:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,682,409
Активни 270
Страници 24,974
За един ден 1,302,066
РЕПОРТАЖ

Малки войни в големия червен бастион Борован

Тук хората са принудени да станат членове на БСП, за да имат препитание
Снимка: ВЕЛИСЛАВ НИКОЛОВ
Площадът на село Борован беше обновен по проект "Красива България" и вече повече прилича на градски.
Село Борован е общински център и напира да стане град. Тези дни делегация, начело с кмета Петър Цветковски, очаква да бъде приета от премиера Бойко Борисов, за да му съобщи за желанията си. В Борован живеят 3200 жители, а в цялата община - 7200. Кметът твърди, че са естествен географски център и оттук минават два пътя. Първият е Е15 Бекет-Оряхово, а вторият - от Видин, през Борован за Велико Търново и Варна. Има и друг аргумент - за две години във всяко от селата на общината са вкарани по 3 млн. лв. по проекти за водоснабдяване, детски градини, училища.

Кметът Цветковски е много



твърд поддръжник на БСП



На официалната линия в БСП. Громи подред всички опоненти на Сергей Станишев. "С Румен Петков бяхме заедно кметове, но така не може. Когато се води битка, генерал се не сменя", мъдро отсича Цветковски. А Татяна Дончева, според него, говорела пълни глупости за червените куфарчета. Борованският кмет, на когото не липсва самочувствие, съветвал Станишев да опровергава всичко в медиите и да дава на съд клеветниците. "Ако ме пуснат по телевизиите, ще смажа противниците на Станишев с аргументи!", заканва се той.

Да, обаче ако Борисов им направи услугата да пусне процедурата за градския статут на Борован, която е в доста напреднала фаза, ще посмеят ли да критикуват и дори да щурмуват столицата с трактори и комбайни в предстоящата тежка зима? "Времето за тракторите и барикадите мина. Трябва разумно да се сяда на масата и да се говори", казва Цветковски. Досега той има спечелени 11 проекта по оперативни програми за 25 млн. лв. Ремонтирал е селския площад по "Красива България" и много страда сега заради нападките срещу Масларова. "Онзи ден подписах с МТСП проект за 180 000 лв. за създаване на дърводелски цех и за дърворезба", разказва кметът. Чака и 17 млн. лв. за ремонт на второкласната пътна мрежа.

В Борован има не пет, а шест кьошета и кметът сякаш е застанал на този кръстопът. Хем не иска да си развали съвсем отношенията с новата власт, хем не ще да свали етикета на селото като червен бастион. Смята, че



ГЕРБ са орязали парите



за червените общини. Съвсем наскоро червените кметове се събрали и решили да излязат с декларация пред премиера Бойко Борисов, че новата власт ги пренебрегва. Искат и нарочна среща с Борисов. "Ако не ни отговори, има и други форми на действие", енигматично съобщава Цветков. Той не отрича, че могат да пламнат малки войни между червени и герберски общини.

В същото време в едно от селата на община Борован - с. Добролево, срещаме Елена Цветкова, която ни разкрива другото лице на червения бастион.

"Борован е прекомерно червена община, с прекомерно мислеща за себе си власт и тя спъва хората, които искат да направят нещо", казва Елена в аванс. Според нея хората тук са свикнали да ги командват комунистите. Елена Цветкова живее в Добролево от 6 г. и през август 2007 г. била назначена за библиотекар, тъй като е безработна, но при едно важно условие. Никога не е членувала в партия, но е принудена от кмета на селото и през март 2008 г. я приемат в червената партия. "Или ще станеш член на БСП, или си отиваш вкъщи", казал й кметът на Добролево, който многократно я агитирал. А тя току-що била започнала работа. "Децата ще ми се смеят, как ще стана член на БСП, след като те знаят моето виждане", дърпала се Елена, но напразно. "Всички, които са на работа в Добролево, членуват в БСП", обяснява жената. Тя е уволнена веднага след европейските избори тази година, защото се усъмнили, че не е гласувала с правилната бюлетина. "Имат си списък и когато не им излязат после бройките, започват да проучват кой ги е предал", съобщава жената. Тя хвърлила партийния си билет заедно с документите за освобождаването й. Но още не са я отписали.

"Тук БСП си



води на отчет даже мъртвите



членове", обажда се от съседната маса в кафенето д-р Ангелов, който също негодува срещу червения диктат. И се чуди на бабичките, които тъгували по Масларова, защото сега няма кой да ги праща на море. "Тук са смукачи, има и честни хора, които са заблудени", обяснява виждането си за местните докторът. Той не крие, че е на 68 г., но се чувства още жизнен и иска да лекува хората в селото. Можело да се разкрият няколко работни места - за лекар, за фелдшер, старша сестра, лаборантка и 4 санитарки. Джипито, който идвал няколко пъти в седмицата, се хвалел, че взема по 3000 - 4000 лв. "Аз не искам толкова, на мен ми стигат 700 лв., другите ще си ги разпределим", казва докторът. Джипито обаче бил близък с кмета и затова д-р Ангелов смята, че няма да им бъде позволено да работят и те. Обяснява, че по тази причина няма и аптека в селото. Джипито купувал на хората лекарствата от Враца, но с надценка.

Вълослав Стратев, който е фелдшер и с когото д-р Ангелов желае да работи, също се появява в кафенето. Той може да лекува хората дори само с усмивката и непрестанните си закачки. Казва, че е



ефрейтор на демокрацията,



разжалван в чин наблюдател. Какво е БСП? - пита ни. "Баш същата партия". А какво е СДС? - "Съюз на демократичните серсеми". А ГЕРБ? - "Генерални ербапи на Република България". Според Стратев през последните 20 г. не е извършен преход, а маймунизиране на хората. Моят девиз е този на Волтер: "Аз искам да бъда щастлив, защото това е полезно за здравето", казва фелдшерът-зевзек.

Ивалина Ценковска, която от 15 г. има хранителен магазин и заведение и е един от основателите на ГЕРБ в Борован, също има своята история. Според нея червената власт води войни с опонентите си. "След като кметът на с. Сираково стана член на ГЕРБ, всички пари за това село бяха отрязани", разказва тя. Борованският кмет Цветковски имал група за производствен контрол, която пращал винаги, когато иска да я "накаже" за различните й убеждения. "Три пъти ми изпращаха инспектори по труда по сигнал, че при мен работят хора без трудов договор, но не откриват никакви нарушения", казва Ценковска. "Тук е червен бастион, ако не сте от БСП, няма работа", потвърждава жената, която води тефтер с вересии на безработни. Общо е раздала стоки за 3200 лв. Хора с образование не работят, а тези без - нямат проблеми.

"Докато хората са на вересия, не можем да живеем добре", мъдро отсича Цветковска. Магазинът и заведението й са на улица, изровена сякаш след бомбардировка. Според нея умишлено управата от БСП така държи улицата, която е пренаселена.

След три крави в калта крачи бившата учителка баба Цонка. Друга нейна колежка - Спаска Цакова, пък мете тротоара и обяснява, че получава 136 лв. пенсия.



"Има голема хипербола", казва сърдечната жена



по повод нападките срещу правителството на Сергей Станишев, за които всяка вечер слуша по телевизията. И тя обаче жали за времето, когато имало работа за всички и пари за хляба.

В селото разказаха, че има изградена частична канализация с пречиствателна станция, но са включени само три къщи и отпадните води пак се изливат в дерето. Проектът е направен по времето на предишния кмет на Борован Петьо Гацински, избран с царската бюлетина.

Хората тук се страхуват да говорят свободно и предпочитат да отминат смълчани. А по лицата им личи, че не са щастливи. И им е все едно дали Борован ще стане град, или не.
 Кметът на Борован Петър Цветковски твърди, че в екипа му имало хора от всички партии, но здраво държи юздите на БСП в общината си.
 Елена Цветкова насила е станала член на БСП и разказва за другото лице на червената община, в която хората са сковани от страх.
 Пред магазина и заведението на една от основателките на ГЕРБ в Борован има огромни локви, защото все нямало пари за тази улица.
 Пенсионираната учителка Спаска Цакова все още симпатизира на Станишев и смята, че има голяма хипербола в обвиненията към него, но признава, че пенсията от 136 лв. не й стига.
 Фелдшерът Вълослав Стратев разказа легендата, в която нито един от Борован не посрещнал четата на Христо Ботев, а от Добролево излезли трима и тръгнали с него. Но въпреки това Борован не позволява Добролево да стане център на Ботевите празници.
44
7641
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
44
 Видими 
16 Ноември 2009 22:23
Пък аз си мислех че само при ДПС и Ковачки било така.
17 Ноември 2009 00:21
Картинката е пълна, като четеш и се чудиш в кой век живееш. Дали машината на времето не те е понесла.
И в с. радомирци директорът на училището не те назначава, ако не си член на БСП. Партийната книжка не е гаранция за кого ще гласуваш.
17 Ноември 2009 00:24
Действителен случай :
Имам приятел от Враца - зъболекар който като младо докторче беше разпределен в Борован. Та през 1989 тогавашния кмет ( дали не е бил все същия цървул ? ) да вземе да организира редовната ангария с почистването на площадчето на снимката в чест на задаващият се Девети Септември .
Всичко що не е заето в ТКЗ-сето и на полето с мотички чопли градинките , а моят приятел си отива на работа в кабинета.
Лелееее , като се разлютил оня ми ти кмет !
- Ти що саботираш мероприятията на Народната власт бе ! Ще пиша на Главния лекар на Окръжната стоматология , ще докладвам нам къде си и все в тоя дух.
Моя човек не е конфликтна личност . Опитал се да му обясни че здравето на хората все пак е по-важно от състоянието на храсталаците около оня на статуята , ама де ти.
И накрая се предал и почнал да плеви заедно с бабичките и другите служители в кметствотооооо.
Добре , ама на края на деня се оказало че пред кабинета му има опашка от болни между които шофьор , тракторист , некакъв майстор от МТС-то и още куп народ дето е оставил работата си на полето и цел ден чака със зъбобол некой да ги лекува.
Те така вървеше народа под ръководството на Партията към сияното комунистическо бъдеще.
17 Ноември 2009 00:30
Хора с образование не работят, а тези без - нямат проблеми.

Джипито, който идвал няколко пъти в седмицата, се хвалел, че взема по 3000 - 4000 лв. "Аз не искам толкова, на мен ми стигат 700 лв., другите ще си ги разпределим", казва докторът. Джипито обаче бил близък с кмета и затова д-р Ангелов смята, че няма да им бъде позволено да работят и те. Обяснява, че по тази причина няма и аптека в селото. Джипито купувал на хората лекарствата от Враца, но с надценка.

След като кметът на с. Сираково стана член на ГЕРБ, всички пари за това село бяха отрязани

В света има ли подобна наглост? Ще трябва да изгледам 2-3 клипчета за Севарна Корея, дано задействат синдрома "и по-зле може".
И се чуди на бабичките, които тъгували по Масларова, защото сега няма кой да ги праща на море.

Горките... дали знаят, че всъщност вместо да им раздадат по (примерно)100 лв отгоре на пенсиите, просто наляха пари от моите и вашите данъци в търбусите на "нашите" хотелиери. Голям мазохизъм тия бабички. "Бий ма, обичам та".
А Масларката си кара бентлито и почива в Куба.
O, santa simplicita....

17 Ноември 2009 03:17
А защо град? Борован си е готов резерват. Бабуля Ира Бокова ще даде едно рамо да ги ръгнат в защитените културни видове на комунизма и толкова.
17 Ноември 2009 06:28
Смешно и тъжно.
Надя, вярвам ти за обективността на материала. Но как така селото е червен бастион, а предишният кмет е бил от НДСВ?
17 Ноември 2009 07:41
Комунистическа идилия.
17 Ноември 2009 08:24
Викам да направим един инициативен комитет и да издигнем Брайти за кандидат-кмет на Борован. Ще му пасне отвсекъде - на спокойствие ще изнася безсмислените си монолози пред партийния актив.
17 Ноември 2009 09:37
Ей то бива селяния бива ама чак толкова, смешно та чак боли.
17 Ноември 2009 09:40
Нямаше ли един израз на Великият Ботев за село Борован?
17 Ноември 2009 11:03
Кметът е типичен задръстен червеногъз маймун. Като видя такива мутри вдигам кръвното и изпитвам желание да ги наритам до посиняване.
17 Ноември 2009 11:07
КНДР а? Те ви го Борован къде е!
17 Ноември 2009 11:21
Дааааа това е направо резервата на таласъмите /да ме прощава Клифърд Саймък/
17 Ноември 2009 11:27
Дааааа това е направо резервата на таласъмите /да ме прощава Клифърд Саймък/
Дааааа това е направо резервата на извънземните /да ме прощава Бойко Ламбовской/
17 Ноември 2009 11:29
Да не забравяме, яе Христио Ботев се е опитал да вдигне срещу поробителя
ТОЧНО ТОЗИ РОБСКИ РЕГИОН!
17 Ноември 2009 12:02
Хайде, хайде...
не се палете толкова.
Има всякакви "бастиони" и червени и сини
и жълти и герберски. Така е.
Не прочетохте ли колоко милиона е вкарал
в това село. Хората си го избират.
Това не му е първия мандат.
Да не си отваряме устата за други /разноцветни/.
17 Ноември 2009 13:22
Ами мога да кажа, че почти всичко е така. Разбира се, като се сложи и субективизма на авторката - нещо нормално за един гост.
Искам първо да обясна на Орльото, че Ботев е трябвало да бъде посрещнат от ч1ета тук. Обаче, такава е нямало. И то просто, защото Заимов и помощници са пишели бодри писма до Букурещ, но фактически нищо не са организирали. Един Митьо Цветков залага имоти, та дава пари на Стефанаки Савов - за оръжие. Никакво оръжие не е купено.
Митьо умира като бедняк след Освобождението, Савов внезапно става пръв богаташ, с неизвестно тде взети пари.
Хората изобщо не са знаели, че някои си пише актив на техен гръб. А и не са били в състояние да се вдигнат на помощ на Ботев - страхът! Страхът след току-що потушеното въстание, страхът пред неизвестното. Никой не ги е подготвял.
За селото. Много разруха. Що не се е разходила по нашето Добролевско шосе, към стадиона? Или до гробищата? Обрасли са с дървета и храсти. Ходим с жената да чистим нашите гробове /на рода/, с нас идват и комшийките. Тъй като ги е страх сами - много цигани се навъртат наоколо.
На оградата беше написано с блажна боя - "Одиш каде одиш - па тука ше додиш".
Хората наистина са си с червено съзнание. Просто не дадоха навремето на ликвидационния съвет да погуби всичко /бяха турили една фелдшерка за шеф/ и си гласуват за "наш'те". Не мисля, че заради някакво политическо съзнание, а от контра. Ние сме си такива - на кестерме. Преди години Живков беше обстрелван с автомат от горичката към Баница, та оттогава с кола не е минал. И до Бяла Слатина ходи да открива "Скът"-а /"хотел-ресторант беше, сега общината на Бяла Слатина е заела целия и пак не й стига/, та той ходи с въртолет. Макар между двете да има писта - резервна, за случай на война, широка, бетонна /сега е на дупки, но преди беше направо магистрала, немска при това/.
Има бая къщи, дето са рухнали. А други забравени. Цигани обират, без да им мигне окото, и доста наши хора, изселили се във Враца или Бяла Слатина, направо са зарязали къщите.
А и една комшийка заклаха наскоро. Държеше заведение, сама живееше. Така и не се разбра кой уби Бойка. Приказки всякакви.
Изобщо - стига толкова, че работа ме чака.
А селото ни си е хубаво, хората свестни. Виж, с управници не ни върви. Някак си все тип "Червенков" избират.
А ВОЦИ, да каже къде и кога преди 1989 година не е имало всеобщи трудови ангарии.
Забравих. Читалището е хубаво, има доста книги, чете се. Отиде си старият библиотекар, бай Андро, свестен човек, истински селски просветител беше.
17 Ноември 2009 13:27
Абе чух , че един умрел от баница и го закопали в три кладенци! На баница и три кладенци сложете първа главна буква и ше ви светне кво яко сме ние от северозападналия край, въпреки , че язе се малко шопея в дефилето на зурнини- зверино! Ама борованчене ги млатеше скала зверино на футбол!
17 Ноември 2009 13:28
бороване, кАжи не е ли верно!
17 Ноември 2009 13:34
Бороване, като те чета се питам, помниш ли оня стефан савов как лапна половин Враца - с парите на дядо си! Ама и той не ги занес на два метра надолу! Това ме е яд, че от кол и въже се наглотиха, а ние си рИвем 20 летна!
17 Ноември 2009 14:00
Ей, имах един набор от Зверино - Витков.
Ама и ние си ви биехме, "Торпедо"то ни поразяваше всякакви цели.
А за Савов си прав. Дядо му пробвал да вземе от вършечени извора, ама не му дали. Все на авната са били.
А, и още нещо. В Борован, както и други села, родАта значи много. Колко са Цветковци - проверете и ще разберете дали червената идея или родата води хората да гласуват. Гацинци са по-малко. Белинците и те.
17 Ноември 2009 14:01
Ударението на кметския род е ЦвЕтковци.
17 Ноември 2009 14:22
Боровански, един въпрос:Вярно ли е че, сте населеното място с най-много офицери на глава от населението. Аз лично познавам не по-малко от 15, все готини хора!
17 Ноември 2009 15:01
Borovane, май в близките 5 години не си си ходил. Пистата си е в идеално състояние....и не е правена за бай Тошо, а за баба Цола/Драгойчева/ тя е от Бяла Слатина. А иначе наистина е пълно с циганор....
Жал ми е за българските села.
17 Ноември 2009 15:08
Бороване, къщата на дядо ми /и прадядото ми/ е, м/у Добролевското и язовира. Там на края на селото, на склона до язовира. На това кюше са спрели Ботевите четници, на бивак, а след като язовира пресече урвата отдолу, изместиха бивака от другия край на язовира, на поляната близо до Девенскя път. Впрочем, веднъж с Генека , думахме по въпроса за фамилиите. А статията на 101% е вЕрна, там друго, освен куманиз при Цветковски не вирее. Впрочем, това , май му е четвърти мандат с прекъсване на царския човек само. Половин и повече село, са му аргати. Пълен феодализъм
17 Ноември 2009 15:15
havamal, пистата е направена '42-ра, 43'-та год от германците. Тогава пътят е минавал северно от нея. След, мисля' 58-ма, или около тия години , е свързана с главния път за "бЕла слатина". Сега е преасфалтирана, но допреди , беше действително само на дупки. И гледай да не си там след 22 ч., стават яки гонки
17 Ноември 2009 16:02
Поред. Вярно, много офицери, много нещо. Аз веднъж случайно се запознах с роднина - без да знам, че е роднина. Малък спор, дискусийка по една тема, после се запознахме, вика 'Белински". А, стига бе - че тоя от нашите.
Хавамал,
преди седмица минах пак от там, прибирах се от Плевен. Не, не - не е тая. Чичо ми дойде на гости 68 от Германия, с голям "Фолксваген" /не знаех, че има не само костенурки/. 120 вдигна на пистата.
Абе, тя писта е свързана с военните, нали има и някакви бункери и хангари, от ляво - като си за Бяла Слатина.
Ловец, то и нашата къща е натам. Братовчедът сигурно ти е казал /генек, де/. Там, при язовира се сбирахме и се биехме с буци и камъни. Прибереш се с пукната глава, а баба ми вика: "Не там - не така".
17 Ноември 2009 16:47
Като чета коментарите на борован и земляците му, хич не се учудвам, че селото им е още в по-миналия век...
17 Ноември 2009 16:58
В Борован не съм ходил , но най-големият ми приятел Крум е от там. Невероятно момче, невероятен човек. Познавам още двема - трима, все добри и честни хора.
17 Ноември 2009 17:01
Бахмаааму !
Половината форум земляци бе.
17 Ноември 2009 17:12
Та Бороване, така или иначе го почнахме: Аз там не съм живял, ходех само ваканциите при баба и дядо с брат ми. Баща ми е учил в търговската гимназия във Фердинанд /Монтана/ и тук е станал, и останал "присаден див орех на синя слива , тарикат, фанал си е коренячка от тук / Ама имам прекрасни спомени от Борован. Ловехме шаран на лимонадено шише, със струна и бой с лъкове и стрели от паздерки, ако некой знае к'во е това . От фамилията ни има, верно много офицери, и предимно летци То тогава, нЕмаше начин да не са под пагон
17 Ноември 2009 17:58
Ловец или ловеч, на паздер ше та направа! Разбра ли ме , паздерко
17 Ноември 2009 20:18
разбрах тъ, ш'ти откина глъвътъ
17 Ноември 2009 20:22
Само Генек-а, го нЕма, ми то Добруджата- далече, е па мноо далече
17 Ноември 2009 21:02
Здрасти, Ловец!
Таман се прибирам - гледам, че питаш за мен.
Абе, натоварен ден, правя си контролни прегледи и ходя като изоглавен по кабинети.
Май бая сте си поговорили за село. Между другото, в Борован походът не е спирал, освен за мякой митинг. Минавахме от Софрониево към Баница. На Милин камък правеха лагер.
А знаците по пътя на четата са слагани от Димитър Осинин и съмишленици. Сега има някои нови паметници, но нещо не ми хващат окото. Груба работа!
Не съм си ходил скоро и не знам има ли още селска радиоуредба. Едно време беше в пощата, до мостчето срещу училището. И една сладкарничка отдолу. Миналата година видях и книжарница да има. Но аз минавам само пътем, брат ми се грижи за нашите работи там.
Иначе доста къщи са празни или полупразни. Мисля, че преди 20 години имаше 5 000 жители, сега гледам много по-малко са.
Сетих се и за сбора, както викахме, не събор. Много гости, от всичките близки села, роднини от цяла България. Маси простираха на поляната пред училището, но имаше по всички улици.
А сега как е - не знам, откъснал съм се.
Да са живи и здрави хората, всякакви управници ще надживеят.
17 Ноември 2009 21:27
И една сладкарничка отдолу.

Е те там, к'ва боза имаше, ...мани, мани Сега вече е нЕма
Мисля, че си ме прочел, по-горе
Аз също, нямам поглед СЕГА, но в края на месеца, или другия, ще ходя за някаква мижава рента от земята ни. Но там са двама айдуци, арендатори, 'ора на цвЕтковски , 15 кила жито от декЪр, по цена 13 ст. Затова, по-горе рекох: ФЕОДАЛИЗЪМ е там
17 Ноември 2009 21:32
А и аз утре ш' давам кръв, па за такива работи, като твойте, ма нема начин
17 Ноември 2009 21:40
Ех, и аз се сетих, че като ученик(1974) съм бил на бригада в този регион - село Оходен. И съм ходил за риба в Банишкия язовир, на дъно с влакно навито на лимонадено шишеq за таранка. И хванах бая. На Скъта обаче на плувка за клен ходих само веднъж и йок

Полосата на шосето между Борован и Бела Слатина, беше запасно летище за Габровница, както Кондофрей за Доброславци, Бършен за Безмер и.т.н.
17 Ноември 2009 21:42
влакно навито на лимонадено шишеq

А кажи го, на сегашните, с макари "Мичел" и тем подобни атрибути
17 Ноември 2009 22:02
Между другото, в Борован походът не е спирал

Сорри, но не е така. На края, /на ъгъла, кюшето до акациите в края на двора ни/, е бил бивака. Дядо ми го казваше по думите на баща му. Сега всичко е комуфлаж, обаче. Та там, баба ми все ми казваше, че сънува заровено злато. И до сега не знам, защо не го потърсихме.
А по пътя на Ботевата чета /37 човека, останали 25 при Борован, дошла за освобождението на България/ , след време се намери и Рогозенското и Врачанското и онова от Баница, за което няма гласност. И за последните минути на Ботев на Милин камък и др. неща, като на Стефанаки Савов благоразположеност на имоти, след Освобождението, и т.н. Та, разни неща си хортувам, сам аз, изкуфелия, дърт Ловец
17 Ноември 2009 22:11
Lowec, ами те тези ренти са жива подигравка. Уж сте борбен край и другарите уж мислят за народа. Бай Адам Смит дето твърдял, че рентата трябва да изплаща земята за 33 години ряпа да яде.
17 Ноември 2009 22:25
дабедабе, на 100% си прав, ма не съм от "другарите", може би това ми е проблем, знам ли
17 Ноември 2009 23:01
Като се спомена Ботевата чета се сетих за оная полубългарка с германската награда за литература. Май тя дрънкаше за "лачените" ботуши на Ботев. За мен Христо Ботев е недосегаем и ненадминат връх. Той е бил много наясно, че ще положи костите си в родната земя. Не е хранил никакви илюзии и си е понесъл кръста.
23 Ноември 2009 12:09
Хората тук се страхуват да говорят свободно и предпочитат да отминат смълчани. А по лицата им личи, че не са щастливи.

Очевидно там времето е спряло някъде преди 1989 г.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД