:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,414,908
Активни 276
Страници 17,805
За един ден 1,302,066

София въвежда работно време на търговците в парковете

Общината ще взима разрешителни, ако наемът не е платен за повече от месец
Дончо Барбалов
Столичната община предлага да се въведе работно време за търговците на открито навсякъде в София - паркове, площади и дори тротоари. Това става ясно от предложение на зам.-кмета по финансите Дончо Барбалов. Идеята е малките павилиони и будки, в които се продават царевица, хотдог и сладолед да работят от 8 до 21 ч., като след изтичане на работното време задължително съоръженията ще се премахват.

"Това, което се случва в момента, е, че тези съоръжения стоят постоянно, а неслучайно те са мобилни - за да се премахват, след като не работят", обясни Барбалов пред "Сега". По думите му в хода на дискусията ще се обсъжда дали работното време да не е зимно и лятно. Глобата за неспазване на работното време ще е от 300 до 2000 лв., а за това ще следят общинската полиция и СДВР, предлага още зам.-кметът. Актовете ще се издават от Столичния инспекторат.

В момента за тези съоръжения няма разписан регламент за големина, но и такъв норматив се обсъжда, обясни Барбалов. Сега някои от мобилните съоръжения са достигнали размерите на преместваемите обекти, които се поставят по одобрена схема от главния архитект и не се премахват всеки ден. Такива са например витрините за сладолед. За юни месец мобилните съоръжения в столицата са били 200, като 15 от тях са с големина над 4 кв. м, което е прекалено за такъв обект.

За облекчение на търговците обаче се предлага разрешението за поставяне на будките да стане от три на шест месеца. Предлагат се обаче и нови мерки за контрол на некоректните търговци. Така например районният кмет ще може да прекрати издаденото разрешително за ползване, ако не е платен наемът повече от един месец. Ако търговецът реши, че бизнесът му не върви, също ще може да поиска прекратяване на договора. Остават възможностите за прекратяване, ако мястото, за което има разрешение, не се ползва по предназначение или когато не се ползва от лицето, на което е предоставено.



РЕГЛАМЕНТИ

В наредбата се създава и нов раздел за информационните фирмени табели. Те вече ще се издават от районните кметове и ще може да се премахват, ако наемът за поставяне не е платен повече от един месец. Разрешението за поставяне на фирмено-информационна табела е една година, а при информационните табели не повече от две седмици.
1324
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД