Активни 305
Страници 18,309

България вече с 6 медала на олимпиадата в Нандзин

Снимка: nanjing2014.org
Призьорите в кат. 85 кг на класическата борба - Кирил Милов, Марк Бемалян (Рус) и бронзовият медалист Ахмед Ахмед (Ег), позират на почетната стълбичка след церемонията по награждаване.
България вече има шест сигурни отличия на II младежка олимпиада в Нандзин (Кит), което е двойно повече от първия форум - през 2010 г. в Сингапур.

Вчера, в кат. 85 кг на класическата борба, Кирил Милов (17 г.) взе сребърно отличие, след като на финала отстъпи с 6:9 т. пред Марк Бемалян (Рус). Това бе повторение на финала на европейското първенство за кадети в Самоков тази година, когато обаче Милов спечели.

Предните дни в Нандзин титли завоюваха Божидар Андреев в кат.69 кг на вдигането на тежести и Лидия Ненчева, в тандем с узбека Владимир Свечников, в отборната стрелба с пистолет от 10 м. Джудитската Бетина Темелкова пък се класира втора в кат.52 кг.

Поне сребърни отличия имат осигурени и двама боксьори, които днес ще играят финалните си срещи. Световният шампион за младежи в кат.81 кг Благой Найденов ще се бие с Вадим Казаков (Каз), а Душко Михайлов (кат.56 кг) ще срещне кубинеца Ибанес.

Вчера пък третият ни боксьор - Даниел Асенов, не се яви на ринга за срещата си за петото място в кат.52 кг срещу Масуд Юсифзада (Азер). Също вчера единственият ни лекоатлет в Нандзин - Иво Балабанов, участва във финалното бягане на 2000 м стипълчейз. Той финишира седми с време 5:49.64 мин. Шампион в дисциплината стана Себесибе Вогене Сидабо (Ет) с 5:38.42.