Активни 362
Страници 18,309

НАКРАТКО

Бронзов

медал спечели Ангел Русев (Русе) в кат. 56 (до 17 г.) на Евро`17 за кадети по вдигане на тежести в Прищина (Кос). Той събра двубой от 221 кг (95 и 126) и бе изпреварен от Чанер Топташ (Тур) с 235 (107 и 128) и Мартин Стасик (Пол) с 227 (102 и 125). Бронз спечели и Виктория Станева (Русе) в кат. 53 кг (до 15 г.) - с двубой от 143 кг (63 и 80). Титлата е за Даниела Иванова (Лат) със 158 (71 и 87), а среброто за Моника Марах (Пол) със 150 (70 и 80). До момента българските кадети имат спечелени общо 4 медала в двубоя на европейското първенство.

Баскетболният

"Берое" загуби със 71:78 от македонския МЗТ в контрола, играна в Скопие. Най-резултатни за носителя на Купата и Суперкупата на България бяха Александър Дейвис и Александър Янев с по 14 т., а Тихомир Желев добави 10.

"Черно море"

привлече сръбския гард Милиян Боцка за заместник на капитана Пламен Алексиев, който скъса ахилесово сухожилие и ще отсъства поне до февруари. Боцка бе във варненския баскетболен тим и преди два сезона, когато той спечели Купата на България, а за последно се подвизаваше в босненския "Младост".

Братислав Кръстев

в първия турнир за сезона от календара на българската снукър федерация, след като на финала в спортен клуб "Академията" в София победи Георги Величков с 4:3 фрейма.