:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,762,522
Активни 228
Страници 18,989
За един ден 1,302,066

А вие какво правителство очаквахте?

След като 25 години корупция и "калинки" са хранителната среда на властта, защо очакваме да се появят министри професионалисти, честни, опитни, млади, независими...
Снимка: ЮЛИЯН САВЧЕВ
Кой от бившите министри е по-добър от номинациите на Орешарски?
13-ото българско правителство след старта на демократичните промени е факт. Заченато бе в грях с подкрепата на "Атака", но от политиката и живота знаем, че родителският грях не определя характера на детето.

В момента най-вълнуващият обществен дебат е колко ще издържи правителството, като прогнозите са за краткотрайност, най-много до европейските избори догодина. Хоризонтът на мандата е важен, но по-важно е какво има да решава приоритетно. Задачите са ясни, може да ги разделим в три групи -



мерки срещу нарастващата бедност,



социални политики, ценова - по отношение на тока (иска се от уязвими групи, наетите лица, т.е. повечето българи); противодействие на изкуствените монополи, насърчаване на електронни услуги (в подкрепа на бизнеса); да не загубим 750 млн. лв. по оперативните програми тази година и да подготви документацията по следващия програмен период на ЕС (ясно защо). Има и ред други задачи (демография, изборен процес, вътрешен ред), но най-неотложни са икономическите, а тестът за издръжливостта на правителството ще бъде предстоящата зима.

Коментирайки експертния и административния потенциал на гласуваното в сряда правителство, трябва да изхождаме от способността му да реализира горните приоритети. Всякакви други цветни прения - кой кого подкрепя, как, с падащ или политащ кворум, са за наша вътрешнополитическа употреба. Разбира се, министрите трябва да управляват честно, да задават прозрачни процедури, а и още нещо, твърде важно - социалните политики следва да се провеждат съобразно възможностите на фиска (неимоверно трудна задача).

Българското обществено мнение посрещна изключително негативно новия кабинет (форуми, социални мрежи). Проведе се протест срещу него, преди да се закълне. Едни недоволстват от експертността на експертите (дайте ми обаче дефиниция за експерт!) , други, че зад него няма ясна политическа отговорност, трети са против прозиращите приятелски кръгове. Сигурен съм, че ако Орешарски бе съставил изцяло партиен кабинет, критиките щяха да бъдат защо е партиен. Ако е само експертен, защо само експертен.

"Събуждане. Мамицата ти. Тяхната мамица. Мамицата им аз на тях. Ще им разплача мамицата... Такива дни в живота на Стоян имаше триста шейсет и пет в годината" ("Един ден на Стоян", Станислав Стратиев) -



това е мисловният модел на българина,



в него има всичко, не е и угодия. Властта не бива да ползва комфорт, но да бъде яростно клеймена, преди да е конструирана, ми се струва ненормално.

Кабинетът на Орешарски наистина е странен - личат партийни квоти, има и експерти, прокарва се тънък мост към среди в ГЕРБ и президента Плевнелиев (чрез Йовчев, Папазов, Терзиева). Но когато оценяваме списъка с министри, трябва да отчетем сложната обстановка, в която се създава - нестабилна парламентарна подкрепа, улица в бойна готовност, отъняваща хазна, която трябва да решава социални проблеми, задлъжнялост на държавата. Плюс лоша стопанска конюнктура в перспектива, сложна геополитическа ситуация, при която е възможно България като южен фланг на НАТО да бъде поставена под напрежение (Иран). В тази обстановка се изисква управление с широка обществена и политическа подкрепа. Гафът с Калин Тихолов е факт.

Интересна е възможността за общи действия с ГЕРБ по определени въпроси - именно благодарение на крехкото днес мостче към ГЕРБ. Подобен съюз би бил морално неприемлив, но на полето на реалната политика би неглижирал "Атака" и снижил цената на ДПС. Когато реди правителство, един добър премиер се съобразява с тези фактори.

Сега за самите министри. Преди да ги разгледаме, нека си припомним други. Надежда Михайлова, Муравей Радев, Марио Тагарински, Венцеслав Върбанов... Долорес Арсенова, Васил Иванов-Лучано, Валентин Церовски... Емел Етем, Петър Мутафчиев, Николай Цонев... Цветан Цветанов, Мирослав Найденов, Вежди Рашидов... Кой от изброените е по-добър от номинциите на Орешарски? Какви специалисти бяха, в коя област, преди да станат министри? Припомням, не за да сравняваме. А за да покажа, че на този етап от историческото си развитие партиите



не могат да излъчват нещо по-добро



При Орешарски ще има и хубави, и лоши фигури, и честни, и корумпирани. Групировки ще инвестират срещу дивиденти, лобита ще прокарват закони, будни зелени ще ги спират... Но, общо взето, това е продуктът, който днес е способна да сътвори политиката ни. Няма как, след като 25 години корупция и "калинки" са хранителната среда на властта, изведнъж да очакваме министри професионалисти, също и честни, опитни, ама и млади, независими, заедно с това отговорни. Подобно желание не само е утопия, то е обективна невъзможност при досегашните натрупвания.

Не мисля, че Орешарски е лош финансист. Нито че Папазов и Клисарова са лоши специалисти в своите области. Подозирам същото за Греков. Не знам в какво е сбъркал Хасан Адемов. Фактът, че Драгомир Стойнев се изявявал в социалната политика, не значи, че не може да бъде добър икономически министър.



Съмненията също са факт



Новото министерство на инвестиционното проектиране е подозрително. Министърът на спорта буди недоумение, главният финансист е спорен. Вигенин тръгва с фалстарт. За всеки може да бъде казано и хубаво, и лошо - това е най-нормално правителство. И тъй като личи опит да не е тясно партийно обвързано, но същевременно е ясна политическата отговорност (БСП и ДПС), мисля, че няма повод да го оплакваме. Поне не докато не видим първите действия. Време трябва за оценка.

Орешарски ще воюва на много фронтове, ще плаща цена за свои и чужди грешки - това също е нормално. Ще го питат за връзките му с олигарси, къде са обещаните работни места, за левия завой, защо експертите му са десни. ГЕРБ ще го атакува, че уволнява специалисти на ГЕРБ, БСП - че не назначава социалисти. ДПС ще иска своето, а и Сидеров. Всичко, което прави, може да се окаже вярно, а и грешно - зависи от гледната точка. Но все си мисля, че критерий за оценка не бива да са очакванията на сините каски и червените каскети, а резултатите в икономическата сфера. Там са най-съществените задачи.

Чухме заявки за спешно изплащане на ДДС, отпадане на процедури при стартирането на бизнес. Увеличаване на майчинските, както и скок от 150 лв. на 310 лв. на помощите за първолаци. Не вярвам на обещания, чакам действия. Но как да кажа, че намеренията са лоши? Същевременно налице са и въпросите -



откъде пари?

Всяка власт, тази също, обещава свиване на контрабандата и увеличаване на събираемостта. Но никога не се случва. Рестарт на "Белене"!? Но ако все пак правителството реализира социални мерки и насърчи фирмите без теглене на заеми, то не виждам лошо, ако ще Орешарски да не е изискан откъм политическата хигиена.

В очакванията и оценките си обществото ни често показва незрялост, подобна на проявяваната от политическия елит. Разсъждаваме непременно в бяло (утопии, месии) или в черно (щом видим партийни шмекерии, конфликт на интереси, почваме да мислим, че нещо уникално лошо се случва в България, пак сме изтеглили късата клечка). Но животът е цветен. Установяваме го например, като погледнем Брюксел и други западни столици. Икономическият им стандарт е висок, стремим се към него. Но "ценностите и принципите" им често са по-низки от нашите (корупция, лобизъм, лъжи към избирателите). Демокрацията е сложна, противоречива, ангели и дяволи живеят съвместно в свобода, подлост и доброта се конкурират - нищо не е нито непременно хубаво, нито лошо. Да се разпъва на кръст нероден Петко, да се искат оставки при най-малката грешка, непрекъснато да се правят глобални заключения от най-обикновени битовизми, означава да не живеем нормално, означава да се самоубиваме в черно-бял свят - бленуваме рай, щом не е, значи е ад.

Тъй и с правителството на Орешарски - нито е бяло, нито черно. Особено след като е изтекъл само ден от неговия мандат.
Снимка: ЮЛИЯН САВЧЕВ
Ако Орешарски бе съставил изцяло партиен кабинет, критиките щяха да бъдат защо е партиен.
87
5855
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
87
 Видими 
03 Юни 2013 19:25
Заченато бе в грях с подкрепата на "Атака"

Що за нелепо изказване ??!!
03 Юни 2013 19:27
***
03 Юни 2013 19:28
Задачите са ясни, може да ги разделим в три групи -

мерки срещу нарастващата бедност,

социални политики, ценова - по отношение на тока (иска се от уязвими групи, наетите лица, т.е. повечето българи); противодействие на изкуствените монополи, насърчаване на електронни услуги (в подкрепа на бизнеса); да не загубим 750 млн. лв. по оперативните програми тази година и да подготви документацията по следващия програмен период на ЕС (ясно защо).

След тази ****** спирам да чета.
03 Юни 2013 19:29
Г-н Иван Митев 57-и,
Можете ли да внесете някакво разнообразие ? Това го пускате поне за трети път.
03 Юни 2013 19:36
Волен: ЩЕ ЧУПЯ РЪЦЕТЕ, КРАКАТА И ГЛАВИТЕ НА ПРОТЕСТИРАЩИТЕ!

Ето този подкрепи правителството, което въвежда изучаването на майчин език! Статията
03 Юни 2013 19:43
Очаквах правителсво на Янаки Стоилов. Ама не би. Вместо това, всекакви лобистки интереси на разните олигарси, успешно защитени от седесарчето Олигарски.
03 Юни 2013 19:48
Г- н Митев тези ваши твърдения см гичела в много форуми. Ако обичате пояснете какво е годно и негодно,защото е трудно разбираемо за обикновенните хора. След като сте открили разковничето, направете го достояние на финансовия министър,защото само с писания не става.
03 Юни 2013 19:49
Аз лично очаквах точно такова правителство, затова и не ги исках на никаква цена.
03 Юни 2013 20:09
И така, вярвам, че с моето участие тиража - електронно и хартийно ще порасне значително. Ето - може и с малко думи да постигнеш много. Не, че книгите за писане на есета не вършат работа. Бива ги, но друго си е да четеш есета, хубави есета... Аз го правя редовно... И писането ми се отдава с лекота... Щото и четенето ми се отдава с лекота... Защото зная какво и как да чета, а от този факт произтича и писането...
03 Юни 2013 20:18
Всъщност аз предпочитах партийно правителство.
Коалиция също.

Да си знаем кой кой е и каква отговорност носи.

Хич не е гот да те правят на малоумна калинка с тия ми ти витиевати фразички за "експертност", надпартийност и други подобни смешки

03 Юни 2013 20:26
Доста добра статия и точна оценка на правителството
03 Юни 2013 20:31
Г-н Божидаров,
кога ще назовете истинската причина за продължаващото, и продължаващо, и продължаващо потъване на България?

Простете, но тя е обидно очевидна - партийният монопол върху властта.
Нима има нещо по-очевидно противоречащо на самата идея за демокрация, когато един-единствен - замислете се върху това! един-единствен - човек решава въпроса за властта в страната.

03 Юни 2013 20:33
Щото и четенето ми се отдава с лекота...

Ще ми се да я видя тази поза
03 Юни 2013 20:36
Е какво да очакваме от правителството на Олигархията и енергийнта мафия?
03 Юни 2013 20:42

Ето този подкрепи правителството, което въвежда изучаването на майчин език!

И после питат защо им казвали идиоти? Ало ,Николай от ДС, ти какъв език си изучавал? Бащин? Ако става въпрос за турски, дай линк към решение или предложение на МС ,за въвеждане на турски език в училище! Иначе много олекваш. Не че някога си написал нещо вярно де,но.....
03 Юни 2013 20:45
Г-н Божидаров, за реализма
03 Юни 2013 20:47
Аз лично очаквах точно такова правителство, затова и не ги исках на никаква цена.

Ех Орешарски,ех Бадемов! Точно триоката и многокрака да не попиташ,какво да е правителството! Хак да тие!
03 Юни 2013 20:47
Натисни тук
03 Юни 2013 21:02
Очаквах правителството на Ризова/Цонев и го получих с бонус - Гарелов. ..
03 Юни 2013 22:04
Коментирайки експертния и административния потенциал на гласуваното в сряда правителство виждаме, че спортната министърка ще въвежда "майчин език" в българските училища, за кеф на червените еничари.
03 Юни 2013 22:19
От дърта коза ярета са социалистите. Врели и кипели са в държавните далавери. Силата им е в източването и то преди всичко за лично обогатяване.
Припомням, със съдействието на Мургина, бяха източени близо 2млр.лвДДС, равняващи се на 10млр.лв.брутен вътрешен продукт-отчетени като излишък.Затова първата им задача е бързото връщане на ддс и то разбира се на поставени фирми. Ще спомена и пладнешкия банков обир.
С една дума, ще намерят пари за да се преборят с бедноста.
Фокус мокус-Барба фокус.
03 Юни 2013 22:49
3:1 за Морско училище спрямо Сорбоната. Не е лошо!
03 Юни 2013 23:32
Поне не докато не видим първите действия. Време трябва за оценка.


Какво да им чакаме първите действия? Всичките в него са до болка познати. Нищо не съм чакал от новото правителство. Затова искам нов политически модел, а не ново правителство да го чакам и гледам как краде и се окопава първите 100 дни.

------------------------------------
дистанционен парламент
03 Юни 2013 23:34
Министър по "Олигарски"
Какви "експерти" ни пробутва един "десен", нещо като "експерт" на нещо като "лява партия" https://www.bivol.bg/ivan-danov-france-bezraboten.html
03 Юни 2013 23:38
/:/ "А вие какво правителство очаквахте?"
.............................................................................
НЕпълен въпрос, авторе!
И, поради това, НЕкоректен!
Пълният и коректен въпрос би трябвало да е: "А вие какво правителство очаквахте, при това разположение на силите на четирите партии в Парламента!"
Май само Сидеров и "Атака" са си били задали така(пълен!) този въпрос- и затова Сидеров даде гласа си за Кворум за избор на Правителство( а НЕ за избирането на Правителството "Орешарски"!
Защото, ако НЕ беше даден ход на процедура за избор на Правителство, щеше да продължава(теоретично може и вечно) да управлява ГЕРБерското служебно правителство на гербера Плевнелиев- при това, БЕЗ Парламент, БЕЗ нови или променени закони, без парламентарен контрол и т.н.!
Сиреч, Правителство на Гербелиев- ФОРЕВЪР!
На някои им се иска(ше) май да е Правителство на тези, които Избирателят НЕ пожела да влязат в Парламента?! Или пък, след нови предсрочни избори, пак правителство на Б. Борисов?! А?!
Или, може би, тайно са се надявали да е Правителство на "Атака"?! ХА!
Уви, така е при Демокрацията- от партиите в Парламента зависи чие и какво да е Правителството!
Недоволните или да опитат да свалят Демокрацията(революцияяяяяяяяяя!) , или първо да влязат в Парламента и да съставят такова Правителство, каквото им е по душа и сърце! Но, дотогава, всуе демоКРЯКАТЕ!
03 Юни 2013 23:43

3:1 за Морско училище спрямо Сорбоната. Не е лошо


Горянин,това бе еднственният ВУЗ признат на запад преди 1989-а!
03 Юни 2013 23:50
3:1 за Морско училище спрямо Сорбоната. Не е лошо


Горянин,това бе еднственният ВУЗ признат на запад преди 1989-а!


Нахалната форумна неграмотност винаги е много смешна....
Вероятно поради агресивна си тъпота пропускаш и "единствените" СУ и медицинските академии в София и Пловдив. Между другото, за обща култура, и ВИТИЗ и Художествената академия също бяха със статут на "признати" и "единствени"....
04 Юни 2013 00:09
дън


За квалификациите ви спрямо мен се доверявам на модератора,а за изброените от вас ВУЗ-ове освен ВВМУ-Варна,другите бяха признати на изток от Будапеща!


С неуважение към фантонджийският Ви стил!

СМС
04 Юни 2013 00:13
BGHUN
дън


За квалификациите ви спрямо мен се доверявам на модератора,а за изброените от вас ВУЗ-ове освен ВВМУ-Варна,другите бяха признати на изток от Будапеща!


С неуважение към фантонджийският Ви стил!

СМС



Нахалната неграмотност винаги е много смешна.....
04 Юни 2013 00:14
Хак да тие!

Гевенди, за 23 броя постописец си много напред с матряла из форума.
04 Юни 2013 00:17
Срещнали се лajно и орел.Аз отлитам!
04 Юни 2013 00:26
BGHUN наистина е умилително неграмотен по отношение на международния статус на нашите висши учебни заведения преди и след 1989 година. Софийският Университет винаги е имал статута на висше училище и на изток и на запад от Будапеща. Дипломите на Военноморското училище във Варна също са били и са международно признати. Иска ми се да вярвам, че останалите твърдения на гореспоменатия са плод по-скоро на разпространяваните градски легенди сред таксиметровите шофьори, отколкото на злонамереност.
04 Юни 2013 00:46
BGHUN наистина е умилително неграмотен




Като ти кажат,че сестра ти е курва иди доказвай,чe нямаш сестра!Хайде лека на всички!
04 Юни 2013 01:10
Не разбрах за моста към Президента и Гер (отдавна те не са едно и също, между тях има сериозна пропаст) новият вътрешен министър може и да е бил при президента, но сега с върховно усърдие чисти хората на Герб от позициите им.
А транспортният министър? Какво му е герберското - че той е човек на Пеевски.
04 Юни 2013 01:15
"признати" и "единствени".

Друг път.
Да признаят даден вуз в чужбина преди 1989 година означаваше само и единствено да те назначат на работа по продобитата в този вуз специалност.
На този истински критерий преди 1989 отговаряше единствено морското училище.
Отиваш капитан, назначават те за капитан и ти дават заплатата на капитан. Това е.
04 Юни 2013 01:58
А вие какво правителство очаквахте?
След като 25 години корупция и "калинки" са хранителната среда на властта,

Н-да, прав е авторът, само колорадски бръмбари могат да се очакват, те май и додоха...
04 Юни 2013 05:44
"Коментирайки експертния и административния потенциал на гласуваното в сряда правителство, трябва да изхождаме от способността му да реализира горните приоритети."
Аз ще разгледам "един" от "горните приоритети" - Искра Михайлова - вашия министър на Околната среда /и водите/.
Завършва Ленинград културата /питайте Вашия вестник защо са толкова благосклонни към това образов - да не би да е на 100 версти от сергей, тя и сие?/
Развежда се, развежда и мъжа си /което ми е смешно, щото и двамата са едни красавци.../, връщат се в Бя.
Явно, че образованието ги е облагородило, тя се промъква покрай обтекаеми европрограми /тип "Соклеоюф"/, той - покрай Държавния резерв.
Изловени са почти едновременно - той, дори в ония времена, обрал ДР, тя - шеф на програма PARDERS, осъдена да възстанови на Брюксел 400 000 евро /без ДДС/ поради кражба... Плаща ги Доган, щото той е титулярът...
Следва възходът...
Да, бе, сериозно, Копаров /щото вашта министърка е Михайлова-Копарова/ има само три текущи дела във ВКС - с осъдителна присъда. Ама нещо там се замотаха... И що ли ми подсказва чувството...
Ще е обида за мен и за вас да проследявам възхода им
потенциала
04 Юни 2013 06:34
Гафът с Калин Тихолов е факт.
Със заместника му гафът е още по голям -
евроромски номера във Франция!
Скакалците изядоха калинките.
04 Юни 2013 07:09
О, не, мило! Сполучлив ти е лафа, но е по-лошо. Не са скакалци - тежки, мазни, повръщащи от преяждане крокодили са тия. Викаме им любовно "олигарси". Дават хляб /демек, не изплащат заплати, на стотици хиляди/, всичкото масмедиа за тях работи /казах Всичкото/. Иначе - да живей демокрацията /ако не ме изтрият
04 Юни 2013 07:16
04 Юни 2013 09:25
Диян Божидаров, добър анализ и умебена, обективна позиция.
04 Юни 2013 09:25
Не сме искали правителство, което
беше избрано с гласовете на БСП и ДПС – плюс “златния глас” на Волен Сидеров, който направи този избор възможен. Проблемът обаче е, че в случая не става дума за нормални партии, а за мутирали продукти на бившата комунистическа партия и нейния силов апарат – Държавна сигурност.

Съвсем наскоро Калин Янакиев абсолютно точно анализира специфичния харектер на БСП, определяйки я като партия-монструм, която вирее най-добре в блатистите местности на размитата политическа отговорност, появили се заедно с пришествието на Симеон Сакскобургготски – и практикува най-успешно инцестни, морално извратени коалиции – каквато е прочее тройната – и бившата, и в още по-голяма степен – настоящата такава.

Що се отнася до ДПС – за нея изобщо няма смисъл да се говори като за партия: става дума за политически продукт на ДС – и за концерн, който търгува с влияние и изживява на гърба на неукия си, етнически обособен електорат.
04 Юни 2013 09:37

Развежда се, развежда и мъжа си /което ми е смешно, щото и двамата са едни красавци.../

Трогателен коментар!
04 Юни 2013 09:39
Не сме искали премиер, който народът направо нарече Олигарски!
Така че няма какво да чакаме и да се надяваме. И коалицията и премиерът са ни познати до отврат.

Не сме искали премиер, който веднага усети откъде духа вятърът и след светкавичните публикации в някои руски медии получи "усещане" ЗА Белене.
04 Юни 2013 09:49
Кой от бившите министри е по-добър от номинациите на Орешарски?


Има само един - Симеон Дянков.
04 Юни 2013 10:00
Тъй и с правителството на Орешарски - нито е бяло, нито черно. Особено след като е изтекъл само ден от неговия мандат.


Не знам що, ама се сетих за ... статуите от Партенона. Научен факт е, че те са били в ярки цветове. Обаче ние така сме свикнали със строгата им белота, че когато учените изработиха въстановка на оригиналния им вид, това доведе до ... шок. Възприятието е вече така моделирано, че зрителят отказва да приеме новата-стара визия. Защото човек все пак гледа с ... мозъка си, не с очите си.

Така и с правителството на Орешарски. Свикнали сме с относително хомогенни конструкции на кабинета на българския премиер. СЕГА ни се предлага кабинет, в който, очевидно е, се е търсела проекция, представителство, на доста разнообразни обществени, политически и ... икономически кръгове. Навярно, това многообразие е с цел и тази цел е ... управление на риска.

Впрочем, предлагам ви "универсален ключ" към мисленето на Орешарски, рамка, в която да разположите и разберете начина му на мислене. Пък вие ако искате, ползвайте я. Начинът на мислене идва от професията му, от квалификацията му, която предполага определен ... метод. На безсъзнателно ниво, а вероятно често и съвсем съзнателно, Орешарски конструира и управлява ... портфолио. Правителството му е портфолио - търси оптимално съотношение на риск/възвръщаемост. Ще видите, че и политиките му ще бъдат конструирани като портфолио - все същото съотношение риск/възвръщаемост. Може да изследвате склонността му към риска, веднъж по-голяма, втори път - по-малка, но подходът си остава - Орешарски диверсифицира и оптимизира. Портфолиото-правителство е конструирано при малка склонност към риск. Е, ще трябва да се задоволите и с относително ниска ... възвръщаемост. Поне на първо време.
04 Юни 2013 10:16
Защото човек все пак гледа с ... мозъка си, не с очите си.


Не, категорично гледа с очите си, но вижда с мозъка си.



04 Юни 2013 10:30
***
04 Юни 2013 10:35
***
04 Юни 2013 10:43
Натисни тук
Завършилата библиотекарство в Русия Искра Михайлова-Копарова е разследвана като зам.-министър на регионалното развитие и строителство. Нейният съпруг Станислав Копаров е бивш директор на Държавния резерв и е подсъдим за източването му, заедно с Мирчо Петков–Циганина.

Втората разработка на ДАНС, в която се подвизава днешният депутат и издател Делян Пеевски, е „Другари”.Тя носи номер 56 от 15 яуари 2009 г. В нея освен Делян Пеевски е и Николай Боршуков, бивш директор на Държавна агенция „Държавен резерв и военновременни запаси” (ДА „ДРВВЗ”. Разработката на ДАНС е за неизгодни сделки, ощетяващи държавния резерв в особено големи размери.
Две години по-късно няма данни и тази разработката да е приключила с резултат.
Синът на Ирена Кръстева разграбва държавния резерв
Сивият кардинал на агенцията определял фирмите, брокерите и цените

Натисни тук
ДАНС разследвала Делян Пеевски по две разработки

Първата проверка срещу Пеевски започва по времето, когато е зам.-министър във вече закритото министерство на бедствията и авариите. Министерството беше ръководено от дългогодишния функционер на ДПС Емел Етем. По това време Пеевски отговаря и за контрола на Държавния резерв (ДР). Освен Пеевски, в разработката “Лабиринт”, която е продължение на прословутата “Лиани”, попадат и депутатите от ДПС Митхат Табаков, Гюнай Сефер, Емил Иванов и Искра Михайлова-Копарова. В компанията им е и бившият зам.-министър на земеделието Бюрхан Абазов. Мъжът на Копарова - Станислав Копаров е бивш шеф на Държавния резерв и е подсъдим за източването му заедно с прословутия Мирчо Петков-Циганина.

Натисни тук
Дето се казва, без коментар!
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД