Общо 438,770,686
Активни 484
Страници 18,309

Красимир Анев e 29-и за Световната купа по биатлон

Красимир Анев е 29-и в генералното класиране за Световната купа по биатлон, а Владимир Илиев е 43-ти от общо 71 състезатели, спечелили точки в изминалите три кръга. В преследването на 12,5 км в Поклюка (Слвн) в събота Анев се класира 22-ри, а Илиев 37-и. Така първият вече е с общо 96 т., а вторият - с 48.

Вчера българите не участваха на последното състезание в Поклюка - масовия старт на 15 км, в който участват първите 25 в класирането плюс петимата с най-добро представяне в съответния кръг. Победата спечели драматично Жан-Гийом Беатрис (Фр). Той не направи нито една грешка при четирите си стрелби, а във финалния спринт изпревари с 3 десети от секундата Емил Хегле Свендсен (Нор), който сбърка веднъж на третата стрелба. Трети на 2,5 сек. финишира живата легенда в биатлона Оле Ейнар Бьорндален (Нор). 41-годишният рекордьор по победи (с 96) също сбърка един изстрел.

Носителят на Световната купа и лидер през настоящия сезон Мартен Фуркад (Фр) направи 4 грешни стрелби и остана 7-и, но все още е на върха с 384 т. Бьорндален е втори с 337, а трети е победителят от преследването в Поклюка Зимон Шемп (Гер) с 331.

Вчерашния масов старт при жените в Поклюка спечели Кайса Мекерайнен. Макар да сбърка веднъж още при първото влизане в стрелбището, финландката бе най-бърза в ски бягането и завърши с аванс от 11,8 сек. пред водачката за Световната купа Габриела Соукалова (Чех, 0 гр.). Трета на 27,7 сек. се нареди Олга Подхуфарова (Рус, 0 гр.). Соукалова има 359 т. в класирането, следвана от Мари Дорен Абер (Фр, 345), Франциска Хилдебранд (Гер, 307) и Мекерайнен (278).

Четвъртият кръг за Световната купа е от 6 до 10 януари в Оберхоф (Гер).