:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,591,746
Активни 169
Страници 22,382
За един ден 1,302,066

Работниците в ЕС могат да бъдат командировани до 18 месеца

Трудът ще се заплаща според правилата в приемащата държава
СНИМКА: https://www.eutruckplatooning.com
За шофьорите на камиони в ЕС засега ще се прилага старата директива.
Министрите на социалната политика и труда от страните - членки на ЕС, решиха, че дългосрочната командировка на работниците зад граница може да е до 18 месеца, предадоха информационните агенции. След напрегнати дискусии в Брюксел, продължили 11 часа, те постигнаха компромис, че срокът, в който служители могат да бъдат изпращани зад граница, се намалява от сегашните 24 месеца на 12 месеца, като се разрешава удължаване на периода с допълнителни 6 месеца. Работниците зад граница ще получават възнаграждение за положения труд съобразно законодателството на приемащата страна, а не по минимални ставки. Новите мерки обаче няма да се отнасят за шофьорите на камиони и за тях ще продължава да се прилага директива за командированите работници от 1996 г., а не новата, до влизането в сила на други мерки, специално за транспортните фирми.

Промените в директивата за командированите работници не получили одобрението на министрите на труда на Полша, Унгария, Литва и Латвия, а колегите им от Великобритания, Ирландия и Хърватия са се въздържали. Еврокомисарят по социалните въпроси Мариан Тисен определи договорката като балансирана и "важна крачка напред в борбата срещу социалния дъмпинг". По документа предстоят преговори между Европейския парламент, Съвета на ЕС и Европейската комисия.

Одобрените от социалните министри на ЕС промени в директивата за командированите работници удовлетворява Франция, която е сред държавите членки, настоявали за намаляване до 12 месеца на срока за дългосрочно изпращане на служителите зад граница. Париж изрази силно задоволство от постигнатата договорка и дори я определи като "победа за Европа". За промените в директивата за командированите работници лично настояваше президентът Еманюел Макрон и по време на визитата си в България в края на август.

МЕРКИ

Директивата за командированите работници засяга милиони трудещи се в ЕС. Само в Германия през миналата година са били регистрирани над половин милион командировани работници от страни като Полша, Румъния, България, Испания или Италия, писа "Дойче веле". Според данни на ЕК в момента командированите работници в доста случаи получават двойно по-ниско заплащане в сравнение с местните си колеги, тъй като са наети от фирми в родните си държави и възнагражденията и осигуровките им са според правилата там.

2
1014
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
2
 Видими 
24 Октомври 2017 23:43
С една дума отнася се само за командировани държавни служители. Сори!
24 Октомври 2017 23:46
То пък едни работници и една работа! Паразити.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД