:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,733,612
Активни 866
Страници 18,515
За един ден 1,302,066
Помирение

Пропастта между политиците няма да роди нов 4 февруари

12 години след събитията през 1997 г. страната ни е много далеч от ново национално съгласие
Снимка: Архив "Сега"
На 4 февруари 1997 г. Николай Добрев предотврати нов 10 януари, който може би щеше да е по-страшен и кървав. Така той стана инициатор на един от редките случаи на национално съгласие в нашата история.
4 февруари като че ли винаги ще бъде в сянката на 10 януари 1997 г., което не е съвсем справедливо. На днешния ден преди 12 години се случи нещо твърде необикновено за българската история. Националното съгласие, което по принцип съществува най-вече в легендата за хан Кубрат, неговите синове и снопа пръчки, стана факт.

Естествено, винаги ще има червени хардлайнери, които ще заклеймяват Николай Добрев като предател, опортюнист и прочие. Да, вярно, на 5 февруари Добрев можеше да отиде в НС, за да стане премиер. Само че в такъв случай 10 януари щеше да е като спортен полуден в сравнение с ексцесиите, които се очакваше да има пред НС. Ето защо дори в БСП преобладават онези, които по-скоро се гордеят с датата 4 февруари.

Преди 12 години мнозинството от българския народ постигна съгласие не просто за това, че БСП трябва да си ходи от властта. Тогава бе моментът, в който осъзнахме, че



нямаме друга алтернатива освен ЕС и НАТО



Вярно, БСП се включи в евроатлантическия устрем малко по-късно, чак след като лидерът й Георги Първанов стана президент, но да не издребняваме. Важното е, че ако някой тогава беше казал, че ще сме членове на пакта и съюза само след 10 години, щяха да го сметнат за наивник.

Спомняйки си за 4 февруари, няма как да не отбележим факта, че днес националното ни съгласие го няма никакво. Политическият дебат се свежда до взаимни обвинения в популизъм. Докато са в опозиция, партиите ни са яростни популисти, а като вземат властта, стават национално отговорни - разбирай, крайно незаинтересовани за избирателите си.

Политическото ни пространство е разделено като нивичките по селата преди "славните" текезесарски времена. Дори в кръговете на управляващите и опозицията няма единство. БСП обявява партньорството с ДПС за стратегическо, но това не й пречи да гласува против законодателни инициативи на движението, свързани с обезщетения за пострадали от възродителния процес. НДСВ в момента се чуди как хем да остане във властта, хем да изглежда, че всъщност е опозиция. За ДПС отдавна е ясно, че разделението и люспенето на останалите му идва дюшеш, защото го прави фактор.



Не по-различно е положението



и при опозицията. Чак напоследък т.нар. десни партии осъзнаха, че нямат друг избор, освен да търсят онова, което ги сближава, а не ги разделя. И това едва ли щеше да се случи, ако не се беше намесила Европейската народна партия. Проблемът обаче е, че това става твърде късно - след като ОДС и ДСБ паднаха под заветните 4%. И изглежда не толкова като осъзнаване, колкото като спасителна операция.

Най-обезпокояващото е, че разделението между политици и народ май никога не е било толкова голямо. Протестиращите пред НС освиркаха и дори понабиха някои представители на опозицията, опитващи се да се ашладисат към тях. Кризата в доверието между избиратели и избраници върви отдавна и може да нанесе далеч по-големи щети от финансовата криза. Не че за нея няма лек, той отдавна е измислен. Най-ефективният и бърз начин е появата на нови лица. Той наскоро бе приложен успешно във Франция чрез Никола Саркози и в САЩ чрез Барак Обама. Най-общо казано, докато Иван Костов е лидер на ДСБ, Мартин Заимов ще яде бой пред НС. Ако лидер стане обаче някое



ново лице, необременено от миналото,



шансовете общинските съветници на партията да се радват на по-радушен прием сред обществено активните граждани значително се увеличават. Въпреки някои неблагополучия избирането на Пламен Юруков за лидер на СДС и особено навременната му смяна с друго ново лице - Мартин Димитров, се отразиха освежаващо на партията. Като цяло обаче политиците ни отказват да се поучат от опита на по-старите демокрации и не щат да пуснат кокала, от което единствено губят. Защото така или иначе ще си отидат, само че заедно с партиите си.

Мнозина анализатори отдавна тръбят, че откакто сме в ЕС и НАТО, нямаме национални приоритети. Напротив, имаме, но нямаме политици, които да направят нещо друго, освен да приказват за тях. Ясно е например, че корупцията не може да се пребори изцяло, но корупционната среда може да се сведе до минимум. Само че нито една партия не се заема сериозно с това. И дори някои успехи в тази насока бързо се обезсмислиха и обезцениха, както стана наскоро с поправките в току-що приетия закон за конфликт на интереси. Българският народ е петимен да има възможност да свиква референдуми и да гласува за личности, а не за партийни листи. Само че тези две теми не са нищо повече от предизборна дъвка за партиите ни.

Едно е ясно - ако нещата продължават така, нищо чудно да има нов 10 януари. Изцяло във властта на политиците ни е да го предотвратят, като преди това инициират нов 4 февруари.
52
3240
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
52
 Видими 
04 Февруари 2009 02:11
/:/ "...Тогава/04.02.1997 г.-бел. Р39/ бе моментът, в който осъзнахме, че нямаме друга алтернатива освен ЕС и НАТО
Вярно, БСП се включи в евроатлантическия устрем малко по-късно, чак след като лидерът й Георги Първанов стана президент, но да не издребняваме...
......................................... .....................................
Как "да не издребняваме", когато пишеш НЕвярности, Обретенов?!
НЕ друг, а тъкмо Правителството Виденов на "онова" БСП/отпреди 04.02.1997 г.!/ подписа още през 1995 г. с ЕС "Споразумение за асоцииране на България в ЕС", бе!
04 Февруари 2009 02:19
"4 февруари като че ли винаги ще бъде в сянката на 10 януари 1997 г., което не е съвсем справедливо. На днешния ден преди 12 години се случи нещо твърде необикновено за българската история. Националното съгласие, което по принцип съществува най-вече в легендата за хан Кубрат, неговите синове и снопа пръчки, стана факт."
Ако дургарят Костофф, който по онова време се кълнеше, че СДС е майка и бащица за него, не беше до такава степен самоуверен и опърничав, че наистина си помисли, че е Командир....
Ако същият тоа Командир не беше тръгнал да си прави гаргара с наш Амет, а беше тръгнал да управлява в съюз с него, или...
Ако поне се беше усетил, че монопола на Сокола сред турчолята се разбива с печелене на доверие, а не с показни акции у Къръджъалито в предизборния ден...
По-друга щеше да бъде днешна България.Съвсем по-друга.
Ако го немаше това "Ако"...
04 Февруари 2009 02:37
Дрън-дрън ярина! Това, че преди 12 години е било постигнато съгласие сред върхушката да не си подливат взаимно вода, съвсем не означава, че трябва да го наричаме национално съгласие. Седнали две тарикатчета: Петър Стоянов и Георги Първанов (времето показа, че са си точно такива), договорили се и, видите ли, това било така бленуваното национално съгласие, което сега ни било много необходимо. Напротив, НИКОГА не е имало толкова широко национално съгласие, както го има сега по въпроса, какво да правим със същата тази пасмина, която вече двадесета година се подиграва с нас. Има вече широк обществен консенсус да бъде изметена час по скоро. Като написах изметена, си спомних, че на времето подготовката за нежната революция в Прага започна с култовата фраза "Стълби се метат отгоре надолу".
Докато не хванем и ние метлите, тази работа няма да се оправи...
04 Февруари 2009 02:44
Щом правителството крепи сегашната гнила система, трябва граждански движения да контролират властта- Натиснете тук

04 Февруари 2009 04:52
Това писание под снимката е пълна глупост..
Добре, че Добрев върна мандата, иначе от комунистите сега нищо нямаше да има...... И да си кажа честно, по добре да беше станало нещо много лошо, та досега да сме се пооправили. Така само се продължи агонията....
04 Февруари 2009 05:35
Изглежда че в такива моменти се постигат не едно ами две две национални съгласия. Едното между хората - че така не може да продължава. Другото, скришом, между политиците - да си разменят кокала временно, за да не го изпуснат съвсем. Нали след един-два мандата пак ще им дойде реда.
Наистина трябва да стане нещо...
04 Февруари 2009 06:08
Никакво национално съгласие не е имало преди 10 години. Имаше политическо споразумение между БСП и СДС. Ние ви отсъпваме власта, вие си кротувате за нашите кирливи ризи!
Докато народа следва мутрясалите ни властници нищо добро не чака България. Не мога да си представя някой свестен да се заеме с оправянето на нещата, защото знае се какво се случи на Левски, Ботев и Бенковски. И на много други след Освобождението, та до днес. Затова се надяваме на ЕС. Понеже е по-силен. За това се надявахме на Русия и СССР - понеже с тях беше Силата. То и на САЩ някои все още се надяват, но нещо му се смъкнаха гащите, та не знам доколко си струва човек да чака писмо от там.
Не ги виждам нещо тези нови движения готови да поемат отговорността за една нова, прогресираща България. А не е ли по-правилно да е едно Общо-Българско Движение, както България е една?!

04 Февруари 2009 06:59
Ха! Национално съгласие. Колко хубави са приспивните песни на историята.

Национално съгласие няма да има докато няма пречистване. Наречете го както искате, но без пълно унищожение на корумпираната политическа класа, заедно със системата, която тя си изгради, в България национално съгласие няма да има. Лошото е, че това няма как да се случи.

Досегашният опит показва, че ние сами сме си виновни, не политиците. На 10 януари 1997 не отидохме до край и направихме възможни задкулисните съглашателства. Седем години по-рано, на 14 декември 1989 г. пак същото - кръгла маса, национално съгласие и лъжи, лъжи.

Следователно нацията няма потенциал да се пребори за себе си. Какво остава? Ами Бог да пази кенефа.
04 Февруари 2009 07:36
paragraph39, до там ли я докарахте, че да вземате пример от сащиците бе. Я виж,
Натиснете тук какъв компрмат се задава.
- А пък с г-н Доган кой ви запозна, пак Мирчо Петков ли?
-
Не, бившият депутат от Великото народно събрание Иван Палчев. Това стана през 1992 г. в резиденцията в Правец, когато той заедно със Слави Бинев създаваха организацията "Защита". Тогава, но след мен, с г-н Доган се запозна и Мирчо Петков. А сега, както разбрах от други - добре информирани лица, действителният собственик на "Кремиковци" е Ахмед Доган. Той всъщност стои зад индийската фирма на г-н Прамод Митал.
04 Февруари 2009 07:42
Пропаст между политиците няма.
Те са по-единни отвсякога.
Не е имало друг момент в нещастната ни история, когато политиците да са били толкова единни.
04 Февруари 2009 08:00
4 февруари повече няма да има.
Това обаче съвсем не е толкова хубаво за политиците, колкото те предполагат.
Ще станат доста по-ужасни за политиците неща, след които те ще си спомнят за 4 февруари с меланхолични сълзи.
Като начало през следващите няколко години ще изчезне наследственият абонамент за политиката. Днешното поколение български политици е последното поколение наследствени политици.
Те просто все още не си представят, че да си политик и да имаш 4 февруари е сто пъти по-хубаво за тебе, отколкото да няма 4 февруари и да не си политик.
04 Февруари 2009 08:35
Добрев направи каквото можа, за да дойде сега Гоце-Димитриевич на бял кон.
Ако хората тогава ги бяха изнесли с матраците, щеше а има национално съгласие
04 Февруари 2009 08:43
Остава само Брайтмъна да се изкаже в същия дух и единодушието във форума ще е пълно!
за форумците по-горе!
04 Февруари 2009 09:04
"тогава бе моментът, в който осъзнахме, че нямаме друга алтернатива освен ЕС и НАТО"
Кои осъзнахте? От чие име се говори? Защо "и НАТО"? За ЕС множественото число не предизвиква въпрос, обаче не си спомням некой некога да е питал българите за натото.
04 Февруари 2009 09:19
Meto
За ЕС множественото число не предизвиква въпрос, обаче не си спомням некой некога да е питал българите за натото.

Всичко това беше оркестрирано от Запада посредством Луканов, тук се намеси и Газпром - Виденов се беше скарал с тях, а Луканов ги представяше. Целта беше да влезем в НАТО, т.е., тук да се настанят американски бази, а ЕС беше като награда, която сега ще ни я изкарат през носа. А народът никой никого не е питал.
Тромпета
Ако хората тогава ги бяха изнесли с матраците, щеше а има национално съгласие

Направо ме потрисат такива изказвания. Ами тромба спукана виж за кого гласува мнозинството бе. Ето идват следващи избори. Какво съгласие ще има като българите в мнозинството си не искат десните.
04 Февруари 2009 09:25
"Пропастта между политиците.. " - Грешка, няма пропаст! Всички играят заедно - да се нагушат колкото могат. Разликите са в лакомията.
04 Февруари 2009 10:25
alabala12,
не съм съгласен,
и в лакомията им няма разлика,
при всички е безкрайно огромна.
04 Февруари 2009 10:28
Пропастта между политиците няма да роди нов 4 февруари

Между политиците няма пропаст.
04 Февруари 2009 10:30
Досегашната история на България след 1989-та година все пак показа нещо, което обаче е малко трудно за осъзнаване. Показа, че ако искаме да вървим по посока на нормалните държави, трябва да махнем досегашните лица и партии и то с някакъв силно лустрационен закон. Най-вредни от тази гледна точка са хората минали през СДС, както и самото СДС като партия плюс нароилите се от нея партии. Даже ДПС с етническия си вот не е чак толкова вредно за България. Другото, което трябва да се направи, ама няма как, е да се забрани да гласуват на хората, които на избори са гласували за партия, която после е управлявала в България. В този смисъл датите 4 февруари и 10 ануари са доста черни дати в новата българска история.
04 Февруари 2009 10:35
Политиката като понятие е : гражданско действие за промяна на обществените отношения към по-добре устроено общество, с компетентно управление за постигане на общото благо „по добър живот на всички членове на обществото”.
Партиите от тройната коалиция нямат моралното право да останат във властта.
БСП не е нормална политическа партия , а наследница на престъпната БКП и нейния режим. Тя е основния деструктивен елемент на политическата система, защото не провежда политика за общото благо на обществото , а чрез манипулации и фалшификации от изборите през 1990 г. остана на политическата сцена и провежда деструктивна политика в полза на частни интереси. Великото народно събрание доминирано от нея не приема истински демократична конституция , така в България има фасадна демокрация , при която има избори и смяна на правителства , но обществото не се развива , престъпността и корупцията са безнаказани . Престъпниците са икономически силни , като чрез корупция в администрацията, в съдебната власт и на политиците си живеят спокойно и богатеят за сметка на народа.

04 Февруари 2009 10:36
Олдмад , написал си го преди мен.
Пропаст има между народа и политиците, но между тях самите има съглашение, как да грабят по лесно и по бързо.
Защото времето лети.
Един мандат за какво по напред.
А родата има 9 колена.

04 Февруари 2009 10:56
Между политиците има национален СГОВОР за властвуване за сметка на народа и против него.
Национално съгласие има между хората, че политиците съвкупно( БСП, НДСВ, ДПС, СДС, ДСБ и т.н.) трябва да си ходят. С добро няма да си тръгнат...
04 Февруари 2009 11:11
Видно е, че разлятата боза във вестника сериозно е разсърдила много хора.
От дистанцията на изминалите години да се твърдят подобни глупости, се иска наистина дебелоочие, като на ченге от ДС.
Какъв беше Добрев, лека му пръст, е видно от това, какъв е синът му сега. Крушата по-далече от корена не пада!
Далаверата сключена между тези "герои" на времето, зад гърба на протестиращите, ни докара това положение. Положението бе овладяно от "здрави сили" и не се позволи народното недоволство да се излее "където не трябва". С две думи, пак се на...ахме. Но това не ни пречи да се изтъкваме като герои.
20 години след началото на прехода в България сме узаконили разграбването на държавата от червените комунистически фамилии по най-престъпен начин, и говорим за "символи" на демократично народоволеизявление. Щеше да е смешно ако не беше трагично!!!
04 Февруари 2009 11:57
Хе-хе, XYZ забравил най-важното!Да се върне член 1-ви...
04 Февруари 2009 12:03
НЕРВЕН,
не се ли научи вече да четеш,
само като първа стъпка разбира се.
За втората стъпка ще ти кажа след време.
А за третата стъпка не знам да ще се наложи.

04 Февруари 2009 12:07
X-ксе, понятието "демокрация" не е запазена марка за родните "партии-любими", чети речника...
04 Февруари 2009 12:18
OLDMAD,
В речника пише и други интересни работи,
прочети ги. Примерно коя е думата, която определя някакво невярно /лъжливо, подвеждащо/ твърдения спрямо някого.
04 Февруари 2009 12:22
Пропастта между политиците няма да роди нов 4 февруари

Че няма - няма, така си е.
Че може да роди "курс към въоръжена борба" (щото младите акъл нямат) - и това е вярно.
А най-много я е страх нашата "политическа класа", че мафията направо ще си напазарува власт. Някой форумец наскоро направи сметката: 2 милиона гласа по 50 лева = 100 милиона. Кво му плащаш?
04 Февруари 2009 12:29
Чета драги ХУZ(що не си смениш последната буква от ника?)
Казваш да се забранят всички партии минали през СДС-то!Ами нали според теб, техните членове, всичките са минали преди това през БКП/БСП-то.Та не е ли по-добре тази лустрация да касае именно тях?
04 Февруари 2009 12:29
Сократ-май,
защо употребяваш само бъдеще време?
А досега не беше ли така?
Примерно понеже статията е донякъде за смяната в властта през 1997 година, тогава нямаше ли също пазаруване, но по друг начин. Плащаш на определено число хора, за да направят масови протести, организацията за това си я има от предишните години, и ето ти смяна на властта. По какво това пазаруване се отличава от прякото купуване на гласове?

Редактирано от - XYZxyz на 04/2/2009 г/ 12:31:35

04 Февруари 2009 12:30
Журналистически манипулации. Истината е, че Илия Павлов скрои шапката на Виденов и плати където и каквото трябва.
04 Февруари 2009 12:34
НЕРВЕН,
опитваш се да направиш първата стъпка - да четеш, ама нещо трудно ти се удава, а за втората стъпка ти е рано.
Да започнем на части, прочети първо този мой цитат и кажи къде тук виждаш член първи или СДС?
Показа, че ако искаме да вървим по посока на нормалните държави, трябва да махнем досегашните лица и партии и то с някакъв силно лустрационен закон.
04 Февруари 2009 12:37
НЕРВЕН,
тък като си имам работа и нямам много време да те уча да четеш, продължавам с следващото изречение
Най-вредни от тази гледна точка са хората минали през СДС, както и самото СДС като партия плюс нароилите се от нея партии.

Тук има ли твърдение, че сам СДС+люспи са вредни?
А защо са най-вредни ти е още рано - това на третата стъпка, от която си много далече.
04 Февруари 2009 12:42
Открито ви казваха:"Тая власт с кръв сме я вземали..", ама вие не повярвахте.
Историята показва че тук, на Балканите, държавите винаги дръпват напред само след лечебно кръвопускане. "Безкръвните" варианти само удължават мъчителната агония на няколко поколения, обезсилени от набезите на кърлежи, въшки и пиявици.
04 Февруари 2009 12:47
От дистанцията на изминалите години да се твърдят подобни глупости, се иска наистина дебелоочие, като на ченге от ДС.

Наистина прекомерно розови очила са нужни за да не видиш какво става у нас, след като бебетата разбраха вече какво „бъдеще” са им приготвили господарите, а по света България завоюва славата на безспорен център на мафия, беззаконие, корупция и некадърно управление.
Датата 4ти февруари 1997 спазарява „новия ред” за управляване и подялба на баницата и за българите се явява като вътрешно български „ньойски договор” и край на пазарната икономика, свободната инициатива и правовата държава.
4ти февруари 1997 не е никакво национално съгласие, а сговор(или заговор) за създаване на партийни хунти, обръчи , беззаконие и невиждана корупция. Разцъфналия по времето на Виденов(но не по негова заслуга) среден и дребен бизнес беше смачкан безцеремонно. На сцената изплуваха назначени „бизнесмени” от партийните кланове на власт и олигарси(невероятно забогатели престъпници) даващи парите за да бъде „избран” този или онзи в парламента или на други ключови позиции до кацата с меда. Изборите непрекъснато се опорочаваха и сега вече са пълен фарс и абсурд.
04 Февруари 2009 12:49
Doc, в момента гадюките "безкръвно" забатачват дереджето до степен - "Ами то вече нема технологично време за промени"!
04 Февруари 2009 12:51
Направо ме потрисат такива изказвания. Ами тромба спукана виж за кого гласува мнозинството бе. Ето идват следващи избори. Какво съгласие ще има като българите в мнозинството си не искат десните.


Марксе любезни,
Я ми поясни какви десни виждаш в БГ за следващите избори?
Борисов ли? Шегуваш се, нали?
Зарзавата на политическата сергия и този сезон ще е червен, та чак червясал.

Редактирано от - malechko на 04/2/2009 г/ 12:55:32

04 Февруари 2009 12:51
XYZ, май преди 10-ти си бил партиен секретар.Отдава ти се да водиш "заблудените" стъпка по стъпка в "правилната" посока. Дерзай ама не забравяй, че форумът не е ПУГ..
04 Февруари 2009 13:36
ама не забравяй, че форумът не е ПУГ..

Е, щом смяташ, че да се научиш да четеш е ПУГ, твоя воля ...

Редактирано от - XYZxyz на 04/2/2009 г/ 13:38:09

04 Февруари 2009 13:43
Преди 12 години мнозинството от българския народ постигна съгласие не просто за това, че БСП трябва да си ходи от властта.

Спорно твърдение, което се приема в статията за аксиома и се продължава нататък базирайки се на грешна основа.
1997 година резултати от парламентарните избори
За СДС - 32.7% от избирателите
За БСП - 13.8% от избирателите
За ОНС - 4.8% от избирателите
и т.н. останалите с по-малко
Къде тук има мнозинството от българския народ?
04 Февруари 2009 13:50
"Мнозинството от българския народ" все пак има такова понятие, което все още се оформя като такова. Това са тези дето не гласуват, най-вече защото са против натрапените ни сегашни мафиотски партии. През 1997 година, за която пише в статията, преобладаващата част от българския народ не гласува - 37.4% от избирателите. Имаше тенденция броя на негласувалите да расте с всеки следващ избор, но политиците взеха мерки и започнаха да се появяват "нови надежди", т.е. партии, които да привлекат избирателите към урните. Започна се с НДСВ, после се появи АТАКА, а сега и ГЕРБ. Това поспря процеза на около 40% негласуващи, но ако не се появи някоя нова надежда след управлението и на ГЕРБ, т.е. някъде около 2013 година, очакванията са повече от половината българи да не гласуват, т.е. наистина да станем мнозинство.
04 Февруари 2009 14:26
Ааа, помним бе Х-ксе, как да не помним:
1994г. – избиратели по списък=6, 99млн/изб.активност - 75%(Боже, БСП пази!)
1997г. – избиратели по списък=6, 49млн/изб.активност – 59%(Боже, СДС пази...)
2001г. – избиратели по списък=6, 32млн/изб.активност – 67%(Боже, Царя пази...)
2005г. – избиратели по списък=6, 12млн/избирателна активност – 56%(дееба БСП, дееба...)
Литература по въпросата колко щеш.
04 Февруари 2009 15:13
OLDMAD,
не ти е особено прецизна статистиката.
Както сам си написал
Литература по въпросата колко щеш.
Правописа запазен.
04 Февруари 2009 16:42
Пълни глупости. Никакво "национално съгласие" нямаше през 1997 г. Просто комунистите осъзнаха, че ако не върнат мандата народа ще ги избие.
04 Февруари 2009 17:00
Бойчо,
за какви комунисти бълнуваш?
БСП е най-дясната партия от значимите партии в България през последните 20 години.
04 Февруари 2009 17:08
Статията е много сбъркана като почнеш даже и от заглавието и подзаглавието.
Пропастта между политиците няма да роди нов 4 февруари

Въпрос: Има ли в България политици, за да се гадае за пропаст между тях? Политици в общоприетия в нормалните държави смисъл, а не българската му пародия.
12 години след събитията през 1997 г. страната ни е много далеч от ново национално съгласие

Имало ли е национално съгласие през 1997 година, за да се говори за ново такова? Нямаше естествено. Учудващо е как нещо си се приема за взаимно/национално/ съгласие, ако се е случило твоето.
04 Февруари 2009 17:48
валутния борд е гаранция а не политиците всеки си гледа алъш вериша
ако жан виденов беше приел валутния борд нямаше да се стигне до тези събитиа
04 Февруари 2009 17:58
Дойче веле”: Олигарсите завземат държавата
04 февруари 2009 | 17:42 | Агенция "Фокус"
София. "Олигарсите завземат държавата" - така е озаглавен анализ за България в австрийския "Ди Пресе", който цитира последния доклад на Центъра за развитие на демокрацията, посветен на мащабите на корупцията в страната. Примерът на "симптоматичния" Доган с неговите "обръчи от фирми" е последван от мнозина "политически инвеститори", с други думи – олигарси, съобщава „Дойче веле”...- Натиснете тук
04 Февруари 2009 19:07
Целта беше да влезем в НАТО, т.е., тук да се настанят американски бази, а ЕС беше като награда, която сега ще ни я изкарат през носа. А народът никой никого не е питал.
твърди Mrx++
Мръхчо, тия конспирации къде ги прочете? Да не би ти да си издателя на "Строго секретно"?
А колкото до изкарването през носа, така е! За всеки който си е представял влизането в ЕС като награда за нещо си! Но защо си присвояваш някакво право да говориш от името на народа? Май още не си разбрал, че онова време когато такива като теб можеха да се правят на важни и да говорят "от името на народа" май си отидоха бая отдавна![/code]
04 Февруари 2009 20:22
Речник на българския книжовен език 1989 - 2009

"политик/ици" - крадци, престъпници. Нещо като царица Костадинка Рашкова - заболяла от клептомания АМА повдигната на квадрат и после на куб(или 2х2х3х3)

"демокрация" - има смисъл като демоКРАДЦИя
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД