Активни 271

НАКРАТКО

Серена Уилямс

официално се завърна на върха в световната ранглиста по тенис, след като спечели титлата на шампионата на WTA в Доха (Кат). На финала американката победи по-голямата си сестра Винъс с 6:2, 7:6 (4) и завърши турнира без загуба. Второ място в ранглистата заема Динара Сафина (Рус), а 3-то - Светлана Кузнецова (Рус). Цветана Пиронкова е №100.

Американският

плеймейкър на баскетболния "Левски" Джейсън Смит претърпя успешна операция на лявото коляно. Гардът ще продължи лечението си в София, а ръководството на "сините" се надява той да е напълно здрав за втората част на сезона. Смит имаше разкъсани връзки. Следващият мач на "Левски" в НБЛ е срещу "Рилски спортист" в петък.

Състезателят

на пловдивския "Цар Симеон 1898" Тодор Ангелов спечели 39-ата колоездачна обиколка на Витоша. 23-годишният студент по психология финишира за 5.03 ч. и изпревари Станимир Статев с 27 мин. Третото място заслужи Фьодор Драголов с 5.48 ч.

"Уилямс"

обяви Рубенс Барикело (Браз) и Нико Хюлкенберг (Гер) за пилотски екип на тима във Формула 1 през 2010 г. Бразилецът напуска шампионския отбор на "Браун GP", с който завърши 3-ти при пилотите този сезон. Досегашният тест пилот Хюлкенберг пък стана шампион в шампионата GP2.