:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,798,775
Активни 373
Страници 18,102
За един ден 1,302,066
Реформи

Ах, този скъп, скъп КАТ

МВР праща шофьори длъжници в тухларната. А кой да прати там катаджиите, които не си вършат работата
Снимка: Архив "СЕГА"
Лятото свърши. Традиционните опашки пред гишетата на КАТ са бухнали от обилната за сезона реколта санкционирани прегрешения по пътищата. Ваканционните месеци са увеличили многократно актооборота, а месец след всяко актуване връщат "квитанциите" на шофьора. Актът замества контролния талон 30 дни, после нарушителят отива в КАТ по местоживеене да си получи наказателното постановление, да си разбере глобата и отнетите точки и да му върнат заветното синьо талонче. До болка позната за всеки водач безсмислена и тромава процедура, която обаче тъкмо през лятото и началото на есента става особено нетърпима. Тежката машина на МВР не може да се справи с документооборота, който сама е изобретила. Повечето хора, редили се минимум половин час на опашка в столичния КАТ, като им дойде редът, разбират, че контролният талон, отнет след нарушение примерно на територията на ловешкото РДВР, за един месец не е могъл да пристигне в София - все едно че пътува по море от Австралия. Ама те и от София не можели да стигнат в София, така че е нормално, оправдават се от другата страна на гишетата.

След като хората не могат да си получат заветното контролно талонче, служителката на гишето им слага печат, с който им удължава срока на акта, обикновено с 2 месеца. Което означава, че човек трябва да дойде втори път на опашка - таман по Коледа, когато ще е по-голяма, за да си получи безсмисления иначе и според началника на ресорния сектор в столичния КАТ син талон. Междувременно



с удължения акт шофьорът

е вече полупрестъпник



(признава го и въпросният началник), защото спре ли го катаджия, веднага суче мустак: "О, вече сме били нарушители." И е вече толкова лесно да открие тръжната процедура на пътя с неизменното: "Ами сега какво ще правим?"

Лятото свърши. Традиционният меверейски ентусиазъм за затягане на санкциите пак е напращял като пружина на катаджийска фуражка. Поредната порция екзотично-мракобеснически идеи, повечето притоплени, излязоха този път от устатата на зам.-министъра на МВР Камен Пенков. Естествено за шофьорите - мракобесието, за катаджиите - екзотиката.

Ето каймака на новите идеи. Който не си е платил глобата до 3 месеца, да бъде арестуван и пращан на принудителен общественополезен труд. Да има лихви за просрочените глоби, а неиздължилите се шофьори да нямат право да пътуват зад граница. В замяна всеки униформен ще има "бръмбар" на ревера, чрез който всичките му разговори на пътя ще се слушат в оперативен център. А полицаите ще престанат да се крият в храстите.

Доколко изобщо имат общо с правото тези идеи, да спорят юристите. Здравият разум и елементарното чувство за справедливост обаче едва ли ще могат да намерят отговор на няколко простички въпроса: защо ако срещу някого е повдигнато наказателно обвинение, дори да са цяла серия, най-обикновено не лежи в ареста, а дребничкият нарушител, на когото вече са му взели точки, наложили са му акт, но е закъснял да плати глобата, ще бъде арестуван? Защо, ако дължиш 5000 лв. данъци на държавата, пак можеш да пътуваш зад граница, а ако не си платил 50 лв. на КАТ, МВР ти налага мярка за неотклонение "задържане в пределите на България"? Защо му е на МВР да слага "бръмбари" на реверите на катаджиите (те лесно ще усвоят и жестомимичния превод - въпросът "Ами сега какво ще правим?" спокойно може да се преведе с разперване въпросително на ръце например), а не направи единна информационна система, до която да има достъп от всяка патрулка. А че катаджиите вече нямало да дебнат в засада (слушаме го от поне 10 години), няма кой да повярва даже и предизборно - та нали вече няколко поколения са възпитавани в такива трудови навици и катаджийските слънчогледи направо са се сраснали с крайпътните шубраци.

Лятото свърши. Традиционното българско търпение, дай боже, тоя път да се е изчерпало. КАТ не само не си върши както трябва работата, ами всекидневно нанася огромни икономически вреди, изяждайки безбройни часове работно време на стотици хиляди граждани заради тромавата си машинария. А и с екзотични идеи се опитва да скубе още и още. Единственото смислено нещо от последната серия идеи за катаджийски реформи, е просто да се въведат лихви върху неплатените актове и те да се събират задължително заедно с данъците. Ако пък МВР много държи и на останалите мерки, ще е напълно справедливо те да бъдат компенсирани с контрамерки от рода: за всеки просрочен ден от непристигнал и необработен акт виновният служител или началник да работи принудително в тухларната. На всеки полицай в шубрак, който пази знак, а не място, където има опасност за хората, да му се реже от надницата. А ако пък МВР има пари (нашите) да се кичи с "бръмбари", то поне да престане да реве, че не му достига бензин за колите.

Крайно време е да се разбере, че неефективният КАТ има немалка вина за огромния брой катастрофи и нарушения по пътищата. И че колкото по-неефективен става, толкова по-голям апетит за разходи има. Твърде скъп ни излиза нашия мил, роден КАТ.
39
1431
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
39
 Видими 
06 Октомври 2005 00:30
06 Октомври 2005 01:11
Когато видя катаджия да спира нарушители на кръстовището на "Хемус", за дето са се подредили на трамвайната линия с идея да изпреварят нормалните "балъци", тогава ще повЕрвам. Всичко друго са кьорфишеци и запекови напъни.
06 Октомври 2005 01:45
НАКАЗАНИЕТО "Лишаване от право на управление на МПС" се налага САМО с Наказателно Постановление или Присъда! Липсата у водача на МПС на статистическото СИНЬО Талонче НЕ лишава- и НЕ МОЖЕ да лиши!- водача от Право да управлява МПС- още повече, когато тази липса се дължи на това, че служител на КАТ е отнел, "като доказателство"?!- това талонче на Водача!!!
"Констативният Акт" на служителя на КАТ за установяване на Нарушение НЕ е Наказателно Постановление- сиреч, съставянето на констативен Акт НЕ означава непременно, че водачът наистина е извършил посоченото в този акт нарушение- водачът има право в 3-дневен срок да направи възражения, а после има право да обжалва пред Съд и самото Наказателно Постановление на началника на КАТ, а Съдът може и да го отмени/което ще означава, че водачът НЕ е извършил предявеното му нарушение!/. Значи, НЕ от момента на съставянето на Консттативния акт за извършено нарушение, а едва СЛЕД ВЛИЗАНЕ В ЗАКОННА СИЛА на Наказателното Постановлене на шефа на КАТ може да се счита, че водачът наистина е извършил нарушение и подлежи на наказване! А дотогава, ВОДАЧЪТ Е НЕВИНЕН и НЕ е редно да му бъде отнемано ПРАВОТО да управлява МПС - чрез прибиране от катаджията на Синьото талонче и забавяне- от същия този КАТ!!!- на връщането му !
ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА, ЗА ДА НЕ ГИ /ЗА/ГУБИТЕ!/П39/
КАЗАХ!

Редактирано от - paragraph39 на 06/10/2005 г/ 02:31:36

06 Октомври 2005 02:16
, ,
06 Октомври 2005 03:31
Ултра добри идеи на Стойнев. Просто си представям как мъжа ми и катаджията, който му взе 9 точки от талона, щото не повярва, че не пие в 2 часа през нощта и затова обясни, че е минал на червено на кръстовище без светофар, редят тухли рамо до рамо. Аз също се подредих с акт за "неправилно" паркиране и сметам и аз да се наредя от другата страна.
06 Октомври 2005 04:48
Нека бъдем конструктивни. Не се съмнявам в компетентността на част от четящите и пишещи във форума. Така че, който може (знае) нека подскаже разумна/ефективна стратегия при посочения казус. Мисля че всички ще бъдем благодарни и ще върнем жеста при случай.
Признавам без бой - лично съм заинтересован след двукратно удължаване на "констативния акт" от месец май.
06 Октомври 2005 06:34
Ми да беше пил. Като един достоен българин. КАТ какво му е виновен сега...
06 Октомври 2005 07:01
Да вуведат Американската система.Лесна бурза и практична.На картона са написани всички нарушения и срещу тех глобата.Ако се признаваш за виновен пращаш картона с чек от$..и готово.Ако не се признаваш отиваш на суд след около 10 дена например.Преди две години ме спреха че карам без колан.Погледнах картона и цената $45.Пратих им моментално чек и случая приклучен.Ако хода на дело ще плата още $25 за суда +глобата.
06 Октомври 2005 07:13
Ха Наздраве!


На чайчето - лимончето (a.k.a. инж. химик Сапунджиев).
06 Октомври 2005 08:02
КАТ представлява една обикновенна шайка тарикати, ползващи по неясен прицип привилегията на държавни служители, демонстриращи невежество, злоба и "мъжество" при всеки удобен случай. Не очаквайте КАТ-джия да ви помогне, да ви упъти. Свидетел съм на катастрофи на околовръсното в София, като полицаи КАТ-джии само брояха и пишеха бележки. Не предприеха нищо, за да предотвратят катастрофи поради хлъзгавия участък, обилно залят с кал. Дори и 40 да караш, при внезапни спирачи излиташ. Само стояха и наблюдаваха, брояха и се смееха.........
06 Октомври 2005 08:55
КАТ са изключително мразена от народа служба на МВР, но хайде да не прекаляваме стил "СветлоПиво", да не отиваме в друга крайност. Без да съм по никакъв начин нито пряко, нито косвено свързан с тая служба, с ръка на сърцето мога да заявя две неща: първо, нееднократно съм санкционирам, в момента дори карам с акт за превишена скорост, но нито един път досега не е било без да съм извършил нарушението. Второ, нито един път КАТаджия не е отказвал да ми помогне при нужда - особено в провинцията. Много е важно според мен да не се спори с органа, и да не се обясняваш, просто вълчаливо го оставяш да си излее душата, ако има желание, и не го изнервяш допълнително.



И, ако щете вярвайте, КАТаджия досега пари не ми е искал, и не съм му давал - нека да не бъркаме обаче КАТаджиите, със жълтите жилетки, с рекетьорите в униформа със слънчоглед в ръка, които те гепват по нощите в алкохолно опиянение или при навлизане в затворена улица. На такива по неволя съм давал...



Преди две седмици ме спират за превишена скорост на входа на Кърджали- 80 км/ч вместо 50. В джоба си вече имам акт за превишена скорост (+38км/ч). Вместо, както е по закон, да ми състави нов акт, катаджията, без да се "убеждаваме" изобщо, ми написа фиш за глоба, като само ме предупреди, че би следвало да ми състави акт, та да съм бил внимавал занапред. Та не всички катаджии са скотове, колеги, даже напротив.
06 Октомври 2005 08:56
Горе-долу такава е ситуацията, но и с продължение. След поне два-три пъти ходене до КАТ, за да си прибереш талона, историята се повтаря, но вече с данъчното. Отиваш да си платиш в данъчното, но там никакви документи от КАТ не са пристигнали и така може година, две, три, ... Аз лично чакам вече година и половина за едни 20 лева.. Естествено се отказах веднага да проверявам, но от време на време се налага да си вадиш разни документи, при които се иска да си си платил всичко или просто имаш друга работа там. Та МВР като предлагат санкции за неплатени актове, защо не ме светнат, от кога трябва да започва да тече срока за плащането им? А кой ще ме извести, че в данъчното най-накрая имам нещо да палщам? То под фуражките ясно ли им е, че за едно отиване до КАТ или до данъчното трябва да си поне един ден в отпуск?
06 Октомври 2005 09:16
Преди много време имах акт и отидох да го плащам в данъчното. Казаха ми пак да отида по-късно и после пак. Тогава реших, че след като съм им ходил на крака и те не са ми свършили работата, следва че те трябва да ми дойдат на крака до вкъщи за да си свършат работата. А онези филми с отказването на справки и прочие са само (все още, май се опитват да променят закона) за незапознатите. Данъчната служба може да ти откаже някаква процедура само при неплатени данъци. Глобата не е данък и на нея не се начислява лихва. Освен това имаше давност, ама не мога да се сетя колко беше - май 3 години.
Митничар, има случаи когато те "търмъчат" без да имаш нарушение. Аз имам два случая.
06 Октомври 2005 09:22
sassos, aз само споделих личен опит. За 25 години не съм търмъчен нито веднъж (уточнявам - от катаджии. от рекетьори в униформа съм бил, но за това сам съм си виновен, че съм се фанал на уловката...). Никога не споря с КАТаджия, никога не се правя на "велик", просто мълча и го чакам да се изговори...


За глобите си напълно прав. Фишовете ги плащам веднъж в годината, заедно с данъците, а ако са написани в проницията, може с години да не се наложи да ги плащам. И от това не следват никакви неблагоприятни последици за мен - такива биха могли да последват едва когато фиша е получен в данъчната служба, и не е бил платен от нарушителя при ежегодното плащане на данъците.
06 Октомври 2005 09:25
Може би и не всички митничари са скотове, ма като им се пусне приказка..
06 Октомври 2005 09:34
Аз съм готов дори да допусна, че не всички светии са на Небето.
06 Октомври 2005 09:37
Голема грешка
06 Октомври 2005 10:09
Браво, Стойнев, статията е право в десетката!
06 Октомври 2005 10:11
Един детайл. Въпросните служителки на общо трите(?) гишета, където стават 50 метрови двойни опашки, всеки път стават от стола, отиват някъде и буквално изравят твоите 4 листа хартия. Няма тука принтери, компютри и не знам кво си - всичко е на хартия.
Мисля си обаче, че само след 2-3 години ще ни гони носталгия по тия безгрижни години. Сещам се за една забавна случка, когато вуйката сержант ме погледа, погледна варбурга и вика - това ли са ти всичките пари? На връщане от морето си бях оставил специално за такъв случай банкнота от 20 кинта и почвам да мисля, че ми искат още. Викам да. Какво работиш? Студент съм. Следва кратко суетене и изваждане на две закътани петолевки. Айде и да караш внимателно!...
Направо сълзи ми избиха от умиление
06 Октомври 2005 10:40
да не би да не искат да ти вземат парите за данъците, ако не добавиш и парите за глобите?
А относно "светиите" - единият път когато не бях виновен беше на 28-я ми рожден ден. Влязох в една улица и ме спряха защото била забранена. На моя довод, че няма знак, който да указва това, фуражката отиде до един знак, настъпи го с крак и го завъртя на 90 градуса. Последва репертоара. Не искаха да ми пишат акт, нямали писалка, писалката спирала, колко време отнема писането на акт и т.н.. Накрая си седнах в колата и ги зачаках. След кански мъки като го написаха акта ме извикаха да го разписвам и ми честитиха рождения ден. Всъщност не бяха катаджии, а обикновените рекетьори от I РПУ.
06 Октомври 2005 10:51
Да, тези нощните птици са повечето от охранителна или не знам каква си полиция, а не катаджии. Доскоро те нямаха право да пишат актове и спокойно си можел да пуснеш едно оплакване и да им напраиш живота по-жизнен.
06 Октомври 2005 11:08
КАТ е най-мафиотска структура у нас
след следствието!
06 Октомври 2005 11:11
Ами аз имах намерението да ги съдя, че освен всичко бяха здраво оплескали акта, ама в залисията изпуснах сроковете. Бях написал цяло есе възражения.
06 Октомври 2005 11:24
..преди година ми описаха как се прехвърля собственост на автомобил в UK..Излишно е да ви казвам, че ми се видя безкрайно просто и циливизовано..Установих, че там такова животно, като КАТ просто няма.Явно тази отчетност, дето я води КАТ е нужна само за Б-я, СССР и нЕкои други братски..
06 Октомври 2005 11:49
..колеги!Вижте внимателно снимката..Тези зад гишетата явно не могат без тези пред тях..На тези хора им по-лесно да се редят на опашката...Свикна ли са и мисля, че им е добре..
06 Октомври 2005 11:51
От 1978 г. съм водач на МПС и общо взето не съм имал големи разправии с пътната полиция.Обаче в пунктовете за регистрация, прегледи и др.направо се базикат с търпението на човек.Че сме диви и варвари на пътя е вярно , а катастрофите са си една малка война с хиляди осакатени.Та като си помисля има някой неща, който ако ги спазваме няма да е зле:скорост, дистанция, изправно МПС, правилно паркиране, изпреварване, стопове, светофари, пешеходци.Ама как да стане като някой, като се качат на кола стават велики и избиват комплекси.Бях в Истамбул-направо се сбърках! Но водачите са толерантни.Освен това, актовете който пишат нашите катаджии се с много пропуски и лесно се обжалват.
06 Октомври 2005 12:06
преди две седмици ме спират за превишена скорост. 50 км над ограничението........, почвам да кърша ръце, те също. Разбират че съм служител на голяма фирма, и ми казват "не сме на пазар, колкото ти се откъснат от сърцето", вадя портфейла......, вадя едно 10 и едно 20 лв и ги подавам, получавам отговор "уважаеми водачо, оставете десетте си лева в джоба, а останалите двайсе пуснете в колата"
06 Октомври 2005 12:26
..па ти глоба+точки ли предпочиташ и опашка на гише?!..Попаднал си на свестни хора..
06 Октомври 2005 13:00
Хора ,
целия цирк с един месец , па не е дошъл , па елате още 2 пъти па ходене в данъчното 3-4 пъти е с една цел -->следващия път като видиш слънчогледа , без замисляне да пускаш кинти в касичката .
Нали никой не си мисли , че патрулите заработват , а началниците им карат на една заплатка ?
06 Октомври 2005 14:01
Добра е статията, мине не мине някой месец и нещо такова се появява във вестника, а ние пишем горе-долу еднакви (умни) неща под него. Помните ли, едно време Бай Тошо (това "Тато" кой педерунгел го измисли след 10 ноември?) казваше: "КАТаджиите са виновни между народа и неговата милиция да зейне дълбока пропаст", което си беше глупост, щото в МВР имаше далеч по-лоши и мръснишки служби.
Иначе Митничаря е прав - полицаите с бели фуражки като правило са пичове, копеленца са колегите им, излезли на лов в свободното време. Много се кефя, като видя надпис на якето "Охранителна полиция", а взел да ми дава акъл кой текст на ЗДвП съм нарушил и колко страшни неща ми предстоят. В такъв случай човек просто се усмихва и казва "Добре, виновен съм". Следва въпрос "И защо е нужно да разваляме този хубав девствен талон с актове?". Отговаряш "Все някога има първи път" и пр., но пари не даваш. Рекетьорите нямат бланки на актове, трябва да извикат колегите си от КАТ за това, но последните най-много да им теглят по една майна, щото си имат е без това много работа, а нелоялните им конкуренти само сриват имиджа им. Пъшкането продължава и накрая изпотеният сержант тръгва ди измисли повод да върне с чест документите. Ако види снимка на момиче, казва, че го прави заради "туй хубаво гадже", ако види визитка - заради местоработата и прочие.
Та, думата ми е "Не им се давайте на самозванците, активният подкуп е не само неморален, той също е престъпление!"
06 Октомври 2005 14:42
Много ми е кеф през лятото да си карам жигули-то.
Всяка година ме спират поне по веднъж и почти всеки път съм нередовен.
Катаджиите се държат добре и много често ме пускат и то при провинения от типа няма талон, например. Никога не са ми искали, нито съм предлагал финансови разрешения на неприятностите си. До момента имам една глоба от 10 лв. за превишена скорост (50 км. в час при разрешени 40), която ще платя все някога. Не съм изплащал и в натура. Катаджиите, с които съм си имал работа са пичове. Със сигурност сред тях има и мърши, навярно доста.
Надявам се, че някой ден униформените все ще се престрашат и ще огънат табаните на идиотите в джипове, които редовно изнервям със скорости под 50 км. в час, защото няма нищо по-добро за мъжа от бавното лятно каране на руска кола.

Редактирано от - цуцурко на 06/10/2005 г/ 14:45:50

06 Октомври 2005 15:22
браво за статията, браво на параграфа ! е, те това е добра тема!
само че трябва и в сутрешните блокове коритарката, бареков и други да ги разнищват от критики.
06 Октомври 2005 15:29
В подкрепа на казаното от Митничаря, аз също съм имала доста срещи със "свестни" катаджии, но въпросът тук е принципен. Организацията в КАТ наистина е смущаваща и тотално неефективна, а поведението им на пътя си казва думата. Има обаче и нещо друго, повечето сме с гузна съвест, но малцина са тези, които поемат риска и отказват да предложат "да почерпят" катаджията, за да си затвори очите. За мен лично е принцип, дори и да са ми останали само 2 точки пари да не давам. В края на краищата аз може да съм сигурна в себе си, че глупости няма да правя, но така ли е с всички. Да не говорим, че веднъж в беса си направих ужасна глупост и точно тогава катаджията прецени да не ми пише акт. Може пък и да му хасера това, че не предложих ни стотинка дори, незнам. Оправянето на проблемите на институциите, които "мразим" е взаимен процес и най-вече наша собствена отговорност.
06 Октомври 2005 16:04
Изягване на срещи с униформените навлеци е елемент от успешното, безпрепятствено предвижване в рамките на републиканската пътна мрежа, наред със заобикаляне на дупки; преодоляване пропаднали участъци от асфалта; ориентиране в тъмното за посоката на пътя; предугаждане на внезапни, изсипани завои с обратен наклон; заобикаляне на каруци, комбайни и изпреварване на едва-пъплещи претоварени камиони и много други специфични за родните условия пречки.


Не лоша идея е, по време на шофьорските курсове да се изучават тактики за избягване на шумкарски засади и поставени кур-капани. И да се обясни ясно на шофьорите, че "к'вото и да прайм сия" тъпунгерите не заслужават пари на ръка!
06 Октомври 2005 16:19
"Войната" по пътищата във всичките 'и измерения е един от сериозните проблеми на Публиката тук. Има безкрайни примери. И про и контра. Но:

* Основният проблем са безогледните комлексари с някаква по-нова или по-стара барака, изживявайки се като Шумахер, най-малкото. Те са и най-дразнещите.
* Вторият, ако не и първи проблем, е безобразното състояние на улиците в градове и села. Направо повсеместно.
* Трето е кампанииността на всички "акции", в това число и за дискутирания тук КАТ. Има ясни правила. И те трябва без прекъсване, по всяко време да се прилагат. Всяко нарушение трябва да се санкционира. Ако даден тип продължава, например пресичане на една или на двойна линия, то следва да се удвоят и утроят наказателните мерки.

Не може да ни се взима "Пътен данък", а пътищата да са в дупки и заради тях да се разбиват курниците ни. Има една дума окачествяваща това деяние - Мошеничество. Ние плащаме за дадена стока - насреща няма изпълнение на поетите задължения.

Не може да няма кой да санкционира и да задължи самосвалите от и за безчислените строежи, да не замърсяват и да не съсипват уличните настилки. Отделните граждани, обществото, не са длъжни да поемата вредите, а в същност и да финансират строителните фирми и увеличават маржа им, като приемат явното унищожаване на пътните артерии от дейността им по тяхните си обекти! КАТ и Инспекцията по пътните настилки са длъжни да ги санкционират. Погледнете бул. България на какво мяза (отсечката от Била до към околовръстното шосе..). Погледнете знайни и незнайни, първо-, второ- и третостепенни улици потънали в прахоляк и калища, осяни в дупки, с хълмчета от изсипан бетон, разбити тротуари и нашарени с изсечени и полвинчато засипване или полуасфалтирани, улей за кабели, газ и пр. и пр. Преди няколко дена ходих да се разправям в районното кметство заради разрушените улици, направо непроходими, от околните строежи до домицила ми. Бе не стига шумът, не стигат мръсотиите, ами и улиците наоколо бяха вътре в 6..7 месеца основно унищожени.....Те не можели нищо да направят, пратиха ме към някакъв Отдел - Инспекторат на Кметство София - ул. Париж. Да но те там също не можели да налагат сериозни глоби или пък да спирали строежи?! Можело е само чрез Държавната инспекция.... Че кой тогава ще вземе ефикасни мерки, бе джанъм !? Да не говорим, че при поредното запълване на дупки, съответната "Придворна фирма" пак ще употреби мокър пясък (като по-лек спрямо сухият) и в най-добрият случай ще сложат Тахън-халва за затваряне на дупките и ямите.

Пойнта ми е:

- Докато правилата и законите не се изпълняват стриктно от всички, не се следи за изпълнението им и не се санкционира развилнялия се башибозук (дори с драконови глоби да е - но да са събираеми...) - не може да се очаква някакво подобрение на обществените условия за живот, климат и търпимост между самите граждани!

Европа ли, ЕС ли .....?!
06 Октомври 2005 16:56
Ами да се турят камери по пътищата бе.
С устройства в тях за засичане на скоростта.
Колкото и да струват, ще се избие от спестените заплати на съкратените катаджии.
Актовете ще се съставят въз основа на заснетото, а аказателните постановления ще се изпращат по пощата.
Глобите могат да се удържат от заплатите на собствениците на автомобилите, които лесно биха могли да бъдат установени от регистрационния номер на колата.
Ако със заплатите е трудно реализируемо, щото не може да се знае във всеки момент кой къде работи, да се изплащат с данъците, при подаване на годишната декларация
06 Октомври 2005 17:16
Ще отворят работа на циганите.Те знаците на могат да опазят камо ли камери и други устройства.
06 Октомври 2005 17:44
Докато ловният сезон за авджиите и рибарите има срокове, ловният сезон за КАТ е целогодишен и непрекъснат. И 1 лев да им направят заплатите, пак няма да има свободни места в това елитно звено на МВР.
06 Октомври 2005 17:50
Браво !!! Статията е много готина , Днес всички колеги форумци сте в добро настроение за споделяне на личен опит и интересни преживелици
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД