:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,367,503
Активни 208
Страници 26,107
За един ден 1,302,066

"Атака" настоя да се касират изборите

Десислав Чуколов
Разгневени от слабото си представяне на евровота, депутатите от "Атака" поискаха изборите да бъдат касирани, преди ЦИК да обяви окончателните резултати. Партията на Волен Сидеров взе незавидните 2.95% от гласовете, изоставайки дори след съперника си за националистическия вот НФСБ на Валери Симеонов (3.05%). След дълго мълчание атакистите отказаха да признаят този резултат, тъй като според тях изборите били опорочени от многото нарушения и купените от другите партии избиратели. "Ако ЦИК излезе с решение и признае тези избори, ние от "Атака" ще стартираме процедура по касиране", закани се зам.-шефът на формацията Десислав Чуколов. Той директно посочи ГЕРБ и "България без цензура" на Николай Бареков като основни виновници за опорочаването на вота. И призова главният прокурор Сотир Цацаров да се самосезира и да разследва финансирането на кампанията на Бареков. Другите политически сили не реагираха на недоволството на националистите.

Съгласно новия Изборен кодекс участниците в евроизборите могат да оспорят законността им в 7-дневен срок след обявяването на резултатите пред държавен орган, който може да сезира Конституционния съд. Към КС могат да се обърнат 1/5 от депутатите, президентът, правителството, върховните съдилища и главният прокурор. Съдът трябва да отговори на искането в срок до два месеца.
4
1417
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
4
 Видими 
28 Май 2014 21:44
Чл. 1.
(1) България е република с парламентарно управление.
(2) Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено и чрез органите, предвидени в тази Конституция.
(3) Никоя част от народа, политическа партия или друга организация, държавна институция или отделна личност не може да си присвоява осъществяването на народния суверенитет.
При разпределяне на гласовете на негласувалите имаме присвояване на народния суверенитет и поради тази причина, нека Атака иска тълкуване на конституцията при исканото за касиране на изборите.
Чл. 11.
(1) Политическият живот в Република България се основава върху принципа на политическия плурализъм.
(2) Нито една политическа партия или идеология не може да се обявява или утвърждава за държавна.
(3) Партиите съдействуват за формиране и изразяване на политическата воля на гражданите.
Ето защо има коалиции.За тях не важи това прлавило, отредено за партиите-при третата алинея.При избирите от 25 май става ясно, че присвоявайки си други гласове, в същност партиите се напъват да изразяват НЕИЗРАЗЕНА ВОЛЯ НА ГРАЖДАНИТЕ.И това става пак посредством ограничиние на едно право- правото на избор. Нарочно поллукувам целия текст на следната Глава от КРБ, за да се види от слепите журналисти, че няма предвидено право на гласуване.Въпреки, че има междсународни конвенции за това. За това » право» само приказват, но то не е конституционно определено,защото не са опр еделени неговите граници, което ПРЕДПОЛАГА извращения с правото на глас.Дава се единствено право само на 18 годишните да избират, което е нищо в сравнение с правото да имаш възможността да кажеш да или не за някой дебеловрат бюрократ още като пеленаче.Къде е отразено това основно право на глас за всеки гражданин на РБ? Защо считат малките деца за НЕГРАЖДАНИ на РБ? Чл. 42.
(1) Гражданите, навършили 18 години, с изключение на поставените под запрещение и изтърпяващите наказание лишаване от свобода, имат право да избират държавни и местни органи и да участват в допитвания до народа. Никъде.?! Че те имайки правото да избират държавния орган Министерски Съвет, въобще досега не е дадено правото на гражданите да изберат този орган на държавата, нито все така съдебните органи.И това ми било Конституция. И Желев заслужава да го бутнат в лагер, та да му дойде акъла в главата!!
Всички избори от 1990 насам са НЕКОНСТИТУЦИОННИ!!Съвсем малка електорална част от гражданите и избирала държавните органи, като е лишила огромната част от гражданите да изберат тези държавни органи-МС и съдебни органи.

лава втора
ОСНОВНИ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ

Чл. 25.
(1) Български гражданин е всеки, на когото поне единият родител е български гражданин или който е роден на територията на Република България, ако не придобива друго гражданство по произход. Българско гражданство може да се придобие и по натурализация.
(2) Лицата от български произход придобиват българско гражданство по облекчен ред.
(3) Български гражданин по рождение не може да бъде лишен от българско гражданство.
(4) (Изм. ¬ ДВ, бр. 18 от 2005 г.) Гражданин на Република България не може да бъде предаден на друга държава или на международен съд за целите на наказателно преследване, освен ако това е предвидено в международен договор, ратифициран, обнародван и влязъл в сила за Република България.
(5) Българските граждани, пребиваващи в чужбина, са под закрилата на Република България.
(6) Условията и редът за придобиване, запазване и загубване на българското гражданство се определят със закон.
Чл. 26.
(1) Гражданите на Република България, където и да се намират, имат всички права и задължения по тази Конституция.
(2) Чужденците, които пребивават в Република България, имат всички права и задължения по тази Конституция с изключение на правата и задълженията, за които Конституцията и законите изискват българско гражданство.
Чл. 27.
(1) Чужденците, които пребивават в страната на законно основание, не могат да бъдат изгонвани от нея или предавани на друга държава против тяхната воля, освен при условията и по реда, определени със закон.
(2) Република България дава убежище на чужденци, преследвани заради техните убеждения или дейност в защита на международно признати права и свободи.
(3) Условията и редът за даване на убежище се уреждат със закон.
Чл. 28.
Всеки има право на живот. Посегателството върху човешкия живот се наказва като най-тежко престъпление.
Чл. 29.
(1) Никой не може да бъде подлаган на мъчение, на жестоко, безчовечно или унижаващо отношение, както и на насилствена асимилация.
(2) Никой не може да бъде подлаган на медицински, научни или други опити без неговото доброволно писмено съгласие.
Чл. 30.
(1) Всеки има право на лична свобода и неприкосновеност.
(2) Никой не може да бъде задържан, подлаган на оглед, обиск или на друго посегателство върху личната му неприкосновеност освен при условията и по реда, определени със закон.
(3) В изрично посочените от закона неотложни случаи компетентните държавни органи могат да задържат гражданин, за което незабавно уведомяват органите на съдебната власт. В срок от 24 часа от задържането органът на съдебната власт се произнася по неговата законосъобразност.
(4) Всеки има право на адвокатска защита от момента на задържането му или на привличането му като обвиняем.
(5) Всеки има право да се среща насаме с лицето, което го защитава. Тайната на техните съобщения е неприкосновена.
Чл. 31.
(1) Всеки обвинен в престъпление следва да бъде предаден на съдебната власт в законно определения срок.
(2) Никой не може да бъде принуждаван да се признае за виновен, нито да бъде осъден само въз основа на неговото самопризнание.
(3) Обвиняемият се смята за невинен до установяване на противното с влязла в сила присъда.
(4) Не се допускат ограничения на правата на обвиняемия, надхвърлящи необходимото за осъществяване на правосъдието.
(5) На лишените от свобода се създават условия за осъществяване на основните им права, които не са ограничени от действието на присъдата.
(6) Наказанието лишаване от свобода се изпълнява единствено в местата, определени със закон.
(7) Не се погасяват по давност наказателното преследване и изпълнението на наказанието за престъпления против мира и човечеството.
Чл. 32.
(1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
Чл. 33.
(1) Жилището е неприкосновено. Без съгласието на обитателя му никой не може да влиза или да остава в него освен в случаите, изрично посочени в закона.
(2) Влизане или оставане в жилището без съгласие на неговия обитател или без разрешение на съдебната власт се допуска само за предотвратяване на непосредствено предстоящо или започнало престъпление, за залавяне на извършителя му, както и в случаите на крайна необходимост.
Чл. 34.
(1) Свободата и тайната на кореспонденцията и на другите съобщения са неприкосновени.
(2) Изключения от това правило се допускат само с разрешение на съдебната власт, когато това се налага за разкриване или предотвратяване на тежки престъпления.
Чл. 35.
(1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.
(2) Всеки български гражданин има право да се завръща в страната.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.
(2) Гражданите, за които българският език не е майчин, имат право наред със задължителното изучаване на българския език да изучават и ползват своя език.
(3) Случаите, в които се използва само официалният език, се посочват в закона.
Чл. 37.
(1) Свободата на съвестта, свободата на мисълта и изборът на вероизповедание и на религиозни или атеистични възгледи са ненакърними. Държавата съдейства за поддържане на търпимост и уважение между вярващите от различните вероизповедания, както и между вярващи и невярващи.
(2) Свободата на съвестта и на вероизповеданието не може да бъде насочена срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала или срещу правата и свободите на други граждани.
Чл. 38.
Никой не може да бъде преследван или ограничаван в правата си поради своите убеждения, нито да бъде задължаван или принуждаван да дава сведения за свои или чужди убеждения.
Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
(2) Това право не може да се използва за накърняване на правата и доброто име на другиго и за призоваване към насилствена промяна на конституционно установения ред, към извършване на престъпления, към разпалване на вражда или към насилие над личността.
Чл. 40.
(1) Печатът и другите средства за масова информация са свободни и не подлежат на цензура.
(2) Спирането и конфискацията на печатно издание или на друг носител на информация се допускат само въз основа на акт на съдебната власт, когато се накърняват добрите нрави или се съдържат призиви за насилствена промяна на конституционно установения ред, за извършване на престъпление или за насилие над личността. Ако в срок от 24 часа не последва конфискация, спирането преустановява действието си.
Чл. 41.
(1) Всеки има право да търси, получава и разпространява информация. Осъществяването на това право не може да бъде насочено срещу правата и доброто име на другите граждани, както и срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала.
(2) Гражданите имат право на информация от държавен орган или учреждение по въпроси, които представляват за тях законен интерес, ако информацията не е държавна или друга защитена от закона тайна или не засяга чужди права.
Чл. 42.
(1) Гражданите, навършили 18 години, с изключение на поставените под запрещение и изтърпяващите наказание лишаване от свобода, имат право да избират държавни и местни органи и да участват в допитвания до народа.
(2) Организацията и редът за произвеждане на избори и референдуми се определят със закон.
(3) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2005 г.) Изборите за членове на Европейския парламент и участието на граждани на Европейския съюз в избори за местни органи се уреждат със закон.
28 Май 2014 22:49
Възпитанието на идните поколения, според мен, трябва да мине през създаване на възможността родителите на непълнолетните да изразяват волята им по време на избори.Примерно, майка с две деца да има правото на три гласа-един за нея и два за децата и.Не виждам пречки това да стане норма.В този ред на мисли силно трябва да се ограничи щампата "се урежда със закон" Подобна норма, неопределяща нищо конкретно предполага присвояване на народния суверенитет от една или повече партии в коалиция.Това на практика става с промяна на закон, удобен на тези, които са в мнозинство или на управляващата партия.У нас най-много измемения търпя и вероятно ще търпи избирателния модел, защото той се нагажда според конюнктурата-вътрешна или международна.Прав е Волен Сидеров като говори за колониална демокрация.То бива бива ограничения, ама у, нас те са безбройно много, все изтипосани в закон. Нека Атака внесе И скане за касиране на изборите, но да направи това чрез Искане за тълкуване на тук цитираните норми-по член 1(3) и член 25(1) и член 42(1) за ПРИСВОЯАВАНЕ на суверенитета, за явно отсъствие на основна норма, определяща валидността на изборния резултат, който да е валиден по всяко време, а не да се удурдисва според приумиците на партийните централи. Къде се загуби нормата, че валидни са изборите, ако са гласували повече от 50 плюс един процент?????Много добре беше уредена материята за валидността на изборите в предишната Конституция, нещо което червеникаквият спектър реши да промени така, че да запази за себе си възможността за пермаментно присъствие в този орган, наречен погрешно народно събрание.Това, което те насадиха у нас след 1990 г. е ПАРТИЙНО СЪБРАНИЕ.Богопомазано от Михайл Горбачов, пишман юрист и неосталинист.
29 Май 2014 08:16
Поздрав за Чуколина:
Натисни тук
29 Май 2014 10:07
Той директно посочи ГЕРБ и "България без цензура" на Николай Бареков като основни виновници за опорочаването на вота

Приемам, че въпросните партии са купували гласове, но интересното е защо брадатата Златка пропуска коалиционните си партньори?
За БСП, видяхме как се притискат миньорите в Бобов дол, видяхме и системата 15 х 15! ДПС реализира резултати от по над 14% в региони в северозапада, където няма електорат от техния етнос. Цели цигански махали са гласували за турците! Нито дума, нито вопъл! Юруш ще драпат до послуедно за парламентарните си благинки защото ще видят следващ парламент през крив макарон!!!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД