:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,730,192
Активни 812
Страници 15,095
За един ден 1,302,066

И ЕС не ни оправи за 800 дни

Все пак Брюксел не си е поставял такъв невъзможен срок. Той се нае да ни посочва проблемите и го прави с неотклонно постоянство
Светослав Терзиев
Днес се навършват точно 800 дни, откакто България стана член на Европейския съюз. Имате ли усещането да се е подобрил животът ви? Едва ли. Можете да пътувате с по-малко формалности из Европа, но все като най-бедни роднини. Българинът се чувства най-нещастен, най-обиден и най-ограбен, както беше и преди членството му в ЕС. Показват го социологическите проучвания.

Сякаш за втори път се изпарява надеждата му за подобрение, след като се разочарова от знаменитите 800 дни, през които бившият премиер Симеон Сакскобургготски обещаваше да го измъкне от дупката. Това означава, че или този срок е нереално кратък за промяна, или има непреодолима сила, която пречи. В първия случай може да се заключи, че царят-гражданин се е заблуждавал поради управленска неопитност преди да поеме властта или е лъгал сънародниците си. Във втория случай той може да бъде оневинен, защото не е случил на подходящ народ (както сам обясни неуспеха си), но може и да проличи



коя е непреодолимата вредна сила



Да си припомним какво каза кандидат-премиерът Сакскобургготски в историческото си обръщение на 6 април 2001 г.: "Готов съм да предложа схема от икономически мерки и социално-икономическо партньорство, посредством които не по-късно от 800 дни прочутото българско трудолюбие и предприемчивост ще променят живота ви." Броените дни изтекоха бързо и в началото на юни 2003 г. той обясни (вече не лично, а чрез своя тогавашен правителствен говорител), че подобряването на стандарта на живот у нас за 800 дни не е негов ангажимент, а на самите българи. Според говорителя на кабинета му Димитър Цонев обещанието, че "не по-късно от 800 дни прочутото българско трудолюбие и предприемчивост ще променят живота", било призив към хората да разчитат предимно на себе си. Правителството създавало само условия за подобрение чрез програмата си, а гражданите трябвало да я изпълняват. Такъв бил общественият договор между двете страни, т.е. между управляващи и управлявани.

През целия демократичен преход бе насаждана вина у обществото, че не е достойно за своите ръководители. Сега обаче България е член на ЕС, където влезе с надеждата, че другите ще ни оправят, след като собствените сили не ни стигат. Ако се съди по обществените реакции, резултатът е същият,и както след 800-те дни на Симеон. Следователно и ЕС не е за хвалба. Има обаче съществена разлика. ЕС не си е поставял срок да ни оправи, но си е определил 3-годишен срок да ни посочи източника на проблемите. На 800-ия ден може със сигурност да се каже, че



виновникът е идентифициран



Всички доклади на Еврокомисията за България сочат, че бедите идват преди всичко от управляващите, които са силно опаразитени от корупция и от връзки с организираната престъпност.

Няма общество, което при такъв системен грабеж да гори от амбиция за висока производителност. Трябва да се признае, че преди да обещае подобряване на живота за 800 дни, Симеон Сакскобургготски постави на първо място в обръщението си условието за "постигане на функционираща пазарна икономика в съответствие с критериите на Европейския съюз за членство". Точно тези критерии обаче не бяха постигнати и затова България влезе в ЕС с уговорката, че три години ще бъде наблюдавана дали ги изпълнява. Докато гледаше на родината си като новодошъл и още не бе вкусил от властта, Симеон също разбираше какво трябва да се прави: "Въвеждане на правила и институции, насочени към премахване на корупцията, която се е превърнала в главен враг на България, обричайки народа ни на бедност и отблъсквайки жизнено необходимия чуждестранен капитал". После обаче се съгласи, че правилата са за бедните, а корупцията престана да му е враг. Обществото пък престана да го различава от другите управници, грижили се главно да оправят себе си.

България може без Симеон и предшествениците му, както навярно ще се раздели и с наследника му Сергей Станишев. Но тя не е склонна да обърне гръб на Евросъюза, въпреки че управляващите напоследък я настройват срещу него. Те имат интерес да прехвърлят отговорността върху ЕС, след като ги изобличи като източник на главните проблеми за държавата. За първи път през близо 20-годишния криминален преход в България



Брюксел прокарва разделителна линия между крадци и окрадени



Всички политически сили досега са замъглявали картината, като са делели обществото на "комунисти" и "демократи", на републиканци и монархисти, на леви и десни (с нюансите между тях), на доносници и донесени, но не и на такива, които след 10 ноември 1989 г. "взеха", и останалите, на които все им "вземат".

С разкриването на тази опасна за управляващите в България истина Брюксел започна да играе ролята на втори център на властта. Натискът му за правов ред бутна някои паравани на криминалните структури в държавата и ги показа на светло. Изложени на лъчетерапия, туморите на престъпността и корупцията започнаха да се свиват и да търсят нови укрития. Държавата, която досега ги покровителстваше безнаказано, взе да си спомня, че обществото я издържа с друга цел. Къде с явна неохота, къде с извинение и шикалкавене тя се видя принудена да викне за обяснение някои герои на прехода, смятани за недосегаеми. За да не кривне от зададената й посока, Брюксел системно й напомня, че иска осъдителни присъди, и дори й спуска имена, за да не се разсейва.

По конституция България е парламентарна република, но най-нисък авторитет в обществото има парламентът - едва 8% според последния Евробарометър. В същото време Европейският парламент се радва на доверието на близо 58% от българите. Затова няма нищо чудно, че дори министър-председателят



Сергей Станишев признава Брюксел за по-важен център на властта



в сравнение с Народното събрание, колкото и да не му е изгодно. Миналата седмица той не посмя да внесе в Еврокомисията решението на българските народни представители за отваряне на трети и четвърти блок на АЕЦ "Козлодуй", въпреки че по конституция бе длъжен. Отрицателният резултат от това популистко решение бе известен предварително съгласно договора за членство на България в ЕС, но въпреки това премиерът нямаше право самоволно да игнорира националния парламент.

Станишев пое чужда отговорност да отхвърли решението, само и само да не разлюти Брюксел точно преди подготовката на следващия годишен доклад, който би трябвало да съдържа спестените критики в междинния доклад през февруари. В период преди избори това би било твърде рисковано за него и затова миналия четвъртък той заяви тържествено в присъствието на шефа на Еврокомисията Жозе Барозу, че по въпроса за АЕЦ "Козлодуй" България не бива да се държи "безотговорно". Очевидно Станишев не се плаши от санкция на българския парламент, който в името на управленската солидарност го защити седем пъти от вот на недоверие. Брюксел обаче не се чувства длъжен да му се доверява и затова премиерът се старае повече от необходимото. На практика Станишев върви по стъпките на Симеон, от когото, както сам заяви, се учи. В крайна сметка пред брюкселския олтар и двамата показаха, че предпочитат да жертват реактори (напук на парламента), а не босове на престъпността.

За 800 дни членство в ЕС България не стана друга, но поне видя, че волю-неволю трябва да започне да се променя. Тържеството на мутрите няма как да бъде безкрайно, след като държавата мина под международен контрол.
Снимка: Светослав Терзиев
Европейската служба за борба с измамите ОЛАФ изработи досие под заглавие "Проблем: БЪЛГАРИЯ", което съдържа диагнозата за бедите на държавата - безнаказана корупция и престъпност. То бе представено миналата седмица на група български журналисти в Брюксел от началничката на отдел "Земеделие" в ОЛАФ Елизабет Шпербер.
59
3355
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
59
 Видими 
10 Март 2009 00:06
Терзиев,


Добре и този път.


Имам усещането, че авторът доста редовно чете този форум и мненията на участващите в него: не една или две от постановките в статията съвпадат или са близки до тези на колегите с различен "мироглед" и с разна идеология (че и доста противоречащи помежду си), но съгласни в оценката си за осн. проблем на съвременна България: престъпната й и ненаказуема досега управлявщв върхушка и обслужващото я обкръжение.

Ако медиите у нас застанат зад тази позиция, вместо да припяват на виновниците, ситуацията доста по-бързо би започнала да се променя, и то към по-добро.
10 Март 2009 00:13
тц.
Не се пише с любов към България тука.
Мизерабилно някакси.
10 Март 2009 00:21

С изключение на финала, който е изкуствено и безпочвено оптимистичен.
10 Март 2009 00:29
Този, който силно обича едната България, силно мрази другата.
10 Март 2009 01:12
Тези, за които пише Терзиев, са най-върлите антибългари, които са стъпвали по нашите земи: продадоха си душата и тялото на Златния Телец, съсипаха страната и обраха народа, за каква "България" с тях може изобщо да се говори ? Ако имаха и капка усещане за българското, намаше да я докарат до Трета национална катастрофа без война ! Марсианците са "по-българи" от тази продажна и корумпирана пасмина. "Нюрнбергски процес за тях.
10 Март 2009 01:30
Марс Атак,
дори и да си прав и ти не виждаш светлината в тунела.
Тези които мразиш са победителите. И аз ги мразя. Но победителите не се съдят и не се наказват, просто няма от кого да бъдат съдени и наказвани.
А светлина в тунела има но българина просто не гледа натам и не я вижда.
Затова е така.
10 Март 2009 01:39
Вожде,


И тук на Марс стана време да склоним морна глава, че и утре е ден работен, но само няколко думи: не знам "формулата", прав си, но ако имаш време, прочети постингите (моите и на други колеги от дискусията) по вчерешната статия за имотите на Меди-Доган-Сава, там има някои идеи, които са продуктивни, но доста трудни за реализация (от което произтича и песимистичната нотка).

Лека ти нощ, утре ще продължим !

10 Март 2009 02:24
Зарежи го мексиканеца - той е вожд на общите лафове.
10 Март 2009 02:28
Статията е точна и без излишни залитания
Само дето е капка в морето от розови брошуриописващи гигантските успехи на управляващите, които ще се разпространяват следващите няколко месеца сред електората
10 Март 2009 03:01
Благотворното влияние на ЕС си личи дори само по статиите на Терзиев.
A какви ги редеше преди да го пратят в Брюксел...

Редактирано от - Oraсle на 10/3/2009 г/ 03:05:11

10 Март 2009 03:25
Статията е супер .
... и какво от това....... Нищо не се случва. Управляващите само си го преместват в другия джоб...... джобове много . ха ха
"Всички доклади на Еврокомисията за България сочат, че бедите идват преди всичко от управляващите, които са силно опаразитени от корупция и от връзки с организираната престъпност"
10 Март 2009 03:29
Как Барозу стана част от схемата на българските управляващи
Предизборният "десант" на премиера Станишев започна от Брюксел, включвайки в кампанията и председателя на ЕК - Натиснете тук
10 Март 2009 03:35
Г-н Терзиев, обяснете на Брюксел, ако обичате, че освен да ни посочва проблемите, да ни накара и да ги решаваме.Чак тогава нещата ще потръгнат.
10 Март 2009 08:13
Няма общество, което при такъв системен грабеж да гори от амбиция за висока производителност.
В Германия около 50% от БВП отива за заплати на наемния труд -у нас около 35. БВП на Сърбия , Македония и Румъния са по-малки от българските-у нас заплатите са чувствително по-ниски. За здраве и образование заделяме най-марко проценти от БВП в ЕС. Всичко ни говори в силна подкрепа на горното изречение. Ние сме общество на политическата демагогия. Може ли социалистическо правителство да поддържа силно изразено социално неравенство?
10 Март 2009 08:50
Според вас някой дали вече не ни е оправил?
10 Март 2009 09:04

toli,
Може , може.Щом става въпрос за пари, всички мераци за социализъм отиват по дяволите.
10 Март 2009 10:08
На първо приближение да кажем само, че е добре където все пак ни взеха.После да помислим, защо го направиха и включим царските 800 дни+контролираната от мафията организирана престъпност / в т.ч. приватизации и пр. кражби..??/, а след това да си отговорим, къде ни би било по-добре-вън или вътре в ЕС и накрая, язък за досегашното добро впечатление....
10 Март 2009 10:32
Според вас някой дали вече не ни е оправил?

Прав си!
Винаги се съмнявай в задника си!
И най-паче след като си го дал "под наем" на разни политици...

Редактирано от - OLDMAD на 10/3/2009 г/ 12:30:57

10 Март 2009 10:33
Светло пиво,


Не беше ли "крачол" бе ? Че с джоба е доста неудобно ...
10 Март 2009 10:48
НЕ ВЕРВАЙТЕ НА КОРОНОВАНИТЕ !
(па и на останалите управници )
За Чарлз ІІ - Веселия*, поданиците му казвали, че никога не говори нещо глупаво, но и никога не върши нещо умно. По този повод той се произнесъл така: "Първото се отнася до мене, а второто - до моите министри."
------------------
*През миналата година британският престолонаследник принц Чарлз платил 453 паунда и 15 пенса (около 935 долара) семеен дълг от 1651 г. на Clothiers Company в Уорчестър. Преди повече от 350 години крал Чарлз ІІ поръчал униформи за войската си от Clothiers Company, но така и не ги платил. Упълномощен представител на компанията приел парите и издал разписка на престолонаследника. Натрупаните лихви от 47 000 паунда били опростени на кралското семейство.





Редактирано от - Zmeja на 10/3/2009 г/ 12:04:46

10 Март 2009 10:49
...след като държавата мина под международен контрол.

За статията
*
Но относно този международен контрол има още доста, какво да се желае. Види ми се, твърде слаб! А по въпроса за това, че "управляващите" се стремели да отдалечат българите от ЕС, смятам, че усилията им са обречени на тотален НЕуспех. Българите виждат в Брюксел единствената сила (след Бог), която може и да ги избави от почти 20 годишната мизерия, беззаконие и политическа мафия! Българската кратуна би я оправила само от брюкселска тояга, след като и Бог ни обърна гръб!
10 Март 2009 11:14
Аз пък си мисля, че нашата политическа върхушка от всички цветове си падна на оная работа. Брюксел викал, че сме корумпирани - и какво от това. Спирал ни парите - че да не са техни. Мониторинги, наказания - да не би да не сми свикнали? А чак да ни изпъдят няма. Не са луди да си наврат такъв кол и да отпадне един платец на вноски, без да взима нищо от общата каса. Така ще си кретаме на опашката и с новото правителство, каквото и да е то. Да не забравяме, че ако дойдат и нови властници, и за тях ще трябва я някоя изостанала приватизацийка, я терен от Кремиковци може би....
10 Март 2009 11:18
Siol En,
Браво!
10 Март 2009 12:01
Те такива дето чекат все некой да им оправя дерижето и живота все неоправени си одат.
10 Март 2009 12:02
Изпуска се съществената подробност, че бъдещето ни зависи все повече от ЕК, а не от нашенците.Ние сме хванали последният вагон и това ще се разбере при следващото разширение, в смисъл на направените ни компромиси.Така , че да гледаме да не объркаме съвсем хавата и наистина ще е важно, кой ще ни управлява по нататък. Колкото до коронованите особи, обективността ни кара да признаем, че няма такава "управлявала" в посткомунистическа обстановка.По почти нищо не приличаме на нито една страна от ЕС с тази форма на управление, така че обективността ще ни намали шансовете от поредни грешки.
10 Март 2009 12:25
Не се пише "дериже", освен ако си от Варна и пишеш "зели" вместо зеле.
Думичката е "dereç e" - дередже(дерече).
Аман от пишман-патриоти!
10 Март 2009 12:32
Защо ревете всички? Аз вчера като гледах и слушах премиера ви по Евронюз, останах с други впечатления. И той мазен, пък и как мазно ги редеше! С една дума- България цъвти и скоро ще върже!Е, каза че някои европеиски фондове били безвъзвратно загубени, но тий с неговите ортаци такава люта борба са подхванали с организираната престъпност , че Европа трябва да взима пример!"Боже, Боже колко мъка( и глупост) има по този свят"!
10 Март 2009 12:35
Можеше и някоя дума за ролята на президента на тази бутафорна държава!Все пак за автора..
10 Март 2009 12:39
Валери59,
По-добре ще постъпваш и ще бъдеш по-убедителан ако пишеш "премиерът ни" вместо "премиерън ви".
10 Март 2009 12:52
Съжалявам Змей! Не е мой! По две причини. Нито съм го избирал(ида имах право да избирам, най-малко бих гласувал за комунисти). А втората причина е че все още не съм си върнал българското гражданство.
10 Март 2009 13:20
valeri59 е напълно прав. Невероятно! Не е за вярване, но "премиера ни" ОТПОЧВА „люта борба с организираната престъпност , че Европа трябва да взима пример!"”

Сергей Станишев: В следващите няколко седмици ще има конкретни резултати по отношение на реформата в съдебната система, борбата с корупцията и организираната престъпност

Ерго, щом др. СтаниШеф ще громи „корупцията и организираната престъпност” СЛЕДВА, чр той признава съществуването на цитираните мискинклъци. Щото досега на никой не даваше дума да издума, че „неговата” държава била безспорен шампион по крадене и престъпност.
10 Март 2009 13:28
Валери59,
При това положение си на 90% прав. 10-е% са, че го слагаш сред комунистите.
10 Март 2009 13:31
Брат'чед, не спекулирай с "формалната логика", плийз...
Така или иначе, "Стани-геронтофил" ще бъде отсвирен на следващите избори, видимо е!
10 Март 2009 13:34
статията
10 Март 2009 13:35
Ганю,


Имаш такова чувство за хумор, че ме заболя корема (и марсианците си имаме корем): Станишеф и "борба" с корупцията и мафията ? Ма то "такова животно не е имало, нема. нема и да има". Той 4 г. не си мръдна пръста (смее ли...), та сега ! АМАН от дебили - мазни, продажни и тъпи (но затова пък - нагли).
10 Март 2009 14:11
Брюксел прекалено деликатничи. Просто правилата на ЕС трябва да бъдат НАЛОЖЕНИ в България. Нашите управници нито искат, нито могат да премахнат развиваната 20 години корупция и престъпност. Нито пък могат да станат по-кадърни.
10 Март 2009 14:32
И ЕС не ни оправи за 800 дни



Заглавието ми звучи двусмислено...доколкото "оправянето" има различни нюанси в българския. Аз например твърдя, че ни оправиха, защото си плащаме вноските като попове, а заради тъпите и крадливи управляващи ни отрязаха парите по един куп фондове.
10 Март 2009 15:01
"Оправяне" е крайно неточна и неподходяща дума употребявана в случая.800-те дни на Царя визираха ясно единството на всички по европейското ни бъдеще и никога от ЕС не се е чуло, някой да /ни/ оправя България.Тук се "оправяме" сами и при това, чрез избори или с частични фалшификации, или с покупки на електорални единици."Оправяме" се сами и с крайно нихилистичното ни отношение, към хачините с които сме управляваме.Тук, по-правилно би било да се използва онзи лаф за вълната пречеща на кривото.
10 Март 2009 15:06
Отдавна не съм пробутвал тезата за отказа от реформи след приключване на присъединителния процес, но днес с удоволствие ще го направя.
.
Както е известно и от случващото се в страните от първата вълна на разширяване, темпът на промените значително спада след присъединяване към ЕС. Като оставим настрана разните му там психологически обяснения, политиката и пр. али-бали, непосредсвената причина за това е промяната на естеството на влияние от съюза (чрез комисията) към страната.
.
Ако една присъединяваща се страна се приема за не съвсем съвършена и прекрасна, то присъединилата се страна вече се счита достатъчно добра, за да бъде, поне формално, третирана като равна. По тази причина механизмите на въздействие (които са по същество механизми на контрол) престават да бъдат преки, а биват заменени с опосредствени и значително по-бавни механизми. Така от момента на събитието (примерно приемане на закон, който противоречи на някоя директива) до проявяване на влиянието (приключване на процедура за нарушение) минава немалко време и никак не е задължително да лъсне причинно-следствена връзката между дадени действия и определени тъжни последици.
.
По тая причина крехките надежди за модернизация, които можеше човек разумно да има преди 01.01.2007 г., беха безжалостно попарени скоро след тая важна дата. Тогава се виде, че в много сектори имаше не просто забавяне на реформите, а дори контрареформи и връщане на жалкото положение от преди започване на присъединителния процес. Тая попара я сърбаме в момента - и най-горещото от това сърбане ще продължи още минимум 2 години (при стабилна политическа обстановка).
.
Показателно е впрочем, че в момента еуропейската администрация се стреми отново да вкара някакви механизми за пряк контрол над това диво племе, дето сме, ако и да минаваме (уж) за некъв вид еуропейци. Обаче подсолнечноето масло вече е spilled - очень late е вече, demeque...
10 Март 2009 16:41
Всички политически сили досега са замъглявали картината, като са делели обществото на "комунисти" и "демократи", на републиканци и монархисти, на леви и десни (с нюансите между тях), на доносници и донесени, но не и на такива, които след 10 ноември 1989 г. "взеха", и останалите, на които все им "вземат".
Е, може би това е най-доброто в статията. За да се пооправим все пак трябва да видим по-ясна картинката, а не замъглената от партиите картина в България.
10 Март 2009 16:44
Какво все пак каза Симеон Кардливий с цитираното в статията
"Готов съм да предложа схема от икономически мерки и социално-икономическо партньорство, посредством които не по-късно от 800 дни прочутото българско трудолюбие и предприемчивост ще променят живота ви."
Най-важното е как - той щял да предложи схема от мерки, които чрез еди-каво си за 800 дни да ни оправят. Това е основното - схемата от мерки, която така и не я видяхме. А в статията се бяга по тъч линията по въпроса.
10 Март 2009 16:47
„Южен поток” ще бъде въведен в експлоатация през 2015 година, заяви Владимир Путин
10 март 2009 | 16:23 | Агенция "Фокус"
Будапеща. Руският премиер Владимир Путин заяви, че газопроводът „Южен поток” ще бъде въведен в експлоатация през 2015 година, като разходите по строителството ще бъдат около десет милиарда евро, предаде РИА Новости.
„Обемът на разходите по строителството ще бъде около десет милиарда евро. Проблеми с финансирането няма да има”, заяви Путин. Руският премиер увери, че Русия разполага с достатъчни запаси от газ, за удовлетворяване на нуждите на европейските потребители „практически за сто години”.

10 Март 2009 16:52
както ми се повдига от хомосексуалиста и престъпник спрямо българския народ Фердинанд, такова е и отношението ми към внукът му и нито за миг не съм се съмнявал откъде идват бедите на българите, друг е въпросът, че народът си е виновен, че избира крадци да го управляват
10 Март 2009 17:03
Странното е, че за 20 години преход сме напреднали много по-малко от същия период след 9 септември. Не мога да кажа защо?
10 Март 2009 18:04
И ЕС не ни оправи за 800 дни

Що бе Крадлив Симо нали се оправи даже за по-малко от 800 дни?
10 Март 2009 18:24
Симеон има една голяма заслуга към Република България - за 800 дни изкорени всякакви мераци и опции за монархия.
10 Март 2009 18:32
Natural,


Държавното устройство е важно, но не определящо за просперитета на една нация: има монархии, които са ОК (Холандия, Швеция, Дания, само някои да споменем от най-близките), и рупублики, които, освен, че са бананови, са и диктатури и с най-нисък стандарт в света (в Африка, Азия и Лат. Америка). А че Симо безвъзвратно поргеба монархическата идея в БГ, си абсолютно прав.
10 Март 2009 18:37
Абадон
Що бе Крадлив Симо нали се оправи даже за по-малко от 800 дни?

Там е работата, че не е. Червените ескадрони са му заредили в темелите няколко бомбички и ако не слушка, показват му фитилите.
Като им знам нравите, като нищо най-накрая все пак ще гръмнат бомбичките - ей тъй, от чиста проклетия.
10 Март 2009 18:49
Сократе,


Докато им служи верно, малко вероятно. А и имайки предвид, че не е небезизвестно лице (в Европа и арабския свят, а е завършил и военна академия в САЩ, та и там са чували за него), с бомбички няма да стане, прекалено шумно е и не е добре за бизнеса. Има по финни методи и те са "царе" на тях. Ето, Литвиненко му сложиха полоний в чайчето. Възможностите им са неограничени, когато за това става дума.
10 Март 2009 18:51
Има вероятност глобалната криза да доведе до практическия разпад на ЕС и с това да сложи край на надеждите че той щял да ни оправи. В такива времена се случва че всеки се спасява по единично. Досега ЕС не е направил кой знае какво за оправянето на БГ то освен че посочи проблема с корупцията който е известен на всеки нормален българин. Може би ЕС си го изясниха за себе си.
Та като стана въпрос за спасяването по единично и като гледам то май само АТАКАТА е дава някакви сигнали че може да работи в такава насока.

... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД