Активни 277

Ансамбълът ни стана трети в многобоя в Лисабон

Ансамбълът на България по художествена гимнастика с треньор Ина Ананиева завърши на трето място в многобоя на турнира от Световната купа в Лисабон. Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова получиха оценка 17.650 т. за изпълнението си на два обръча и три чифта бухалки и 17.400 т. на пет ленти. Така те събраха 35.050 т., колкото има и тимът на Испания. Титлата в многобоя спечели Русия с 36.150 т., а на второ място е Израел с 35.550 т.

Снощи бяха финалите на отделните уреди за ансамблите, а индивидуално Невяна Владинова, която завърши 6-а в многобоя, трябваше да излезе в три финала

"Ансамбълът ни показа за пореден път силата на един прекрасен отбор, който истински се пребори за медала от многобоя въпреки голямата влажност поради падналия дъжд. Това усложни много работата с лентите. Да ги поздравим и за участието им в два финала при изключителна конкуренция на най-добрите отбори в света, които ще участват и на Олимпиадата в Рио", коментира членът на УС на федерацията ни по художествена гимнастика Мария Гигова.