Активни 228

"Нафтекс" би с 1:0, Херо почиства терена

"Нафтекс" продължи добрите си изяви на лагера в Турция с победа 1:0 над хърватския първодивизионен "Риека". Мачът се отложи с 20-на минути, след като теренът бе плувнал в локви. Към обезводняването на игрището се включи дори треньорът на бургазлии Димитър Димитров-Херо, който усърдно гребеше 10-ина минути. От 30-ата мин. отново заваля проливно, но теренът издържа.

Единственият гол в мача вкара още с първото си докосване, влезлият като резерва Пламен Тимнев. В 67-ата мин. нападателят, който 8 месеца лекува тежка контузия, прехвърли красиво вратаря на хърватите Булат. Преди това Пламен Крумов изпусна също от удобна позиция, а в края играч на "Риека" тресна греда.

"Доволен съм от играта, вече съм наясно със състава за пролетта", коментира след мача Херо.