:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,784,071
Активни 445
Страници 10,945
За един ден 1,302,066
Анализ

Неконвенционална мъдрост за Русия

САЩ могат да въздействат повече с търпение и историческо разбиране, отколкото с обидено отчуждение и публично мъмрене
Снимка: Ройтерс
Бившият държавен секретар на САЩ Хенри Кисинджър посети Москва в средата на юни. На снимката - Кисинджър с новия руски президент Дмитрий Медведев.
Конвенционалната мъдрост третираше встъпването в длъжност на Дмитрий Медведев като президент на Руската федерация като продължение на двата мандата на Владимир Путин на кремълска доминация и твърда външна политика.

Едно посещение в Москва, при което имах възможност да се срещна с водещи фигури от политическия свят, както и с представители на различни възрастови групи от бизнес средите и интелектуалните кръгове, ме убеди, че тази преценка е свръхопростена и прибързана.

Ако не друго, очертаващата се властова структура в Москва изглежда по-сложна от това, което повелява конвенционалната мъдрост. Винаги е било неясно защо, ако основната му цел е била да задържи властта, Путин при високия му рейтинг, който би му позволил да измени конституцията, за да удължи мандата си, би избрал усложнения и несигурен път да стане премиер.



Моето впечатление е, че започва нова фаза в руската политика



Изявлението, че президентът определя външната политика и политиката по сигурността, а премиерът прилага части от нея, се е превърнало в мантра за руските официални лица от Медведев и Путин надолу. Не срещнах нито един руснак в правителството или извън него, който да се съмнява, че се извършва някакво преразпределение на властта, макар че всички бяха несигурни в резултата.

Путин запазва власт и голямо влияние. Твърде вероятно е той да си е самовъзложил да следи отблизо доколко се справя приемникът му. Възможно е да си е оставил отворена вратичка да се кандидатира на следващи президентски избори.

Както и да се развият нещата, президентските избори отбелязаха преход от фаза на консолидация към период на модернизация. Нарастващата сложност на руската икономика породи нужда от предвидими законови процедури, за каквито вече загатна Медведев. Функционирането на руското правителство с два властови центъра - поне първоначално - може в ретроспекция да се окаже начало на еволюция към липсваща досега форма на взаимен контрол.

Как ще се отрази това на американската външна политика? През следващите няколко месеца Русия ще се занимава с изработване на практическите начини да се прави разлика между планиране и прилагане на политиката за национална сигурност. Администрацията на Буш и щабовете на кандидат-президентите ще постъпят добре, ако дадат на Русия малко спокойствие да изработи тези начини, като се въздържат от публични коментари.

В дългосрочен план, откакто се разпадна Съветският съюз през 1991 г., американските администрации действаха, сякаш създаването на руска демокрация е основна американска задача. Често се произнасяха речи, в които се осъждаха руски недостатъци и жестове, звучащи в стила на борбата за надмощие от времето на Студената война.

Политиката на енергична намеса в това, което руснаците възприемат като собственото си чувство за идентичност, поражда риск да осуетят както геополитически, така и морални цели. Няма съмнение, че в Русия съществуват групи и индивиди, които гледат към Америка за ускоряване на демократичната им еволюция. Според почти всички наблюдатели обаче огромното мнозинство руснаци възприемат Америка като самонадеяна и решена да попречи на възстановяването на Русия. Подобна обстановка по-вероятно би насърчила националистка и конфронтационна реакция, отколкото еволюция към демокрация.

Би било жалко да се запази това настроение, защото в много отношения сме



свидетели на един от най-обещаващите периоди в руската история



Излагането на влиянието на модерни отворени общества и ангажирането с тях са по-продължителни и интензивни, отколкото в който и да е предишен период от руската история - дори като се вземат предвид злощастните репресивни мерки. Можем да въздействаме повече с търпение и историческо разбиране, отколкото с обидено отчуждение и публично мъмрене.

Това е още по-важно поради факта, че геополитическите реалности създават необичайна възможност за стратегическо сътрудничество между някогашните противници от Студената война. Взети заедно, САЩ и Русия контролират 90 процента от ядрените оръжия в света. Русия е с по-голяма сухоземна площ от всяка друга страна и граничи с Европа, Азия и Близкия изток. Напредък към стабилност по отношение на ядрените оръжия в Близкия изток и Иран се нуждае - или значително се улеснява - от руско-американското сътрудничество.

Въпреки конфронтационната си реторика лидерите на Русия осъзнават стратегическите си ограничения. Всъщност бих определил руската политика при управлението на Путин като задвижена от търсене на надежден стратегически партньор, като Америка е предпочитаният избор.

Гневната руска реторика от последните години отразява отчасти разочарованието от



видимото безразличие на Америка към това търсене



Двата вота - за парламент и президент - също насърчиха руските лидери да апелират към националистките чувства, широко разпространени след десетилетие на унижение, според възприятието на руснаците. Тези отклонения не променят реалността. Три са основните въпроси в политическия дневен ред - сигурността, Иран и отношенията между Русия и бившите й васали, особено Украйна.

Поради ядрената си мощ Русия и Америка имат специално задължение да поемат лидерството в глобалните ядрени въпроси като неразпространението на ядреното оръжие. В това отношение трябва да се даде отговор на четири въпроса: На едно мнение ли са Русия и САЩ за естеството на предизвикателството, което би било въоръжаването на Иран с атомна бомба? На едно мнение ли са за статута на иранската ядрена програма? На едно мнение ли са каква дипломация трябва да се приложи за избягване на опасността? На едно мнение ли са какви мерки да се вземат, ако се провали въпросната дипломация?

Моето впечатление е, че между САЩ и Русия се оформя съществен консенсус по първите два въпроса. По другите двете страни трябва да помнят, че нито една от тях не е в състояние да се справи с предизвикателството сама или поне ще й е изключително трудно.

Въпросът за отношенията с Украйна засяга сърцевината на начина, по който двете страни възприемат естеството на международните дела. Същинска независимост за Украйна е от съществено значение за една мирна международна система и трябва да се подкрепи недвусмислено от САЩ. Обаче придвижването на западната система за сигурност от река Елба до подстъпите на Москва подчертава упадъка на Русия по начин, който неизбежно ще породи руска емоционална реакция и тя ще възпрепятства решението на всички други въпроси. Той трябва да се държи на масата, без да се оказва натиск по него, за да се определят възможностите за напредък по другите въпроси.

Декларацията от Сочи на президентите Буш и Путин очерта пътна карта за възникващ стратегически диалог между двете страни. Остава новите администрации на Русия и Америка да й дадат оперативен контекст.
48
4344
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
48
 Видими 
08 Юли 2008 02:30
Този едрия на снимката ми се струва е Dinain
Много е умен!
08 Юли 2008 03:35
Много е умен, ама грозен!
08 Юли 2008 04:45
Не бе, това е ФЛ. И се ръкува с Душко.
Душко сега е в двуомене- дали да зареже Китай и прегърне Америка като партньор. Тежък ще да е изборът.
08 Юли 2008 05:24
Ама как гледа Медведев, усеща, че му кроят шапка.
08 Юли 2008 07:01
...нали уж павароти умря, в мавзолея ли ще го полагат...
08 Юли 2008 07:12
Медведев: "Ето с какви навлеци трябва да се срещам, ама няма как!"
08 Юли 2008 07:31
Обаче придвижването на западната система за сигурност от река Елба до подстъпите на Москва подчертава упадъка на Русия по начин, който неизбежно ще породи руска емоционална реакция и тя ще възпрепятства решението на всички други въпроси
...
Язък за големият му нос...Май остарява?...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
08 Юли 2008 09:25
Някой може ли да каже в качеството на какъв Кисинджър обикаля, среща се с новоизбрания руски президент и дава съвети как да се води политиката с Русия? Някой ще каже- като бивш държавен секретар. Че само той ли е бивш държавен секретар?
И какво точно означава фразата-"Излагане на влиянието на модерни ОТВОРЕНИ общества...." ?
На мен лично ми се струва, че Кисинджър действа като представител на новата световна власт, на силите на новия световен ред, а не като бивш член на американската администрация. То вече не помним и кога е бил държавен секретар.
08 Юли 2008 09:28
"Обаче придвижването на западната система за сигурност от река Елба до подстъпите на Москва подчертава упадъка на Русия по начин, който неизбежно ще породи руска емоционална реакция и тя ще възпрепятства решението на всички други въпроси"

Това е един от съществените въпроси на диалога между суперсилите. Наистина ако Украйна влезе в НАТО, това ще е продължение на унизителното отстъпление на Русия от 90-те години насам. Но пък Украйна има право да решава САМА съдбата си и Русия трябва да тушира и преглътне постимперско си мислене. Такива са реалностите. Украйна е голяма за да се остави да й дърпат конците от Москва. Тя също не иска да бъде унижавана .Русия продължава да губи влияние в постсъветското пространство, но ако е мъдър Медведев, няма да реагира емоционално, както е предположил Кисинджър, а прагматично....това ще е тестът за него.
08 Юли 2008 09:35
Велик е дядо Хенри!
Неговите анализи и прогнози продължават да бъдат кристално ясни и бият право в целта. На тази възръст, това е достойно за уважение. Липсата на политик от подобен ранг в момента в ЕС е признак за бедност на идеи и виждане за бъдещето. Да се надяваме, че скоро ще се появи накой, който е поне близо до Кол и Тачър. За нашата родна действителност не се и надявам да имаме някога подобен държавник.
08 Юли 2008 09:37
Хенри Кисинджър не обича нито нито Германия, нито САЩ нито Русия.
Не става ясно какво върти и суче. Повечето е чист талаш. Ясните му изречения са неверни или провокативни.
Русия трябва да стане модерна и силна държава от европейски тип и ПРИМЕР за бившите си азиатски колонии.
Другото е изпробвано вече...
08 Юли 2008 09:42
"Велик е дядо Хенри!"
Факти за това липсват и в действията и в писаниците му.
В пиара може би?
Едни от най-големите началници на евреите му беше казал, че ако е малко по-малко умен и малко по-честен, ЩЕШЕ да стане велик политик.
08 Юли 2008 09:58
Наистина е голям - и от снимката си личи...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
08 Юли 2008 10:09
Ще използвам цитата от Бенедикта, за да задам въпроса- кой е Хенри Кисинджър, за да заявява след среща с руския президент, че придвижването на западната система за сигурност към подстъпите на Москва ще ПОДЧЕРТАЕ УПАДЪКА НА РУСИЯ?
Кой от действащите политици е заявявал, че разширяването на НАТО е срещу Русия? Че ПРО е насочено срещу Русия? Че Русия се намира в упадък, както той го приема за установен факт? Изобщо, къде си бърка гагата?
То е ясно, че една от целите му е да прикотка Русия, та да ударят Иран. Кисинджър в никакъв случай не е в Русия за да защитава американските интереси. Защитава нечии други.
А неговата политика на прагматизъм, която е същата като съвременната търговия, ръководена от еврейския търговски морал, вече й е отминало времето и очакваме с новия американски президент да й бият шута и я изпратят в историята.
08 Юли 2008 10:26
Кисинджър отдавна не е това което беше...Още през далечната 1997 г. показа, че е достигнал нивото на собствената си некомпетентност. Използвайки славата му на отличен анализатор и геополитик, както и създадените през годините връзки и контакти, диаспората прокарва своите намерения за устойчива глобализация. Най- ясно изоставането му си личи в почти диаметрално противоположните оценки за нуждата от баланс на силите между него и Бзежински...Както и потвърждаването на практика съжденията на последния...Което е твърде странно, тъй като и двамата защитават оцеляването на една и съща метрополия ...(освен ако това разминаване не е умишлено - доброто и лошото ченге...)...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>

Редактирано от - Бармалей на 08/7/2008 г/ 10:28:47

08 Юли 2008 10:31
Според почти всички наблюдатели обаче огромното мнозинство руснаци възприемат Америка като самонадеяна и решена да попречи на възстановяването на Русия. Подобна обстановка по-вероятно би насърчила националистка и конфронтационна реакция, отколкото еволюция към демокрация.

Кисинджър бие точно в целта
Онзи ден си приказвахме с Маузер за нещо подобно.
А горките едноизмерни форумчета е просто умилително да ги гледаш как се пържат Предния път Кисинджър беше наречен дори "изкуфял старец". Гозамбо както винаги припява за хората с малки черни шапчици, хвърля сол и гори тамян. Явно Кисинджър всеки път успява да бръкне дълбоко и на дудуците и на флигорните, та го оплюват и от двата лагера.
А на въпроса "кой е Кисинджър?" - ами той е този, който се среща с руския президент Медведев, пише статии, хората ги четат и после тези статии даже ги препечатват в други медии. А не статии, писани от Гозамбо, например
08 Юли 2008 10:35
Абе, къде са русофобската компания под тази статия - Динайчето, FL и др. като тях. Само Гозамбича и Хугин потдържат огъня. Е Ксинджър тук не е плюл Русия, казал е някои по-меки думи и наште русофоби са раздразнени от това, ама няма как.
08 Юли 2008 10:36
Sorry Динайчето се е пръкнало. Сега ще оправим руската политика со хилядо постинга.
08 Юли 2008 10:39
Дъртият ционист лъже и манипулира. Никога във Вашингтон не е имало мисъл за сътрудничество с Русия. Имало и има само за война. Тя в момента се разширява постоянно, USrael запада, има само няколко години да натиска Москва с отслабващи сили. Затова са цялата ярост от една страна и подлото хитруване като на този дядка тук. Трудно е да си представя, че в Кремъл ще се самопрее.ат втори път за 30 години, твърде кратък е периода след Горба-шоуто. Но знае ли човек? И все пак одеалцето на ционисткия слуга Вашингтон е късо, като си завие главата, отвива си краката и обратно. Скоро съвсем ще си отвие и задника, а китайците това и чакат. И други чакат да се изредят, много станаха вече. И други преди са се мислели за вечни, ама...
08 Юли 2008 10:46
Гусин червени професоре, виждам че съм ти липсвал
Хенри си го е казал много хубаво, няма какво да се обяснява повече.
Ти кажи друго - напоследък от рано-от рано започват един вопли "Иде ли?" адресирани до моята особа. Кажи си честно, разцъфнала ли е дружба между нас?
08 Юли 2008 11:11
Тоя дебелио е стар лисугер!
Мръсотия му е избила и по лицето, требе да води много нездравословен начин на живот и само лошо да мисли.
08 Юли 2008 11:39
Не мога да разбера какъв е тоя мерак да се коментира личността на Кисинджър, а не това което е написал в статията си за "Интернешънъл хералд трибюн". Според мен нещата които казва са много точни - за вътрешнополитическите промени в Русия - нима не е прав - нито Медведев ще е фигурант на Путин, нито обратното. Според мен акцента на статията е в търсенето на стратегическо партньорство от страна на Русия към САЩ и неохотата на САЩ да го приеме - американците по-скоро търсят сближаване на позициите по определени теми /Иран, т. нар. световен тероризъм/ и определено са недиалогични по други /Украйна, Грузия/, по които руснаците са особено чувствителни. И е прав Кисинджър, че този подход на американската администрация - в стил "когато както ни изнася" предизвиква силна емоционална реакция в Русия, която до голяма степен вгорчава двустранните отношения. Не вярвам и някой да отрече, че в руското общество текат промени, които го преръщат в /О, УЖАС/ по-отворено към света.
08 Юли 2008 12:18
Толкова ли пък не възприемате възможноста Путин/Медведев да мислят преди всичко за Русия, а не за личните си амбиции?
08 Юли 2008 12:22
Туй "Русия граничи с Европа и Азия" ми звучи като "България граничи с Балканския полуостров". Мръднал е старецът. Човещения.
08 Юли 2008 12:27
Хм, загледах се в поста на Марксчо.
Абе, къде са (Е) русофобската компания под тази статия - Динайчето, FL и др. като тях. Само Гозамбича(ЪТ) и Хугин пот(Д)държат огъня. Е, Кисинджър тук не е плюл Русия, казал е някои по-меки думи и наш(И)те русофоби са раздразнени от това, ама няма как.

Абе, как може един професор в СУ да пише така безобразно?
08 Юли 2008 12:31
Туй "Русия граничи с Европа и Азия" ми звучи като "България граничи с Балканския полуостров". Мръднал е старецът. Човещения.

Не е мръднал старецът, ами ти не можеш да схванеш какво е казал
Русия не е класическа Европа, нито е и класическа Азия, за това е казано че "граничи с тях". Тя е "Евразия" - тя е прехода, свързващото звено.
08 Юли 2008 12:54
Ходил съм в Русия, близо до Перм, в началото на Урал, където е разделителната между Европа и Азия. Стъпаф у Азия, ама нито ми пораснаха мустаци, нито лицето ми стана по скулесто от преди, да не говорим че не придобих никаква склонност към пиене на кумис, яздене на дребни космати кончета и носене на малки кожени шапки. Не съм започнал също така да нахлувам в селата, за изколвам жените и да изнасилвам добитъка. С две думи - лъжа и измама е тая Азия. никаква Азия няма там, това е измислица на московската пропаганда, да плаши данъкоплатците на запад
08 Юли 2008 13:30
Абе с две думи: Ако не дигаш пепел, лапаш пепел...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
08 Юли 2008 13:38
Разбрах, Дин,
значи Русия се състои от европейска част, азиатска част и близкоизточна част. Туй последното не го знаех.
08 Юли 2008 13:49
Е нема що, мъдростта му тече с вискозитета на гранясал восък.
Украйна била бивш васал на Русия. А другара Брежнев не е ли бил украинец?
А другара Хрушчев не се ли е барал на украинец? Кой даде Крим на Украйна? Да кажеш, че Русия е била васал на Украйна - по-може
Но въпреки умерените нотки, най-накрая дъртият вампир изплюва камъчето:
"...Той трябва да се държи на масата..."
Значи пълзенето на Нато на изток требе да продължава, но по-предпазливо, с паузи. Мнението на украинците (мнозинството - против членство в натото) няма значение. Населението е добитък, с който не трябва да се съобразяват. Както в БГ

08 Юли 2008 14:14
Само, един въпрос не засяга дъртия, бих казал "хитър", а не умен евреин...кой как ще държи Израел да не глътне вода...?! А инък подтекста на цялата еврейска реторика е ясен... съюз със "СССР"...Ха ха.
08 Юли 2008 14:15
Сухар, друго му обясни - че и Медвежатника и Ънкълс се изприщват само като си помислят за азиятската тройка. Недай си Боже ония да се разберат и стиснат ръцете...Отиде конят в ряката...с него и световното ...(господство; лидерство; ръководство...и т.н.)...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
08 Юли 2008 14:25
Хе-хе, след като СССР се разпадна, сега на път е GB.
English Border Town Yearns to Return to Scotland
08 Юли 2008 14:29
Сухар, нищо не си разбрал, ама карай.
Другарите начаса откриха и тук еврейската роля, започва кресчендото...
08 Юли 2008 14:32
Апропо, Метка, знам че таванската стая отдавна си я дал под наем. Ама поне малко история да помнеше, за Голодомор да беше чувал. Виждам, спрял си се преди Бащата на народите, таман да кажеш че Русия е била васал на Грузия и съвсем за смях да станеш...
08 Юли 2008 16:39
Това което е казал Кисинджър спокойно можеше да бъде изречено от Путин или Медведев. Но понеже е казано от Кисинджер лапнишараните зеват ли зеват.
08 Юли 2008 17:46
И като го е казал Кисинджър, ще го чуят ли?
Съдбата на Украйна не може да се решава само в Москва и Вашингтон. Въпросът е принципен. Народите от бившите съветски републики трябва да знаят, че не могат да бъдат предавани от Запада, в случая заради конюнктурни израелски проблеми с Иран. Хората и там правят своя цивилизационен избор. На Кисинджър политиката е точно такава- когато и каквото ти е изгодно. Изгодно, на знаете кого.
С две думи, на зор е работата с иранската ядрена програма. Евреите натискат за решаване на проблема по военен път, но не им стиска дупето да нападнат сами.
08 Юли 2008 18:49
Кисинджър, не беше ли и той бней Йехуда?
08 Юли 2008 21:09
По повод позицията на Русия за иранската ядрена програма из кибуците сигурно си говорят- ей сега ще им пратим Кисинджър на Медведев и Путин, демек тежката артилерия на еврейската дипломация. Пратиха им Кисинджър и какво? Ония си го преместиха в другия крачол. От другата страна океана и там си го местят щом прочетат напътствията на Кисинджър.
08 Юли 2008 21:18
"...ей сега ще им пратим Кисинджър на Медведев и Путин, ..."
...
Ееее, в средните векове са закусвали с вестоносците...Сега е наопъки - на тях дават закуска...


_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
08 Юли 2008 21:52
От кибуците пратили Кисинджър! Гонзо навлиза в тънките слоеве на атмосферата - още, още, Гонзо
08 Юли 2008 21:57
Другаре, не четете ли последните новини?
Russia's foreign ministry has said it will be forced to react with military means if a US-Czech agreement over a missile defence shield is ratified.

The statement comes hours after the US signed an initial deal to base part of Washington's controversial missile defence system in the Czech Republic.

It said Russia would respond "not with diplomatic, but with military-technical methods" if the system was deployed.

Moscow says siting the system near its borders could weaken its own defence.

It has previously threatened to aim its own missiles at any eventual base in Poland or the Czech Republic.

А тепер что?

08 Юли 2008 22:36
Ами май пак Левитан по радиото ....
08 Юли 2008 22:46
Здрасти Дино!
В‌ твоя кибуц има ли рушняци?
08 Юли 2008 22:47
voodo
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 294

Велик е дядо Хенри!
За нашата родна действителност не се и надявам да имаме някога подобен държавник.

немаш си на престава voodo колко не си прав. Твърдението ти е просто извън всякаква логика.
Не беше ли дедо Хенри автор на погрешната политика за разоръжаване и мирно съвместно съществуване?
"Единствената алтернатива на разведряването е трета световна война"
д-р Хенри Кисинджър в реч на 19 септември 1974 г. пред американската сенатска комисия.
И кво щяхме да паим сега, ако не беше пак нашия човек д-р Стефан Маринов да каже на американците как да скапат и да катурнат каманизЪма на Маркс++ по най-лесния и най-бързия начин?
"Източната политика на Бжежински беше точно толкова чужда на действителността, колкото и тази на Хенри Кисинджър, защото пренебрегваше първопричината за интернационалното напрежение: планетарния експанзионизъм на световния комунизъм" (с. 36).
"Било ли е някога разведряването нещо друго освен плод на невежество, илюзии и страх? (с. 39).
д-р Стефан Маринов, "Най-мощният съюзник"
Натиснете тук
08 Юли 2008 23:21
Сака /еластичен/,
като му приписваш заслугите на Кисинджър, че той бил казал-дайте да разведряваме, че иначе Трета световна, не ти ли идват на ум и други хора с подобни идеи, дори още по-по-радикални от на Кисинджър? Че аз мога да ти цитирам десетки, които са изобщо против войната, против всякакво насилие и са много по-големи миролюбци от Кисинджър. Кисинджър ли спаси света от Трета световна? Да не би някой да беше тръгнал да отваря световна война? И не мислиш ли, че след като Кисинджър е дал тон за разведряване, това означава, че агресорите са били Щатите? Значи от тях е зависело дали да има война или мир, а в Съветският съюз са били само за мир и пред тях не е стоял въпросът война или разведряване.
Четете какви глупости пишете!
08 Юли 2008 23:24
Замбо, не си прав...човекът не пише, той цитира...това, което е прочел...

_____________________________________ _________________________________________


Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
08 Юли 2008 23:57
Gozambo, ако беше прочел внимателно написаното щеше да си спестиш глупавия коментар.
Д-р Стефан Маринов, дългогодишният външнополитически съветник на Франц-Йозеф Щраус, казва че политиката на "мирното съвместно съществуване и разведряването", наложена от болшевика Брежнев на Вили Бранд и запада и подкрепяна от Бжежински и Кисинджър е пагубна за запада.
Тази политика към 80 години вече е несъстоятелна защото само продължава живота на несъстоятелния комунизъм, който не може да вирее без западните технологии.
Д-р Стефан Маринов казва на Рейгън и на запада, че на тази политика трябва да се сложи край. Това не значи да се води война, а Кисинджър счита погрешно че алтернативата е именно война. Стефан Маринов казва, че заплахите на болшевизма с война са камуфлаж, защото е разкапан и е пред икономически крах и не трябва да му се помага, а да се побутне.
Това значи запада да наложи тотално технологическо ембарго на комунизма и той ще се срине икономически от само себе си.
Рейгън се вслуша в тези съвети, направи рязък завой на политиката си и комунизЪма се срина за по-малко от 10 години пред очите на всички които не са ходели тогава прави под масата.
Голям мозък е бил д-р Стефан Маринов а защо информационното ембарго върху него е пълно (все още), можеш и сам да се сетиш.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД