:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,750,339
Активни 430
Страници 6,806
За един ден 1,302,066
Позиции

Политгеронтология

Дебатът за президентските избори не трябва да се върти около възрастта на кандидата, а около това, за какво ще гласуваме
Ивайло Дичев
Медикализацията е трайна тенденция на българския политически живот. Това значи разбиранията, позициите, качествата на опонента да се представят като здравно-медицински проблеми. И тъй като по въпросите на здравето си мислим, че две мнения не може да има, нещата на политическата сцена стават ясни и прегледни.

Обикновено диагнозите са от кръга на психиатрията с най-яркия връх в престрелката Сугарев - Филчев. Задаващите се президентски избори добавиха към арсенала на българската политическа наука геронтологията. Наистина има изключения - Калин Янакиев например продължи старата традиция, като заяви, че лявото е просто патология, дясното - нормалност. Но общата тенденция е друга: медико-политологическият дебат от последните седмици кръжи около възрастта на Неделчо Беронов, която можела да се окаже проблем при изпълнението на служебните му задължения като евентуален глава на държавата. Изгубили търпение от дългото чакане на кандидат-десните, някои автори се хвърлиха да ни убеждават, че възрастта не е порок. Явор Дачков например говори за това, че пенсионерите стават все повече и как смеят левите, на които по принцип се пада да отговарят за тази възрастова група, да се подсмихват на Беронов.

Предполагам, поне от мен не очаквате да агитирам за кого да гласувате. Искам само да обърна внимание върху



съвършеното безсмислие на дебата дотук



Има някои, които са в добра форма и на 90 години, има други, които ги няма никакви на 30, божа работа. Въпросът е съвсем друг: за какво ще се гласува. Пак така по "политико-етнически" признак, за нашия човек, каквото и да каже, на колкото и години да е, каквито и очила да носи? Или ще избираме между някакви политики. Дотук аз не съм чул ясни алтернативи, изказани от Беронов, и в този смисъл всички коментари за това кой имал шансове и кой нямал не интересуват гражданите, а само централите по политически маркетинг, които най-добре да не ни занимават с кухнята си.

Би било например добре да знаем какво мисли г-н Беронов за едни евентуални предсрочни парламентарни избори и дали тук позицията му ще се размине с тази на г-н Първанов, който, разбира се, е против такива избори? Какъв е алтернативният му план за решаването на въпроса с досиетата? Как според него трябва да се избере български еврокомисар? Как оценява войната в Ирак, в която България взе участие? Какво мисли за забрадките в Смолян и високоговорителя на минарето в София, ако мисли нещо различно?

И, разбира се, най-важното: редно е да научим



как според него ще се промени конституцията,



така че да се случи най-после тази пуста реформа на съдебната система. Впрочем любопитно ми е каква точно е била позицията на г-н Беронов по повод - по моему пагубното - решение на Конституционния съд отпреди няколко години за това, че само Велико народно събрание може да променя конституцията? Изобщо как си представя той, че ще се отървем от това проклето Велико народно събрание?

Хайде да идем и малко по-назад. Тази конституция, на която г-н Беронов днес е пазител, демонстративно не беше подписана от същите тези десни сили, които сега го издигат - някои от тях лежаха в палатки пред парламента, други я ругаха в продължение на години. Добре де, не е ли редно той да направи някакъв жест по този повод? Грешка ли беше тогавашната непримиримост, или конституцията някак се намести в българската действителност, оказа се поне малко полезна? Или нещо съвсем трето? За мен обаче е малко странно тъкмо г-н Костов, противник на конституцията тогава, сега да издига за президент именно председател на Конституционния съд. И впрочем, когато говорим за Конституционен съд, очевидно е, че г-н Беронов незабавно трябва да напусне поста си в него, след като е приел да се ангажира с една определена политическа група - ако някак е забравил да го направи, трябва да му го напомняме.

Обхваща ме отново усещането, че



вестниците изпреварват събитията



- едно такова постмодерно състояние на политиката, когато анализаторът коментира неща, които политикът още не е случил. Иска ни се да стават неща, да има политика, да ни се представят реални избори - и понеже няма, идват разни персонализирани сюжети. Вземете такъв един експертен прочит на ситуацията: Костов, Стоянов и другите са намерили най-безопасното общо кратно, за да запазят позициите си и да отложат реорганизацията на дясното пространство... И тези истории са ни втръснали отдавна. Ха, ето ви един съвсем нов прочит на политиката: политгеронтологията. Тъкмо в тон с летните четива за високото кръвно и горещините.
Снимка: Николай Дойчинов
Време е Неделчо Беронов да каже мнението си по ключови за развитието на България въпроси, за да отклони вниманието от безмисления дебат за възрастта му.
81
3037
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
81
 Видими 
07 Август 2006 23:26
След вчерашния много слаб и нескопосно манипулативен текст на професор Сапарев, професор Дичев явно е решил да не остане назад и да ни покаже, че той може да напише още по-слаба и безсмислена статия. Е, успял е.
07 Август 2006 23:49
Ясна теза за неясните и конфузни политически игри!?
съвсем точно го е казал авторът.
07 Август 2006 23:52
Обхваща ме отново усещането, че

вестниците изпреварват събитията

- едно такова постмодерно състояние на политиката, когато анализаторът коментира неща, които политикът още не е случил

Какво ти пост-модерно, просто и постно състоянието, когато няма какво да се яде ...в публичното пространство
Ето има какво, кокалите.
Ама те се случиха, не се случи събитието
Ама помни Чехов за пушката
То е семиотика - пушка-значи се стреля, кокали-значи ще има ..
Тьфу, тьфу, прости Господи ..без да искам
08 Август 2006 00:08
Защо ни занимава авторът с избори, когато от километри си личи за кого ще гласува?
08 Август 2006 00:40
Празно критикарстване и пълна липса на анализ.
Некакви предположения, умотани с много амбалаж.
08 Август 2006 00:49
Господ пенсионира, ставаш ли е важно, президент Роналд Рейгън помните ли, еми срути комунизма, г.н Беронов изглежда достолепен, достоен, надявам се нравствен, какво му трябва друго на човека
08 Август 2006 01:01
Дългата статия пропуска най важното!
Възрастта на Беронов е свързана с големият му ОПИТ и висока КВАЛИФИЦИРАНОСТ.
И това от което България се нуждае най много е ЧЕСТНОСТ и ПРАВОСЪДНОСТ.
Възрастта и дългогодишният стаж като виш магистрат е предимство за Беронов.
Противника му Парванов е нечестна и неморална личност, тясно свързана с корупцията в България и с апарата на ДС.
08 Август 2006 01:36
Ало, Дичев,
Всъщност, НЕ става въпрос за политГЕРОНТОЛОГИЯ, а за политГЕРОНТОФИЛИЯ и политНЕКРОФИЛИЯ, бе!
08 Август 2006 02:07
Слабичко. Авторът е прав за възрастта само по принцип. Ако г-н Беронов беше кандидатствал за пост в съдебната система, възрастта му не би била коректен обект за иронични подмятания. Но той за пръв път на 78-годишна възраст приема да играе ролята на политик, при това претендира за номинално първия политически пост в държавата. В Италия по традиция избират за същия пост доста възрастни хора, но те цели десетилетия преди това са се подвизавали именно в тази сфера. Сравненията са неуместни, манипулативни.
Неуместно е именно дачковци и прочие седесарковци да обясняват, че възрастта не е пречка. Защото точно те твърдяха обратното само допреди няколко години, обосновавайки колко подходящи са за високи държавни постове само млади лица като Филипка и Натка, примерно.
Като се захваща с политика, Неделчо Беронов се превръща в Недоделчо Биберонов. Защото е безпомощен в тази роля., напълно неграмотен и непохватен Какво като е почтен човек, може би омъдрял от живота, достолепен дори? Това с нищо не би му помогнало в политическата кариера, тя изисква и създава съвършено други качества. Той ги няма, няма и с какво да ги компенсира, няма за кога да ги усвоява, времето за обучение е минало и то отдавна.Зорлем се цанил да става смешен, да буди съжаление. С нищо не влиза в профила на злобния среден ДСБ-ец или на бесноватия маргинализиран среден седераст. Те искат кандидат, който може да напопържа Гоце, да скочи на Мухобойко, да покаже среден пръст на дон Симо, да иска с гняв отваряне на досиета, лустриране на ченгета и да надава обичайните за седерастията прочие крясъци, а дядко Биберонов това не го е можел преди 50 години, та сега ли ще започне да се блещи нагло и да се нагажда към разни виктурчовци и ивоберовци. Гледах и слушах изявата му в биТиВи. Пълна политическа обърканост, тежка липса на ситуативна реакция и жалка безпомощност да дава адекватни на ролята си на десен кандидат отговори на журналистката. Оказа се, че щял да бъде по-социален и от Първанов
Не ме удивлява поредното политическо измятане на Костов, скоро ще дочакаме да обвини я Стоянов, я някой друг за издигането на кандидатурата на Биберонов и за неизбежния й провал. Но отговорността е изцяло негова, П. Стоянов поне това успя да подчертае във фазата на предваритерлните преговори. Софиянски, Дилов-син и други напълно основателно обвиняват Костов, че с Биберонов фактически играе за Параванов. За пореден път, ще добавя. И за пореден път ще се изложи като политик този набеден за втори Стамболов дребен мошеник.
С дядко Биберонов ще има да гледаме майтапи. Още със състава на инициативния комитет ще започнат. После с кандидатурата на вицето. Всяка негова публична изява ще дава допълнителни данни за неговата политическа несъстоятелност и ще става повод за съжаление и иронични подмятания. Жалко, на свестен човек прилича, като един безупречен дългогодишен специалист в неговата област буди уважение и симпатии. А му предстои да се гърчи в очакване на чудо.
08 Август 2006 02:28
Последното поръчение на генерала
В. "НОВИНАР"-08.08.2006
Ген. Любен Петров и днес е безукорно точен и изпълнителен. Учреденото вчера и оглавено от него Национално патриотично обединение е продължение на неговата безгранична преданост към БСП. Той не е изменник на идеята, нито пък идеята е изменила нему. Нищо че БСП прие американските бази и прати войски в Ирак. Генералът знае, че в битката има стратегия, но има и тактика. Новото обединение около него на пенсионери и патриоти е всъщност последното партийно поръчение на генерала. Той трябва да иде на битка и да вземе от гласовете на Волен Сидеров. Тези, на крайните патриоти, които Първанов ще загуби заради базите и Ирак...
08 Август 2006 02:32
Дясното: Ну погоди!
Каква стана - уж бяхте много, уж бяхте млади?!

Мартин Карбовски
...Нямаме традиция да предаваме партийна позиция на някой по-млад - това се случи нелогично само в БСП! Вдясно няма кого да номинираш, въпреки че партиите са 8 на брой...
.................................
Натиснете тук
08 Август 2006 03:02
>>><<<
И според мен възрастта не е голяма пречка - човека от снимката е като жив...
08 Август 2006 04:17
много букви
08 Август 2006 07:26
...навремето един известен кандидат за президент сподели пред ТV камерите че ще участва за да има джобни пари за внучката си...
08 Август 2006 08:12
Нейно величество Кралица Елизабет II е на 80, в други кариери хора с подобна възраст са призната марка за труд, творчество, някога, отдавна, 50 са били библейска възраст, но Моисей и тогава доживял до 100, полезен ли си, морален ли си, Господ не те пенсионира
08 Август 2006 08:52
Слушах разговора на Беронов пред БТВ и откровенно казано почти нищо не разбрах.Никаква переспектива в изказванията му ако евентуално бъде избран какви намерения има за промяна на политическото състояние на България.Струва ми се че неговите изкавания не бяха разбрани от обикновенния гражданин.По скоро това беше изказване насочено срещу политическите му опоненти.Нищо ново под слънцето.
08 Август 2006 09:13
Беронов е тромав. И негъвкав от възрастта. И това се вижда с просто око. Не всеки е Чърчил. Беронов има слаба риторична реактивност.
08 Август 2006 09:25
Моля некой лингвист да направи кратък семантичен разбор на изречението:
"...едно такова постмодерно състояние на политиката, когато анализаторът коментира неща, които политикът още не е случил." (цитат от публикацията).
Не се прайм на интересен, наистина не го разбирам
08 Август 2006 09:34
чекай да изпревара Геновева!




Горните два реда над това прочете ли? Това е състоянието, при което вестниците изпреварват политиката. Дали е постмодерно, тук вече има думата Минаващия.
08 Август 2006 09:37
Аз го разбирам така - случило ли се е нещо или не, водещият броя си иска материала и трябва да се изсмуче от пръстите и да се напише нещо.

_______________________
Можеш ли да докажеш на човек, видял розови слонове, че те не съществуват?
08 Август 2006 09:54
Нагледен пример за горното изречение е "политическият анализ" на Н.Бареков във вчерашния в.Новинар.
08 Август 2006 10:21
Сред лятната жега липсата на Дайнов, Кьосев и редица други, тревожно епизодично рядкото появяване на Дичев трябва да се възприема като празник. Пишете по често, г-н Дичев!
За статията.
Медикализацията всъщност идва от медиокрация-повсеместна тенденция. За бай Стамат превеждаме-власт на медиите и от там на всичко, свързано с обслужване на инстинктите, барабар с всички произтичащи от това последствия.
И ето първите различия с Дичев-няма как в такава среда разговорът да се рационализира, но не по причини, които е изложил.Постът президент е символен, тоест предметът на дебата е символен, но изключително важен за политическите централи от гледна точка на бъдещето им. Те, вслучая визираме десните, представят като основно различие помежду им именно избираемостта на Беронов и оттам навлизането в медикализацията. Значи, като почнеш от бай Стамат, който спирал колата на Дарик и Карбовски, та до Каракачанов, Дилов и Мозер, всички маргинални десни се вълнуват от ПР въпроси, които стават основа за деклариране на различие. Лайтмотивът, който се извежда като принцип е- Костов извива ръце, за да оцелее, скрива се-не е лидер, а тарикат, та ни набута мюре и така обслужва врага.
ПР проблем –избираемост на кандидата, става източник и повод за политически решения, които определят позиции ОТ ДВЕТЕ единствено ВЪЗМОЖНИ СТРАНИ на барикадата. Нареждат бойци по фронтовата линия-дясни срещу леви.
Дичев, сам разбираш, че такава теза, напоително подхващана от твои колеги, не е „експертен прочит” на проблемите в дясното.
Решението на нещата в тази обстановка не може да е рационализиране на разговора, а именно да се улови бика за рогата.
Беронов е единственият възможен от политически ПР поглед успешен кандидат на дясното. Но това е друг разговор. Трагедията на дясното е, че той няма с КОГО да се води, защото предполага по висока, дясна политическа и обща култура. А тя е очевидно кът в този десен политически и медиен елит. Така ниската култура, изисквана от медиокрацията, насажда разнобой именно в бай Стамат и десния избирател и го хвърля на лъвовете. С други думи медиокрацията , за да съществува, налага задължителните си критерии за калпав и второкласен политически елит и оттам жънем троскот, вм жито на обществената нива.
Затова истинският разговор трябва да започне с нея-за медиокрацията. Сетне да мине през жестоко налагане на рационалност в обществото-правила, които да покажат, че демокрацията не е пунт и пластика. И тогава от нивата да се избере здравото и да се посее нов политически елит.
Но питам те-днес сме на нивата и се задават тъмни облаци от град. Не е ли време набърже да ожъним кавото е здраво и да не гладуваме зимъска? Да оставим бурените на градушката?


Редактирано от - Зе Мария на 08/08/2006 г/ 10:35:20

08 Август 2006 10:35
суета на суетите е постът ти ако нямаш човечност, не обичаш и браниш Живота, за туй пост се дава, а не за гола слава
08 Август 2006 10:35
Аз също смятам, че Беронов е неизбираем, но логиката на г-н Дичев не надхвърля нивото на разсъжденията на кварталните кибици. Особено разсъжденията му относно (не)подписването на Конституцията и настоящата позиция на Н.Беронов са просто трагикомични. Хем значи слаб кандидата (което си е верно), хем във всеки вестник по две статии на ден обясняват и внуушават колко лош е Костов. Брей.
08 Август 2006 11:09
Степен, Маринчо и Калинке - мерси за поясненията.
Зе Мария, кой е тоя бай Стамат?
08 Август 2006 11:11
Уважаеми Каруцарю,
Ти си умен човек. Боли ме от разсъжденията ти. Добре.
Какво е избираем кандиат. Вие го разбирате като три в едно. Хубав, известен и доказан. Големият проблем на мнозинството десни е че съдят по себе си какво биха избрали. Избират подобен на тях профил, който задължително трябва да ги превъзхожда- и те да си признаят това. Така подчинени на политически ПР кандиатури-модерин, атрактивни, ориентирани към младите, проведени по всички правила на новия политически ПР са вземали обаче само по двеста-триста хиляди гласа.
Защото профилът на успешният кандидат-техен образ и превъзхождащо ги подобие е само капка в морето на профила на бай Стамат-последният има съвсем други харесвания.
Ако приемем, че избирателната активност ще е около средната, то за успех на изборите са необходими около два милиона гласа, които са всъщност около наполовина на първи тур. На избори 91 ЖЖ има на първи тур 2.2, срещу 1.5на ВВ, през 96 ПС води на първи с 1.8 срещу 1.1 на ИМ, а 2001 имаме 1, 03 за ГП срещу 0.99 за ПС
Да приемем, че десният кандидат прилича донякъде на Кошлуков, от гледна точка на политическия ПР
През същата година Кошлуков-сам той пет в едно:
-дисидент, от началото на СДС
-атрактивен, отворен,
-известен, популярен
-политически активен-депутат, представил най много рационални подобрения на политическата система, в посока нейното оптимизиране.-вид антисистемна страта, компонента
- да наложи млади и известни хора в политиката, но стремящ се да промени статуквото отвътре-нови лица, но известна консервативност, харесвана от българина,
- основал чисто НОВА партия, ориентирана срещу статуквото
се опита и направи най-модерната политическа кампания, правена напоследък, по всички правила на ПРа.. Помните ли колко гласа събра „Новото време”?
Да припомняме ли как свършиха подобните кампании на Гергьовден?
Хайде сега да си припомним друго. Да видим какво харесва бай Стамат-не потенциалният десен, а неориентирания, този който харесва пенкелер, но който всъщност решава изборите. Помните ли „Евророма” и нейните концерти. А кандидат-депутата Азис и Цветелин Кънчев, с пачките и черните мерцедеси в гетата? Резултатите?
Значи има нещо друго. Политическите кампании напоследък на Запад включват мерене с домати на кандидатите, заложили се на развеселените избиратели на гюме. Този нестандартен, но ефектен трик, беше приложен от Новото време в Стара Загора. Вие бихте ли замервали с домати бай Неделчо, застанал като мишена ? Помислете върху това

08 Август 2006 11:18
Зе Мария, разберете, уважаеми - г-н Беронов е не-из-би-ра-ем...
08 Август 2006 11:21
при сегашната декоративна същност на поста значение има само моралният авторитет, сила, кураж на президента, и защо у нас няма традиционно обръщение към народа
08 Август 2006 11:24
Степен, случайно да знаеш ли кой е "бай Стамат"? Питах Зе, нема отговор.
Мерси.
08 Август 2006 11:29
Аве напиши в нета бай Стамат, като не знаеш кой е. Как не познаваш бай Стамат от Трети цех, родом от Dreamland.
08 Август 2006 11:30
Зе Мария, защо използваш за пример с Кошлуков? Имаш склонност към обществените вицове ли? Президентската институция, все пак, има някакъв символично авторитетен смисъл.
08 Август 2006 11:34
Четете внимателно. Не пиша, за да си чеша езика.
Разглеждаме Кошлуков от гледна точка на политическият ПР
Тоест-удобен, неудобен за ПР, обект, върху който да се прави кампания-мечтата за маргиналните десни.
Аре, заменете го с Дилов, ако щете, щом толкова ви дразни-но това са вторични наслагвания, нямащи нищо общо с примера. Иде реч за образ, върху който да може да се прави ПРОЕКЦИЯ. Кампаниите са за това-от сто години се знае, че бай Стамат и бай Том реагират на ПРОЕКЦИЯТА, а не на образа.
08 Август 2006 11:37
Зе Мария, Карбовски е прав. Кандидатът на десните беше човек като Зеленогорски. Тогава сигурно щеше да се получи битка. Неделчо Беронов е толкова десен, колкото аз съм космонавт. А аз все пак съм чела сп. Космос.
П.П. Не знам защо тръгваш да обясняваш позицията си с нагласите на "Бай Стамат". Дясна политика въобще не бива да разчита на този твой любим Бай. Той си има партия, телевизия, лидер... и си говори с професор ... Вучков.
08 Август 2006 11:38
В този разговор за Беронов по начало има някакво фазово изместване. Хем искаме промяна на статуквото, нов тип човек в политиката, хем не ни харесва, че той не бил "опитен политик".
(Само да попитам - Йордан Цонев и Христо Бисеров, например, достатъчно опитни ли са?)
Искаме неопетнен и достоен човек, наело на държавата, но настояваме, че той бил неизбираем.
Значи, или българският избирател вече е узрял да поиска президент, който да има достойнството да се противопостави на мафиотизираната политическа каста, или - още не е узрял.
За пръв път имаме избор.
08 Август 2006 11:53
Неделчо Беронов е симпатичен и изглежда достолепно. Но е много бавен, несвикнал с политическото словесна истерия. И поточно говорене. Освен това е прекалено силен антипод на бай Стамат, азисоподобните и онези, които имат нужда от "лесна смилаемост на личността". Хората харесват близки до тяхната същност. Изборите за президент се провеждат в цялата страна. А вие знаете ли как изглежда страната ни. Извън София.
08 Август 2006 11:58
Калина-Малина,
Карбовски, както по често се случва, не е прав. Не ща да му отварям очите в Новинар, защото статията изглежда написана искрено и не вярвам в тезата за услужливо направен за врага ПР. С пълно право може да твърдим, че МК е символ на поколението си. Подобни избират подобни. Липсват му познания, задълбоченост, които замества с активност, което пък му играе лоши шеги и взема грешни позиции. На думи декларира десни позиции, а на практика е ляв. Накрая винаги се изяснява кой-къв е и лъсват задниците. Болестта на младите-но всъщност маргинални псевдодесни. Написаното от нас лани е отговор и на неговите тежнения.
Мога да напиша цял опус по темата-но ни някой ще го прочете, ни има смисъл Георги Марков отдавна го е написал-казва се "Западното левичарство-илюзии и действителност". Четете и замествайте.
08 Август 2006 12:00
ключово послание на ндсв победата бе нов морал моралът, той от вечноста е и преди света е, как иначе Живот ще сътвориш

Редактирано от - Пейчо Пеев на 08/08/2006 г/ 12:16:04

08 Август 2006 12:06
...некой да знае дедо Неделчо некога да се е възправил срещу прогнилата ни и корумпирана съдебна система? /не казвам власт, защото никой никъде и никога не я е овластявал/
...та какво очаквате от пореднио Дедо?
А некой да не си фантазира, че независимо от коя да е политическа посока ще бъде допуснат случаен човек? който да е извън системата на Моделья?
Ще ви се!
Евентуално и единствено Сидеров - ама глейте само как принудил некой да лъжесвидетелства... даже малко преди изборите се очаква Партията и Правителството да предостави на целокупнио народ резултатите от поредното следствие срещу Сидеров за принуждаването на Юда да лъжесвидетелства срещу Христос ...
абе такиви ми ти работи
...ма вие си хленчете и са фащайте за косите - щот "битката" между левите и десните иска жертви и масово скимтене на роби и секва паплач
08 Август 2006 12:11
Всички кандидати са избираеми и всички са неизбираеми – един ще бъде избран!
Май всички сте пропуснали “Предполагам, поне от мен не очаквате да агитирам за кого да гласувате. Искам само да обърна внимание върху съвършеното безсмислие на дебата дотук” на г-н Дичев.
Но и той е пропуснал нещо много важно, което Зе Мария пише: “предметът на дебата е символен, но изключително важен за политическите централи от гледна точка на бъдещето им” (подч. мое). Ето това е положението. Изключително важен за политцентралите, които се мъчат да го направят такъв и за хората. А хората (които мислят, де!) си казват: “Чакайте малко, бе! Нали сега ще избираме президент?” - “А бе, какво значение има какво ще избираме – нашите проценти са важното!”
Мен, обаче, ме интересува какво избирам. Зная възможностите на президента, зная, че могат да се реализират “от – до” и затова си имам мои въпроси към кандидат-президента. Не ги ли покрива задоволително никой кандидат – здраве да е, да си го избират тези, на които критериите са задоволени.
В това отношение мисля, че въпросите, които поставя г-н Дичев са много на място и точни. Вкл. кога г-н Беронов ще напусне поста си – според мен вече е закъснял, трябваше да го направи, когато даде съгласието си. Това, че още официално не е издигнат нищо не значи – морално той е вече кандидат на десните.
Освен ако последната комбинация с “инициативен комитет” не цели точно това – не свързан с политически партии (нещо такова каза няколко пъти) за да си стои и пази председателското местенце в КС.
Честност и правосъдност!...
08 Август 2006 12:14
Жалко. Кой ще гласува за него, щом го предложи Ииван Костов?

08 Август 2006 12:24
Не знам защо тръгваш да обясняваш позицията си с нагласите на "Бай Стамат". Дясна политика въобще не бива да разчита на този твой любим Бай. Той си има партия, телевизия, лидер

Защото няма как да стигнеш до вярното и необходимо решение, ако не познаваш бай Стамат-той всъщност е ключът към всички избори.
Ако не бръснем бай Стамат, тогава десен кандидат трябваше да е Бебо Гаврийски. Знаем кво стана. Или Методиев. Тогава-мога да те уверя, че резултатът щеше да е още по зле.
Ако слушаме Карбовски, то Зеленогорски щял да избие рибата.Бил много популярен, истински седесар.
МК едва ли помни, че срещу Зеленогорски имаше жестоки обвинения, че спечелил в родния си Плевен с купени цигански гласове. Добре, купувал, когато Костов беше на власт- а ся с какво ще купува?
Можеш ли да анализираш само този факт обективно?
Тук пропускаме жълтавините , че бил" с лакирани нокти", от квотата на Соколов-то това може да е плюс
Знаеш ли, че популярният кмет ходи на мачове. Няма лошо. Приземява се сред хората, трупа точки. Освен, ако не слиза на терена като кмет-кой ще го спре- и цели рефера по главата с топката, щото бил недоволен от решението му.
Можеш ли да анализираш този факт обективно? Нали знаеш-от малкото-съдим по голямото.
Не е ли Зеленогорски именно по рецептата на Васуки. Да напопържа Бойко, да покаже среден пръст на Симо... Васуки-загрижен за дясното.
Знаеш ли, че Зеленогорски остана от преторианската гвардия на Надежда. И тя успешен десен лидер-в дебели кавички. Какво ги свързва? Сигурно това, че до каквото са се докоснали като дасно и паритя, се са го провалили. И заедно направиха алтернатива на сдс, щяха да правят партия дори, основаваха комитети. Да цепят и парцелират горкото седесе. Добре, че видяха колко са" популярни" и се въчгестисаха-засега.
Трудно би се измислил по провален тандем. И кво да мислим за тези, които ни го препоръчват? Бад медицин.
А ти можеш ли да ми кажеш, защо би гласувала, говорим по принцип, де-за Първанов?

08 Август 2006 12:32
Темата със старостта е наистина крайно странна във варианта, в който се развива. Никой още не е казал публично, че Беронов е прекалено стар, а вече се опонира седмици наред на нещо неказано. А иначе за мен главнокомандващият на БА в такива несигурни и барутни времена определено не е на 76 години.
08 Август 2006 12:34
В наше село имаше един, дето викаше, че:"Възрастта не е пророк"...(сега, да ви кажа чесно, че и аз не зная точно пророк ли викА или порок, ама все тая) важното е, че се намесвам за да доизясня неяснотата относно израза: ""Обхваща ме отново усещането, че вестниците изпреварват събитията - едно такова постмодерно състояние..."", при това, не защото съм филюлог, въпреки, че съвсем насоро успешно завърших едни напълно ускоени курсове по файлология и имам диплОм, а за това, да докажа, че в днешно време не е нужно да си ясновъдец, за да предвиждаш нещата, а просто трябва да четеш весници. Ето, например Натиснете тук, където ясно се вижда развоят на събитията, стига да се спазва правилото споменато от Минаващия- за пушката, меха и менчето. Значи: ако на сцената има една напълно строшена на повече от пет части- пушка за "десняци", то накрая на сценката -тя просто няма как да гръмне. Мехът се оказва гайда, на която накрая главният герой свири една тъжна песен и се напива бавно от виното в менчето, което се оказва гола-вода с лед.
08 Август 2006 12:44
Браво, Перко
Малееее
08 Август 2006 12:54
Всъщност това е един опит на Костов, да докаже практически, че мандатът на Президента може да бъде и по-кратък, май...
08 Август 2006 13:24
А, мерси много, бавно загревам, пък и не знам неологизмите. Значи на бай Ганю вече му казват бай Стамат. Освен това политиката е в постмодерно състояние. При това положение акълът не ми стига защо Юлиан Вучков не се канидатира. Ше спечели от воле, нема да има нужда от втори кръг. Преди три месеца гледах едно предаване с него - бесно шоу, немам думи.
Вучков - президент
08 Август 2006 14:05
Бе, тоя Вучков не беше ли изгората на Геновева? И оная работи с пъшкането в сеното (оригинален тон по записките на проф. Поповски)?...

... Ако е същият, значи ... Хм, нека по-добре някоя от ощастливените дами да го каже в прав текст:

- Бива ли го или Не?!
08 Август 2006 14:11
Явно лобистите на Научното дружество по геронтология и гериатрия вземат връх. Ся па Злобиян Кучков...
08 Август 2006 14:15
Абсолютно некоректно зададен въпрос (с известна нам мотивация, между другото), тъй като -
- по времето, когато ГО познавах, не го предлагаха за Президент...
- вярно, че живеех в къща с дворче, но не сме чували коне, та да имаме сено, а само една кучка с 4 кученца и две котета ...
08 Август 2006 14:26
Медикализацията ... Аз това не го разбирам. Авторе, ако си решил да обогатяваш английския с нови думи - ами, добре. Но пиши измислените думи на латиница. ***** -

Редактирано от - bot на 08/08/2006 г/ 14:30:53

... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД