комисии, които сериозен резултат не произведоха, но пък медиен шум - доста. Знаково бе звеното, което разследваше няколко публични случая за полицейско насилие, съставено само от депутати от мнозинството. Или пък тази за помилванията от предишния президент Георги Първанов, тази за АЕЦ "Белене", която дори се предаваше пряко по националната телевизия и пр. Сегашните управляващи, които много се оплакваха от тази медийна суматоха, не стоят със скръстени ръце. Започнаха с фундаменталното разследване за злоупотребите с "Авиоотряд" 21. Сега друго подобно звено ще разследва аферата с тефтерчето на отстранения Филип Златанов с единствената цел да се покаже "еманацията на управлението на ГЕРБ" (по Станишев).

Сложни игри с кворума пък са патент основно на 42-рото НС. Заради това, че БСП и ДПС разполагат общо със 120 гласа, всяка сутрин председателстващите влизат в ролята на магьосници и правят сложни сметки при регистрацията да са възможно по-малко хора, за да могат при гласуванията после през деня да нямат особени проблеми. Депутатите на ГЕРБ, които отскоро се завърнаха на работа в пленарната зала, и комисиите, често искат проверки на кворума, и така, ако не провалят заседанията, поне губят достатъчно пленарно време. Те дори не си правят труда да измислят някакви по-сериозни аргументи за поведението си извън: "Да видят хубаво ли е, те така ни правиха три години и половина". Около тяхното искане за недоверие, за което отказаха да се регистрират пък дори станаха прецедент в НС - заседание на парламента започна без необходимата регистрация в началото му. Така парламентарният шеф Михаил Миков измисли да ги надхитри заради това, че опитват за втори пореден ден да провалят заседанието. Това детска градина ли е, или парламент?

Друг пресен пример от последните дни за игри с правилника е прословутият отчет на правителството за 100 дни. Ръководството измисли нова форма да се похвали с ...мерки, които още не са факт - изложение на премиера. Левицата и ДПС скалъпиха два текста от правилника, които нямат нищо общо - разрешиха на лидерите на групи по 10-минутно изложение, без възможност да се задават въпроси на министрите.



Каквото казал Орешарски - казал,



който иска да го пита, но другаде. Ексшефът на НС Цецка Цачева дори се оплака, че това е подигравка с депутатите, но пропусна, че и ГЕРБ не се свенеше да използва същите прийоми - изслушване без да се даде възможност на опозицията да задава уточняващи въпроси. Така с лека ръка днес БСП и ДПС неглижират широко рекламираната прозрачност в дейността на министрите, с която се хвалят непрекъснато. Както и с новата форма блиц контрол върху тях всяка първа сряда от месеца. Първият епизод от тази мярка показа, както се очакваше, режисирани въпроси към "нашите" министри и почти нищо повече. Пак криво реализирана реклама, която със сигурност впечатлява само малка част дори от техния електорат. Както и една друга форма, която от години дава твърде незначителни резултати - парламентарният контрол. Всяко ръководство на НС се специализира в това да отклонява въпросите към премиера и министрите. Те пък често дават схематични отговори, написани им от сътрудниците, понякога дори и без връзка с въпроса. Петъчният контрол е повече загубено време за националната телевизия, но не и контрол. Показва го и празната зала, където седят едва по неколцина депутати в очакване на своя ред да питат.

Промени в правилника са необходими, но още по-наложителен е сериозен ремонт на отношенията в сградата на пл. "Народно събрание". С малко общи усилия може и да започнат да гледат малко по-далеч от тяснопартийните си интереси, за да се излезе най-сетне от формулата "Ние ги лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни избират".

Така изглежда пленарната зала по време на петъчния парламентарен контрол.

 Така изглежда пленарната зала по време на петъчния парламентарен контрол.


 Кабинетът "Орешарски" се хвали, че е най-докладващото и отчитащо се правителство пред депутатите, но това далеч не означава повече резултати.
71
4849
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
71
 Видими 
26 Септември 2013 19:30
Общо взето -съгласен с авторката. Обективно и балансирано.
26 Септември 2013 19:30
Мнозинството показва неподозирани заложби за простотия и немощ
26 Септември 2013 19:58
С малко общи усилия може и да започнат да гледат малко по-далеч от тяснопартийните си интереси

Нима?
Я да направим още веднъж един абеце-анализ.

България е последна във всички световни класации. Ще дам жокер - от 2006 г. досега са публикувани над 15 и няма ни една, в която да не сме сред последните.
Нямам време да направя сравнение по всички, но съм 99% сигурен, че като комплексно класиране сме твърдо последната страна в света. Направо следва да сме много щастливи, ако някоя държава дето довчера я е нямало и на картата, ни изтласка от последното място.

Същевременно България има всички обективни предпоставки, за да бъде сред първите 20 или 30 държави. Следователно?
Следователно нещо много субективно, но много важно ни пречи и тегли назад и надолу. Това нещо е средновековната ни политическа система.
Тъй че общи усилия наистина трябват, но не в окончателно компрометираните институции, а сред нас и за промяната им.
26 Септември 2013 20:08
'Внимателният',
чакам третата част.
Не мързелувай, а дай още малко напън на гънките.
26 Септември 2013 20:08
Следователно нещо много субективно, но много важно ни пречи и тегли назад и надолу.

Лянченето...
-------------------
Сайтът на Генек
26 Септември 2013 20:09
Същевременно България има всички обективни предпоставки, за да бъде сред първите 20 или 30 държави

?????
Какви по-точно?
Полезни изкопаеми?
Огромни човешки ресурси? (вкл. високообразовани специалисти)
Страхотна обществена система, предполагаща добро разпределение на БВП и огромни инвестиции?
26 Септември 2013 20:34
Ейй, льоши хора бре.
Що запецнахте човека по средата на напъна, с'я как ше си легне без да се е изходил напълно.
По въпроса.
26 Септември 2013 20:38
внимателният
26 Септември 2013 19:30
Мнозинството показва неподозирани заложби за простотия и немощ
А малцинството с какво е по различно?
26 Септември 2013 20:41
Предложенията на промени в законодателството, направени от опозицията, по правило се отхвърлят, колкото и рационални текстове да има в тях.
аз за рационални предложения от ГЕРБ досега не съм чул? Има няма три седмици да са в парламента и само клоунади спретват.
26 Септември 2013 20:47
Лянчене - колко много казва тази нова дума в българския език.
26 Септември 2013 21:00
'Внимателният',
чакам третата част.
Не мързелувай, а дай още малко напън на гънките.

Защо "напън", драги? Третата част я повтарям толкова отдавна, че наизуст я научих. Насън да ме бутнеш

Разделение на властите и пряк избор на министър-председателя, единна мажоритарна национална листа за избор на парламента, референдуми.
Това е начинът за отприщване на енергията българска. А тя решава всичко. Най-важните ресурси са времето, свободата и ноу-хауто, казваме им фактори на интензивност също. Да имаш свободата да направиш нещо навреме и както трябва.

А виж докъде сме я добутали ние с феодалната си политическа система. 13 /тринадесет!/ години вече не можем да накараме властта да ни отчита парното според потреблението. Вчерашни човекоядци да бехме, при нормална политическа система все някак щехме да се договедим как да решим г-о-о-лемата теорема.
Но и сите гении да сме поотделно взети, не можем да свършим и най-простото нещо, щом сме в робски букаи.


26 Септември 2013 21:08
Разделение на властите и пряк избор на министър-председателя, единна мажоритарна национална листа за избор на парламента, референдуми.

А СЕГА ако кажеш и кой ще ги гласува тез промени, цена няма да имаш!
И за награда, ше те изберем пряко за Първият Премиер на Републиката.

Забел. - А к'во ше прайм с Чехлю?
26 Септември 2013 21:11
Влянча мили,
Махни част от баласта и се дигни до идеята за Двукамарен парламент.
Каквито и да биват доднешните ни хполитици, спрямо личните си и по групички, хинтереси, те не са хмалоумници...
Нямаме право да се прикачваме към тях, Приятелю!!!
Само Двукамарната структура е в състояние да ги изхвърли от реалната политика...
26 Септември 2013 21:23
Сал ма интересува др.Миков трезвен или беше, кога броеше ръчно.
Туй за протокола, така да се каже.
И ша са уважаваме ей!
А, наздраве!
26 Септември 2013 21:29
внимателният
26 Септември 2013 19:30

Мнозинството показва неподозирани заложби за простотия и немощ

Може и така да е, но в никакъв случай не могат да се сравняват с неподозираните заложби за огромна простотия и потресаваща немощ, демонстрирани от ГЕРБ.
26 Септември 2013 22:10
Около тяхното искане за недоверие, за което отказаха да се регистрират пък дори станаха прецедент в НС - заседание на парламента започна без необходимата регистрация в началото му. Така парламентарният шеф Михаил Миков измисли да ги надхитри заради това, че опитват за втори пореден ден да провалят заседанието. Това детска градина ли е, или парламент?


Ми детска градина е.
Регистрирането задължително е електронно. Нема друг начин.
Инак бай Миков може да ни върне и в 19 век, кога се е гласувало с бял и черен боб.
26 Септември 2013 22:13
Сал ма интересува др.Миков трезвен или беше, кога броеше ръчно.

Ако Боко са го преброили за двама - това обида ли е или е гордост?
26 Септември 2013 22:14
Нема друг начин.

Бабите им все електронно са се регистрирали....
Ами ако вятър им духне пултовете?
26 Септември 2013 22:35
Влянчата има пролеми с парното, при летни температури. МНОГО лошо.
26 Септември 2013 22:44
Не мързелувай, а дай още малко напън на гънките.

Някои неблагонадеждни елементи май подтикват форумни колежки към смяна на ник, например на Облият.
26 Септември 2013 23:01
Кулско-кюстендилската правна школа кърти и изнася.
Брои си наред и хич не прави разлика между "регистриране" и "присъствие".
Некой цръвен Параграфин требе малце да ги ограмоти...
26 Септември 2013 23:05
/:/ "..."Атака" стратегически се изнесе в Брюксел, за да не бъде причислена към сегашните управляващи..."
.............................................................................
Пак журналистическо антиатакистко творчество!
Аман!
Справка:
Десислав Чуколов от "Атака" заяви пред БНР, че продължава посещението им в Брюксел и визитата била предварително планирана - тогава още не се знаело за вота и темата му, и не цели нарочно отсъствие от дебатите. "Проведени са редица важни срещи", увери депутатът.
26 Септември 2013 23:13
ЩУРЧО,
/:/ "Брои си наред и хич не прави разлика между "регистриране" и "присъствие".
Некой цръвен Параграфин требе малце да ги ограмоти..."
.............................................................................
НЕ си прав!
Направих опит- тук, в 22:01 ч., другата тема( "Миков допусна заседание без регистрация на депутатите"!
ЕТО:
...Ясно е, че Конституцията изисква ПРИСЪСТВИЕ, а НЕ регистрация, за да има легитимно ЗАСЕДАНИЕ на Парламента!
Председателят на Парламента е установил(чрез квесторите на Парламента), че в залата присъстват 207 депутати! ГЕРБ твърдят, че в залата са били 204 а НЕ 207 депутати! Но и 204 са достатъчни, за да се открие легитимно заседание на Парламента!
Ако ГЕРБ обвиняват квесторите в неточно преброяване, ГЕРБ трябва да твърдят И, че депутатите в залата са били по-малко от 121! А ГЕРБ признават, че депутатите са били 204! Значи, и с 204 присъстващи депутати, откриването на заседанието на Парламента е било легитимно, конституциосъобразно!
Впрочем, "откриване на заседание на Парламента при доказани над 121 присъстващи депутати" НЕ е Проверка на кворум, а е фиксиране на Кворум! Проверка на Кворум се прави и има само когато официално е изразено съмнение, че е налице Кворум и е поискана Проверка!!! Във вчерашния и в днешния казус с Кворума за откриване на заседание на Парламента НЕ е имало изразено съмнение за присътвие на по-малко от 121 депутати и НЕ е искана Проверка(на този Кворум)! Т.е., разпореждането на председателя на Парламента да бъде установено наличието или неналичието на Кворум във връзка с откриване на заседание на Парламента НЕ е Проверка на Кворум, а установяване на Кворум- което е конституционно задължително преди откриването на всяко заседание на Парламента!!! Преброяването за установяване на броя на присъстващите в Парламентарната зала, извършено от квесторите на Парламента, НЕ е нарушение нито на Конституцията, нито на Правилника на Парламента, ако неоспоримо(и неоспорено) е констатирано присъствие в залата на повече от 120 депутати!!
Ерго, трябва да се прави разлика между Проверка на Кворум при започнало заседание на Парламента и Установяване на Кворум след започнато заседание на Парламента(при съмнение за липса на Кворум и поискана Проверка на Кворума, вследствие на това изразено съмнение)!!!

26 Септември 2013 23:14
а бе не я разбирам тая платената герберастия.... Какво се е разквичала че нямало било друг начин.... Още малко и ще излезе, ако им повЕрваме, че в конситуцията е залегнало електронно регистриране и то баш на пултовете, дето ги е купило нейно теткинство....

Вие поне малко уважение към здравия разум имате ли или сте верно толкова ментално изтрещели герберастите?...
26 Септември 2013 23:16
Справка:
КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
...
Чл. 81. (1) (Изм. - ДВ, бр. 12 от 2007 г.) Народното събрание открива заседанията си и приема своите актове, когато присъстват повече от половината народни представители.
26 Септември 2013 23:17
я ся светилото на монтанската правна мисъл - да не се бърка със съответната порода преживни животни - да ни обясни при наличие на повече от 121 депутата в зала имало ли е кворум или е нЕмало.....

Или не е важно депутата да е на работното си мЕсто, а трябва Негова Тиквеност да се съгласи, че депутата бил бил на работното си мЕсто....

Аман от агресивни полуумковци, дето ни заливат с безмозъчно декламиране на глупостите на Негова Пожарникарност....

26 Септември 2013 23:30
.
Предложенията на промени в законодателството, направени от опозицията, по правило се отхвърлят, колкото и рационални текстове да има в тях.


Остава да виси въпросът - къде беше ОПОЗИЦИЯТА, когато се обсъждаха "скандалните" текстове
26 Септември 2013 23:30
Парааа, Пара.
Много издишаш.
Тука се хортуваме за "газене по Правилник",а не по Конституция.
Твоят бат Боленчо сал с една РЕГИСТРАЦИЯ се хвалеше, че върнал на власт дуписето на власт.
Другите серсеми атакаджии никой не си правеше труда да ги брои...
26 Септември 2013 23:31
щурчо

ти мани обясненията си в любов към параграфа, кажи ни - има ли кворум или няма, ако в залата на народното събрание има 121 депутата.....
26 Септември 2013 23:32
Газенето по Правилник е нещо много интересно. Никак не е интересно да имаш насреща си шефиори
26 Септември 2013 23:38
Е па има.
Ама първом требе да се регистрират.
По правилник.
Щото и ти ако "присъстваш" на работа, ама не се регистрираш, кога влизаш три поредни дни, ша та изхвърлят като мръсно коте.
26 Септември 2013 23:42
Да се регистрират - няма проблеми. Но поради какви причини смяташ, че е нужно да дадат своята дан в законотворчеството?
26 Септември 2013 23:44
Е па има.
Ама първом требе да се регистрират.
По правилник.
Щото и ти ако "присъстваш" на работа, ама не се регистрираш, кога влизаш три поредни дни, ша та изхвърлят като мръсно коте.

Хи-хи-хи! Аз понеже работя, не ми правят въпроси дали съм регистрирана.
Но ако може някой да ми обЯсни що щат тези мили хора в залата, щом няма да се регистрират? Това да не е чакалнята на Централна Гара, та са седнали на удобничко и мекичко, да дочакат Годо Сидоров Господ Бог Кворума да дойде? Може пък да се наложи на тях да им се обясни що е туй кворум, откъде се вади и как изглежда, че ми се вижда доста неясна тази идея.
26 Септември 2013 23:46
Даже, cekyko и у форумо е така.
Първом требе да се регистрираш и то електронно, па сетне да "присъстваш".
Па най-накрая може и да те преброят...ръчно.
26 Септември 2013 23:48
Па най-накрая може и да те преброят...ръчно.


Може, може! Как да не може...
26 Септември 2013 23:48
Щурчо,
боя се, че ЗЕУ ти е безкрайно чужд
26 Септември 2013 23:50
щурчо
26 Сеп 2013 23:46
Мнения: 6,483
От: Bulgaria
Скрий: Име,IP
Даже, cekyko и у форумо е така.
Първом требе да се регистрираш и то електронно, па сетне да "присъстваш".
Па най-накрая може и да те преброят...ръчно.

Ех, щурчо, щурчо, регистрацията у форумо е като да се издигнеш до народен представител. После влизаш у парламенто форумо и присъстваш когато си щеш. Ако искаш гласуваш, т.е. пишеш, ако не искаш - седиш си в кулоарите и слушаш клюкички.
Но ми е любопитно как ще влезеш във форумо ръчно, честно ми е интересно!
26 Септември 2013 23:54
Бат` Бойко и ГЕРБ очевидно НЕ правят разлика между УСТАНОВЯВАНЕ на Кворум, за да започне легитимно заседание на Парламента и ПРОВЕРКА на Кворум след започнато легитимно заседание на Парламента?!
Днес председателят на Парламента разпореди УСТАНОВЯВАНЕ на Кворум в залата на Парламента, за да може да започне Парламентът легитимно заседание!!!
Правилникът на Парламента изисква електронна регистрация само за ПРОВЕРКА на Кворум-сиреч, електронна проверка на Кворума СЛЕД легитимно започнало заседание на Парламента! За първоначалното установяване на Кворум, за да може да започне легитимно заседание на Парламента, Правилникът НЕ изисква установяването на Кворума да става само чрез електронна регистрация!
А и Конституцията НЕ говори за "регистрация", а за "присъствие" на минимум 121 депутати!
Регистрирането е волеви НЕзадължителен акт "отвътре-навън", от депутата към ръководството на Парламента, а установяването на присъствие на депутат е волеви задължителен акт "отвън-навътре", от ръководството на Парламента към съответен депутат(и)!
Депутат, който НЕ иска да бъде включен(преброен) в Кворума за легитимно ЗАПОЧВАНЕ НА ЗАСЕДАНИЕ на Парламента, НЯМА работа в залата на Парламента!
П.П. Друг е въпросът, че, при тази конфигурация на броя на депутатите от четирите ПГ в Парламента, ако депутатите от БСП и ДПС НЕ се регистрират за гласуването на Вот на Недоверие на Правителството, тогава дори и депутатите от "Атака" да се регистрират за гласуването и да гласуват, заедно с тези от ГЕРБ, "За!" падането на Правителството "Орешарски", то НЕ може да падне, защото трябват 121 гласа за това, а ГЕРБ и "Атака" имат общо 120!
Следователно, НЕ от гласовете на депутатите от "Атака", а от тези на депутатите от БСП и ДПС единствено(!) зависи дали ще падне или не Правителството "Орешарски"! Нищо, че Бат` Бойко инфантилно твърди обратното и плюе по "Атака" и Сидеров и в този казус! ВСУЕ!
26 Септември 2013 23:55
Щурчо е луд фен на е-правителството. Колкото и прекрасно да звучи, смятам, че той не е наясно за какво точно става дума и защо любимите му почвоносители не се е справили със задачата
27 Септември 2013 00:01
щурчо

разсмя ме.... Начи депутата го прави депутат не това, че е избран, а това, че е натиснал некво копче преди заседанието....

Неведоми са криволиченията на мислите герберастки....

Човеко не бил човек, докато не се е електронно регистрирал.....

Евалата пич....
27 Септември 2013 00:03
Секуко, за Негова Тиквеност и Н. Пожарникарност!

А може би - Негово Тиквенство и Н. Помпиерство? Повече ми ходи - по подобие на Величество. Кофти, че второто понафранцузва... Но пък Той нали знае да каже "бон жуар", все ще се ориентирне някак.

27 Септември 2013 00:04
А въпроса ми Е толкова простичък, чак гербер трябва да го разбере въпреки физиологическите си дадености.....

Има ли кворум или не ако в залата има повече от 120 и един депутата.... Да напомня все пак, драго щурче, че Конституцията казва нещо си там за присъствие, а не за регистрация, и че НЕ МОЖЕ с хватки от правилника да оспорваш прякото действие на Конституцията....

Та? Има ли кворум или нема? Или боко трее да каже?
27 Септември 2013 00:06
Още ли обръщате внимание на щурака
Той и дупето би си дал за предсрочни избори и победа на НФСБ - новата патерица на ГЕРП
27 Септември 2013 00:09
ма не му обръщам

Ма толкова ни е наспамил с глупости, че не издържах. Ем хората Конституцията са му цитирали, дето пише черно на бяло нещо си там, оня пак си бае малоумията за некви регистрации дето превръщали първичната плазма в депутат....
27 Септември 2013 00:09
Начи депутата го прави депутат не това, че е избран, а това, че е натиснал некво копче преди заседанието....


Ми начи това е положението.
Чети Правилника и не задавай въпроси как се гази таралеж с голо дупе и гол позитански ентусиазъм.
27 Септември 2013 00:10
Щурчо,
кво е ЗЕУ?
27 Септември 2013 00:12
Чети Правилника


Правилника над Конституцията ли е
27 Септември 2013 00:12
щурчо....

Има ли Конституцията пряко действие? Да? Не?

Явно по-сложните въпроси надминават многократно капацитета ти, затова ще караме с къси и прости въпросчета, белким схванеш....
27 Септември 2013 00:13
Асоле, елктронното управление ми е ясно отвсекъде.
27 Септември 2013 00:14
Направо се замислям да питам щурчо ко правим, ако конституцията казва едно, правилника второ, а тиквоний трето, ама чак толко сложни въпроси нема да му задавам.... Ще го пожалим засега....
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД