:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,701,923
Активни 592
Страници 12,853
За един ден 1,302,066

Приемането на България и Румъния крие проблеми

Германия се тревожи от евтиния труд на българина
Снимка: Ройтерс
Ден преди подписването на договорите за присъединяване на Румъния и България към ЕС в Германия пламна ожесточен спор за по-нататъшното разширяване. Най-разгорещена бе Бавария, която иска да се защити от конкуренцията на страни, където заплатите са по-ниски, а освен това настоява за решителни промени в двете държави.

В неделя германското правителство отхвърли тези желания. Същевременно провинциите увеличиха натиска си върху парламента пред дебата за Европейската конституция, който ще се проведе през май. Те искат да участват с по-силен глас в решаването на европейските въпроси.

Все по-често представителите на ХСС (Християнсоциалния съюз) и ХДС (Християндемократическия съюз) отправят откровени заплахи за отхвърляне на Евроконституцията.

Канцлерът Герхард Шрьодер предупреждаваше, че



ЕС може да стане твърде взискателен



Той искаше с всички сили да се поведе борба срещу правото на престой, разбирано като наемане на нелегална работна ръка.

"Билд ам зонтаг" съобщи, че около 20 депутати (предимно от Християнсоциалния съюз) не искат да подкрепят Европейската конституция. "Германският парламент ще бъде лишен от власт", съобщи "Билд ам зонтаг", цитирайки заместник-председателя на ХСС Герд Мюлер. Тази седмица канцлерът Шрьодер ще се занимава с много въпроси - като последствията от приемането на Евроконституцията, разширяването на ЕС и условията на германския пазар на стоки и работна ръка. В сряда той ще се срещне с председателя на профсъюзите, както и с ръководството на Федералния съюз на германските индустриалци. В четвъртък ще има среща с министър-председатели на провинции, където управляват социалдемократи и зелени.

Когато в края на миналата седмица "Зюддойче цайтунг" съобщи, че провинциите искат да обсъдят въпросите, които ги тревожат, правителственият говорител Бела Анда само каза: "Канцлерът обещава на министрите на федералните провинции преди ратификацията на Евроконституцията да проведе с тях още един разговор."

По време на преговорите ЕС си осигури предпазна клауза, за да предотврати приемането на България и Румъния, в случай че реформирането им тръгне назад.



Отлагането с една година е възможно



Упреци има главно към Румъния, защото е направила твърде малко срещу ширещата се корупция в страната.

Премиерът на Бавария Едмунд Щойбер подтиква Шрьодер да отправи искане за усъвършенстване на договорите за влизането в ЕС на двете държави. "Шпигел" съобщи за писмо на Щойбер до канцлера, в което се казва, че изискванията, допускащи до европейския пазар работници и фирми от присъединяващите се страни, не са достатъчни. Като крайна мярка той предвиди приемането на България и Румъния да се отложи. Правителственият говорител отхвърли тези претенции. Според него това би засилило евроскептицизма в съюза, а и упреците на Щойбер били "гол популизъм".

Правителството отхвърли обвиненията на Зелените, че в преговорите силно се е влияело от гласуванията в Европарламента. Според говорителя двете камари на германския парламент имат достатъчно пълномощия за определяне на европолитиката на страната. На 12 май Европейската конституция ще бъде ратифицирана от Бундестага, а на 27 май от горната камара - Бундесрата.

В интервю за ДПА германският канцлер изрази мнение, че вратата на ЕС остава отворена и за други европейски държави, ако отговарят на основните принципи на съюза. "По-нататъшното разширяване на ЕС ще зависи от способността му да интегрира нови страни", каза той. Канцлерът поясни, че не поставя под въпрос започването на преговори през 2005 г. с Турция и Хърватия. По повод влиянието на европейското право върху германския пазар на труда канцлерът сподели: "Има черни овци, които заобикалят тези закони и тайно наемат нелегална работна ръка, за да извлекат печалба от ниските заплати и от лошите условия на работа."
47
1014
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
47
 Видими 
25 Април 2005 22:40
Първанов изравни. Ква стана тя Коберга и Паси пак ги прекараха, комунист подписа първи договора. Учунота се е учено, става и за тоталитаризъм и за демокрация, пък имо ли разлика, след като е за Бъльгерияната.
25 Април 2005 23:06
Не трябва да се притесняват германците, ще има работа и за тях
25 Април 2005 23:19
Сега официално повече от 5 000 000 германци са без работа. Има региони с 20 на сто безработници. Как са тях да има труд?
25 Април 2005 23:56
казах ли ви аз - Не подценявайте Първанов!!!!
26 Април 2005 00:37
Не мога да разбера що така ги е шубе швабите. Ами ако ние отговорим с реципрочни мерки - в следващите десет години никаква работа за германец, освен в областта на услугите.
26 Април 2005 01:06
ЕС вече не се страхува да спира тръгнали влакове
казва политологът Иван Кръстев от ЦЛС в интервю за Mediapool
25 Април 2005


Г-н Кръстев, днес без съмнение за България голямата новина е подписването на договора за членство, но за Европа водещата новина остават рисковете от евентуално френско “не” на референдума за конституцията на ЕС. Какъв би бил ефектът от френското “не” за нас?

Днес наистина е голям ден за България, но именно за това България трябва да се опита да види това, което се случва в Европа извън призмата на собственото ни присъединяване. Ако Франция каже “не” на европейската конституция, това значи политически трус в рамките на ЕС, трус, който може да има далече отиващи последствия. Едно френско “не” на конституцията е в голяма степен “не” на това, което мнозинството от французите възприемат като прекаленото разширяване на съюза.

Едно френско „не” ще значи поне три неща. Първо, ако Франция гласува “не” на 29 май, шансовете на Турция за влизане в ЕС ще бъдат много по-лоши. Това в известна степен важи и за Хърватия.

Трето, присъединяването на България и Румъния ще изглежда много по-трудно и драматично, отколкото ни изглеждаше преди дни. Много неща, които до вчера изглеждаха невъзможни, днес вече са възможни.

В Западна Европа се засилва усещането, че ЕС се разширява до неуправляемост, а дебатът за присъединяването на Турция легитимира новите европейски мнозинства. Присъединяването на България и Румъния към ЕС е почти толкова популярно в страни като германия и Франция, колкото затварянето на 3 и 4 блок на АЕЦ “Козлодуй” е популярно в България и за това всяка грешка в българската позиция може да се използва като претекст за преразглеждане на отношенията.

Включително и днес повечето западни агенции и медии съобщават за подписването на договора с България и Румъния под заглавия, че ЕС приема двете най-бедни страни от Европа. Такива са и илюстрациите.

Най-тежкият проблем е, при социологически проучвания, които се правят – поне данните, които знам за Германия – 80% от анкетираните не подкрепят влизането на България и Румъния. Двете страни са непознати на средния европеец, а дотолкова, доколкото ги познава, той ги свързва с бедност и престъпност. Това е реалност, несправедлива реалност, но реалност, която притиска европейските елити, които все по-малко са склонни да поемат рискове. Само в контекста на тази реалност можем да оценим това, което се случва днес.

Разширяването на ЕС е проект на европейските елити, но те губят доверието на обществата си. Мълчаливите мнозинства в Европа проговориха и това, което те казват, обещава проблеми за ЕС.

В този смисъл какви са заплахите пред България?

Има реална възможност за задействане на предпазната клауза и от известно забавяне на процеса на ратификация, ако България не успее да убеди Европа, че ние правим всичко възможно, за да защитим правото си на членство.

В този контекст политическата игра с АЕЦ “Козлудуй” ми се вижда самоубийствена. Навярно шансовете АЕЦ да експлодира са нищожни, но възможността членството в ЕС да експлодира е реална.

В последните дни се чуха гласове за отваряне на глава “Енергетика”. Истината е, че начинът България да отвори глава “Енергетика” е парламентът да не ратифицира договора с ЕС. Ако това се случи, мога смело да се ангажирам, че в следващите 5 години договор с България няма да има.

На фона на може би оправданата тържественост и приповдигнатия тон, който цари в София във връзка с подписването на договора, европейските политици и медии обръщат внимание най-вече на предпазната клауза и на нерешения въпрос със съдебната реформа. Вестник Фигаро цитира думите на представител на Брюксел, който казва по адрес на българското правителство “Взимат ни за глупаци”, тъй като в София се надяват да минат само с привидни промени и формални преработки.

Вече всичко може да бъде проблем, защото приемането на България и Румъния се превръща във вътрешнополитически проблем за определени страни в Западна Европа.

Съдебната система може да се превърне в българския генерал Готовина. Никой не вярваше преди решението на ЕС за Хърватия, че е възможно преговори да не започнат. Всички знаехме, че има сигнали, но всички вярваха, че влакът не може да бъде спрян. Новината е, че Европа изправена пред заплахата на френското „не” вече не се страхува да спира тръгнали влакове. И се надявам, че политическият ни елит си дава сметка за това.

А и толкова искаме да се качим на влака на ЕС, че нямаме време да си зададем въпроса накъде отива този влак.
26 Април 2005 02:09
Отвори очи, Милчо! Отвори и уши. Седефчов работи най-много за Кремъл!
26 Април 2005 04:48
Ми ще се страхуват я! Таквиз кат Милчо ще правят фирка по за две ойро, втората Free
26 Април 2005 07:28
Разбира се, че десните сили в Европа ще се стремят да ограничават разширението на Евросъюза.Това етяхната консервативна философия.
Бавария се води от Щойбер, който си е типичен сухар-консерватор. На времето Щраус поне беше веселяк и голям приятел на България.
На германците не са им виновни чужденците за безработицата, а неправилно проведеното присъединяване по капиталистически път. Вместо фондовете да се дадат на предприятията на Източна Германия и последните да станат конкурентноспособни и там като у нас беше проведена приватизация от по-силните западни фирми, които по-скоро ликвидираха тези предприятия. Така вместо за производство огромните фондове отидоха за социално подпомагане на безработицата там.
Сега всичко в Източна Германия се внася от Запада и кравето масло и яйцата, въобше диктат на западната част над източната.
Същото се случи с приватизацията у нас.
26 Април 2005 07:32
И Първанов и Симеон се държаха отлично.
Вчера за пръв път харесах нашата политика през тези 15 години.
Не трябва и сега да се плюе, който и да е от нашите.
Отлично впечатление ми направи речта на Симеон на перфектен френски.
В това отношение ние спечелихме точки пред румънците.
26 Април 2005 08:31
Марксе,
Хем си прав, хем не си прав.
Щойбер си е пич, ако да е сухар.
Не съзирай идеология там където има реални страхове на хората - дали са оправдани е друг въпрос. Ако в китното ти до вчера градче се засели банда "българи", "румънци" , руснаци или поляци, които нито разбират езика, нито искат да живеят по установените правила- и ти ще пропищиш.
Друг е въпросът, че сегашното поколение немци свикнаха да живеят нашироко, не като майките и бащите им. Пословичната немска точност и трудолюбивост май си остава вече в пословиците само
26 Април 2005 08:38
Либералите считат, че действат в пълно съгласие с историческата необходимост - националната държава е остарял модел организация на обществото и му е време да се прехвърли в историята. В началото на 20 век те обявили религията за отмиращ феномен , а силите определящи хода на историята по Оруел- религия, национална гордост и преклонение пред харизматични лидери - определят като анахронизъм
26 Април 2005 08:40
Германия се тревожи от евтиния труд на българина
То ние много повече се тревожим, но какво от това?
Много лошо впечатление остави речта на бългаския министър-председател на френски, сякаш не знае или се срамува да говори на български.
26 Април 2005 09:14
Mrx++, как по 30 мин стоене на трибуната оцени "Българската Политика"

Също направо невероятно е изказването ти за "Влиянието на Френската Реч" на текущия министър председател ( пиша го нарочно с малки букви ). И точки пред румъните преброи ... голям съдя си ... няма що ... на клакьорство мяза това...

Това което ТРЯБВА ДА СЕ КОМЕНТИРА е СЪДЪРЖАНИЕТО на договора който се подписа - ПОД ЛУПА ДА СЕ РАЗГЛЕЖДА И ТО ПРЕДИ ПОДПИСВАНЕТО


Ти например нали четеш собствените си договори - предполагам често ги изготвяш и сам когато изхождат от фирмата ти ( ако управляваш такава ) нали ?
26 Април 2005 10:04
Евтиния труд на българите в момента може да заплаши само нискоквалифицираните области - т.е. там, където социалдемократите в Германия не са си свършили работатат да повишат квалификацията на собствения си народ...
Българите с висока квалификация отдавна нямат сериозни проблеми с намерането на работа в чужбина в т.ч. и в Германия... то колко ли квалифицирани българи останаха в България въобще
26 Април 2005 10:06
еми нема. нема и това си е - само таквия като тебе останая
26 Април 2005 10:21
99, добре си нали!?нямало те цели 10 часа във форума
26 Април 2005 10:29
Определено Германия има за какво да се опасява! При последни проучвания от световния икономически форум, негативите за страната Германия бяха в точките - Заплащане и Продуктивитет, Субсидии на държавата, Гъвкавост на Персонала, както и Ефективност на Данъчната система!
8% плюс Експорт през миналата година, но пък "йоблесс гроwтх" - т.нар неназначаване на нова работна ръка! Тук американците се справят добре, като задвижването на икономиката става чрез високи квоти на потребителите, в Германия в тази област се отичита спад. Нуждата от сигурност, която е вкоренена в немския манталитет ги спира да харчат повече и така да се развива иконимката, от което губи самата тя
Щойбер е един въздухар и дори много слаб политик! Има късмета да управлява най-богатата провинция, която е характерна не само с най-добрите и успешни предприятия в индустрията , която е най-засегната от разширението на Европейския съюз( като МАН, БМВ и др.), но и с най-консервативното население в цяла Германия!
Безработните в Германия са с цифрата 5 милиона, което е един ефект на новата програма от 01.01.05, именно обединение на безработни пари+соцялни пари. Нека , когато някой не разбира и чете само БИЛД, да не се изказва по темата. има и леко покачване, според Клемент на почти 40 милиона работноспособни!
Въпроса е тук наистина, колко е гъвкава индустрията на Германия, да тя почва да бъде с намерението да изнася повече продуктия, което не поражда винаги загуба на работни места, освен в Продукцията, а колко са гъвкави германците като работна ръка...ето тук можем да говорим много!
В крайна сметка нека да запомним словото на Къолер, пресидента на Германия, Ако не си помогнем сами, няма кой да ни помогне - перефразирам.


takvor onik
达 可 沃 尔 奥 尼 克 保 多 利 昂
God Bless U!!!
26 Април 2005 10:53
Абе, ние не се притесняваме от нашата евтина раб. ръка, та германците взели да се шашкат. Споко, ши въ упраим.
26 Април 2005 11:30
Как може да се говорят такива неща противни? Крие проблеми, я! За долната недотрепана комунистическа сволочь крие. А за качествените европейци - не
26 Април 2005 11:49
Takoko,
То и Шрьодер имаше късмета да започне да управлява най-добрата икономика в ЕС, ама виж докъде я докара.

за останалото - присъединявам се.
26 Април 2005 12:17
За "царя"(да живей)!
26 Април 2005 12:25
ДА! Трижди и повече дори
26 Април 2005 12:51
Който и да беше начело на "тази икономика" в тази рецесия, щеше да я докара дотук! Манталитета на горките немци ги проваля!
Шръодер е супер политик и дипломат, без него да са затънали още повече!

takvor onik
达 可 沃 尔 奥 尼 克 保 多 利 昂
God Bless U!!!
26 Април 2005 13:38
Ако не може да работиме в Германия, ще работиме във Франция, англ.ез го знаеме..........
26 Април 2005 15:20
Шрйодер* е наи-лошото нещо, което можеше да се случи на Германия след Хитлер (и на обединена - след Хонекер).
Лошото е, че в момента тои е наи-добрия.
*(за тези, които обичат правописа - Шрьодер :-)
Пейчо Пеев:
"Не трябва да се притесняват германците, ще има работа и за тях."
Всъщност в Австрия вече има много немски гастарбаитери...
Да се готви България.
26 Април 2005 15:21
Марксе,
Хайде на германците им виновно "неправилно проведеното присъединяване по капиталистически път". Тогава ми кажи защо във Франция безработицата е 10, 1 %? Нито са имали Източна Франция за присъединяване, нито са имали социализъм от нашенски тип.
Като подсещанка ти споменавам, че безработицата във Великобритания е 4, 8%, в Ирландия - 4, 1%.
Що така се получава, а? Гледай ги ти "лошия" Блеър!
26 Април 2005 15:56
Круела,
Така се получава, щото като построиха комунизъма и се омързеливиха германците. Забравиха, че без бачкане по 10 ч. на ден няма Мерцедес, няма Ибица и т.н.

Те го забравиха, ама ние трябва да го научим.
26 Април 2005 16:05
Perkoles, прав си от икономическа гладна точка, учииим лисабонски
26 Април 2005 16:08
"Неправилно проведено присъединяване капиталистически тип"

Т'ва е много добро, вместо да им дадат направо още пари за профукване, те ги приватизирали...
А всъщност присъединяването си беше "неправилен социалистически тип". Предприятията бяха неспасяеми, either way. Обаче техните бивши работници получиха веднага много пари без никаква мотивация да си намерят нова работа и да си повишат квалификацията.
Некакъв който набеден за инженер в ГДРто си седи в къщи, муси се че затворили хубавото му предприятие и настоява пак да работи като инженер, а на всичкото отгоре не ще да приеме работа в друг град. Седи си в къщи, получава социалката и се чуди как така изведнъж пет милиона безработни в Германия. А при нас на запад реално има дефицит на работна ръка...

Редактирано от - Oraсle на 26/4/2005 г/ 16:09:42

26 Април 2005 18:21
Гаспаринчо, опъни тирантите, че в европейския съюз такива като тебе първо ги опъват после, ги питат да не са роднини...
26 Април 2005 18:24
Круела,
Всички знаеме отговора на твоя въпрос защо във Франция и Германия безработицата е над 10%, а в UK и Ирландия тя е под 5%. Отговорът е защото нито Франция, нито Германия са имали досега лидер като Маргарет Тачер. "Желязната лейди" прекъсна държавните дотации и ликвидира нерентабилните предприятия барабар с пищящите профсъюзи. Спомням си, че по онова време ние събирахме помощи за стачкуващите миньори в Англия а БКП водеше отчаяна пропаганда срещу непопулярните мерки на Марагарет Тачер. С което, разбира се, и накриви капелата на Маргарет Тачер. Тя си продължи да си води силна и последователна политика и ето резултатите 20 години по-късно. В UK няма безработица, няма профсъюзи, няма стачки, няма глупости.
26 Април 2005 18:33
Здрасти Зевзек ,

ПП- Некой се интересуваше за Договора със ЕС , те го тука повече от 5-600 листа е ! Така де нали видяхте какви дебели книги подписвая по ТВ ?!?


Натиснете тук
26 Април 2005 18:34
да ни плащат скъпо и ще си стоим в бг и без това като свършат гробищата ще ни горят в крематорюми
26 Април 2005 18:50
Франция ще ратифицира договора ни със ЕС ЮНИ - Юли след тяхната ратификация на 29 май за ЕС конституцията !
Бе каквито и пръчки да се слагат в колелото на историята , то няма да се спре ! Верувайте ми , току я си пийте по нещо и се уважавайте хора сме .
И сме само за борбите !
26 Април 2005 19:01
Наздраве, Незнайко, дай да пиеме по едно за подписването.
Дедо ми викаше едно време, каруцата няма да тръгне дорде не впрегнеш коня в нея. А вайкането за това че нямали да ни дадат 44.4 милярда е нормално нещо. Забележи обаче, кой се вайка най-много. Вайкат се тия дето са свикнали да им дават а те да седят като гаржета с отворени усти и да гълтат.
26 Април 2005 19:09
Зевзек наздраве ,
Може да се каже че ПАСИ е също толкова силна фигура колкото и Симеон !
Хитряга е Пасито като дипломат !

Френският дипломат номер едно е поздравил България по повод подписването на Договора за ЕС и е изразил задоволството си от това, че Франция е първата страна, която министър Паси посещава след това събитие.
26 Април 2005 19:15
Прочетено някъде по форумите:

2007 г.- България е приета в ЕС.
2010 г.- Румъния е приета в ЕС.
2015 г. Хърватия, Македония, Босна и Херцеговина и Турция са приети в ЕС.
2017 г.- Албания, Косово и Сърбия са приети в ЕС.
2018 г.- За първи път европейска институция назначава румънец на висок пост. Той назначава жена си, цялата рода на жена си, членове на семействата на техните съседи и най-добрите си приятели.
2019 г.- Служителите от балканските страни представляват 10% от европейската администрация.
2022 г.- Служителите от балканските страни представляват 60% от европейската администрация. Администрацията повишава заплатите тройно, въвежда гъвкаво работно време, южнославянските езици са на трето място сред "езиците на администрацията". Поради стрес 90% от служителите на европейската администрация излизат в отпуск по болест. Най-много заболявания са констатирани в периодите между 15 юни и 15 септември и 15 декември и 15 януари. Болните служители са забелязани в Алпите, Канарските острови и други места, известни като лечебни срещу стрес. Европейският парламент гласува закон, според който бюджетът на ЕС плаща за лечението на тези болести. По време на отпуските европейската администрация се движи от стажанти с временни трудови договори.
2025 г.- Балканците достигат 90% от администрацията. Македонците отново отказват да приемат еврото.
2026 г.- Високата цена на европейската администрация изисква драстични съкращения. Уволнени са всички белгийски граждани, служители на ЕС. Балканските служители на ЕС достигат 99.3% от общия брой.
2027 г.- Румъния успешно приключва приватизацията.
През 2028 г. Сърбия поема председателството на ЕС.
2028 г. - През февруари Германия напуска ЕС. Месец по-късно тя е последвана от Франция и Финландия. До края на годината под албанско председателство напускат Великобритания, Белгия, Дания, Швеция, Холандия, Люксембург, Италия, Испания, Португалия, Австрия, Чехия, Литва, Латвия, Естония и Словения. Всички тези страни въвеждат строг визов режим за ЕС.
26 Април 2005 19:21
Дааааааа
USA казаха, че Азия трябва да си оправи банковата система, а Европа - пазара на труда
26 Април 2005 19:31
А-а-а-а, Незнайко, ами Първанов. Къде забрави Първанов. Нали и той подписа. Уж се дърпаше пък накрая подписа. Е, не можа да тегли една реч като Симеон на чист френски защото не знае нищо друго освен малко български, но важното е че се пописа. А за Паси си прав - върши отлична работа. Колкото и да го псуват тука във форума той си върши работата. Най-голeмия цирк е обаче, че комунист подиса влизането на България в Европа. Забележи в Е-в-р-о-п-а, не в Руската, какво беше там федерация ли, съюз ли.... И това доживяхме да видим.
26 Април 2005 19:56
Е Зевзек , той Първанов е Президент избран от народа ! Начи няма какво да се каже негона е ролята да подписва такива договори ! Аз друго бих казал
и ЕС се ръководеше от Социалиста Жак Делор , ма никой не го плюва защото е допринесъл достатъчно много за ЕС ! Бе в ЕС всички уважават тези които допринасят със нещо за развитието , другите дето са против са изолирани от самия им народ, или не им дават да дишат дори и да са в ЕС !
Ке видиш как ще стане след като почнем изборите за ЕС депутати по партиина линия ! А знаеш сигурно че депутатските места се дават според вота на избирателите за НС на всяка държава ! Та ако има един социалист във ЕС от Българска страна пак ще е нещо ?!? Бе за КАДЕМ дет викат по старите !
26 Април 2005 20:03
Зевзек,
Ние знаем, че ти знаеш, т.е. че вие знаете... Интересно ми е дали Маркс знае, а се прави, че не знае...
26 Април 2005 20:24
Няма проблеми за БГ докато бирата е мокра и имаме подкрепа от дето и да е !



България ще може да разчита на подкрепата на Франция и в бъдеще, заяви Соломон Паси
26 април 2005 | 19:34
Агенция "Фокус"


26 Април 2005 21:02
упреците баш румънски били! да... да.... ми как не.... нали румънците имат по-висок стандарт и от немците )) и дългове външни нямат... като германците... и нефт копат като у дома си... и неудобни са мръсниците... имат и могат да диктуват!)) а на тях не могат им пръдна под мустака...корубция имат... че къде няма... ако по тая логика тръгнем немците първи го духат... трудно се управлява нещо което недържиш в ръце! трудно се командва някой който няма за какво да се притеснява!) а ние имаме... не сме румънци я... и лесно се караме.... дупедавец, това не е човек който може да си даде дупето... дупедавец ознзчава още и човек който може да се удави откъм гъза! неоткъм белия си дроб!
26 Април 2005 21:31
За каква подкрепа от Франция става въпрос? За подкрепата да затворим АЕЦ ли?...
26 Април 2005 22:04
незнаещ,
гледа ли преди малко в новините по TF1, частта за атомните електроцентрали...почти накрая беше...та в заключение казаха, че "България също ще затвори своята атомна централа през 2006. ТОВА БЕШЕ ЦЕНАТА НА ВЛИЗАНЕТО И В ЕС!"
Казаха си го хората в прав текст...
За тая ли "хитрост" и "тарикатлък" на Паси ми говориш?
26 Април 2005 23:26
Е тези проблеми сега ли възникнаха, или му дойде времето да се каже истината?
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД