:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,717,663
Активни 461
Страници 2,566
За един ден 1,302,066
Спор

ДДС върху адвокатските хонорари? Пълен абсурд!

Ударът не е върху юристите, а срещу обикновените хора
Снимка: Борислав Николов
Братята Маргини наеха куп реномирани и скъпи адвокати да ги защитават в съда. Тях въвеждането на ДДС върху адвокатските услуги няма да ги стресне.
20% данък добавена стойност (ДДС) върху адвокатските хонорари ще се превърнат в едни от най-кървавите пари, събирани от държавата.

Всички, които потриват ръце, че е намерена цаката на "алчните" и "безскрупулни" адвокати от вицовете, жестоко се лъжат. Въпреки че ще бъдат плащани от всеки един от нас, тези пари няма да влизат в техните джобове. Или казано иначе, на адвокатите ще им е все тая, защото горницата ще я дават клиентите. И ако сега примерно за едно бракоразводно дело са се вземали най-малко 100 лв., то вече ще трябва да се готвим за 120 лв. Ако за една делба сме плащали поне 200 лв., то те вече ще са най-малко 240 лв. При сегашното ниво на доходите това означава, че за немалко хора защитата по граждански, административни, търговски и най-вече по наказателни дела ще стане непосилна.

Проблемът е, че адвокатската тарифа предвижда само минимални прагове, под които никой адвокат не може да слезе под страх от дисциплинарна отговорност. Така например, ако някой бъде обвинен за престъпление, предвиждащо над 15 години затвор - длъжностно присвояване, пътно-транспортно произшествие с повече жертви, престъпление по служба и т.н., минималният хонорар е 1000 лв. С ДДС той става най-малко 1200 лв. Това



ще затвори вратите на правосъдието за много хора,



които не могат да плащат. При това за защита на права, накърнени от самата държава. Така че това е данък върху конституционно гарантираното право на защита.

Разбира се, и тук аргументът на бирническата част от държавата е, че така било в целия Европейски съюз, че имало директиви в тази посока, които били задължителни за България. Но това не отговаря на истината. Достатъчно е да се отбележи, че "стари" членки на ЕС като Гърция и Белгия нямат подобен данък.

Освен това има спечелено едно дело пред Върховния съд в тази посока. Преди години той отсъди в полза на гражданите и отхвърли опита за въвеждане на данък върху оборота за правото на защита. Тогава ясно беше обявено, че адвокатският труд не може да бъде наречен "услуга" по смисъла на данъчните закони.

Но и това не е всичко. Кой например ще плаща ДДС,



когато става дума за защита на бедни хора



по Закона за правната помощ и на лица, на които се назначава задължителна служебна защита. Явно няма да са клиентите на съответните адвокати-служебни защитници. А кой тогава? От данъците на други най-вероятно?

С въвеждането на ДДС адвокатите се превръщат в нещо средно между търговци и бирници - те ще събират този данък и после ще ходят да го внасят в бюджета. Което наистина е нехарактерно и леко абсурдно за една от т.нар. свободни професии. Все пак всички очакваме от тези хора качествена защита, да спечелят съответното дело, а не да се правят на добри търговци.

Тезата, че това щяло да извади на светло истинските печалби на адвокати, е един сапунен мехур. Ако някой адвокат взема и сега под масата, той ще продължи да го прави абсолютно безпрепятствено. Начини - хиляди.

Цялата история около въвеждането на ДДС за адвокатските услуги



роди и поредния законодателен абсурд



Най-напред на две четения депутатите освободиха от косвения данък поне процесуалното представителство, т.е. хонорарите, които се плащат на един адвокат при защита в съдебно или досъдебно производство. Няколко дни по-късно под натиск от правителството бе обявено, че този окончателно приет законопроект ще бъде прегласуван. Нещо, което е в нарушение на парламентарния правилник. От финансовото министерство даже обявиха: "Ще се хармонизира и ще се прегласува дотогава, докато не се хармонизира напълно". И така ли "ще хармонизираме" - с газене на собствените си закони?

В крайна сметка този подход няма да донесе кой знае какви ползи за бюджета, а ще роди куп драми и проблеми. Със сигурност ще бъдат ощетени обикновените граждани, а адвокатите отново "ще бъдат направени на маймуни" с въвеждането на поредното финансово-счетоводно усилие, което само ще пречи на работата им по същество. Освен това е ясно отсега, че тази работа ще стигне до Конституционния съд, при това с нелоши шансове за успех.

Кому е нужно всичко това?
Спор

Адвокатските услуги по-важни ли са от хляба?

Трън в петата на юристите е не данъкът, а това, че ще лъснат хонорарите им
Голям шум вдигат адвокатите около въвеждането на ДДС върху техните услуги. Шефът на адвокатския съвет обяви, че това ще ликвидира правото на българина да се брани в съда. Колегите му заплашиха със стачка.

Всъщност с въвеждането на ДДС върху всички адвокатски услуги правото ще си остане, просто услугите ще поскъпнат. Стоварването на ДДС върху лекарствата през 2002 г. бе далеч по-неприятно. Тогава властта въведе данъка въпреки гнева на фармацевтичния бизнес и на пациентите. Хапчетата и ампулите поскъпнаха, но нали продължихме да си ги купуваме? Така ще е и с правните услуги.

От друга страна, ако защитниците бойкотират съдебната зала и правните кантори пуснат кепенци, ще пострадат тъкмо техните клиенти. Защото ще последва объркване и затлачване на делата. Ще пострадат и самите стачкуващи - ако не работят, кой ще им плаща?

Тезата на правната гилдия е, че ползването на адвокат в съда не е проста услуга, а конституционно право. Защо тогава немци, поляци, фини и чехи безропотно плащат ДДС върху правните услуги? Вярно е, че в конституцията пише: "Всеки има право на адвокатска защита". Но



не пише, че правото е свободно от данъци



Адвокатският съвет плаши, че пак ще сезира съда. През 1993 г. Върховният съд спаси юридическите услуги от данък "оборот". Днес обаче магистратите ни рискуват да станат за резил пред цяла Европа. Преди 13 години номерът мина, но сега сме на прага на ЕС. А там има ясни правила кои стоки и услуги са извън обхвата на ДДС, кои може да се облагат с 0% и кои - с намалени ставки. Правните услуги не попадат в нито една от трите групи - ерго, трябва да се облагат по общия ред.

Адвокатският инат може да ни навлече поредни укори от Брюксел. Ако заради интересите на едно съсловие новият закон за ДДС се окаже в конфликт с евродирективите, в доклада на Еврокомисията за България наесен ще блесне нов червен картон - по глава "Данъчна политика". А защо адвокатите не се заканват да сезират Европейския съд за правата на човека? Защото знаят, че е кауза пердута. Дори Евросъдът, когато определя разноските по даден процес, изрично посочва, че върху адвокатските хонорари се начислява ДДС.

В ЕС има 25 държави.



В 23 от тях всички правни услуги се облагат с ДДС



Само Гърция е освободила адвокатите от данъка. И Белгия e била изключение, но вече се готви да наложи ДДС и в този сектор. Пък и Гърция отдавна е част от ЕС, а ние още тръпнем в неизвестност за датата на евровизата. Трябва ли да даваме нови козове на противниците на българското членство?

Същинският ДДС трън в петата на гилдията е в неизбежното осветляване на доходите им. Те ще бъдат задължени да водят счетоводство, да издават документи за начисления данък и така ще лъсва всеки получен хонорар.

Ако адвокатите наистина са загрижени за безпаричието на клиентите си, могат да клъцнат възнагражденията си с 10%, когато държавата въведе ДДС, за да смекчат поскъпването. И без друго малцина юристи се задържат на минималните за бранша тарифи, а за хонорарите на корифеите се носят легенди.

ДДС ще ощипе най-здраво лошите момчета с прякори, тарторите на подземния свят и височайшите им съучастници и покровители, ако се наложи да разясняват свои действия и придобивки пред Темида. Защитата по такива дела по принцип струва скъпо, а ако върху няколкоцифрения хонорар се стовари и 20% ДДС, резултатът за клиента става още по-неприятен. Но дали да жалим Жабата, Червея или Бодила? Щом Маргините и петимата им съкилийници са наели не пет или седем, а 17 адвокати, едва ли ще ги стресне точно ДДС.

Вярно е, ако човек тръгне да се развежда, да се съди с родата или с работодателя, също ще получи от адвоката си фиш с включен 20% ДДС. Но нали не разтрогваме брак и не делим имоти всяка седмица?

Хазната е лакома и облага с ДДС всеки хляб, всеки литър мляко и вода, всеки киловатчас ток. Не рипаме от възторг, но плащаме. Точно затова е важно да намалеят кастите с привилегии и хитреците, които заобикалят бюджета. Когато те се свият, а армията на обикновените данъкоплатци нарасне, потокът от данъци в бюджета ще стане по-пълноводен. Тогава ще стане възможно 20-процентният данък, който ни преследва всеки път щом посегнем към портфейла си, да падне. От по-нисък ДДС върху хляба, млякото, тока, водата, лекарствата и книгите ще спечелим всички българи. Включително и адвокатите.
25
3651
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
25
 Видими 
04 Юли 2006 00:14
По тази логика трябва да се въведе максимална такса, а не минимална. защото тогава бедните няма да могат да си позволят адвокатски услуги. А когато това стане, а те са мотивирани ... ами остава саморазправата. Така че си ТРЯБВА са се озапти алчноста на адвокатите и държавата да им даде да разберат че те са в услуга на обществото, а не обществото трябва да служи на прищевките им.
Много идеалистично, нали ? Но обратното на идеализма е цинизма.
04 Юли 2006 00:24
.. знайш ли го оня виц, дето трима адвокати били на дъното на океана?
04 Юли 2006 00:50
Всички забравят, че не само адвокатските хонорари ще бъдат обложени с ДДС, става въпрос за всички правни услуги, включително и нотариалните. Всеки протестира срещу адвокатските хонорари, а без никакви протести си плаща таксата при нотариусите, като реално погледнато заверката при нотариус не дава гаранция за законност на сделките. Нотариалната такса е винаги определен процент от стойността на сделката. Сега вече + 20%.

04 Юли 2006 01:45
Авторът Петър Петров: "
И ако сега примерно за едно бракоразводно дело са се вземали най-малко 100 лв., то вече ще трябва да се готвим за 120 лв. Ако за една делба сме плащали поне 200 лв., то те вече ще са най-малко 240 лв...."
"Проблемът е, че адвокатската тарифа предвижда само минимални прагове, под които никой адвокат не може да слезе под страх от дисциплинарна отговорност..."
......................................... ......................................... .....................................
Хитър Петре/Петров/, много ти е ПЛОСКА "адвокатската" ЗАЩИТА /хитрина/, бе!
Първо, защо ще трябва да се вземат вече 120 лв. /100 хонорар + 20 ДДС/, като може пак да се вземат от клиента само 100 лв., че и по-малко, дори/ 80 лв. хонорар + 16 лв. ДДС/!
ПРОСЛОВУТАТА Тарифа за адвокатски услуги си е АДВОКАТСКО творение отгоре до долу- Съюзът на Адвокатите в България си я е съчинил, гласувал приел и публикувал в Държавен вестник, като ЗАДЪЛЖИТЕЛНА за всеки български адвокат, при това!!! При това тази ЧАСТНА Тарифа, е противоконституционна- тъй като въвежда "КАРТЕЛНИ"/монополни/ цени със задължителен ДОЛЕН ПРАГ и елиминира възможността за ценова КОНКУРЕНЦИЯ между предлагащите адвокатски услуги! Освен това, почти много от цените са ПРОЦЕНТ върху стойността на Иска/ БЕЗ значение, че за един Иск от 1000 лв. и за друг от 100 хил. лева е възможно адвокатската "работа" да е абсолютно еднаква по Обем и Съдържание!!!
Адвокатите ги стяга чепика другаде- ОТЧЕТНОСТТА при събиране и внасяне на ДДС, чрез която може да бъде проследено КОЛКО и от КОГО адвокатът е взел хонорар!
А , че Адвокатската Услуга е именно УСЛУГА, а НЕ "Помощ" е ясно и само от факта, че тя се дава и получава на базата на Договор по Закона за задълженията и договорите/ а НЕ по силата на Постановление или Наредба на Министерския съвет/ и, че адвокатът НЕ е длъжен да я дава тази "помощ" всекиму и всякога!!!
Вярно е, че ако адвокатите НЕ намалят цените з адвокатски услуги с 20 %, клиентите ще заплащат 20% вповече! Но НЕ повина на ДДС, а по вина на адвокатите!
Затова предлагам: Върху Адвокатските услуги да се начислява намален процент ДДС- дори и само 1% да е, но да е! Стига вече "Адвокатска Република България"! КАЗАХ! border=0 id=img>
......................................... ...............
СПРАВКА: НАРЕДБА № 1 от 9.07.2004 г. за минималните размери на адвокатските възнаграждения- Натиснете тук
04 Юли 2006 08:06
Отиваш на зъболекар Пломба за 10 минути Казва ти - 40 лева Плащаш Фактура - нема Касова бележка - нема Как тогава отчита ДДС то и въобще прихода? Нема! Е па нема! Същото и при доктора Отиваш в автосервизче Казват ти 100 лева Плащаш и се скъсваш да благодориш Квитанция - пак нема Оти не рипате бе? Сега ДДС и на учебниците Ха учете дечица! Оти не рипате бе помияри?
04 Юли 2006 08:20
Нагли алчни адвокати.... С този смешен плач, поне става ясно какви пари преминават прз ръцете им.
Защото задължение за начисляването на ДДС възниква при набирането на оборот от 50 хил. лв./годишно (или при 4 хил. месечно). На този адвокат който реализира доходи до 4 хил. мес. не трябва да му пука от ДДС - той няма да бъде задължен да го начислява. Но... явно доходите са доста повече от 4 хил./мес. за да има този вой. А при такива доходи (щом мислят за бедните клиенти) ще е морално да запазят досегашният размер на тарифата си от която ще внасят 20 % ДДС (при получени 100 лв. хонорар, 83 ще останат за адвоката, а 17 да отиват ДДС, вместо като плашат сега - върху "техните" си 100 лв. ще начислят още 20 лв. ДДС).
Все пак си мисля - в България има 10-12 хил. адвокати. Поне 9-10 хил. са под този "праг" от 4 хил./мес. и въпроса с ДДС не ги вълнува. Явно на оная оядена тлъста прислойка от топ 1000 адвокати не им харесва, че ще трябва да се разделят с част от доходите си (защото заможните им клиентите едва ли ще искат да плащат нещо отгоре - тях ги интересува каква крайна сума излиза от джоба им, и не ги е еня дали има ДДС или не). Пък и наистина бедните клиенти (за които се е загрижил Траян Марковски) и сега едва ли могат да си позволят да потърсят неговата или на Тодор Батков правна помощ.
Така, че ... смешен плач
04 Юли 2006 08:24
Най-после в България, трябва да се намери сила, която да постави на място разюзданата адвокатска сган!
България зачена демокрацията си по най-порочният възможен начин!
Ако, си спомняте през 1992 г се създаде едно правителство, което бе обявено, че е на СДС. Избирателите, очакваха нещо по-добро от отиващият си комунизъм. Тогава подготвени вън от България лица с рестутуционни интереси възложиха на II Софийски - адвокатски колектив, начело с Филип Димитров да образува правителство, което да изпълни поръките на доверителите му в реституционната област! То направи реституцията, след това изпадна в безтегловност и избяга панически!
От там нататък, та до днес политиката е една пародия! То, адвокати ли не бяха всякакви министри. Закони писани от адвокати каква стойност имат? Цар си турнахме за премиер за резил пред света, окепазявайки всякакви републикански принципи и т.н. и т.н.
Сега на всесилните в България адвокати им се ще да продължат да скубат гражданите! Внимавайте с адвокатите, които ежедневно ни убеждават, че обществото не се нуждае от морал!
Живота в една държава не е съдебно дело г-да адвокати, където морала не е от значение, когато вече става дума за престъпление!
04 Юли 2006 08:48
Аз пък искам да няма ДДС и акциз върху хранителните продукти и пиячката. Адвокатски услуги не ползвам, а яденето и пиенето са ми жизнено необходими и са ми конституционно право). Петър Петров пак се изказва крайно /и/ неподготвено, но не му е сефте....
04 Юли 2006 09:26
Ударът не е върху юристите, а срещу обикновените хора

Което ни кара да мислим, че юристите са НЕобикновени хора!
А в градския фоклор отдавна се спори, хора ли са въобще...
04 Юли 2006 09:32
"Първо, защо ще трябва да се вземат вече 120 лв. /100 хонорар + 20 ДДС/, като може пак да се вземат от клиента само 100 лв., че и по-малко, дори/ 80 лв. хонорар + 16 лв. ДДС/! ".
Много добре Параграф, но който адвокат е опрял до клиенти за разводи отпиши го от списъка на заможните. ( отрицателното отношение към адвокатите се дължи на това, че всеки си мисли, че те са богати и ей тъй нищичко не правят само шмекеруват).

.
Предлагам да всички лекари, адвокати, депутати, данъчни инспектори и др. подобни да ги обявим за врагове на народа и после като в Народния съд да ги линчуваме.
.

04 Юли 2006 09:48
Държавата за пореден път демонстрира своите приоритети - събиране на всевъзможни данъци и такси и за пореден път става ясно че, тази Държава е абдикарала от основното си задължение: да пази и защитава своите граждани. В България данъчното бреме е изключително високо и това обуславя ниска раждаемост; отрицателен прираст; имиграция; ниска икономическа ефективност и пр. Очевидно управляващите ни политици са решили да изгонят българите от България. Също така е очевидно, че бозата от комунисти, турци и жълти маскари не върши никаква положителна работа и е крайно време да получт шут от зад!
04 Юли 2006 10:37
ДДС за книги и учебници, ДДС за хляба, ДДС за адвокатските услуги ... остана ли нещо, освободено от ДДС, освен църковните свещи (които впрочем са най-печелившата стока, за която съм чувал - да продаваш за 1-2 лева нещо което ти струва 1-2 стотинки за направа си е норма на печалба, на която всеки би могъл да завиди)

04 Юли 2006 10:53
най-кървавите пари
Петрее, оля се, . Защо на храната и лекарствата има ДДС, а на адвокатите няма ? Кръвопиици, мафиоти.
04 Юли 2006 11:14
Deteto, не само с църковните свещи е така. Подобно е положението с цигарите, бирата, петрола и дериватите му, доста стоки. Но все пак стоки. ДДТ също е стока. А ДДС не е стока и струва точно 0.0 лв. 0.0 ст. Както и всякакви данъци, акцизи, глоби, такси, осигуровки и така до 1001. Които отиват предимно за издръжка на апарата който измисля и обслужва всички тези тежести, за преки кражби, за корупция и за защита на жизнените интереси на БГ в Ирак, например!
04 Юли 2006 12:26
Ударът не е върху юристите, а срещу обикновените хора

Ай сиктир, уважаеми.
Тва леб, тва илачи, тва кисело млеко, тва ток, тва вода....се стоки от първа необходимост и от години с ДДС и все срещу обикновените хора.
Що сега рипаш като заклан петел, а?

___________________________________
kaily.dir.bg-ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС
04 Юли 2006 13:18
ДДС е най–справедливият, най–социалният, най–лесно събераемия данък. Всички други данъци трябва да отпаднат, включително и здравни и пенсионни осигуровки. Единствено може заедно с ДДС да остане акциз върху някои стоки, който се събира от производителя / вносителя / им.
Всяко отклонение или изключване от ДДС създава възможности за големи злоупотреби. И понеже се говори за адвокатски хонорари – всяка една услуга и стока може да се продаде (фактурира) като адвокатска услуга. Ако някой желае мога да му дам хиляди примери. Най–ефективен е напълно неутралният плосък данък какъвто е ДДС, а той е социален защото облага потреблението – колкото повече пари имаш, толкова повече харчиш и съответно плащаш по вече ДДС. Както не веднъж съм подчрертавал ДДС се плаща дори и от ЦИГАНИТЕ, които със крадените пари или със раздаваните им пари от нашите данъци купуват стоки и услуги.
04 Юли 2006 14:44
Иване, що не млъкнеш?
Ами ако нямаш пари да си платиш стоките с ДДС? Ето защо в "бедните" държави в ЕС стоките от първа необходимост или са освобдени от ДДС или са с някава смешна ставка....
На мен всъщност ми е странно що реват адвокатите, пука им на тях за ДДС-то. Ние го плащаме, както и това върху лекарствата, учебниците, чувам и др. стоки, които въобще не сни нужни. Ай сиктир от разбирачи....
04 Юли 2006 15:24
GEO 19,
/:/ "...Нагли алчни адвокати.... С този смешен плач, поне става ясно какви пари преминават прз ръцете им.
Защото задължение за начисляването на ДДС възниква при набирането на оборот от 50 хил. лв./годишно (или при 4 хил. месечно). На този адвокат който реализира доходи до 4 хил. мес. не трябва да му пука от ДДС - той няма да бъде задължен да го начислява."
......................................... ......................................... .....................................
Тези, които имат оборот над 50 хил. лева, ИМАТ ПРАВО да си теглят обратно платените ОТ ТЯХ/когато са купувачи!/ суми по ДДС!!!
04 Юли 2006 16:25
Равен ДДС на умерено ниво (20% е горната граница, 15% е разумното ниво) е най-доброто решение за развитие на икономиката, не облагането с данък на доходите на хората и фирмите. Колкото по-висок е данъкът върху доходите толкова е по-нисък е стимула за рбота.
04 Юли 2006 16:47
Ехееей, такова отношение към адвокатите не е имало и през комунистическо време, брей...
04 Юли 2006 17:02
Отношението не е към адвокатите, а към безпринципната им логика.
И освен това не е задължително да се ползват адвокатски услуги, ако гражданите си знаят интереса и имат способността да четат и мислят. Например, бракоразводното дело може да е по взаимно съгласие. Пък и ако са и бедни, няма и какво толкова да делят.
04 Юли 2006 17:14
С въвеждането на ДДС адвокатите се превръщат в нещо средно между търговци и бирници - те ще събират този данък и после ще ходят да го внасят в бюджета.

След като хонорарите не са определени със закон, то те се договорят, което си е един вид търговия. И това е по желание и на самите адвокати.
Но да се твърди, че са бирници е пълна глупост. По тая логика всеки гражданин, който подава данъчна декларация е бирник. Друг е въпросът, че данъчното законодателство е вменило на трети лица (напр. работодателите) задължения по събирането на някои данъци (ДОД).
Но каквата е им "защитата" на адвокатите, такова е и отнишението към тях.
20 Юли 2006 11:18
Държава в която
Лекарите са еднолични търговци
Адвокатите са ДДС
Министрите със средно образование
Кметовете бивши ченгета
Политиците нискоинтелигентни
Националният селекционер със синя лампа
Да сме живи и здрави
20 Юли 2006 11:34
аполитичен не си прав
т. нар. хонорари са регулирани с наредба
впрочем както и нотариусите, и съдия-изпълнителите...
изглежда обаче в твойто отношение има и нещо друго...
20 Юли 2006 15:08
ШУРА БАЛАГАНОВ,
ПРАВ си, но НЕ съвсем!
Тарифата за ЦЕНИТЕ на адвокатските услуги НЕ е държавен нормативен акт, а си е ВЪТРЕШНО Решение/картелно, при това- значи, ПРОТИВОКОНСТИТУЦИОННА!/ на ВАС при Съюза на адвокатите в България/ юридическо лице с нестопанска цел/ !!!
......................................... ....................................
СПРАВКА:
...............
Цените за правните консултации и процесуалното представителство по дела пред български съдилища се определят съобразно правната и фактическа сложност на всеки отделен случай, но не по-малко от сумите определени във НАРЕДБА № 1 от 9.07.2004 г. за минималните размери на адвокатските възнаграждения, която прилагам.

НАРЕДБА № 1 от 9.07.2004 г. за минималните размери на адвокатските възнаграждения
ЗАКЛЮЧИТЕЛНА РАЗПОРЕДБА
§ 3. Тази наредба е приета с решение на Висшия адвокатски съвет от 9.VII.2004 г. и се издава на основание чл. 121, ал. 1 във връзка с чл. 36 и 38 от Закона за адвокатурата (ДВ, бр. 55 от 2004 г.) и отменя Наредба № 1 от 19
......................................... .
ЦЯЛАТА НАРЕДБА ТУК:
Натиснете тук
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД