:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,949,618
Активни 417
Страници 8,461
За един ден 1,302,066

Управляващите катастрофираха с мерките срещу катастрофите

Въпреки заканите на Борисов и драконовските санкции 678 души загинаха през 2017 г.
СНИМКА: БГНЕС
Челен удар между два автомобила затвори пътя Русе-Бяла във вторник. За да бъдат извадени шофьорите, се наложи да се режат ламарините. В правата отсечка непрекъснато стават тежки произшествия заради липсата на контрол.
Заканите на премиера Бойко Борисов и управляващото мнозинство за строги мерки срещу вандалите на пътя, които причиняват катастрофи и сеят смърт, претърпяха пълен провал. Към 31 декември 2017 г. жертвите по пътищата са 678, сочи полицейската статистика. Това е само с около 30 души по-малко от предната година. "Резултатите в края на годината не са така добри, както се очакваше", заяви вчера бившият шеф на КАТ Алекси Стратиев, цитиран от "Фокус".

Разочароващите резултати се случват на фона на шумно рекламираните акции на управляващите. Миналата година премиерът Бойко Борисов на два пъти свика спешни срещи за пътната безопасност. Първият път бе през май, а вторият през ноември, дни след тежка катастрофа на пътя София-Варна край село Микре. Тогава бяха набелязани куп мерки, някои от които въобще не се случиха - въвеждане на тол система, нов Закон за движение по пътищата и повече камери за КАТ. През май премиерът Борисов дори даде срок "до понеделник" да се промени начинът, по който се вземат проби на пияни и дрогирани шофьори. Това се случи няколко месеца по-късно - през септември.

Въпреки многото приказки почти нищо не се промени по пътищата. Не помогна това, че беше махнат знакът, който уведомяваше шофьорите, че по пътя има камери. Въведена беше безпрецедентната санкция на нарушителите да се свалят номерата още на пътя. Освен това драстично бяха повишени глобите за превишена скорост. Последно МВР обяви, че нарушителите ще бъдат спирани на пътя от КАТ и ще се водят в районното, където ще им се пишат актовете. Вътрешният министър Валентин Радев дори призна, че тази мярка е на ръба на закона, но се въвежда, за да се затруднят максимално водачите, които не спазват правилата. Въпреки всичко това по коледните празници, когато почти целият полицейски състав беше изкаран на улицата, отново имаше множество тежки катастрофи с близо 20 жертви. Деца загинаха още на Бъдни вечер при челна катастрофа. Тежък сблъсък на 31 декември имаше в Кресненското дефиле. На 2 януари заради две ударили се челно коли за часове наред беше затворена "отсечката на смъртта" Русе-Бяла. Катастрофи нямаше единствено на места като кръстовището при с. Микре, където заради серия от тежки инциденти вече постоянно има катаджии.

Алекси Стратиев засегна и друг много стар проблем, по който не се взимат мерки - ниската събираемост на глобите. Според него именно това е причина за лошата ефективност на пътния контрол. "Това, което и статистиката го показва, е, че може би по-малко от половината нарушители изтърпяват наказанието си. Лошото е, че не се предприемат мерки. Няколко пъти се споменаваше, че е по-добре глобите да бъдат насочени към частните съдебни изпълнители, за да се въздейства на нарушителите", заяви той. Наскоро частните съдебни изпълнители отново предложиха да им се възложи събирането на глобите. От МВР нямаше никаква реакция на това предложение. Идеята бе подкрепена само от финансовото министерство.

Бившият шеф на КАТ посочи още, че физическият контрол на полицаите по пътя не е достатъчен. Той се обяви за покупката на повече камери. "За изминалата година обаче не се е осъществил нито един проект по изграждане на част от системата за контрол с технически средства", отбеляза той.

Управляващите редовно обявяват война на катастрофите - обикновено след всяка по-тежка катастрофа с жертви. Самият Борисов още през 2105 г. искаше мерки със срок - "до понеделник". Служебният премиер Огнян Герджиков също се разтича да оправя неуредиците по пътищата, след като жена загина от паднало желязо в тунела Ечемишка на магистрала "Хемус". "За пет дни се свърши повече работа, отколкото за пет години", твърдеше той, с което си навлече гнева на ГЕРБ. Нещата приключиха с махленската свада между политиците кой по-по-най заслужил за ремонтите по пътищата и тунелите, които редовно дават дефекти.









54
5509
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
54
 Видими 
02 Януари 2018 20:14
"Това е само с около 30 души по-малко от предната година. "

И това ли е катастрофата?
02 Януари 2018 20:19
КАТ е все още в соц-безвремието.
Без никаква грижа за ФУНКЦИЯТА която изпълнява.
Затварянето ЗА ДВА ЧАСА на главен републикански път
може да става при заплаха за националната сигурност, извънредно положение
или война!
Тотална неадекватност на тази институция.
Отсечка на смъртта... Защо, извънземни ли има там
или има фактори които предразполагат за това...
Те - невидими ли са за КАТ?
Нееее, тях условията на пътя не ги касаят,
те са по санкциите.
02 Януари 2018 20:27
Пояснявам се.
КАТ не съществува само за да задава въпроса "Ся ко ши прайм?"
А за да премахва И предпоставките и да предотвратява УСЛОВИЯТА, които причиняват проблемите по пътя.
Където има завой със затваряща се крива - ГЛОБ и СЪД за Окръжно пътно и т.н. Завой с обратен наклон - ГЛоба, съд.
Кръстовище към с. Крива върба без ускорителна лента, заради което се намаля скоростта - ГЛОБА,
и т.н.
Обаждал съм се за такива проблеми - отговарят ми да се обърна към общината. Тях не ги интересува.
Обаче нямало пари, че тях защо това ги интересува?
Питат ли жертвите-шофьори на куция път дали имат пари?
02 Януари 2018 20:28
Явно някои СЕГА са напълно мезумни дебили, които никога не са се запознавали със статистиката на жертвите от автомобилни катастрофи.
Преди години, по Тодор Живково, когато за автомобил се чакаше 15 години и автомобилите бяха 10 пъти по-малко (1973г) жертвите бяха повече от жертвите през 2017.
А през хубавите ЖанВиденови години (преди разрухата от 1997) дори бяха и над 1000 д/г. Така беше и по времето на Станишев-Доган.

Но СЕГА е друго. СЕГА катастрофира Бойко, защото жертвите намаляват.
Както и времето за пътуване - от Варна до София вече се стига за под 6 часа при нормално шофиране.
02 Януари 2018 20:33
Общи приказки.Даже и статистика не могат да правят,че да им се обистри под фуражките,какви са истинските причини.Какъвто мат'рялът, таквиз му катаджиите.
02 Януари 2018 20:35
Заканите на премиера Бойко Борисов и управляващото мнозинство за строги мерки срещу вандалите на пътя, които причиняват катастрофи и сеят смърт, претърпяха пълен провал.

Никакви мерки освен автономните автомобили няма да дадат сериозен резултат.
Требе да се чака.
Като започнат да навлизат, всеки виновен и за най дребно нарушение, веднага със забрана да кара обикновен автомобил.
Само на автономен, без право да слиза на по ниско от 4 ниво на автономност.
02 Януари 2018 20:38
The voice

Преди бяхме с няколко милиона повече и тогава колите не бяха толкова безопасни. Например нямаше въздушни възглавници.

02 Януари 2018 20:39
Да сравняваш с едно време е все едно да сравняваш сегашните телевизори с едновремешните.
02 Януари 2018 20:46
Що бе?
В тоя форум друго, освен да сравнявате, не правите...
02 Януари 2018 20:53
Преди години, по Тодор Живково, когато за автомобил се чакаше 15 години и автомобилите бяха 10 пъти по-малко (1973г) жертвите бяха повече от жертвите през 2017.
Гласчо колко се получава когато извадиш 15 от 1973?Направил си значи вноска за "МЗМА 402" през 1958 година, когато нямаше "Мототехника" и през 1973 си купуваш чисто нова червена "тройка"?Впрочем кретенчетата по пътя през 2017-та са внучета на кретенчетата от 1973-та...
02 Януари 2018 21:12
Баскервил - чакаше се само за Лада и Жигули. Москвич, Вартбург..и трабант се взимаха веднага.

На година се продаваха по 100-150 хиляди нови автомобила...
02 Януари 2018 21:26
Никакви мерки на пожар не помагат, ако не може да си наложиш бърза и ефективна санкция на нарушителя. Огледайте се - никакъв респект нито от закони, нито дори от полиция. Кара си без фарове, без колан, с телефона на ухото. Утре по същия начин показва пълно пренебрежение към знаците и пътната маркировка. Бъчварова сътвори чутовен гаф, когато забрани на масовата териториална да налага санкции за нарушения на ЗДвП. После тихомълком ги върнаха преди около три месеца, но каква полза? Всичко вече се беше разпищолило. Пък и тромавия ЗАНН трябва да бъде променен из основи, или направо нов закон. Не може в 21ви век да се пишат актове на индиго, да се чака месец и повече да ти излезе глобата, после кварталния да маха крачоли да ти връчва, та дано да платиш. Няма такава държава! А давност за пътни нарушения е някакъв абсурд!
02 Януари 2018 21:35
'Сегашните' не са катастрофирали.
Просто се носят по инерцията и се мъчат да направят нещо, но трудно се получава.

Пак се говори за поредните 'строги мерки', по-сурови глоби и т.н.
Но се подценява мекия подход, водещ до културата на шофиране.
Не се бърза, дава се път на 'затворен' шофьор, мигач вдясно когато видиш, че някой бърза отзад.
Нито дума затова, но той се налага.
Може би се привнася от хората, ходили на Запад, но година след година виждам все по-положителни тенценции в тази посока.
Дай Боже да се задържат.

Бог да ги прости близо 700-те загинали през годината(цял батальон) и мир на праха им.
Тази година по-малко, ако може и 0(НУЛА)...
02 Януари 2018 21:48

mick
02 Яну 2018 21:12
Сериозно?Откъде ли да знам?Не схвана ли иронията?
02 Януари 2018 21:58
Преди години, по Тодор Живково, когато за автомобил се чакаше 15 години и автомобилите бяха 10 пъти по-малко (1973 г) жертвите бяха повече от жертвите през 2017
И колко са били жертвите от катастрофи по пътищата през 1973 г. - и за сравнение - през 2017 година?
02 Януари 2018 22:21
Н16, ,
По-добре да не се връщаме назад, минало-бешало.

Да караме по-културно, по-отговорно, по-разумно!
Нека през 2018 загиналите са 0/НУЛА, т.е. без такива.
Дай Боже това да се сбъдне !!!
02 Януари 2018 23:02
Отново истерии на тема войната по пътищата!
Некои хора и цели групи в тая държава се хранят от тия истерии комай.
30 по-малко спрямо 2016 е близо 5% по-малко, което хич не е зле.
А сравнено с 1989 (давани са статистики тука) когато е имало 1200 - 1300 жертви по пътищата и то при в пъти по-малко автомобили, си е сериозен прогрес.

За да се намалят произшествията:

1. Най-важното - задължаване и следене при случаи на образуване на колона от да речем 5 автомобила, първата кола, която явно бави движението, да отбива при първа възможност и да пропуска колоната. Тези ситуации са най-честата причина за необмислени и рискови изпреварвания, които пък са причина за много голяма част от катастрофите.

2. Поставяне на "легнали полицаи" когато междуградски път минава през населено място, но добре и ясно обозначени.

3. Поставяне на легнали полицаи преди всяка пешеходна пътека в големите градове.

4. Премахване на безсмислените ограничения по междуградските пътища. Масово има 60 км в час ограничение на много участъци - завои, пресечни точки, където спокойно се кара с 80

5. Вдигане на позволената скорост за участъци, където това е възможно, до 110 км/ч. Например - при Благоевград, където шосето е двулентово във всяка посока. И на други места. Диференциране на разрешената скорост - по време - делници, часови пояси, почивни дни, по климатични условия и т.н.

6. Диференциране на разрешената скорост в градските условия, вкл. и пак по часови пояси и по дни където е уместно. За София - на Брюксел е възможна скорост 120 км/ч, ограничението е 80, а пътят е тотално без възможност за пресичане на пешеходци и без пресечни пътища. Вл. Вазов и Ботевградско шосе позволят до 80 км/ч. Новите естакади на Вапцаров - до 100 км/ч. И т.н.

7. Дейност на КАТ по регулиране на движението - тя по принцип трябва да им е основна, а не дебненето по храстите. Например както го правят на площад Народно събрание. Има кръстовища в София, които в час пик се задъхват. Тогава трябва да има намеса от КАТ, а не да не може човек да им види очите. също - при задръствания по магистралите заради ремонти - да обуздават джигитите. И т.н.
02 Януари 2018 23:23
Управляващите катастрофираха с мерките срещу катастрофите

И тва заглавие е супер - в допълнение към заглавието в долната соба!

Очертава се весела година. Амин!
02 Януари 2018 23:32
Сгугню, ,
Много добри идеи, трябва да се вземат под внимание.
НО, къде е при тях е самоконтрола?
Ти виждал ли си катастрофирали мравки?
Загледай се в който и да е мравуняк - такива НЯМА!
Всичко е въпрос на култура/при мравките инстинкт.

Карайте разумно, хора!!!
02 Януари 2018 23:46
Самият Борисов още през 2105 г. искаше мерки със срок - "до понеделник".

А-у, дотогава ли ще управлява?!...
Да сме живи и здрави – и това ще преживеем...
03 Януари 2018 00:00
Е, случва се и Сгугню да е прав – дано през новата година ни изненада и стане нов... форумец...
Предложенията са му точни, много пъти и аз съм се чудил защо няма по-висока скорост на основни булеварди – изключения са "България" и "Цариградско шосе"...
03 Януари 2018 00:09
П.П.
Бившият шеф на КАТ посочи още...

А стига с този бивш – като беше началник какво направи – май тогава сменихме табелите...
Аман!...
03 Януари 2018 00:11
чакаше се само за Лада и Жигули. Москвич, Вартбург..и трабант се взимаха веднага.

Да, ама не. За всички модели се чакаше, само че различен брой години. Най-много се чакаше за Лада - до и над 15 години, а най-малко за ЗАЗ - около година. За Москвич се чакаше около 6 години.
03 Януари 2018 00:18
Просто глобите за по-тежките нарушения, следва да бъдат заменени със задържане под стража за определен период. Успоредно с изземване на автомобила, с който е извършено нарушението за определен срок. Например - неправилно изпреварване, създало опасност от катастрофа - 30 дни в ареста и задържане на автомобила за 1 година. За всеки километър превишение на скоростта - по един ден арест, а за над 20 км/ч по три. И все в този дух, където материалното положение на виновния да не му се отразява.
03 Януари 2018 00:23
За Москвич се чакаше около 6 години.

Можеше и без ред, но за рубли - струваше 4000 рубли.
03 Януари 2018 00:31
За Москвич се чакаше около 6 години.
1987 купих 2140 Д с две годишна вноска. По спомен 6250 лв.
03 Януари 2018 00:39
Предлагам на дебилите да се научат да ползват статистика. През 1965г загиналите при автомобилни катастрофи са колкото през 2017, а от 1965 до 1991 убитите нарастват до над 1300 на година. Добре е освен карикатури да четете и анализи.
03 Януари 2018 00:40
Сгугню 02 Яну 2018 23:02

Предложението на Сгугню ми се стори изначално разумно, та реших да го сравня с наше село.
1. Най-важното - задължаване и следене при случаи на образуване на колона от да речем 5 автомобила, първата кола, която явно бави движението, да отбива при първа възможност и да пропуска колоната. Тези ситуации са най-честата причина за необмислени и рискови изпреварвания, които пък са причина за много голяма част от катастрофите.
Няма такова задължение никъде. Обикновено "бавната" кола има причина да е бавна - неизправност (кара на резервна гума) или извънгабаритен товар, ясно обозначен. Всички чакаме докато колата намери начин да се "отмести", което винаги става. Рисково изпреварване в такива случаи обикновено води до полицай на сведващата отбивка и разговор с рисковия изпреварващ - все някой ще го сдаде, дори да няма анонимна или съпровождаща кола.

2. Поставяне на "легнали полицаи" когато междуградски път минава през населено място, но добре и ясно обозначени.
Няма никъде. Има ограничение на скоростта до 50 км в час и вежливо напомняне, че пътят се следи с радар. Може да се следи, може и да не се следи, въпрос на вътрешно убеждение дали ти се дават 120 долара за 10 километра превишаване. Обикновено долар лозе пази.

3. Поставяне на легнали полицаи преди всяка пешеходна пътека в големите градове.
Има рядко, основно пред училищата, и то на улици, които НЕ са натоварени, или пред пешеходните пътеки на паркингите пред големите магазини. Също може да бъдат поставени на улици, в които се влиза еднопосочно, но може да стане обърквация по разни причини - но това са изключения.

4. Премахване на безсмислените ограничения по междуградските пътища. Масово има 60 км в час ограничение на много участъци - завои, пресечни точки, където спокойно се кара с 80
А, такива да ги нямаме! Безсмислено ли е ограничението се определя от куп фактори, които човек, който минава веднъж на половин година, няма как да знае. След като ограничението е 60, значи се кара с 60. Може да е защото например зимата с 80 на същия участък отлиташ направо в реката след завоя - но няма как да го знаеш, ако не живееш там и не знаеш, че мостът замръзва на черен лед. Или от пресечната точка излита пожарната или линейката и няма време да се оглежда дали не си се понесъл като Фитипалди.

5. Вдигане на позволената скорост за участъци, където това е възможно, до 110 км/ч. Например - при Благоевград, където шосето е двулентово във всяка посока. И на други места. Диференциране на разрешената скорост - по време - делници, часови пояси, почивни дни, по климатични условия и т.н.
Разрешената скорост е еднаква на местата, в които в работни дни движението е с променлива география - например при трилентов път едното платно сутрин върви на запад, а вечер на изток, да облекчи трафика. При климатичните условия се подразбира, че си интелигентен и не би искал да свършиш в езерото - съответно намаляваш сам или следваш трафика. За опит за изпреварване в зимни условия, довело до катастрофа, имаш МНОГО сериозни последствия.
Вдигането на позволената скорост не е решение, въпросът е да се намали неумното ускоряване от над 130 и нагоре.

6. Диференциране на разрешената скорост в градските условия, вкл. и пак по часови пояси и по дни където е уместно. За София - на Брюксел е възможна скорост 120 км/ч, ограничението е 80, а пътят е тотално без възможност за пресичане на пешеходци и без пресечни пътища. Вл. Вазов и Ботевградско шосе позволят до 80 км/ч. Новите естакади на Вапцаров - до 100 км/ч. И т.н.
Скоростта на магистрали си е магистрална, а не градска, независимо дали магистралата минава през центъра на града. Вече колко ще е магистралната скорост е дръг въпрос, но обичайно магистралите са напълно недостъпни за пешеходци. Напълно, без никакви изключения, без пресечни пътища, чисто магистрално движение.

7. Дейност на КАТ по регулиране на движението - тя по принцип трябва да им е основна, а не дебненето по храстите. Например както го правят на площад Народно събрание. Има кръстовища в София, които в час пик се задъхват. Тогава трябва да има намеса от КАТ, а не да не може човек да им види очите. също - при задръствания по магистралите заради ремонти - да обуздават джигитите. И т.н.
Пътната полиция си е пътна полиция и тя е винаги присъстваща. Не, при ремонти не обуздават никого - само седят понякога накрая на участъка и казват, мили човече, Вие видяхте ли ограничението от 70 километра в участъка на ремонта? Не? Ами то го има само три пъти, значи Ваш проблем. Вие, мили човече, знаете ли, че глобите се удвояват, ако в зоната в момента работят хора? Да, днес не ви е ден, Вашата скорост бе 120 километра като Ви спряхме, което е 50 километра над допустимата, което означава глоба от 10,000.00 долара (да се чете ДЕСЕТ ХИЛЯДИ долара), която се удвоява, също така Ви се отнемат книжката и колата на място. Бъдете любезен, извикате си такси или някой да Ви прибере, иначе не можете да си отидете, защото сте на магистрала, а на магистрала не можете да пешачите. А, това, че колата е на тъща Ви си е лично Ваш проблем. Както и тъщата!
Познайте колко народ газува при тези условия!
03 Януари 2018 00:41
Абе за москвич 412 се чакаше 8г, за Лада, вниска от 1976 до 1989 не беше втасала
03 Януари 2018 01:28
Можеше и без ред, но за рубли - струваше 4000 рубли.

Т.е. от Корекома. Само, дето там право да пазаруват имаха само изпратените на работа в чужбина и не пазаруваха коли с рубли или долари, а с ваучери.

А иначе, срока за чакане на различните модели коли се менеше във времето, но си оставаше години. Най-малко се чакаше за Москвич в началото на 1981 г. (под година), защото тогава колите, които бяха за Полша (поради събитията там) дойдоха в България.
03 Януари 2018 02:04
==Към 31 декември 2017 г. жертвите по пътищата са 678, сочи полицейската статистика. Това е само с около 30 души по-малко от предната година.==

Преди нчколко години не бяха ли около 1000. Това са си 322 по малко, нали?
03 Януари 2018 05:39
Управляващите катастрофираха
с мерките срещу катастрофите[/quote]

Управляващите катастрофираха пак в цялостната си политика
.Кое не е трагедия?Ааааа,верно,цъфти бедносттао,корупцията,мракобесието,суджуклийството.
03 Януари 2018 06:08
В правата отсечка непрекъснато стават тежки произшествия заради липсата на контрол.

А как стои въпроса с излишъка на идиотизъм и кретенизъм да се блъскаш челно на прав участък?
Какъв точно "контрол" витае в нечия празна кратуна, вдигаща подобни лозунги? През 10 метра жив полицай на осовата линия 24/7?
03 Януари 2018 06:10
67
И в наше село, което като гледам е съседно на вашето, е така. Има и една още по-ефективна мярка. Ако си направил някакъв мискинлък (2 глоби за превишена скорост за 3 години, неправилно изпреварване за което са ти отнели точки от талона, или пък недай си боже катастрофа по твоя вина), следващите няколко години застраховката ти е два пъти по солена.
И така "Miss Iron Foot" като и сложиха една глобичка за 20км отгоре, как после караше благо-благо дълго време.
03 Януари 2018 06:17
Сгугню
02 Яну 2018 23:02

За да се намалят произшествията:

Само едно: смяна на чипа с цел редуциране игнорантщината, дебилизма и арогантството.
Кога? - Никога.
03 Януари 2018 07:27
Т.е. от Корекома. Само, дето там право да пазаруват имаха само изпратените на работа в чужбина и не пазаруваха коли с рубли или долари, а с ваучери.

E, аз така и не събрах накуп 4000 рубли, въпреки че заплатата ми в СССР беше почти 800 рубли.
Бях на 24 години и при толкова готини рускини и евтина водка кой ще ти мисли за кола.
03 Януари 2018 09:50
67
dobadoba
03 Януари 2018 09:55
Според мен, единственият проблем е никаквата събираемост на тия глоби. КАТ винаги удобно споделят, колко актове, фишове и тн са на драска ли, но нито дума колко са платени. Имах приятели, които в Швейцария преди години бяха сгафили. Глоба колосална, тридневен срок за плащане, ако не се плати арест или обществено полезен труд. Е платиха си, на границата за довиждане им пожелаха:Всичко добро и заповядайте пак.
03 Януари 2018 10:55
Всичко опира до реалните цели на мерките.

Публично озвучената цел е "Минимум жертви", но реалната цел може да е друга, например "Максимум приходи от движението на хора и товари".

Резултатите трябва да се оценяват не според публично озвучените цели, а според реалните.

03 Януари 2018 11:15
тъпото говедо, естествено, отново е оправдало прякора си, а сгугню с лекота сгугни, приплъзвайки се по следствията, а не по причините.

основната причина е, че липсва убеденост, че нарушението на правилата ще доведе до бързо и безкомпромисно наказание. убеждение липсва, щото /почти/ всички са убедени в противното - прави квото щеш, изяви себе си, наказание няма да има или ще е незначително.

за достигане до сегашния батак бяха необходими дългогодишни усилия на законодателите, сепак здвп е най-променяния закон. сега малко мисъл няма да е излишна, даже напротив. защо при не знам колко си адресни регистрации /постоянна, моментна, не знам си ква си/ се оказва невъзможно откриването на индивида? защо наказанията, наложени от мвр, тенденциозно не се събират?

сепак в нап са регистрирани всички трудови договори и не е проблем човек да бъде издирен на месторабота, не само на разни фейк адреси. може и директно от работодателя да се вземат глобите, или запор някакъв да се направи /и да не може в момента, може да се промени законовата база в този смисъл/. за да има 10-15% събираемост на актовете на мвр си има причина.
03 Януари 2018 12:20
Тогава бяха набелязани куп мерки, някои от които въобще не се случиха - въвеждане на тол система, нов Закон за движение по пътищата и повече камери за КАТ.

Случват се СЛУЧАЙНИ неща. Аман от празноглав новоговор. А въвеждането на тол-система какво отношение има към сигурността? Това, че ще бъде дооскубан шоферът, с нищо няма да намали мераците на новобогаташите да покажат духовно превъзходство над "чесъните". За нов закон е смешно да се говори, след като в мутренската ни територийка законите не ги бръсне никой - от най-високото Му място, та до последния мутър. А лошият пример е заразителен. Та, слушаме поредните празни приказки на едни празни люде...
03 Януари 2018 12:41
...защо при не знам колко си адресни регистрации /постоянна, моментна, не знам си ква си/ се оказва невъзможно откриването на индивида? защо наказанията, наложени от мвр, тенденциозно не се събират?

сепак в нап са регистрирани всички трудови договори и не е проблем човек да бъде издирен на месторабота, не само на разни фейк адреси. може и директно от работодателя да се вземат глобите, или запор някакъв да се направи /и да не може в момента, може да се промени законовата база в този смисъл/. за да има 10-15% събираемост на актовете на мвр си има причина.


1. Защото има един Закон за гражданската регистрация, според който в определен срок трябва да се регистрираш, но ако не го направиш, пък и ако е изтекъл едногодишният срок за налагане на административната СМЕШНА санкция, то ще се водиш на старите си адреси, пък ще живееш където си искаш. И никой няма да те знае. Затова по белите страни има адрес за кореспонденция, на който получаваш всичката си кореспонденция - глоби, известия и т.н. И всичко изпратено там се приема за получено и връчено. Без хъмта-мънта.
2. Кой не събира тенденциозно глобите? МВР ги налага, разнася АУАН, НП-та и фишове, с което си изпълнява задължението. Доколкото успява да намери хората. Но има там един член от ЗАНН, че на който не се знае адреса, то наказанието се приема за връчено. Но наскоро имаше разни тълкувателни решения в този аспект и се оказва, че това не било точно така. Да не говорим, че след това документите се изпращат в НАП. Тя ли не ги събира тенденциозно? Защо ли?
3. Кка ще издириш някой по месторабота, ако не е регистриран? Ганьо бачка в сивия сектор и чрез работодателя може да издириш само тези, с надлежно регистрирани трудови договори. Ама НАП защо не ги дири? Няма информация ли?
03 Януари 2018 12:58
onzi
03 Яну 2018 11:15
тъпото говедо, естествено, отново е оправдало прякора си, а сгугню с лекота сгугни, приплъзвайки се по следствията, а не по причините.

А световно неизвестния титан на мисълта onzi ( ) дава оценки на останалите, вместо да коментира статията, както е според правилата за участие тук.
03 Януари 2018 13:58
Хубави предложения, особено от 67. Не съм съгласен само за някои ограничения от 60 по първокласни пътища заради кафенета и бензиностанции. Всеки трябва да обезопаси обекта си. Има правила. А за наказанията. Може и по крайни мерки. За тежки нарушения- няколко тояги на голо, публично в центъра на селището по местоживеене. Срамът е много възпитателен.
03 Януари 2018 14:08
Ако си направил някакъв мискинлък (2 глоби за превишена скорост за 3 години, неправилно изпреварване за което са ти отнели точки от талона, или пък недай си боже катастрофа по твоя вина), следващите няколко години застраховката ти е два пъти по солена.

Туй за застраховките не преде. Преди Нова година се зазяпах в сравнителната таблица на SDI за различните застрахователи. Щукна ми нещо да проверя как влияе възрастта на собственика на колата - от 20 до 80 години. С изненада установих, че при някои застрахователи цената на застраховката е 2:1 в зависимост от възрастта, при еднакви други условия. Познайте в коя част на таблицата цената е 2 пъти по-висока.
Да е повлияло това по някакъв начин?
03 Януари 2018 14:35
Ако е правилна таблицата, то трябва да спада след 24 годишна възраст и пак да се вдига след 65.
67, по точка 4 има разлика от земята до небето с вашето село. Пример: две ленти за изкачване пред Шереметя посока Търново, дължина около 2 км. Международен път Е75 . По средата някъде "изсрано" капанче без ленти за намаляване и ускоряване. Съответно знак 60. От Белокопитово до Ябланица (между парчетата магистрала) има десетки подобни примери. Щото някой намерил някой лев да мушне, че да си построи бараката до главния път. Обратния пример: на новата магистрала за Ниш има построени намаляващи и ускорителни ленти към... нищото. Просто местата където ще се строи са определени предварително и всичко необходимо е предприето предварително.
03 Януари 2018 15:03
В края на 2017 г. гледах репортаж по френски канал за жертвите на пътя у тях - около 1000 (хиляда).
Заключението бе, че това е твърде много - във Великобритания са били само 230 (двеста и тридесет) при сравнима численост на населението (над ШЕСТДЕСЕТ милиона, не ШЕСТ-СЕДЕМ като у нас).

Та наблегнаха на факта (оправдание?), че френската пътна мрежа била много по-гъста (дълга) от британската, а и посочиха, че макс. скорост в Лондон е ограничена до 48 км/ч, а на магистрали - до 112 км/ч.

Разрешеното съдържание на алкохол за британците обаче било 0.8 g/l, а за французите - 0.5 g/l, като за младите водачи от 2015 г. е 0.25.
Глобите във Великобритания обаче били по-драстични, т. е. големи, а отнемането на книжка при шофиране в алк. опиянение - пожизнено.

03 Януари 2018 15:03
03 Януари 2018 15:29
Nafarr, ,
Само ще добавя, че глобите на Острова(и като цяло на Запад) се плащат.
Получаваш си фиша в пощенската кутия и не ти и идва на ум, че може да не платиш в срок.
03 Януари 2018 16:04
Само ще добавя, че глобите на Острова(и като цяло на Запад) се плащат.


а тука тъпото говедо даже не може да разбере кви тъпотии пише, примерно
Само едно: смяна на чипа с цел редуциране игнорантщината, дебилизма и арогантството.
Кога? - Никога.
не е никога, тъпо говедо, точно моментално след пресичане на границата чипът се сменя и нашите шофьори стават едни от най-дисциплинираните.

как се получава - тайна. за теб.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД