:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,665,610
Активни 683
Страници 8,175
За един ден 1,302,066

2 пещери в "Мадара" са опасни

за посетителите, установиха експерти. Това са Голямата пещера, където преди седмица се откъсна парче скала и падна върху главата на 8-годишно дете, и пещерата до скалния параклис. Експертите ще предложат да бъде обезопасен теренът за преминаване, да се постави охрана и да се предприемат специални мерки за най-опасните скални участъци. Община Шумен пък даде над 144 000 лв. за възстановяване на музея в резервата, който е затворен от повече от 20 години заради разрушаването на сградата, в която се помещава.



Държавата пращала развалени храни



с изтекъл срок на годност на болните деца в дома в с. Джурково, разкри д-р Ана Коларова, която по онова време е била шеф в ХЕИ-Пловдив. Това ставало през Агенцията за чуждестранна помощ. Става дума за консервирани плодове и зеленчуци и за пакетирани храни като ориз, брашно и макарони. АЧП е пращала и френски лекарства, които обаче били разопаковани и с липсващи таблетки. Повечето от медикаментите били за възрастни, а не за деца и затова ХЕИ е блокирала партидите, обясни д-р Коларова. Тя бе разпитана като свидетел по делото за смъртта на 13-те деца в дома от ноември 1996 до март 1997 г. Тримата подсъдими - директорката Стефка Николова, старшата медицинска сестра Румяна Янкова и фелдшерът Красимир Ушев, също хвърлиха вината за ужаса в Джурково на държавата. Зимата срещу 1996-1997 г. беше изключително тежка, нямаше гориво за отопление, нито достатъчно храна, държавата абдикира от отговорността си, каза бившата директорка.



Бунтът срещу губернатора на Русе

в Иваново продължава и се наложи той да свика извънредно заседание на общинския съвет в селото на 31 март. Общинарите там отказват да насрочат референдум за преместване на село Пиргово от община Иваново към община Русе. Затова се наложи областният Румен Януаров да нареди провеждане на референдум и да даде срок на съветниците да го насрочат. И в четвъртък обаче общинският съвет не разгледа искането на Пиргово.



Ботаническата в Балчик вече е защитена



местност, след като вчера в "Държавен вестник" излезе заповедта на министър Долорес Арсенова. Така в парка с над 3000 растителни вида няма да може да се строи. Ботаниците се надяват и да се сложи край на незаконните сечи. Директорът на държавния културен институт "Двореца" Тошко Гяуров обаче заяви пред БТА, че ще обжалва заповедта, тъй като нямало смисъл от нов статут, след като паркът отдавна е паметник на културата. СУ и Министерството на културата спорят втора година кой да стопанисва Ботаническата градина.
620
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД