:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,736,077
Активни 609
Страници 20,980
За един ден 1,302,066
Писмо от "България" 1

Нали, Жанен?

- Щом ти предстои голямо администриране, хубаво е да имаш много администратори. Щом ти предстои голямо законотворчество, хубаво е да имаш много законодатели. Нали, Жанен?

- Е, не чак толкова хубаво - отговорил Жанен.

- Защо?

- Защото като са много, ще лапат много пари.

- Това е лошо.

- Е, не чак толкова лошо - рекъл Жанен.

-Защо?

- Защото колкото повече са, толкова по не можеш да ги подкупиш всичките.

Предлагам ви да проверим кой от двата отговора на Жанен е верният. В израелския кнесет има 120 депутати, в словенския парламент са 90, в българския - 240. В Израел имат $18.620 GNI per capita*, в Словения - 18.650, в България - 3.450.

Идва ред на "моята" сметка. Вземам числото на населението и го разделям на броя на парламентаристите, за да видя на колко души се пада един законодател. САЩ станаха 300 милиона. Там имаше избори. Ако съотношението между българите и техните депутати беше каквото е между гражданите на САЩ и техните конгресмени, в български парламент би имало 12 човека и половина.

Това детинско пресмятане си го измислих през 1947, когато бях тийнейджър. Направих сметката върху белите листчета на човека, който имаше достойнство.

Той беше висок и леко прегърбен в оръфаното си яке. Влизаше в трите кафе-сладкарници "Савоя", "Луксор" и "България"; то други и нямаше в бомбардирана София. "Савоя" беше срещу десния хълбок на коня на царя-освободител, "Луксор" - срещу руската църквичка, а "България" - където е и сега. Там киснехме ние, непълнолетни и омърлушени, когато Бобо влезе и каза "Какво сте се окумили?" Каза го като Джордж Буш миналата сряда, когато откри следизборната си пресконференция с въпроса "Why all the glum faces?" (Sic!)

Бобо беше разнасял белите бюлетини, с които опозицията щеше да спечели на 27 октомври 1946 изборите за Велико народно събрание, ако не ги бяха фалшифицирали, а аз не се осмелих да разнасям, макар да не ни бяха още позвънили на вратата със съобщението, че ни изселват от София.

Човекът с достойнството и оръфаното яке застана на дискретно разстояние от нашата маса с лист черна хартия и ножичка в ръце. Поглеждаше ни, режеше с ножичката, пак ни поглеждаше и пак режеше и след минута, две постави пред нас две профилчета от черна хартия върху бели листчета. Престанахме да сме glum. Разхилихме се:

- Бобо, виж се! Същият си!

- Ели, това си ти!

- Не - разсърди се тя. - Не съм толкова грозна.

Аз останах без карикатура, защото не съм бил интересен.

- Правилни са ти чертите и не ставаш - обясни човекът с ножичката. Събрахме му пари, той ги взе с достойнство и се насочи към друга маса.

През 1990 президент на САЩ беше Джордж Буш-баща и аз направих "моята" сметка на книжна салфетка в кръчмата "Черният кос" край шосето след Княжево срещу старата ски-шанца. Карикатуристът с ножичката беше останал в миналото; на нашата маса седеше карикатуристът Тодор Цонев. Той бе имал достойнството да рисува карикатури на Първия, докато другите му се подмазваха, и неговата изложба "Арестуваните карикатури" направи фурор през януари 1990 и посетителите напълниха пет книги за впечатления. Тодор Цонев имаше талант поне колкото Sempe, който се подвизаваше в парижките седмичници, преди да се залови с корицата на The New Yorker. Но Sempe стана институция, а Тодор умря. Той се засмя на "моята" сметка върху книжната салфетка. Бойко Станкушев каза:

- Тодоре, направи ни по една карикатура на мен и на Джимо.

- Може - съгласи се Тодор. - Само че друг път. На Джимо не; той има добри очи.

Отидох в тоалетната и се погледнах в огледалото. Очите ми бяха безизразни и късогледи, както и на младини, само че уморени и възпалени. Чак пък добри... Добре де, не ставам за карикатури.

Но писмата ми май стават, а то е същото, даже е по-хубаво. Във форума на в. "Сега" ме имитират и пародират. Един форумец даже каза, че направил програма-генератор на писания а ла Джимо. Присмехулници. Помагат ми да не съм "glum face" и тук, на свой ред, аз пък да имитирам Жанен.

P.S.

Кой е Жанен ли? Писал съм ви за него. Ако сте го забравили, ще го намерите в "После".

------------------------------

* Предпочитам да пиша "per capita" вместо "на глава от населението", което ми звучи като глави добитък.
88
8495
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
88
 Видими 
14 Ноември 2006 22:58
Забивам кола.Тука ще е мъргала.И нема начин и Сиби да не доде да повъздиша за г-н Иванов..
14 Ноември 2006 22:58
Г-н Джимо, не му се сърдете, моля; такъв си е той - лекомислен, ама е с добро сърце!
14 Ноември 2006 23:08
Когато Джимо описва стара София, не зная защо, но се чуствам "кози"/уютно/.Дори имената на улиците или заведенията на Стара София ми звучат по-европейски.Някои форумци наистина звучат като"присмехулници" в сравнение с Джимо.
14 Ноември 2006 23:17
Присмехуйниците, те са най-опасни! От опит знам...
14 Ноември 2006 23:23
Димитри - , И Присмехулниците да са живи!
14 Ноември 2006 23:26
Няма да има мъргал. Няма за какво.
Добрите хора не могат да бият уморените хора.

Допускам една-две домхазяйки да повъздишат за автора.
*
И на мен ми харесва как Джимо описва детската си София. Чувствам по подобен начин моя детски Пловдив.
14 Ноември 2006 23:29
джимо в агенция фокус нюз.нет търсят радио прослушватели ако не ти се слуша поне може да станеш завеждащ отдел имаш опит в медиите уважават те виж за подробности джобс.бг стига с тия джуджавки в сега не се прави на джуджаро
14 Ноември 2006 23:35
Добри са ти очите, Дмитри. И думите ти са добри и обичливи, рисуват картини. Maitre
14 Ноември 2006 23:55
И двамата се озърнаха наоколо. Изведнъж Жельо се хвърли и я сграби. Сборичкаха се и паднаха задъхани в сеното. Каля разтвори широко очи, опъна здравите си гърди, протегна ръце да го блъсне. Жельо я обхвана през раменете и тя се отпусна. Чу се затаен шепот.
- Какво правиш, батьо ти оре зад върбичките?
- Нека.
- Луд ли си?
- Луд!
И той потъна в зеления шум на сеното, в зеления пламък на очите, които го гледаха замаяни.
Един зелен щурец затрака тихичко над тях. Големите ливади угаснаха. Двата сини орли ги нямаше на небето. Те бяха паднали в меката жълта ръж.

Те това са "добри очи", а г-н Джимо тука не се класира, ного сори, ама не е там работата, разбира се...
15 Ноември 2006 00:12
В 1946 в София имало три кафе-сладкарници. В 1878 във Варна имало триста кръчми, от които три български - поне две от тях се помнят и досега, на Петър Янев на Мусалата (по наше време там беше кафе Опера) и на Андон Карабатак на Ченгене пазар (д-р Шишковата градинка).
*
В 1946 опозицията спечели в условията на съветска окупация, в 2006 БСП спечели в условията на демокрация, членство в НАТО и ЕС.
15 Ноември 2006 00:14
Забравих да кажа, че в 1878 Варна била 2.5 пъти колкото София.
15 Ноември 2006 00:45
София на Дмитри е несравнимо по интересна от Варна на някой си.
15 Ноември 2006 00:46
Димитри, който не става за карикатури, става за бой. Има диванета, които търсят само хора с добри очи. От този тип търсещи са комунягите та до сегашните им наследници и креатури..
Всъщност чакай да направя едно отклонение - защо до този момент, всички дето се пишат антикомунисти се срамуват да изрекат гордо имената на тези, борили се успешно срещу комунизма с оръжие в ръка. Тези които са защитавали българския закон от самозваната орда узурпатори, тези които бяха стращилище за самонареклите се народни закрилници, а след това убийци.
А техните убийци висят по табели и стъгди, носят имена на градове кина, улици и паланки.
Къде е логиката на това мръсно българско явление. Кой е този който ще излезе срещу една нова организация да видя физиономиятамуТези дето мазно се промъкваха през събитията и сега се чувстват, като девственици.
Ето от тук трябваше да се почне. Не че е късно, но с доказани престъпници, оставени на свобода нищо не може да се направи, освен точно това, което става и става все по-нагло и свободно.
Вижте съдиите, как се чувстват, вижте десетките като този от парното, вижте закрилниците му.
Помислете и не хленчете!
Виновни сте и вие - включително и аз. Смазване на гадините свсички средства Това не е емоция, а необходимост. България е на прага на нещо от което няма връщане.
Вие чествате убитите от тях, а онези дето са били заловени и осъдени от техните бащи кой ще ги спомене с добро. Кой ще им запали свещ, кой ще нарече улица на тях. Те са били всичко друго но не и фашисти, те са били истински българи, а не продажни русофили, убиващи българи заради Сталин.
И времето ще им дойде *****

Редактирано от - bot на 15/11/2006 г/ 10:58:56

15 Ноември 2006 00:50
Чичо Фичо,
то би трябвало през 1878г в Варна почти всяка къща да е кръчма!
Ей, яко са пиели пустите му прадеди на Г-на Фичева.
15 Ноември 2006 00:54
А, забравих през 1878г. Русе е бил с 20 пъти по-вече от Варна население. Но пустите му "русенци" на са имали 300 кръчми - какво падение.
15 Ноември 2006 01:04
"Да убиеш присмехулник"/Харпър Ли/- но НЕ по расови, а по политически ПРЕДРАЗСЪДЪЦИ ?! К`во от това?!
Димитри е ВЕЛИК!
FULLSTOP !
15 Ноември 2006 01:32
Чичо Фичо
В 1946 в София имало три кафе-сладкарници. В 1878 във Варна имало триста кръчми, от които три български

Фичо,
Нема да та питам другите 297 кръчми във Варна какви са биле, щото ти знам отговора. Турски не вервам да са биле, нали не пиели, казват. Требва да са биле "гръчки" или "еврейски".
Аз па са сетих, че днеска в София има точно 50 православни цръкви и хиляди кръчми, докат във Велики Преслав през 9-ти век православните цръкви биле 56 на брой. Толкоз са откриле засага и още ша има. В Плиска са откриле "само" 48 на брой.
За кръчми нищо не съобщават. Изглежда "гръците"-кръчмостроителе са са появиле по наще земи в по-късните векове.

Не знаех, че Дмитри бил силен във висшата математика. Полезно е приказките да са подплатени и със сметки.
Аз па изчислих, че ако китайците имаха толкоз депутате per capita* кат нас, щеха да имат точно 41 053, 6 бр. в собранието, а те имале само къде 3000. Направо им изляват без пари.
Ако па ний имахме per capita* колкото тех, требваше да имаме само 17, 5 бр., демек ръководството + председателете на комисиите.

*per capita - на глава добитък


15 Ноември 2006 01:47
Е-е-е-е, Димитри, човек е толкова голям, колкото големи са враговете му.
Пък на Димитри враговете, пфу, - програмо-генератори на писания а ла Джимо.

Даже си спомням кой беше - един със зелени букви - да се отличава сред другите критикари, Димитри им вика гальовно "присмехулници"! Добър човек е той, наистина.

Затова си няма голям като него враг Димитри и това е! Да се сражават на равна нога. Интересно би било.


Димитри,

Редактирано от - Сибила на 15/11/2006 г/ 01:52:42

15 Ноември 2006 02:06
*****

Редактирано от - bot на 15/11/2006 г/ 11:00:00

15 Ноември 2006 02:10


Ти какво си се лепнал точно за мен? От миналия път още.

Както искам, така ще си му викам на Димитри, ти отде знаеш, че не сме се разбрали?
15 Ноември 2006 02:13


Това да ти е за последно. Един път като те подмина, а и втори, значи така ще бъде, ясно?
15 Ноември 2006 02:18
Нищо лично бе душа.Тогаз бях на 5-6 постинга и ти ме обиди на "мушморок" който знае много за тез постинги.Не можа да приемеш, че може да има хора в този форум, които четат, а не пишат.Е аз, съм един от тях.
15 Ноември 2006 02:18
Др. Тодаре,
След руско-турската война 1828 г. българите от Варненско почти всичките се преселили в Бесарабия. Например от Галата - 100%. След Кримската и най-вече след Освобождението почнал града пак да се побългарява полека.
Най-многото кръчми в 1878 били гагаузки - гагаузите били лозари и държели всички лозя на север чак до Кестрич (Виница) и манастирите. Дето бат Джимо каза, че Траката била кръстена на дядо му, мястото си било Трака чешмеси още в турско. Турските лозя били само към Галата. Българската кръчма на Карабатак била в гагаузката махала. Близо до бълг. църква, община и училище.
Евреи до освобождението имало много малко и еврейски кръчми в 1878 нямало - първите евреи били братя Тедески, чужди консули. Чак към 1900 г. имало вече към хиляда евреи, повечето - сефарадски и 200-300 руски и европейски.
Как гагаузите станали българи - е интересен въпрос, но явно са станали, понеже по мое време като ученик - 70-80-те години - нямаше човек да се самоопределя като гагаузин даже в най-традиционно гагаузките села като Виница или Николаевка (родното село на П. Дънов).
Гръците - много от тях също били българи гръкомани. Някои дошли и от Котленско, ама се гърчеели.
15 Ноември 2006 02:19

Не е точна сметката за броя депутати пер капита. Много популисти у нас викат - трябва да останат 120 депутати, вместо 240. В есето на Димитри има една забележка, че колкото са повече, не могат да бъдат купени всичките. След последните избори БСП и ДПС си купиха гласове под масата и опитаха да направят сами правителство. 1-2 гласа не им стигнаха. Ако са 120 депутати ще е по-лесно. Сега Божков-Черепа има парламентарна група от 15 депутати, плюс министър Орешарски и др. При парламент със 120 депутати Черепа пак ще има парламентарна група от 15 депутати, което вече е по-голям процент. Даже може да станат повече, защото се получава ефект на снежната топка. Докато сме такова продажно и крадливо племе, по-добре много депутати. Демокрацията е скъпа работа. Но иначе излиза по-скъпо.
15 Ноември 2006 02:21

Ми оставам тогава с впечатление, че от 2002 година четеш повече мен, отколкото Димитри, а аз съм скромна , не съм станала още колумнист, та да ме коментираш вместо Димитри.
15 Ноември 2006 02:30
Антибиотик... Добре че има поне един със здрав разум и будна съвест между нас.
Хубаво мечтаеш, и други мечтаем. За съжаление ще си останем с мечтите и надеждите за Божие наказание...
Няма отърване, братче. Мръсните комунистически другарчета и мафиоти вече тотално ограбиха властта и парите в тая държавица. Благодарение на нашата глупост, късогледство и овчедушие.
15 Ноември 2006 02:32
Варна не лош град но нлого голема концентрация на гагаузи, бе?! А гагаузите е извесно че са лоши и алчни ора, па камо ли да одат на кръчма. Азе имах колеги у МЕИто де не им видех очите 5 години извън лабораторните, азе не одим на лекции Докато азе съм се прибирал пиян от Владиславово, Чайка, Аспарухово , Кайсиева градина, Виница, а бе you name it Само се чудя и мая за какво им са 300 кръчми?!
15 Ноември 2006 06:51
Абе чичо, ти изби рибата, водолазите, а може и някоя подводница може да избълбука.По време на Освобождението Варна е била скеле, и даже я няма на карата, най-големоя град е бил Русе, Пловдив, а Варна е била на трета страница чак.Надали е имало триста къщи общо.Поне познавам стара Варна като размери , и е не по-голяма от Долни Богров.Слагай шапка, слънцето е силно!
15 Ноември 2006 07:10
Един РУСЕНЕЦ би се похвалил с читалищата си , с библиотеката, театъра , Търговсата камара , Пристанището като връзка с културата на Европа , но не и с кръчмите си ! Ама на когото където му е културата...
15 Ноември 2006 07:16
Не съм съвременник, като чичо Фархи, но през 1878г. Варна е около 20 тина хиляди човека и то така омешани, че българите са били една махла и чак след Освобождението с както сега се нарича модерно "миграцията" от вътрешността и след балканските войни и бежанците българите стават мнозинство. Някъде бях чел, че до 1912 г. в държавните учреждения се мъдрел надписа говорете български...Така и не разбрах обаче на гръцки или на турски е било написано.Та кви са били "сладкарниците" тогава Фархито ги е казал, но аз си спомням, по времето на соца най-престижната сладкарница във Варна беше до входа на морската градина в сегашния хотел Одеса..., и където свършваше "гезмето", някои му казваха стъргалото.Там бяха "гювендиите" със самочувствие поне на Мата Хари или Айсидора Дънкън и варненските ченчаджии и "бизнес" тарикати... Тогава бизнес беше мръсна дума...Сега обаче нещата се измениха, тогавашния "хайлайф" си върна съборетините и започна да го дава бизнесмен, а други дето нямаха такива имоти се изнесоха къде Европа и Америка...Сега модерни сладкарници има навсякъде из града, по гаражи и по престижни новопостроени бизнес центровеГювендии няма, но пък "компаньонки" колко щеш и навсякъде из града...Та някои сега от глум фейс се превръщат в glimm lampe и това изглежда иска да ни каже Димитри, за белите бюлетини и опозицията в съвременна България...Ха Ха.
15 Ноември 2006 07:31
Това за добрите очи на Димитри незнам защо ми напомня едни вицове за един с добри очи, дето обичал да казва "гастрреллять и неммедленна, батенька!"
Та и Димитри така - смята както на него му уйдисва.
15 Ноември 2006 07:36
Г-н Иванов и по двама на област стигат - 56 депутати. Но, при двукамарен парламент. А, долната камара да се състои от кметовете на общини, които избираме мажоритарно. При сегашната система всичко е в централната власт. Принципалите на държавата са министрите и кметовете. Как управляват имотите се вижда дори и от късогледите / с мого добри очи/.
Сега един закон си го сменят когато си искат и както си искат. И един милион гласували определя начина на живот на останалите. Горе- долу един милион бяха и партииците преди 15 години.....
Та за каква промяна говорим ?
15 Ноември 2006 07:44
депутатите не са мажоритарно избирани личности а някакъв елит на трохите назначен с партийни листи, малко но повече от обикновена работа, битката на идеи, опозиция на грешни решения няма, търсят привилегии и спонсори, че миг е сладкия мандат, само по няколко автомобила има в парламентите на европейските парламенти, скъпи депутати са родните и тези екстри могат да обеснят но не и да оправдаят с мантрата, така е другаде или еуропа го иска
15 Ноември 2006 08:12
христоматийното време за преход 40 години явно е биологичен факт, в Oakland доказаха че от майката се наследяват инструкции за активност или сън на гените в следващите две поколения, при нарастваща възраст за създаване на потомство, в след 50, 60 години демократично мислене ще се лее, раят ще се завърне, и всеки ще има депутатски standART
15 Ноември 2006 08:33
Достойнство...какво беше туй
15 Ноември 2006 08:40
А, това с профилите ме подсеща за нещо друго.
В контекста на агресията в Ирак, възникна една нова сюреалистична тенденция в живота на американците-влизането в употреба на нов израз-“flat daddy”, който обогати речника им.Става дума за картонена фигура с образа и размерите на баща(отишъл да воюва в Ирак или Афганистан), която служи да замести присъствието му в семейството.Тази мисия има терапевтичен характер, защото“flat daddy” трябва да помага на семейството:да преодолява трудностите и да издържа на изпитанията от временната раздяла.Това важи за съпругата, която трябва да понесе отсъствието на мъжа си и особено на по-малките деца, които не трябва да забравят образа на своя баща, откликнал на патриотичния апел на Буш-да внася демокрация на хиляди километри от дома си.
А приори, това би могло да ни изглежда странно, но в Америка на този феномен, без съмнение, се гледа напълно сериозно.”Flat daddy”е намерил място в ежедневния речник, защото семействата носят своя картонен татко навсякъде, където семейството се придвижва:по стадиони, в колата, на пазар, на гости, сбирки със семейства на военни и т.н.Особено последното ми изглежда най-сюреалистично, защото бихме могли да си представим на какво прилича една подобна среща организирана от военните, на която всяка съпруга носи своя“flat daddy”със себе си и го представя на другите.
Някои могат да констатират абсурда на историята с “flat daddy”-че възниква в епоха, в която средствата за комуникация са на доста добро ниво и, че една част от технологиите използвани в този военен конфликт, биха могли да съпровождат и личния живот на войниците.

Редактирано от - Мето от Факултето на 15/11/2006 г/ 08:41:32

15 Ноември 2006 08:48
Заменям българо-древновавилонски речник
за българо-Джимски такъв.[/blue]
--
Искам и аз да разбера нещо и да изглеждам умен.

Редактирано от - bot на 15/11/2006 г/ 11:01:20

15 Ноември 2006 09:15
няма речник, сешън е, ключови думи, после си ти със солото, да си се и ни ce представиш, DJimo party
15 Ноември 2006 09:30
300 кръчми?? 2.5 пъти София?? Фичо, в грешка си. Според Каниц, през 1871 год. българите във Варна са били около 1400, гърците - 6000. Приблизително същите данни дава и Адолф Тедески, с уточнение, че половината "гърци" били гърчеещи се българи и гагаузи. Общото население според първия е 21 000, а според втория 22 500. Преброяването през 1881 год. сочи 21 500 човека.
Дънов е роден в Николаевка, но баща му е родопчанин, от Устово. Много хубав барелеф са му поставили на каменната ограда на храма Св.Богородица, Устово.
15 Ноември 2006 09:57
Г-н ДИ явно се е засегнал от джей-джей генератора, а не трябва. Както казва Надежда Кутева в едно интервю - "Има много симпатични хора, но малко от тях стават за портрет". Та така... мнозина пишат, но малко от тях стават за подражаване.
Хайде и нещо за поусмихване:
Във Варнеция, градът на тристата кръчми (да не се бърка с пристанището на шейсетте кораба) и най-много агенции за недвижими имоти и брокери на корабни екипажи пер капита, на една врата стои фирмена табела LIVESTOCK INTERNATIONAL. Пък отдолу на ръка, явно от служителите на фирмата, добавено "Не набираме моряци" :-)
15 Ноември 2006 09:58
Джимо, днес ... малко.
Гладен съм
15 Ноември 2006 10:00
А пропо ... един форумец те пита и защо нямаш кураж да пишеш някои истини, ама явно не си имал кураж да отговориш и този път.
15 Ноември 2006 10:20
"Но писмата ми май стават, а то е същото, даже е по-хубаво."
***
Vanitas vanitatum et omnia vanitas...
15 Ноември 2006 11:34
"По време на Освобождението Варна е била скеле, и даже я няма на карата"

А на следната карта "скелетата" явно ги отбелязват с най-големите точки:

Натиснете тук
15 Ноември 2006 11:35
И к а к в о о т т о в а ? К о й м у д р е м е к а к ъ в т и е ф е й с а б е г -н Д и м и т р и ? И л и т о з и н а ц е л и я б ъ л г а р с к и н а р о д ? П р о с т о т р я б в а д а с и с ъ з е р ц а в а м е п ъ п а , м а й ? Т о и д р у г о е д в а л и у м е е м д а п р а в и м !
15 Ноември 2006 11:38
А на следната карта "скелетата" явно ги отбелязват с най-големите точки:
Бряяя, още през 19 век на картите са използвали новия правопис.

_______________________
Можеш ли да докажеш на човек, видял розови слонове, че те не съществуват?
15 Ноември 2006 11:46
Абе, въртим, сучем, все до кръчмите опираме. Аз пък си спомням преди 10 години на един международен семинар в Банско, като водех немците по механите, но не стандартните туристически, а ценените от местното население (щото проджект мениджърките ми бяха по съвпадение от Банско), та същия немец беше доста впечатлен от небрежния отговор на местен жител, че доскоро механите в Банско са били 200 и се увеличават.
А сега, страх ме е да си помисля колко са...
15 Ноември 2006 11:50
Чичо Фичо
Др. Тодаре,
След руско-турската война 1828 г. българите от Варненско почти всичките се преселили в Бесарабия.
Как гагаузите станали българи - е интересен въпрос,

Фичо,
Нема нищо странно в тая работа. Подобни процеси текат и сага, само че българете са преселват в Ландън, а анлийските "гагаузе" тъдява.
Днеска в "Труд" пише, че "Програма 22" за заселване на млади български семейства в Странджа-Сакар вече са преизпълнява.
Само в селата на общините Елхово и Болярово с общо туземно населенее 23 490 capita само за 6-те месеца на 2006 г. са закупени 908 селски имота от чужденци - главно английски и шотландски семейства, но има и италианци и французе, та даже и един швейцарец.
В селските кръчми менюто вече е на англицки согласно плана "Баязид 2".


15 Ноември 2006 12:09
.. кис-кис ...
15 Ноември 2006 12:17

В селските кръчми менюто вече е на англицки согласно плана "Баязид 2".

... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД