:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,664,507
Активни 454
Страници 7,072
За един ден 1,302,066
Интервю

Светослав Малинов: ДСБ не е партия единак, ние сме добронамерени

Потенциалният ни партньор след изборите са всички искрени антикомунистически формации, казва политологът, учредител на новата формация
Снимка: Велислав Николов
Светослав Малинов е роден през 1968 г. Главен асистент по политическа теория в СУ "Св. Климент Охридски". Главен редактор на сп. "Разум". Автор на книгата "Критика на политическия рационализъм: Изследване върху политическите идеи на Едмънд Бърк" и статии в нашия и чуждия научен печат. Член е на Инициативния съвет на новата формация Демократи за силна България, която ще се учреди в събота и неделя в София. Женен, с 2 деца.



- Демократи за силна България на пръв прочит ни казва: че новата партия ще залага на индивидуалното - затова е съставена от отделни демократи като личности; в същото време ще залага на колективен проект - затова изтъква името на страната; ориентацията й е изместена към една недоминирала при десните партии в годините на прехода ценност - реда; "силна България" освен това говори за повдигане на националното самочувствие. Коректен ли е такъв прочит на името на вашата партия?

- Да припомним, че първият документ на новата партия бе възвание - "За силна България в обединена Европа". И от многото ни срещи с гражданите видяхме, че това словосъчетание се възприема много добре. Така от обиколките ни от страната името се роди спонтанно - на много места хората искаха партията буквално да се казва така. И масово искаха в името да има "демокрация" и "България". Така сглобихме и новото име. Силна България означава ефективна, но малка администрация, поставена в услуга на гражданите, означава лична сигурност за гражданите, означава ефективни демократични институции, заможни и уверени в себе си граждани. Не случайно не казваме "силна държава", а "силна България".

- Лявата реторика в последните 15-ина години бе насочена към силната държава - може би затова е трудно да се разбере как може хем държавата да е силна, хем да не е голяма, хем превес да има индивидът, а не общността.

- Това е проблем на лявото мислене и дано си остане при него. Малка, но силна държава е известна консервативна фраза. Тя означава държавата да бъде ограничена в определени сектори, където има присъща роля, и в тях да е силна. Например като става дума за правов ред, държавата трябва да е единствена. И да бъде силна и бърза в правоприлагането. Когато става дума за икономика, държавата не трябва да е голяма. Но трябва да е силна, когато се прилага законът, призван да пази икономическата свобода и конкуренцията. Т.е. искаме повече възможности за постигане на лична сигурност с малка, но ефективна държава.

- Българинът днес обаче компенсира страховете за своята несигурност, издигайки в култ определени личности като главния секретар на МВР ген. Борисов. В тях масовият българин вижда панацеята за решаването на всички проблеми. Няма ли опасност със сигурността, която обещава, и ДСБ да стане заложник на масовата нужда от култ?



---------------

- Култ много трудно може да има сред хора с 14-годишен опит. Ако намекът е, че при тази партия ще има прекалено голямо присъствие на Иван Костов, това е неизбежно, но не мисля, че това ще е основната характеристика на тази формация. Ако се намеква за клишето за здравата ръка, то това не е партията на здравата ръка, това е партията за силна България в обединена Европа. Явно мнозина изпускат втората част от това послание - "в обединена Европа". В обединена Европа подобни концепции, идващи от Третия свят, като щенията за силна ръка нямат място.



-------------

- И ще отблъсквате електорат, който в Иван Костов може да привиди някакъв аналог на Бойко Борисов?

- Сравнението между Иван Костов и Бойко Борисов няма да се хареса нито на Бойко Борисов, нито на Иван Костов. Не се харесва и на мен.

- Създава се впечатлението, че постепенно загърбихте консервативната идеология.

- Не, не сме я загърбили. Първо, партията не е излязла с ясна идентификация, за да се каже, че сме загърбили консерватизма. Забелязвам, най-вече у злонамерени интерпретатори, желание да се внуши, че българската политическа система е вече подредена - подобно на паркинг, и за нас е останало крайно дясното място на паркинга. Тази представа за демокрация е крайно недемократична. В политиката има постоянно доказване и ти си такъв, какъвто успееш да се докажеш, а не какъвто опонентите ти биха искали да бъдеш. Аз имам следната претенция за тази нова формация - че това ще бъде българската демократична десница през XXI век.

- Но у нас има и други десници.

- Да, има много партии, които се наричат десни, но не са, има и такива, които пък изобщо не знаят какви са, има и партии, които бяха десни, но сами се отказаха. Ние идваме с идеята, че задаваме дневния ред на политиката от десни позиции. Имаме компетентност, имаме и традиция и заставаме с това пред българските граждани, а не с етикета точно какви сме по идеология.

- Т.е. поне в началото ще сте по-широкоспектърна партия и няма да сте само консерватори, но и либерали?

- Ние имаме програма, имаме и послания. И в крайна сметка хората, които ще се запишат в нея или ще я подкрепят на избори, ще отидат заради личностите и идеите, няма да ги привлекат думи, взети от европейската политическа и идеологическа практика. Понеже съм и преподавател по политическа теория, зная, че етикетите не са решаващото за успеха на една политическа сила.

- Значи християндемокрацията, консерватизмът отиват на заден план?

- Те присъстват като конкретни идеи и политики, не като декларации. И - което за мен е най-важното - те присъстват като спомен, като памет за управление. Убеден съм, че при управлението на ОДС България беше управлявана истински, реформистки, с най-доброто от дясното демократично европейско наследство.

- Но това също е сред критиките към новата партия - че прекалено е обърната към миналото си и че сякаш желанието да се признае от всички за успешно управлението през 1997-2001 г. доминира над всичко останало.



-------------

- Не е така, партията е обърната към бъдещето. Но почти всички граждани, идвали на нашите сбирки, имаха усещането, че никой не защитава правителството на ОДС. Това не е драма на някакъв политически елит, това е драма на много български граждани, които не виждат защитен един период от историята, който те смятат ключов за собственото им битие и за България. Те искат защита и за политиците, които олицетворяват този период.

------------



- Шири се мнението, че национализмът или някакъв подчертан патриотизъм ще играе онази енергийно спояваща за новата партия роля, каквато досега играеше антикомунизмът.

- Не е така. Да се каже, че искаш силна България в обединена Европа, не е като да кажеш, че искаш слаба България в обединена Европа. Нека все пак излязат партийните документи и личностите и тогава ще се види, че нито на книга, нито кадрово става дума за национализъм. Неокомунистическият национализъм, който ни е дълбоко противен, всъщност е в ляво. Ние искаме каквото и да става, да става в обединена Европа. А това е гаранция, че най-малкото нямаме нищо общо с вулгарната база на национализма, особено в неговия балкански вариант. Ние искаме ефективни институции, заможни и образовани граждани в обединена Европа - не извън нея, не на Изток, не неутрална България и пр. такива неща.

- Хората трудно могат да приемат, че не сте националисти, ако вече ви е залепен етикет. Защото досега национализмът в позитивния смисъл на думата бе запазена марка за левицата и за някакви "специализирани" партии като ВМРО. И ако някой сериозен отдясно - СДС, ОДС, бъде дори само заподозрян в национализъм, все едно че иде реч за престъпление.

- Ние просто ще отстояваме българските интереси в обединена Европа така, както го разбираме. Членството в ЕС много скоро ще е реалност и тогава ще видим, че България започва да се различава от останалите и да има конфликт на интереси с тях. Тогава е важно да има политическа сила, която да е наясно с този дневен ред, който сега е скрит от българите - не защото някой го крие, а защото още не е актуален.

Тогава трябва да видим как българската икономика ще влезе в скрити конфликти примерно с испанската или гръцката; по какъв начин българските пенсионери трябва да бъдат защитени от някакви други, ако не пенсионери, то тенденции в ЕС. Тогава ще трябва да има политическа сила, която да е на "ти" с тези проблеми.



-------------

Когато целта - членство в ЕС, бъде постигната, трябва да се търсят начините как тя да стане средство за постигане на по-висок икономически растеж и за намаляване на драстичната разлика в жизнения стандарт между нас и другите страни членки. Много партии и политици сякаш изтощиха батериите си, като стигнахме до членството и се чудят "а сега какво ще правим".

За първото поколение политици сякаш краят на историята настъпва с членството, а после нито знаят какво ще правят, нито им е интересно. В това отношение Костов е по-различен.

-------------



- ДСБ очевидно също има нужда от второ поколение политици. Появиха ли се те?

- Мисля, че ръководството на новата формация ще бъде изключително убедителна сплав - между най-доброто, което управлението на ОДС е дало като експертност и компетентност, и новите лица.

- В какви пропорции ще са старите и новите?

- Скоро ще се види много ясно. Пропорцията ще е достатъчно убедителна, за да се види, че това е нова партия, а не някакъв опит за рециклиране на част от политическия елит.

- Изглежда, на следващите избори няма да има доминираща политическа сила в десния спектър. Същевременно всички партии се ориентират вече към следизборни коалиции. Къде е позиционирано ДСБ в тази ситуация?

- Ние сме готови да отидем сами на избори.



------------------

Сега коалиционният разговор е преждевременен. Слава богу, у българския политически елит здравият разум се завръща. А той означава силни позитивни послания и убеждаване на гражданите да гласуват за не лява програма. Оттам нататък по законите на демокрацията - формиране на управленска коалиция.

-----------------



- Значи ДСБ не е партия единак, както се подозира, и не е затворена за следизборни коалиции?

- Това са безсмислени подозрения. Когато човек е злонамерен, може да прави всякакви умозаключения. Ние сме партия на добронамерени хора и не възнамеряваме да отговаряме на безсмислени обвинения.

- Има ли кауза, която за ДСБ би надделяла над всичко в полза на коалиране след изборите - например заплахата БСП да дойде на власт?



-----------

- Коалиции трябва да се сключват само на базата на ясни принципи, общи програми и споделени ценности. Това в някакъв смисъл ще стане след изборите - от самото поведение в предизборната кампания и от отношението към управлението ще зависи какви възможности ще се открият пред българската демократична десница след изборите. Основният ни политически противник е БСП, което моментално ни прави потенциален партньор на всички искрено настроени в същата посока партии. Моето съмнение е, че НДСВ не може да даде гаранции за такова поведение. Ние дори не знаем дали НДСВ няма да е партньорът на БСП в следващото правителство.

---------



- Вие лично какъв резултат за ДСБ очаквате от изборите?

- Очаквам солидно парламентарно присъствие. Желанието ни е да сме първата дясна сила в следващия парламент. Новата формация най-вероятно ще се превърне в гарант за оцеляването на десния реформистки проект.

- Има ли възможности и стратегии за сътрудничество със СДС?

- Да, разбира се. Стига това да става въз основа на общи принципи и ценности и на общо отношение към определени политически събития и личности. В крайна сметка трябва да бъде споделена поне категоричната оценка на новата формация към сегашното управление.

- Т.е. очаквате СДС да извърви своя път към вас?

- СДС има да извървява много дълъг път към вътрешното си обновление. Ако имам някаква болка за СДС, тя е, че СДС няма сила за обнова. А при демокрацията, който не е готов да се променя, не може да оцелее.
60
924
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
60
 Видими 
26 Май 2004 21:10
те го още един луд за връзване
26 Май 2004 21:15
Мола ти са!
Ти не знаш ли, че Нела казва, какво, че тоа бил насилвал студентките да му бутнат. Ама, мисла си аз, чиста завист ще да са тия утвърждения.
26 Май 2004 21:21
здрасти Дон,
ма тя Леля едно време ногу си падаше по тоя. Спмням си в Монитор, при поредната дивотия на това политсветило казах, че никой свестен човек нема да си кръсти детето Малинов.
Че кат ревна гошата.... та чак до онзи бивш БГ МП ме кълнеше.
После смени боята, ама то притях е нещо обичайно
26 Май 2004 21:32
Чаках да се "отвори" дискусията
Естествено е че се отвори и пак не натам
Една силна и малка България
Образ
Ами от сто години все е съноведение
Защо не се говори за една малка и ХУБАВА България
Нямам предвид "Красива"
Добра, приветлива, СПОКОЙНА
Тревожи това, че умните, квалифицираните инициатори мислят за власт, за сила, в крайна сметка именно за насилие
Комплекс!
Ами туризмът - как ще дойдат в една "силно демократична" СТРАНА
туристите - за да почиват, за да се веселят
А ето на СИЛНА
Ами кажете бе че е ЩАСТЛИВА
Било е срещу комунисти, антикомунистическа
Пак сред гробовете се окопавате бе
Не не е това, което очаквах
Вери сори
26 Май 2004 21:34
бе ти си лесен - минеш и заминеш
26 Май 2004 21:41
абе тази ръка дето държи фалката, да не е на Данчето Соколов китката?
ногу ма кефи дето още не са се учредили, ама другите партии требе да "търсят пътя към тях".
Друго си е да си у центъро на вселената. И гравитацията си гравитация и светлината - светлина.
Бе тея дали стъпват по земята?
26 Май 2004 21:47
ДеСейБе - това може
26 Май 2004 21:50
Абе стига сте правили реклама на тази никаквица!
Кво като има някакъв си герб или химн.Ей на -Чапкъна ги произвежда серийно гербовете и медалите, химни пее всеки втори човек на планетата!
Ква партия бе , кви пет лева?
Трябва да е много луд този , който повярва на човек , продал активи на стойност 26 милиарда за 1, 5 милиарда, съсипал икономиката ни , съсипал държавата ни !Такива в бели страни се тикат директно в панделата , без да им се два право да правят партия.При нас все още не се е намерил такъв смелчага- дедо цар се оказа куха лейка! Не е луд този , дето яде зелника-луд е този , който му го дава! Прост народ-нема държава!


26 Май 2004 22:05
Да бе лесно е
Дай Си Бе
Ето минах и заминах
26 Май 2004 22:07
Не бойте се бе! Социалисти ще ви управляват от следващите избори. Кво сте са разпищели като си знаете? Ма Костов ли ще ви е виновен тогава? Се ще се намери за какво да ви е виновен... Пресказание.
26 Май 2004 22:11
ами хем им е ред, хем и се пада да управлява. За чий сИдеха на кръглата маса. Ама и ти си един генетик..
26 Май 2004 22:17
Тогава що вълнението?
От завчера не си спирАл...
26 Май 2004 22:23
ма аз кат почна и зор ся спирам
26 Май 2004 22:31
Кофти
26 Май 2004 22:38
Не Дейте Си Белята, бре
Кофти е Пи Ара
Не е лично
Просто е кофти
Това с юмрук и факла
Сигурно е, че се знае как
Откъде
Но не е тук и сега
Много асоциации
А пък и много естетика
Ако си верваш дай го юмрука с пълна сила
А факлата да свети
Тия чертички и намеци
Не, не е на хубаво
Плаши с намеци
Същата грешка както и през 90-та
26 Май 2004 22:44
Мисля, че ръководството на новата формация ще бъде изключително убедителна сплав - между най-доброто, което управлението на ОДС е дало като експертност и компетентност, и новите лица.
А Мистър 10 % ще има ли в "сплавта"...? Педерастите и старите моми ги знаем...
26 Май 2004 22:45
Кво ти намеква?
26 Май 2004 22:51
Гарване, м-р 10% е концептуалист при Надка.
26 Май 2004 22:56
Керванът потегли, а кучетата си лаят!То иначе кой ще разбере, че керванът е тръгнал?!
26 Май 2004 22:58
Никой, ако керванът не стигне до някъде
26 Май 2004 23:00
Кажи па ти какво ти намекват, че ще ме унищожиш от любопитство
26 Май 2004 23:36
Ами то не само в генетиката било трябвало да се учи на занаята
През 90 оцапаха София със синята боя - а хората ...тогава, не са свикнали с такова отношение към нещата
Сега пак любители-ентусиасти се захванаха да помагат
За себе си са прави
Ама нали трябва да печелят гласовете и на другите
Та това е занаят
А не художествена самодейност
Емотикона си избери сам
26 Май 2004 23:44
Ти да не искаш да кажеш, че следващата зима в София ще е топло?
Ми поне проблема с парното нема да стои на дневен ред
Нема да са плашиш, вече не е модерно така чак буквално да се следва символиката.
26 Май 2004 23:45
Пък и хич не си прав, немаше и напускани лъвове през 90-те
26 Май 2004 23:47
Експлозията стана това е !
26 Май 2004 23:55
За напускането си прав - тогава не е имало
Но имаше и леко наквасени лъвове
Сега и тях вече няма - като се махна лупата на прехода на котки се обърнаха и се разбягаха
За зимата и за парното - не думай
Пак е художествена самоНАдейност
Ти го кажи на тези които "гладуваха и студуваха" по опашките през 90-91
Не си и сънуваха днешната слободия
Та за това е разговор
Какво ПРИВЛИЧА, а не отблъсква избирателя
Гласоподавателят вече е налице
Избирателите са -проблем

Редактирано от - Минавам от тук на 26/5/2004 г/ 23:57:20

27 Май 2004 00:05
Кво гръмна, Незнайко? Да не си минал на шампанско?
27 Май 2004 01:02
За първото поколение политици сякаш краят на историята настъпва с членството, а после нито знаят какво ще правят, нито им е интересно. В това отношение Костов е по-различен.-za vednaz toja maloumnik Malinov e prav-njama vtori kat Kostov-tolkova zalko, kradlivo i bezo4livo pse nikoga ne e imalo v BG, njama i da ima!
27 Май 2004 02:03
Естет, човекът не е за връване, но се нуждае от сериозно лечение. Но няма
все още естетична политическа хирургия. Представям си как преподава на
студентите. Неговата политология си е чиста Костовистка идеология. Трябва да му се напомни, че и той принадлежи към онези новородени - благодарение
на Указа за насърчаване на раждаемостта. С този указ са насърчавали не само майка му, но и баща му да го създадат. Жалко за материала. По-жалко
за насърчената раждаемост.
27 Май 2004 02:52
АБЕ АЗ СЕ 4УДА КОИ НИ ОТКРАДНА ФАКЛАТА НА СТАТУЯТА ОФ СВОБОДА А ТО ПАК НА6ТЕ ЦИГАНИ.....ЕБАЛИ СА СИ МАМАМАТА...
27 Май 2004 03:13
Една от многото партии..... Какво джавкате толкова. Нали по план ще ви управлява БКП и ДПС в коалиция. Какво квичите пак........
27 Май 2004 03:26
Ми да. Не е слаба ракия. По скоро черна сабя френгия.
27 Май 2004 05:05
Г-да, не мойте да спорите и да гадаете коя партия ше управлява догодина.Я прочетете тука какво е казал днес шефа на "Сега"/Пействам го , за да ви спестя време/

НДСВ може да спечели изборите и само
26/5/2004 10:19
Г-н Райчев, според данните от последното изследване на "Галъп" за пръв път от 15 години правителството започва да си възвръща общественото доверие почти в края на мандата си. Как обяснявате този феномен?
Наистина за пръв път правителството, вместо за продължи да пада, то започна да качва доверие. Рейтингът на премиера и на министрите расте. Има няколко забележителни симптома: няколко министри - Милен Велчев, Лидия Шулева, Соломон Паси, Меглена Кунева, вдигат рейтинга си. Това също е нехарактерно, не е специфично за досегашната демокрация. Искам да подчертая, че това е тенденция, която едва ли може да се преобърне.

На какво се дължи тази тенденция?
На първо място се дължи на факта, че ние вече сме в постпреходен период. Правителството на г-н Сакскобургготски има две отчетливи фази. Едната е, когато то завърши прехода. Спомняте си какви невероятни неща се очакваха от царя. Към средата на дейността си това правителство излезе от това митологично пространство, от преходното пространство въобще. В този смисъл царското правителство са две правителства: последно правителство на прехода и първото правителство на нормалния ни живот. И сега на този кабинет на нормалния ни живот му се качва рейтингът.

Казвате, че правителството на Симеон се появи в две роли?
И ги изигра последователно. Първо завърши прехода и после се превърна в първото българско постпреходно правителство. Така че трябва да имаме две мнения за този кабинет. Изпълни ли си задачата да приключи прехода: да ликвидира социалното напрежение, да започне, макар и на много ниско равнище, някакъв нормален живот. Отговорът е: да, те са едно правителство, което завърши прехода.

Как да характеризираме тяхната дейност във втората им роля?
Аз имам свой отговор. Те управляват нормално, с нормалните грешки, но имат и добри постижения. Ние живеем в едно нормално общество с една нормална власт. Което съвсем не значи хубава.

Означава ли това, че влизаме в рамките на европейската демократична практика?
В известен смисъл - да. Но има много голяма разлика. Те са благоденстващи общества. Благоденствието в Западна Европа просто не се поставя под съмнение, там политиката се развива на този фон. А споровете се водят за подробностите по това благоденствие. Докато ние, нормализирайки се, седим в една ситуация на много ниско равнище. У нас има милиони хора, които не живеят нормално.

Според последното ви проучване може ли тази тенденция на покачване на рейтинга на правителството да се преобърне?
Може, ако се случи нещо радикално. От само себе си нищо няма да се случи. Стига да не направят някоя голяма глупост, да се заплетат в някоя афера. Вижте рейтинга на г-н Софиянски как от 38% е слязъл на 28%. Това е много голям удар и се дължи на историята с Халите. Това се отнася и за правителството - ако няма подобни истории, рейтингът им няма да пада.

Кои от управляващите са любимците на нацията?
Бойко Борисов е класически любимец. Него го слагам пред скоба. И вече господата Велчев и Паси, г-жа Кунева и Шулева. Разбира се, отражение има и влизането ни като пълноправен член на НАТО. Така че, независимо от всякакви пророкувания, това правителство изпълнява мисията си.

Какви политически процеси отключва тази стабилизация на кабинета?
Разбира се, това влияе на останалите политически играчи вдясно. Доскоро можехме да гадаем дали царското движение ще се съюзява с някого преди изборите, или не. Сега няма какво да гадаем. Ако не се случи нещо драматично, НДСВ няма да се съюзи с никого, защото има достатъчно висок рейтинг, за да спечели изборите само. А след изборите ще разговарят с другите победители. Това поставя дясното в една ситуация, която то не предвиждаше преди. Съществуваха проекти за предизборни споразумения. А най-вероятно ще видим как три-четири десни формации се устремяват и влизат в парламента. Говоря за партията на Иван Костов, за СДС, за "Гергьовден" и НДСВ. И в зависимост от резултатите може да има много различни конфигурации.

Значи това е съвършено различна ситуация?
Имаше една стара идея на Петър Стоянов и други, че може да се направи достатъчно силно коалиционно правителство, за да се спре лявото от власт. Но при тази раздробеност на четири парчета и като имаме пред вид ролята на г-н Доган, това ми се вижда по-малко вероятно. Не казвам, че е изключено. Но НДСВ няма как да скъса съюзническите си отношения с ДПС, те ще си вървят в пакет. А следователно коалицията ще трябва да включва вече много партии, а пък и г-н Костов и г-н Доган едва ли могат да влязат в коалиционно правителство, а това вече усложнява задачата.

Но СДС изпраща сигнали към ДПС?
Има две малки партии, които кандидатстват за посредник между НДСВ и СДС. Това са господата Любен Дилов-син и Стефан Софиянски. Тези партии мислят своето бъдеще не само като членове на парламента, а като посредници за една дясна коалиция. У нас едва една партия издържа на власт и при всяка приватизационна сделка се затриса и работата замирисва на изгоряло. А представете си пет партии. Петпартийно правителство колко време ще издържи на власт в България? Някакъв магьосник трябва да сложат за премиер, за да успее да издържи.

Как коментирате идеята за срещата на десните в Будапеща, която като че ли е обречена на провал?
Това е класика на западните съюзници на десните - те ги карат малко насила преди избори да се съюзяват. Аз не виждам принципната основа, на която ще се съюзят. С отпадането на антикомунизма като основна тяхна идея, , аз не виждам друга спояваща идея. Има една илюзия, че на дясното му липсва лидер. Но на дясното му липсва идея, а лидери Бог наспорил.

Интервю на Майя Любомирска c Андрей Райчев
в-к “Новинар”, 26 май 2004г.
27 Май 2004 08:22
Г-н Ив. Йор. Костов е най-добронамереният човек, когото България познава, и, моля ви, престанете да се подебавате с неговата широко отворена към всички добронамерени българи партия...

*

Г-н Андрей Райчев скоро май не е излизал от стаичката на върха на кулата на Баучер 23 ...

*

27 Май 2004 08:30
Лъжите на др.Малинов ги слушаме вече от доста време. Едва ли някой му се връзва.
Съжалявам, че Райчев ме разочарова с мнението си, обикновено усеща точно нещата. Явно и той се е пооткъснал от живия живот. Нищо чудно, то и без това от доста време нищо не се случва в Отечеството.
27 Май 2004 08:34
Много плъзгава статия.
Начетено момче, ама защо се е захванал с Пеликана Костоф - сигурно не му стига заплатата.
Очевидно че сянката на Борисов е вплетена в ДСБ, ама хайде от PR уж да не си признаваме, но всъщност постоянно като казваме "няма обшо" да напомняме, че има общо. Плоско хитроумие, но пред масата може и да минава.
27 Май 2004 08:35
Къде дремете, А. Райчев отдавна не е шеф на "Сега". Продаде го завалията на Сашо Дончев. Затова вестникът от червеничък взе леко да посинява като газа на Овергаз. Райчев е станал царист, май.
27 Май 2004 09:29
гл.ас. д-р Малинов да вземе да реши с какво всъщност ще се занимава - с академична работа или с политика. Хем е решил да става доцент с нещо, което дъвче от студентските си години - апропо спомням си как преди 5-6 години плюеще по това, че доцентите стават доценти с докторските си дисертации, хем ще постига нирваната в консерватизма - а именно неговото осъществяване.
Г-н Малинов, вие много отдавна не сте университетски човек. Така е и с повечето от т.нар. преподаватели от специалност политология - хора без усет за границите на академичното, подмазвачи и потъпкващи университетските ценности по безкрупулен начин. На представянето на своята книга г-н Малинов каза: "Дано да не обиждам някого, но аз мисля, че няма как да бъдете разумен и да не сте консерватор". Простащината в действие. Консерваторите на първо място уважават човешкото достойнство и ценят способностите на човека да бъде различен.
Освен това т.нар. преподаватели от спец. Политология (разбира се не всички, но най-вече Оги Минчев, Св. Малинов, Т. Буруджиева и друга продажна паплач) не си взимат часовете, ала заеднос това си взимат заплатките. Неморално, недостойно и непрофесионално. Не вярвам на тези хора, защото те не си изпълняват преките задължения и заедно с това имат претенциите да решават "глобални" проблеми. Генчо Дайнов, впрочем, е същата стока ама по мирилзлива.
Проф. Биолчев, приложете Правилника за устройството и дейността на СУ и потърсете отговорност тези хора.
Българската политология има своите върхови постижения в писанията си за Едмънд Бърк - всеки сам може да сметне колко века назад се движи дясната политическа мисъл.
27 Май 2004 09:31
Главен асистент по политическа теория в ....
И просто спираш да четеш. Събрал се бивш асистент по политикономия с друг от същото тесто, но с малко по-друга закваска и ще дават акъл. Що не се съберат някъде на малко по-уединено място, примерно на 4-ти километър, па да си хортуват, хортуват.
27 Май 2004 09:33
райчев изобщо не се е променил. същио педерас си е
27 Май 2004 09:59
Костов е по-различен защото е мазен циганин, който е краднал !
27 Май 2004 10:04
Какво се е.авате с новата партия?! Хората казват, че са добронамерени към всички! Я вижте колко добронамерено започват с ДПС. И все така добронамерени ще продължават да бъдат!
27 Май 2004 10:17
Мръсното копеле промива мозъците на студентите. Ако не пишеш крайнодесни неща, няма взимане на изпита. Тъпак!
27 Май 2004 10:33
Малинов ми беше преподавател...беше известен като "живият класик". Много се надуваше осте тогава. Неприятен тип. Разбира от теория на политиката, ама от политика - не. Дай му да ти обясни какво бил казал Hume по еди-кой си вaпрос...Да си беше останал на 4-км, кафето не е лошо
27 Май 2004 11:24
Дрън-дрън ...
27 Май 2004 11:25
Докога ще ни занимавате с тази партия-изтърсак? Има толкова други по-сериозни: Партия на онеправданите, Партия на жените, Бирената партия... А вие: Костов та Костов...
27 Май 2004 13:22
Има и партия на мъжете. На Тошо Пейков, дето още не му се знае ударението на "ей" ли е или на "ов"
27 Май 2004 13:30
Партията ДСБ ще прави заможни и уверени в себе си гражданите. Това ли ти е МЕЧТАТА Светославе? Да си това което не си. Да си заможен и уверен. Ти и останалите. Т.е ако вземете властта ще ни правите като по КАЛЪП – заможни и уверени. И ДЕБЕЛИ като теб. Всичкото което не произвежда МАС ще го изгоните или лишите от граждански права. Действително ли толкова МОЖЕТЕ или сте ДОЛНОПРОБНИ провокатори?
27 Май 2004 13:33
Не бой са бе Пин1, социалистите ще те управляват, не аби си нервите по Костов.
27 Май 2004 14:03
Толкова дълга статия трудно се чете, но все пак новото е, че партията не е националистическа. Защо тези дни във форума решихме, че е?
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД